|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako vaša beba spava?
26.11.2015 20:29:16   
Maraj
Pa i on meni tako....stenje dok ne uhvati pesnice i kad ih uhvati onda zabije glavu u njih i sisa ih. Probacu da mu razmaknem malo ruke da vidim al ne znam kako ce namestiti glavu da legne. Za sad nece vec kad mu dosadi krene da kenjka

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Kako vaša beba spava?
26.11.2015 20:49:02   
bebilule
Probaj da razmaknes i mazis ga po ledjima. M je to odmah opustilo i fino je legao. Sad se odmah namjesti. Doduse ovaj je posle jela sav u transu ko da je pio pivo a ne mlijeko. Toliko je opusten da ga mogu namjestati kako hocu user posted image . I uzasno voli da se mazi. Cim pocnem po ledjima on se otrombolji. Kad nece ne silim ga vec promijenimo pozu

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Kako vaša beba spava?
7.12.2015 17:33:56   
bojana92
Stavim ih da spavaju na ledja,ali se isprevrcu kako oni hoce.:)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Kako vaša beba spava?
8.6.2016 15:38:20   
Mala Elena
E moja beba sada zeli da spava samo na ledjima i okrenutom glavom na stranu i samo okrece glavu povremeno. Kad je stavim na bok i poduprem posle 5min je budna i place...

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Kako vaša beba spava?
8.6.2016 16:13:05   
Maraj
Jj sad vidim sta sam pisala kada je L bio bas mali.user posted image
L sad spava na boku najcesce

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Kako vaša beba spava?
8.6.2016 16:27:29   
Mala Elena
Ja samo ne volim sto kad tako spava i zakaslje se, tacno imam osecaj da ce se zagrcnuti i udaviti . Majke mi user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Kako vaša beba spava?
8.6.2016 17:05:34   
branki*
Spava na sisi evo skoro vec 17 meseci!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Kako vaša beba spava?
8.6.2016 19:22:59   
choopa choops
Ova mala se vrti da to nije normalno! Promijeni položaj osamdeset puta u toku noći.user posted image Samo je jurim onako u polusnu, da je vratim na mjesto.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Kako vaša beba spava?
19.6.2016 21:29:01   
choopa choops
"Kako da vaša beba prespava celu noć u nekoliko koraka


Umorni ste. Sve ste probali. Vaš zamotuljak radosti prosto ne želi da spava.

Evo par koraka kako uspešno možete naučiti bebu da spava.

1. Sa bebinih šest meseci odlučite da je bilo dosta noćnih buđenja i uvedite čvrstu hranu, odnosno večeru. Taaako, sad će beba biti sita i spavati celu noć.

2. Pokušavajte tačku jedan u različitim varijantama, isprobavajte razne namirnice – možda neka upali.

3. Ugledali ste prvi zubić! Mora da je to bio razlog buđenja! Vratite se na tačku jedan.

4. Nakon što nije upalilo, konstatujte da mora da raste još neki zubić, i čekajte da prođe.

5. Bili ste u pravu! Izašla su još tri zubića – zlatno pravilo – gde je jedan, tu je još tri.

6. Beba se i dalje budi noću. Odlučite da poslušate savete dobronamernika i promenite večernju rutinu. MORA da je greška u redosledu – večera, kupanje, spavanjac. Izrotirajte sve kombinacije.

7. Negde oko osmog meseca se predajte i prenesite bebu kod sebe u krevet.

8. Divite se sebi zbog ove odluke nakon tri prospavane noći.

9. Četvrte noći je sve po starom – smišljajte novu taktiku.

10. Probajte da uspavate bebu nunanjem, a ne dojenjem.

11. Prekinite sa ovom idejom već iste večeri jer beba očajno plače – odakle vam samo tako nešto pada na pamet?

12. Grize vas savest. Normalno.

13. Primetite da je beba dobila još zubića – sva dosadašnja buđenja pripišite njima.

14. Konstatujte da je bebi bilo previše hladno – zagrejte sobu.

15. Konstatujte da je bebi previše vruće – raskomotite je.

16. Došlo je vreme za prestanak dojenja. Hm, možda se bebac zbog toga budio?

17. Nadajte se prva tri dana.

18. Nakon sedam dana se pomirite sa sudbinom i činjenicom da buđenje nema veze s dojenjem.

19. Kupite vreću za spavanje – možda konstantno otkrivanje i pokrivanje smeta bebi.

20. Dežurajte jednu noć jer sumnjate da hrkanje budi bebu.

21. Kada zamalo padnete u nesvest od umora, konstatujte da je to bila loša ideja i vratite se na spavanje.

22. Pripišite sve zubima.

23. Nadajte se da će početi da spava celu noć pre polaska u školu.

To je to. Ukoliko pratite navedene korake, vaša beba će početi da spava celu noć bez buđenja. Ili neće. :)

Do koje tačke ste vi stigli? Imate li koju da dodate?

P. S. Hvala mami Aleksandri, koja me je svojim postom o (ne)spavanju beba podset_ila na ovaj davno u draftovima zaboravljen tekst. Svaka sličnost između naša dva teksta je slučajna i dokaz je da su roditeljske muke univerzalne. Držite se, mame i tate, proći će!"

IZVOR: carapice.com

user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Kako vaša beba spava?
26.7.2016 23:50:04   
choopa choops
Imamo problem, ne znam je li za ovu temu ili ne?! Unazad nekoliko noći (i dana), I se probudi nakon sat vremena otprilike i došeta u dn. boravak. Valjda vidi da mi nismo u krevetu i onda dođe. Onda je ja uzmem, pokušam da je uspavam, nekad mi pođe za rukom, a nekad ne. Nije mijenjala vrijeme odlaska u krevet, jednostavno odjednom joj tako dođe. Dešavalo se i da onako u mraku, padne s kreveta pa se udari?! Ne znam uopšte da li je faza ili šta da radim?user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Kako vaša beba spava?
26.7.2016 23:54:23   
Khaleesi
Moja je to radila kada je bila oko dve godinice...
Samo dodje i trazi mene, ja legnem ona opet zaaspi, ja se vratim kod mm... Nekad opet dodje i tako...
Isto je ispadala iz kreveta, nalazila sam je dole kako spava, samo se spusti...
Proslo je, sada spava po celu noc, tako da izgleda kao faza, ja sam mislila da je samo ona takvauser posted image vidis i vi ste...hehe

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Kako vaša beba spava?
27.7.2016 0:01:29   
choopa choops
Pa ja se nešto ne sjećam da su oni imali tu fazu. Tj. možda su i imali, ali su oni zakmečali u krevetu i ja bih došla, oni zaspali i nastavili da spavaju. A ova bre došeta. Prvi put kad je došla tako, ja se prestravila. Okinula se od straha jer se nisam nadala user posted image Onako u tišini i mraku čuješ tap-tap!

A valjda je prođe brzo! user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Kako vaša beba spava?
27.7.2016 0:03:38   
Khaleesi
Mene moja zna da uplasi isto... Ja redjam sudove u masinu onako polako, necujno, a ona samo se pored mene stvori ikaze mama ajde da spavas... Ja prestravljena... kao u hororu user posted image Ono ne ocekujes znas da spavaju....

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Kako vaša beba spava?
27.7.2016 10:04:43   
Anck Su Nmaun
A ono u sred noci spavam i otvorim oci a dete stoji ispred mene , koliko puta su me samo tako prepale user posted image

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Kako vaša beba spava?
9.12.2016 23:46:51   
marketing RR

Jedna mama pita, dajte savet mame:

Imam malu bebu od 1.god ipo,budi se tokom noci,neda mi da spavam,hladno kad se dignem,uzmem ga i ljuljam,nemamo grijanja u sobu.Sta je to,sta da radim bebi da mirno spava i da mamu nebudi?

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.12.2016 23:47:17 >

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Kako vaša beba spava?
9.12.2016 23:59:19   
Mariya

O Bože,je li ovo neka šala?
Prvo,dete od godinu ipo dana nije mala beba. Mala je ona od mesec-dva.
Drugo, da mama proba da ugreje sobu, možda se dete budi zato što mu je hladno pa budi mamu da nešto preduzme povodom toga?

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Kako vaša beba spava?
10.12.2016 5:26:22   
Anck Su Nmaun
Da mozda je detetu stvarno hladno pa se probudi user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Kako vaša beba spava?
10.12.2016 8:10:37   
Mala Elena
HAaaaaaah!
A sta raditi ako se beba tako budi? Da li tutnuti vodu, mleko na flasicu? Ili nunati uz plac ?user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Kako vaša beba spava?
10.12.2016 22:07:36   
Maraj
Mi ne spavamo vec 3-4 meseca. Do tad L se budio oko 1 pa oko 6. Ma milina. E onda je imao upalu usiju , spavanja nije bili. Na to se nadovezali zubi. Rastu mu sve cetvorke i trojke krenule. Uzas. Budi se milion puta. Kenjka , jauce pa place. Jao izludecu. Tako.mi treba sna.. Sta se desili sa onim predjasnjim detetom ne znam , al on sada uopste ne spava , a meni tako treba sna...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Kako vaša beba spava?
10.12.2016 23:07:55   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

HAaaaaaah!
A sta raditi ako se beba tako budi? Da li tutnuti vodu, mleko na flasicu? Ili nunati uz plac ?user posted image

Ja nista od toga jer se tako lako navikavaju. Uzmem ga u narucje ako se bas bas rasplakao, malo nosim po sobi i kad se smiri spustim onako polusanjivog.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Kako vaša beba spava?
10.12.2016 23:46:11   
isidora88
Moje dete nikako ne spava, budi se sto puta, te mu duda ispadne, te se udari o krevet, uzasno nemirno spava, ali mislim da ga muce zubi. I ne znam vise sta cu sa njim jer ima uzasno lak san, na svaki sum se budi

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Kako vaša beba spava?
11.12.2016 0:02:15   
Sanjica26 RR
Nikad nisam davala nista tokom noci da ih zavaravam. Kao sto kaze Anck brzo se naviknu. Ma, na sve se naviknu sto im mi ponudimo.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Kako vaša beba spava?
16.12.2016 12:36:53   
Anck Su Nmaun
I dalje samo na stomak. Ako je komiran ne mrdne se. A inace malo se okrene tamo vamo, poigra sa onim visecim igrackama i na kraju opet okrene na stomak i zaspe.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Kako vaša beba spava?
16.12.2016 13:32:51   
LauraAndrija
A super spava, okrene se sam na stranu kako njemu odgovara i spava celu noc. Više se budi L koja ima 2 god, hoće vodu, mleko, pa od silnog nalivanja da piski...user posted image . Dobro da je prosla faza ljuljanja po celu noc, ali moja greška, zato sad A uopšte ne ljuljam da bi zaspao. Sisa i spavanjac.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Kako vaša beba spava?
16.12.2016 13:50:09   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


IZVORNA PORUKA: Mala Elena

HAaaaaaah!
A sta raditi ako se beba tako budi? Da li tutnuti vodu, mleko na flasicu? Ili nunati uz plac ?user posted image

Ja nista od toga jer se tako lako navikavaju. Uzmem ga u narucje ako se bas bas rasplakao, malo nosim po sobi i kad se smiri spustim onako polusanjivog.


Ja je spustim u krevetac kad ne zeli ni u jedan polozaj u ruke, ali se ona jos vise naljuti. Kakvi crni da sama zaspi... zadnja dva dana okrenula sam novi list. Ona se buni, gura guzom i nogama da ustane ali ja ne dam, nunuskam, pevam blago, ako opet krene da njace ja joj malo povisim ton , tipa pssssst ili pricam glasnije da je vreme za spavanje i opet pocnem blago pevati ili stavim na siku i deluje , za sada.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here