RE: Apetit (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Ishrana trudnice



Poruka


IvanaSK RR -> RE: Apetit (17.3.2016 13:47:16)

Meni, definitivno, apetit varira iz dana u dan. Jedan dan bi slona mogla pojesti, drugi nista.
A ne mogu ni mnogo odjednom pojesti, pa za pola sata opet gladna [sm=smiley13.gif]




marinic -> RE: Apetit (3.4.2016 13:31:45)

u prvvoj trudnoci sam imala bas veliki apetit, jela sam sve i svasta i naravno to se i pokazalo na vagi
a u drugoj nista posebno, klasika, kao i pre trudnoce..[sm=smiley36.gif]




vocicana -> RE: Apetit (3.4.2016 15:46:36)

Ja sam isla iz faze u fazu.Jako mala startna kilaza, pa sam se uprva tri vratila u svoju normalnu koja je trebala biti pocetna. Jedem najnormalnije, jako retko nesto jedemo posle 17h, ali kada se desi, desi se. Sve to uradim bez i malo grize savesti.
Voce i povrce sam urniisala u trudnoci kao i uvek, povrce i sveze i bareno i grilovano, salate, ali imam uvek neku kocnicu koja mi je uvek prijala.
Jedino sto sebi ne mogu da pripisem kao standardnu osobinu je ejdenje slatkog ujutru, jer ne volim ni cokoladu ni rafinisano slatko ista, ali hipoglikemije me ubijaju, zato ujutru sada prvo slatko nesto pa sve ostalo. Caki pored slatkog nesa pre vadjenja rezultata, uvek mi je secer nizak




IvanaSK RR -> RE: Apetit (3.4.2016 15:48:08)

Vici, ja kad bih ujutru uzela slatko, grlila bih vc solju ceo dan[sm=smiley36.gif]




nikiteki -> RE: Apetit (3.4.2016 15:55:41)

Ja sam najviše jela pred kraj trudnoce




vocicana -> RE: Apetit (3.4.2016 16:10:52)

Jao Icka pa sta da radim, neka je i gorusica na koju isto ne mogu da se preterano zalim, muka i ostalo, moram jer sam par puta bila pred kolapsom u kuhinji ujutru, nijeni to dobro, ali sta da radim kada nemam izlaza. ALi nadam se da se povratim posle porodjaja, bas mi je to tesko palo sve vreme. Mada videcemo, msm da ce se i to srediti.
Asada sam jednostavno inspirisana da spremam, testa, kuvanje, hajde ovo, hajde ono, sto dok sam kod mojih bila, moze, ali ako ne mora super.




MAGDI -> RE: Apetit (31.8.2016 19:30:56)

Zdravo devojke kod mene situacija je takva da u pocetku trudnoce sam imala bas poveci apetit sto je donekle i normalno. Usla sam u trudnocu sa 54 kilograma na mojih 170cm znaci bila sam mrsavica. A sad sam u 34 nedelji trudnoce i imam 72 kila mozda i vise iako svi kazu da se nisam toliko ugojila, mozda zadrzavam vise tecnosti pa zato i imam toliko kilograma [sm=smiley13.gif]. A u drugom tromesecju nisam imala uopste apetita mogla sam po 6 sati da ne jedem setim se kad vidim koliko je sati i shvatim koliko je dugo proslo od zadnjeg jela[sm=zz_unsure.gif], a sada evo zalim se muzu i kukam kako sam non stop gladna [sm=smiley19.gif]al sta god da pojedem imam gorusicu i ne pomaze nista. Znaci malopre sam plakala kao kisa jel sam gladna a vise ne znam ni sta da jedem. Jela sam dosta voca pogotovo one seftelije ne znam kako sad ko zove to ali sam mogla po 10 komada i kruske sam posle jela pa jabuke sad zalihe ponestaju pa ne znam sta jesti vise?




IvanaSK RR -> RE: Apetit (31.8.2016 19:34:32)

Magdi, ako moras da jedes nek to bude voce i povrce.




Sanjalicaaa -> RE: Apetit (31.8.2016 23:10:16)

Tako je i meni bilo. Bukvalno mi se plakalo jer sam bila gladna a ništa mi se nije jelo.

Što se tiče mog apetita, upravo sam ustala iz kreveta da jedem. Najela se i vraćam se da spavam. Toliko.




AnaAna1 -> RE: Apetit (12.10.2016 12:01:51)

Citam ove vase postove i pokusavam da se setim sta je to apetit [sm=smiley13.gif] ja od kad sam zatrudnela mucim se sa mucninama i nikad nisam gladna, nemam apetit, povracam, evo ulazim u 4.mesec a smrsala sam 2,5kg, imam takvu zelju da pojedem voce, da popijem limunadu a ne mogu :( ni vodu ne smem mnogo... sve mi to tesko padne za zeludac... samo se nadam da ce uskoro da prestane i da ce mi se oonovo vratiti moj dobri stari apetit, neki kazu samo sto nije, neki kaZu da moze da traje i do kraja 4.meseca...




IvanaSK RR -> RE: Apetit (12.10.2016 13:01:26)

Ana, trebalo bi uskoro da ti se vrati apetit. Meni se vratio otprilike u to vreme, ali sam do kraja trudnoće imala problem sa mnogim namirnicama.




Mariya -> RE: Apetit (12.10.2016 13:13:13)

Ana,moja druga trudnoća je bila kao tvoja,mučnine su krenule i pre pozitivnog testa[sm=zmeden.gif] a povraćanje u 7.nedelji. Povraćala sam do 17 ned. A mučnine su prestale oko 22 nedelje.
U ovoj trudnoći nisam povraćala ali sam mučnine imala do 20.nedelje. Apetiti mi se vratio čim su se mučnine proredile, tamo posle 17.nedelje.




Srecko47E -> RE: Apetit (2.12.2017 0:56:15)

Nisam imala apetit zbog mucnina.
Jelo se meni svasta ali nisam mogla na solji stalno sa kampujem




Dragce86 -> RE: Apetit (28.2.2018 23:57:27)

Meni se def.pojacao ali uvek mi tako bude u prvom trimestru, tj.prosli put mi je tako bilo pa evo i sad :) Pokusavam koliko je moguce da se kontrolisem :D




mama Jo -> RE: Apetit (28.2.2018 23:59:56)

Dragce, sad bar mozes i jedi 😊




Mala Elena -> RE: Apetit (1.3.2018 0:03:12)

Imala, pogotovo u trecoj.




Srecko47E -> RE: Apetit (1.3.2018 0:04:16)

Jedi Dragce samo se uobroci.




mama ivane -> RE: Apetit (8.8.2018 8:24:49)

Cim vidim hranu dobijem apetit [sm=smiley36.gif]




mama Jo -> RE: Apetit (8.8.2018 8:29:37)


IZVORNA PORUKA: mama ivane

Cim vidim hranu dobijem apetit [sm=smiley36.gif]

Sad bar mozes bez grize savesti 😊




mama ivane -> RE: Apetit (8.8.2018 8:41:57)


IZVORNA PORUKA: mama Jo


IZVORNA PORUKA: mama ivane

Cim vidim hranu dobijem apetit [sm=smiley36.gif]

Sad bar mozes bez grize savesti 😊


[sm=smiley13.gif] 7 nedelja ugojila se 5 kg a trudim se da bas nejedem kao da nisam jela mesec dana




IvanaSK RR -> RE: Apetit (8.8.2018 9:12:38)


IZVORNA PORUKA: mama Jo


IZVORNA PORUKA: mama ivane

Cim vidim hranu dobijem apetit [sm=smiley36.gif]

Sad bar mozes bez grize savesti 😊

Mene grizla savest i u trudnoći [sm=smiley36.gif]




mama Jo -> RE: Apetit (8.8.2018 9:30:09)

Jedino me grize savest u pms-u, jer mi onda apetit nacisto poludi i jedem kao sumanuta. Posebno slatko




vocicana -> RE: Apetit (10.8.2018 23:20:57)

Sada bas nesto i nisam pri apetitu, jede mi se samo voce i povrce, krastavce tamanim, breskve, dinja, a ove druge stvari i slao, dok ne pocnem da drhtim od manjka proteina pa pojedem i meso i sl.




IvanaSK RR -> RE: Apetit (11.8.2018 9:33:56)

Ja ne razumem vas koji nemate apetit. Ja ga imam i viska[sm=smiley36.gif]




mama Jo -> RE: Apetit (11.8.2018 10:22:17)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Ja ne razumem vas koji nemate apetit. Ja ga imam i viska[sm=smiley36.gif]


[sm=smiley36.gif] ahahahahahahaa [sm=smiley36.gif]
Meni najcesce toliko varira - od toga da bih bukvalno ceo dan mogla nesto jesti, do toga da ne mogu nista da jedem...
Mozda imam i neki poremecaj metabolizma [sm=zmeden.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>