RE: AVENT grejač flašice (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


Sanchy -> RE: AVENT grejač flašice (25.2.2012 18:00:45)

Nemam nameru ni vodu da prokuvavam ima sada da se kupi odmenjska voda za bebe takodje obe snaje su tu vodu koristile i bile zadovoljne[sm=smiley1.gif]citala sam da ima u Merkatoru da se kupi inace je ovako po radnjama ne vidim




Sanchy -> RE: AVENT grejač flašice (25.2.2012 18:02:16)


IZVORNA PORUKA: ribizla

Ma i to sto kazes , sad iz straha da cu se zatrpati obavezama trazim sve rekvizite koji olaksavaju zivot [sm=smiley36.gif]

[sm=smiley36.gif]isti slucaj...




Anoniman -> RE: AVENT grejač flašice (25.2.2012 18:07:28)


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Nemam nameru ni vodu da prokuvavam ima sada da se kupi odmenjska voda za bebe takodje obe snaje su tu vodu koristile i bile zadovoljne[sm=smiley1.gif]citala sam da ima u Merkatoru da se kupi inace je ovako po radnjama ne vidim


Ima po svim većim radnjama. Ja je nisam koristila, a u zavisnosti koliko trošiš, i ona se prokuvava ako stoji otvorena duže od 48 sati. Ja sam prva tri meseca prokuvavala Rosu a onda počela da je dajem tako neprokuvanu, osim što sam kuvala za termos, ne zbog kuvanja nego da mi bude lakše, jednom dnevno sipam u termos i ne mislim naredna 24 sata niti šta grejem niti kuvam imam za sve obroke spremnu vodu.




smeskicTB -> RE: AVENT grejač flašice (5.3.2012 9:14:03)

joooj GG ovo zvuci kao najprakticnije resenje..
Dobila sam grejac..dobih savet da flasicu sa vodom drzim u grejacu, pa za nocno hranjenje da mi bude spremno...
Ali termos mi deluje najprakticnije..prokuvam vodu, odredim koja je temp odgovarajuca(u to cu se uhodati) i sipam u termos..mama ima od litar i kaze da dobro drzi..

Za slucaj da treba da kupim, koji si ti GG nabavila?




Anoniman -> RE: AVENT grejač flašice (5.3.2012 10:22:37)


IZVORNA PORUKA: smeskicTB

joooj GG ovo zvuci kao najprakticnije resenje..
Dobila sam grejac..dobih savet da flasicu sa vodom drzim u grejacu, pa za nocno hranjenje da mi bude spremno...
Ali termos mi deluje najprakticnije..prokuvam vodu, odredim koja je temp odgovarajuca(u to cu se uhodati) i sipam u termos..mama ima od litar i kaze da dobro drzi..

Za slucaj da treba da kupim, koji si ti GG nabavila?


Ja sam to radika ovako: uveče prokuvam vodu i onako vrelu sipam u termos, onda prokuvam još jednu turu i ostavim u lončetu da se hladi. Kad dođe vreme za noćni obrok, sipam malo vruće iz termosa i malo hladne iz lončeta i smućkam mleko. Naš termos zahvata 0,7l i tako nam je za jednu bebu to bilo dovoljno za 24 h. Kako se vremenom hladi voda u termosu sipam više nje a manje hladne da bi mi za mleko pred spavanje narednog dana u termosu ostalo taman toliko mlake vode da sa njom smućkam. Kad je uspavam prokuvam sledeću turu i opet mirna do sledeće večeri. Pošto su 2 bebe, moraćete naći drugačiju dinamiku. Tako sam radila prva 3 meseca (kuvala Rosu) a sa puna 3 sam prestala, pa prokuvam jednu turu za termos da bude vruća a hladnu sipam direkt iz flaše.

Meni je mama kušpila termos u Rodiću, nije metalni unutra i ne smrdi kad se otvori.

[img]http://www4.slikomat.com/11/0305/t1g-DSCN27.jpg[/img]




smeskicTB -> RE: AVENT grejač flašice (5.3.2012 10:29:20)

GG hvalaaalaa! Tvoja objasnjenja me uvek oduseve!
Za pocetak bi tako i ja, jer ce Sergej izaci prvo..pa bi vec videli za dinamiku kasnije...

Znas li da su mi rekli da bebama sa cesme kuvaju, pa da i ja tako radim..

Inace, mi imamo neki termos u kome kafa mirise..a bio je neki fensi..a mamin je star, ruski...




Anoniman -> RE: AVENT grejač flašice (5.3.2012 10:33:34)

Možda bih i ja kuvala česmovaču, ali kod nas je instalacija u zgradi iz 1939. a ona koja ide do zgrade i starija pa ni mi ne pijemo vodu sa česme.




smeskicTB -> RE: AVENT grejač flašice (5.3.2012 11:02:30)

secam se da su moji u sarajevskoj kuvali cesmovacu..ali su oni bebi od petog poceli ad mleko davati...
Videcu jos...




lanica82 -> RE: AVENT grejač flašice (8.3.2012 11:52:25)


IZVORNA PORUKA: mihi

Ja za 30 sek ugrejem vodu u mikrotalasnoj tako da sam za taj grejač bacila pare, sad kuvam slano Luki tako da ne grejem više ni teglice sa Hippovom hranom tako da mi baš ne treba.


A jel može flašica u mikrotalasnu?




Anoniman -> RE: AVENT grejač flašice (8.3.2012 12:21:51)


IZVORNA PORUKA: lanica82


IZVORNA PORUKA: mihi

Ja za 30 sek ugrejem vodu u mikrotalasnoj tako da sam za taj grejač bacila pare, sad kuvam slano Luki tako da ne grejem više ni teglice sa Hippovom hranom tako da mi baš ne treba.


A jel može flašica u mikrotalasnu?


Neka može neka ne. Zavisi od materijala.




LunaLu -> RE: AVENT grejač flašice (6.4.2012 18:56:38)

U potpunosti se slazem sa metodom koju je primenila GG, jer sam ja koristila identican postupak, i uvek sam imala spremnu vodu za mleko, jer se moja Tea drala kao luda kad je gladna i moralo je mleko u 30 sec, narocito nocu. Istina je da sam kupila Chicco-ov grejac za flasice, ali kad sam ga proucila, zamenila sam ga u radnji za nesto drugo, a jer sam termos imala u kuci. Posle nam je tata iz Nemacke doneo jedan specijalno za tu namenu, pa ga sad cuvam nadam se za sledecu bebu.




LunaLu -> RE: AVENT grejač flašice (6.4.2012 19:08:37)

U potpunosti se slazem sa metodom koju je primenila GG, jer sam ja koristila identican postupak, i uvek sam imala spremnu vodu za mleko, jer se moja Tea drala kao luda kad je gladna i moralo je mleko u 30 sec, narocito nocu. Istina je da sam kupila Chicco-ov grejac za flasice, ali kad sam ga proucila, zamenila sam ga u radnji za nesto drugo, a jer sam termos imala u kuci. Posle nam je tata iz Nemacke doneo jedan specijalno za tu namenu, pa ga sad cuvam nadam se za sledecu bebu.




Sesilija 83 -> RE: AVENT grejač flašice (31.1.2013 18:40:21)

imama jedno pitanje za mame koje koriste ili su koristile grejac...
inace kupili smo reer grejac za auto i kucu,pa me zanima jeste li i koliko ostavljali mleko u njemu,moja beba nocu pije kravicu tj oko 5-6 ujutru ali toliko vtisti dok se ne zagreje da probudi celo naselj,pa me zanima posto ja ustajem nocu mislila sam oko 1 da joj ostavim u grejacu pa da joj bude mlako kad god da se probudi,ja sam juce probala preko dana ostavila sam ga u grejacu nekih 8-9 sati i kad sam probala bilo je ok mlako i nije se ukiselilo...e sad sta mislite????[sm=smiley1.gif]




Sanchy -> RE: AVENT grejač flašice (31.1.2013 18:47:02)

Hmm,jaa imam taj grejac ali nocu koristim reerov termos,zagrejem vodu da bude bas vruca,sipam i ujutru oko pola sedam bude taman,topla,taj grejac sam kupila samo zbog puta,super mi je posluzio sad u decembru kada smo putovali za C.G.a kuci ga koristim ako grejem teglicu hippovu ili koju vec,,eto i za to mi je ok a ovako nisam probala,mozda bi mogla da ostavis vodu u njemu pa onda dodas formulu,nesto bas da toliko dugo drzis mleko ,ne znam.. i samo da dodam,neko je gore pisao da greje mleko u mikrotalasnoj,to je ok ako je flasica staklena a ako je plasticna,plastika pusta pod uticajem tih mikrotalasa dioksin u mleko ili vodu svejedno ,to je otrov i kancerogen je...pa ne bih preporucila...




Sesilija 83 -> RE: AVENT grejač flašice (31.1.2013 20:35:37)

OK za vodu,ali moja K nece formulu nikako,nema sanse da joj uvalim i ni na prevaru,a kravicu hoce,i zato ja imam problem,pa pitam za mleko...
Ali Sanchu hvala ti u svakom slucaju[sm=smiley1.gif]




Sanchy -> RE: AVENT grejač flašice (31.1.2013 20:54:01)

Probaj Novalac ako nisi,[sm=smiley1.gif],mada sada vidim da ima 11 meseci pa onda je ok i kravica ali sto kazes problem sa zagrevanjem,bzv..




Sesilija 83 -> RE: AVENT grejač flašice (31.1.2013 22:08:33)

Probali Aptamil,Nan i Novalac... isto je odbila sve,a Kravicu popila iz prve punu flasicu...




Modessty -> RE: AVENT grejač flašice (3.7.2013 17:00:42)

znate li koje su sada cene za grelace i gde je jeftinije. Aksa, Merkator...
Vidim na sajtu da je u aksi oko 4600. Ne sećam se da sam ovaj naš pre tri godine toliko platila! Treba da kupim drugarici koja se porodila pa da znam gde da idem




Sesilija 83 -> RE: AVENT grejač flašice (23.7.2013 14:08:56)

http://www.juniorshop.rs/sitna/pribor-za-hranu-i-pice/64.html

Mod sad sam naisla na grejac pa ako nisi kupila baci pogled ovde...




Maraj -> RE: AVENT grejač flašice (28.5.2018 18:09:11)

Da li su prakticni ovi grejaci flasica? Sa prvim detetom nisam imala. Kuvala sam vodu i stavljala u termos. Da imam za noc. Komsinica mi je hvalila te grejace flasica
Ja ne znam ni kako se koriste




Ana RR -> RE: AVENT grejač flašice (28.5.2018 18:28:30)

Ja nisam koristila, vodu sam grejala u mikrotalasnoj.




IvanaSK RR -> RE: AVENT grejač flašice (28.5.2018 18:47:35)

Ni ja nisam koristila, bilo mi bacanje para[sm=smiley36.gif]
Isto sam grejala vodu uvece pa u termos.




Sanjica26 RR -> RE: AVENT grejač flašice (28.5.2018 19:14:49)

Nisam ni ja nikad imala. Zgrejem, pa u termos.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]