|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Začini u ishrani male dece
17.9.2014 23:53:33   
Mala Elena
Soju koriste kinezi, najzdravija nacija ...Eno pre neki dan gledam na tv-u kako penzioneri rade vezbe u parku i to kakve!
Medjutim kod nas ne postoji soja koja nije genetski NEmodifikovana, ja ne bih preporucila da se daje malom detetu, mislim da u uputstvu pise da se ne daje mladjem detetu od tri godine...
Plazma recimo ima taj neki sojin leticin i on je stvarno bogat nutritivno -minerali, proteini, aminokiseline... raspitaj se jos...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Začini u ishrani male dece
18.9.2014 0:28:32   
World
Sojin lecitin je obicni otpad koji nastaje u procesu dobijanja ulja. Pun je pesticida, hemikalija i svega onoga sto se koristi tokom tretiranja biljaka i u proizvodnji. Nazalost, kod nas ga svi keksi, cokolade i ostali slatkisi sadrze.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Začini u ishrani male dece
18.9.2014 0:38:38   
Mala Elena
J a cula drugacije . Juce sam se prejela plazme user posted image haha

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Začini u ishrani male dece
18.9.2014 0:42:21   
World
Lecitin koji se nalazi u prirodnim izvorima tipa zumance, sjemenke, orasasti plodovi i sl. je dobar, a ovaj sojin otpad nikako.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Začini u ishrani male dece
18.9.2014 6:43:40   
Misha i Ljisha
Ja D ne solim preterano jer generalno ja ne volim slano ali sam bas negde citala da je maloj deci i potrebna so kao i secer. E sad, ima tu neke istine, znate kako kazu nasi stari sunka se jede leti a slanina zimi. Sunka ima dosta soli jer se leti znojimo i leti nam je potrebnija slanija hrana. Sto se tice secera ne treba naravno preterivati ponekad je dovoljno da dete unosi secer putem voca ali mu nista nece faliti i da pojede neki kolac s vremena na vreme. Deciji metabolizam je neverovatan. Opet citala sam negde da kazu kad bi odrastao covek jeo kao dete od 2 god ugojio bi se za vrlo kratko vreme. U svakom slucaju ne treba preterivati.

Soju ne bih dala ni u ludiluuser posted image a ni soja sos. Moja D ima gasove eto od plazme ali i od mnogih drugih kupovnih stvari i ubedjena sam da je to zbog soje. Najradje ja pravim kolace ili ako vec kupim onda iskreno kupim tako neke gluposti kao sto su cuvene cokobananice (koje sad vec spominjem svaki dan na rruser posted image ).


(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Začini u ishrani male dece
18.9.2014 8:09:21   
branki*
od zacina prvo smo uveli so,persun,celer,cimet,secer...sad vec sve zacine koristim.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Začini u ishrani male dece
18.9.2014 8:44:48   
Anoniman
od takvih zacina sam ja svasta stavljala - bosiljak, nana, mirodjija...dr je rekao da te stvari mogu. i to sve jako rano, cim je pocela da jede povrce i meso.

< Poruku je uredio ksena -- 18.9.2014 8:45:26 >

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Začini u ishrani male dece
18.9.2014 9:26:08   
Mala Elena
Ja jos nisam pocela da ih dajem user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Začini u ishrani male dece
21.2.2015 19:14:23   
mila83

IZVORNA PORUKA: branki RR

od zacina prvo smo uveli so,persun,celer,cimet,secer...sad vec sve zacine koristim.


i mi smo tako, to mi nekako prirodan put...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Začini u ishrani male dece
21.2.2015 21:20:53   
mirkam
Mi jos uvije samo so tek-tek, koliko da nije vise bljutavo), celer, persun, mirodjija,bosiljak. Kad mogu ostali zacini?
Secer jedino kroz po nekada neki kroasancic unosi.Slatko (mislim na slatkise) jos nije probao.Za svjeze voce, kompote, cijedjene sokove ne koristim secer, mislim da nema potrebe, a on to i ovako jede/pij bez problema.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Začini u ishrani male dece
11.7.2015 8:16:22   
mila83
To je super Mirkam,sto ne jede slatko,vec je sve na prirodnim ukusima.
Ja sam mojima postepeno,kao Branki uvodila zacine,sve posle 1.rodjendana..Ne solimo puno i dalje,iako su vec stariji,Teodori uopste ne solim niti koristim zacine jos. A oni vole,cak i te malo jace zacine,mirodjija,bosiljak,majoran..nisu ljubitelji belog luka jedino,da se oseti njegova aroma.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Začini u ishrani male dece
11.7.2015 10:38:35   
vikiveki
Ja sam kod starije ćerke i sina kasno počela uvoditi začine u ishrani ali kod najmlađeg sam relativno brzo sve počela kao i nama,valjda sam se sa trećim opustilauser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Začini u ishrani male dece
11.7.2015 10:54:21   
mila83
Sigurno da ima i toga,a i pored silnih obaveza zaboravis ili ne stizes da odvojeno spremas za dete.Ja zasada pazim,moram i zbog njenog pritiska,a i inace,svi ti zacini su potencijalni jaci alergeni,jer su intenzivni.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Začini u ishrani male dece
11.7.2015 10:57:46   
vikiveki
Da MIla znam da sa T. moraš više voditi računa o svemu,tako i treba,samo napreduser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Začini u ishrani male dece
11.7.2015 11:25:07   
mila83
Posle svega sto smo prosli,to je najmanje sto mogu jos da uradim

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Začini u ishrani male dece
11.7.2015 14:52:00   
Mariya
Ja sam sa Lu mnogo više pazila i radila sve po preporukama, sada sa H sam mnogo opuštenija, pogotovo što je Lu na mnogo štošta od namirnica reagovala, a H uopšte. Vidim da je H moja sortauser posted image , sa moje strane niko nikad nikakvu alergiju nije imao, dok su svi sa muževe strane alergični na neštouser posted image
Elem, H sam uvela beli luk, peršun i biber, sa 10 m ću početi bosiljak i origano (ovaj moj, iz saksije) i cimet, vanilu jede u kašicama, dam joj ponekad malo naše hrane sa solju (malo, možda 1 kašikicu sveukupno) ali ona to njupa kao da nije jela ceo danuser posted image sigurno je ukusnije nego ono što joj kuvam! So ću joj posle rođendana, kad počne da jede sa nama.

A što se tiče soje, ja soja sos ne dajem Lu ni dan danas. Ona se osipala kad sam ja jela soju(dok je sisala) i kad je jela plazmu, pa sam je izbegavala. Mada se više ne osipa, ipak joj ne dajem.

< Poruku je uredio Mariya -- 11.7.2015 14:56:08 >

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Začini u ishrani male dece
11.7.2015 15:15:14   
mila83
Kod nas nema alergija na hranu u blizoj porodici,to znam sigurno.ALi pazila sam kod svo troje jednako po pitanju zacina.Imam i ja dosta toga u saksiji, lovor,majoran,bosiljak,ruzmarin,nanu..sto kazes, samo to i dajem deci kada ih koristim,nekad one kupovne,zavisi sta spremam i kako stojim sa zacinima u saksiji.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Začini u ishrani male dece
14.7.2015 23:54:15   
Mariya
Ja cz početi sa ovin mojim začinima,pa ćemo polako uvoditi i kupovne.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Začini u ishrani male dece
15.7.2015 8:31:59   
vikiveki
Ja sam posle godinu dana počela uvoditi u njihovu ishranu većinu začina koje smo i mi koristila,izuzev onih ljutih

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Začini u ishrani male dece
15.7.2015 10:18:51   
mila83
Moji su tek sada zavoleli ljuto,naravno,u nekim normalnim granicama . Taja im objasnio da je to dobro ponekad pojesti,jer ljuto cisti telo od bakterija i budemo zdraviji.user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Začini u ishrani male dece
15.7.2015 11:33:36   
Anarunika
Moji su kao manji crni luk grickali kao jabuku. Nisam im ja nudila,već kad me vide da ja seckam oni traže da probaju.Ja im dam a oni posle traže još. I naučili su da jedu i ljuto baš iz razloga koji je navela Mila. Dobar antiseptik i čistač organizma. U umerenim količinama naravno.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Začini u ishrani male dece
15.7.2015 12:22:55   
vikiveki
Moji vole biber,ali to su od skoro počeli da jedu,videli kako im taja biberi supu i čorbu,pa rešili i oni jednom da probaju,sinovima se svidelo a ćerka baš i nije bila oduševljena

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Začini u ishrani male dece
15.7.2015 12:33:25   
mila83
Moji vole i biber i luk.Dimitrije baaaas voli.Nekad me nervira kad pre spavanja jede sa tajomuser posted image ali nema veze,nije to tako cesto,najcesce u sezoni kada je mladi luk.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Začini u ishrani male dece
15.7.2015 12:39:54   
Anarunika
Hihihi, mi svi krkamo luk a pogotovo beli user posted image pa kad zamirišemoooo!
A biber kada vide u supi ili čorbi pošto ga tamo obično stavljam u zrnu onda ga izvade. Ponekad ga slučajno zagrizu pa onda uhću i dahću i traže vodu ali ga ipak pojedu user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Začini u ishrani male dece
15.7.2015 12:50:19   
mila83
Ja meljem ,imam onaj sa mlinom,uvek bude svez i bas se lepo oseti u supi.Ako ga stavim na sto,obavezno sipaju u supu.a beli luk ne vole mnogo,cak ni u kuvanju ili kada ga pecem.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here