|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako vaša beba spava?
16.10.2009 13:36:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Greja

Uh, samo vas citam i mislim se blago vama. Kada spava preko dana sve je ok. Ali nocu... toliko je nemiran dok spava da ja ustajem po 5 puta da ga pomeram. On spava na ledjima ali se u toku noci pomeri skroz u cosak, u ugao krevetca i zabije glavu u posteljinu-ogradicu i jos zabaci glavu da mu lice dodje tacno u cosak. Ne znam da li ste razumele opis, ali ovo je po meni prilicno opasno jer se bojim da se ne udavi tako. Prosto ne znam sta da uradim da bi on spavao mirnije. Ima 4,5 meseca.


uh, gde nam je blago... ja sam se razbolela od sveg tog nespavanja i ljuljuskanja... evo sad danju tako malo spava da ne mogu nista da uradim, jedva joj skuvam cajic za grceve... a nocu, pa nocu ustajem po 15 puta da vidim jel se nije obrnula na neku stranu i zabacila glavicu da mi se cini da ce joj otpasti... obozava da spava sa zabacenom glavicom i to me plasi ponekad, mada tako najspokojnije spava... ja potpuno razumem to sto si opisala, Greja!

(odgovor članu Greja)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kako vaša beba spava?
16.10.2009 20:44:30   
Greja
Trinny, i moj decak preko dana malo spava ali ja imam tu srecu da se nocu ne budi. Ja ga okupam oko devet, sredim i nahranim do deset i on pajki do 8 ujutro. Jedino sto su mu poze takve da ja ustajem bez obzira sto on spava da ga namestim, tako da mu na isto dodje plakao ili ne -  ja se budim pa se budim:). A stvarno me brine sto tako spava sa zabacenom glavicom i jos se nabije u cosak i u posteljinu. Ne znam kako da resim taj problem...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kako vaša beba spava?
16.10.2009 21:47:20   
SUPER MAMA
Mozda ovaj moj post nije za uteha ali moja Monika evo ima godinu dana i mogu da vam kazem da samo sam 3 noci spavala u celost.Pokusavala sam mnoge stvare da spava celu noc ali nema sanse i dalje se budi i trazime i ljuljam je.I ja se nadam da ce uskoro da pocne da spava po celu noc.Pedijatar nam je reko da jos nije sazrela da se nauci bez mame.

(odgovor članu Greja)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kako vaša beba spava?
23.10.2009 9:17:03   
Anoniman
Procitala sam negde o nekakvoj iznenadnoj smrti u kolevci! Jel zna neko sta to znaci?

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kako vaša beba spava?
23.10.2009 9:20:52   
Anoniman
Ima tema i ovde na RR, Smrt u kolevci, predlažem da temu ne čitaš i da se time ne opterećuješ. ja sam je pročitala, bila sam u užasnom bedaku, onda sam malo mućnula glavom i zaključila da ne mogu mnogo da preduzmem po pitanju toga.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kako vaša beba spava?
23.10.2009 9:41:23   
Anoniman
Uh, toliko je uzasna? Paaaaa, valjda cu te poslusati! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kako vaša beba spava?
23.10.2009 9:49:35   
Anoniman
Pa meni je jako užasno svaki put kada se spominje smrt bebe.
Ma ja sam mentol. Pre neko veče sam jedva zaspala, jer sam Luku ostavila u njegovoj sobi da spava (što inače uvek radim) i upalila sam mašinu za sudove (što takođe uvek radim) i natripovala sam se da će mašina da se pokvari i da iscuri voda, da se poveže sa strujom, a kuhinja je između spavaće i Lukine sobe, i da će Luka da zagazi u tu vodu sa strujom i da će da umre. MA NE SLUŠAJ ME! user posted image user posted image user posted image  
Pročitaj temu, eto da znaš da to postoji i gotovo. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kako vaša beba spava?
23.10.2009 9:57:57   
mihi
Meni Milos jako nemirno spava, i do prvog rodjendana je spavao kod mene u krevetu a sad sam ga prebacila u krevetac, njegova soba je povezana sa nasom tako da ga cujem ali ne ustajem na svaki sum nego tek kad place, inace ne bih izdrzala.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kako vaša beba spava?
23.10.2009 10:07:12   
Anoniman
Pa vec mi se ionako vrzma ta tema po glavi par dana, pa me nesto stalno kopka!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kako vaša beba spava?
23.10.2009 10:10:03   
Anoniman
Uh, dosla sam do pola i ne mogu vise da citam... dovoljno mi je! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kako vaša beba spava?
28.10.2009 12:04:49   
cici78
Trini, ne citaj to...ja se jos uvek kajem sto sam je procitala, ma danima nisam mogla da se smirim. Narocito me kopka to sto moj Matija od rodjenja spava na stomaku. Pre pola sata smo dosli od dr, bili na snimanju kukova...dr kaze da su mu se malo iskrivile nogice jer stalno spava na stomaku...od danas mu menjam polozaj pa makar se budila nocu na 10 min. Jeste da na stomaku beba najsladje spava ali nije to tako dobro. Mozda cu mu poremetiti ritam i bice mi zao jer kad ga legnem oko 22h on mi se ne budi do 8h i prezadovoljni smo ali ipak cu morati to da promenim, ide na bok pa sta budeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kako vaša beba spava?
28.10.2009 12:50:58   
Anoniman
Da ti budem iskrena nista mi citanje tog posta nije poremetilo, ja ionako stalno proveravam Saru dok spava... osim sto se moram pohvaliti da sam nocas odspavala dobru partiju od 4h jer je i ona spavala bez ikakvog komesanja i budjenja! user posted image
Ja je ne stavljam nikad da spava na stomaku, osim kad treba da bljucne, ja je stavim tako i kad malo vezba vratic, inace uvek spava na boku i ponekad na ledjima, kad se sama prevrne, jer je sad dosta ojacala.

(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kako vaša beba spava?
3.11.2009 22:13:51   
marija17
moja beba sad ima mesec dana i spava na boku, jedino sto mu je slomljena kljucna kost sa desne strane na rodjenju, i ima tj imao je sa leve strane kao nagnjecenje glavice, nasta sam ja bila uzasnuta-za obe strane,pa mi je bilo malo tesko jer sam jednu stranu desnu trebala da izbegavam u prih par dana,nedelja,zbog kljucne kosti a, da ne forsiram levu zbog tog nagnjecenja tako mi rekla patronazna, pa KAKO??? ali sad se sredilo i on i dalje spava na boku i menjam jednu pa drugu stranu,mada bi on na ledja,ali ja koristim peskir za kupanje koji urolam i nema sansi ni tamo ni vamo,par puta je spavao na ledjima,sad je vec poceo glavom tamo vamo kad je na ledjima,posto non stop bljucka ja sam se istripovala da se ne zagrcne a ja nisam u sobi tako da i dalje forsiram bok

ufuser posted image user posted image mogla sma ovo i mnogo prostije da napisem, al sta cu kad volm da komplikujem,tako mi lepo pozz user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kako vaša beba spava?
10.1.2010 0:04:46   
mejra81
Moje bebce je prvih nekoliko dana spavalo na boku a od kad ima grceve samo na stomaku....
Nikako drugacije nece....Ja cekam da ucvrsi san pa je okrenem na bok ali se ona vrlo brzo probudi...I onako ne spava mnogo pa mi je zao da je mucim a vidim da je to budi...
Vdim da su neka decica spavala na stomaku i nista im nije falilo...Kako da je naviknem na stranu? Svaki put kad spava probam sa okretanjem i ne vredi,kao da joj nesto smeta na strani....

(odgovor članu marija17)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kako vaša beba spava?
10.1.2010 0:13:23   
gagana83
I ja sam Unu stavljala na stomak dok su je mucili grcevi,jedino je tako tolko-kolko mirno spavala ali samo kad sam i ja budna,nocu nisam smela

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kako vaša beba spava?
10.1.2010 0:17:22   
Anoniman
Kada bebe spavaju na stomaku bitno je da je podloga tvrda (ne mislim da stavite daske pod bebu, ali da ne bude mekan dušek) i ni slučajno jastuk ni onaj tanak. 

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kako vaša beba spava?
10.1.2010 0:26:01   
mejra81

IZVORNA PORUKA: gagana83

I ja sam Unu stavljala na stomak dok su je mucili grcevi,jedino je tako tolko-kolko mirno spavala ali samo kad sam i ja budna,nocu nisam smela


A zasto nisi smela?

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kako vaša beba spava?
10.1.2010 0:30:31   
gagana83
IZVORNA PORUKA: mejra81


IZVORNA PORUKA: gagana83

I ja sam Unu stavljala na stomak dok su je mucili grcevi,jedino je tako tolko-kolko mirno spavala ali samo kad sam i ja budna,nocu nisam smela


A zasto nisi smela?

Plasila se da se ne ugusiuser posted image
Ma gluposti!Ako joj je tako lakse za stomacic,mislim da mozes slobodno da je stavis,ali samo kao sto je Tasha rekla na tvrd dusek i bez jastuka.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kako vaša beba spava?
10.1.2010 0:34:25   
mejra81
Dusek je tvrd,mislim ne kao daska ali tvrdji a jastuka nema,samo pelena ispod glave....
Joj,sve je ovo muka ziva,zacarani krug u kome se vrtis...Samo brojim dane,kad ce malo da ojaca...

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kako vaša beba spava?
10.1.2010 0:35:54   
Anoniman
Ništa ispod glave draga. Ako počne da vrti glavicu može se upetljati. Samo čvrsto zategnut čaršav.

(odgovor članu mejra81)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kako vaša beba spava?
10.1.2010 0:38:10   
gagana83
IZVORNA PORUKA: mejra81

Dusek je tvrd,mislim ne kao daska ali tvrdji a jastuka nema,samo pelena ispod glave....
Joj,sve je ovo muka ziva,zacarani krug u kome se vrtis...Samo brojim dane,kad ce malo da ojaca...

Znam kako je,sve smo prosle kroz to!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kako vaša beba spava?
10.1.2010 0:38:34   
mejra81
Da,u pravu si.... Ja joj kao namestim pelenu da ne moze da je zguzva al ipak vuce pomalo...
Svaki dan je jaca pa ce samim tim i vise vuci....user posted image ...Vadim je odmah...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kako vaša beba spava?
10.1.2010 0:43:51   
Anoniman
Moje dete je kratko spavalo na boku, zato ti kažem. Kada ggod bih ga namesila da spava na boku, odgurao je onu pelenu što je naslon, i legao na leđa. Bojala sam se da mu se izravna glava od nazad user posted image user posted image , i počela da ga stavljam na stomak. Tako je vrteo glavu tamo vamo, a ja mu samo nameštala uši da ne bude klempav. user posted image Mada je najviše voleo da spava na leđima. 

(odgovor članu mejra81)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kako vaša beba spava?
10.1.2010 1:24:26   
marince1
IZVORNA PORUKA: gagana83

I ja sam Unu stavljala na stomak dok su je mucili grcevi,jedino je tako tolko-kolko mirno spavala ali samo kad sam i ja budna,nocu nisam smela


Joj i mene je to strah!

Mi kad ga stavimo na bok u vek ga podkajlamo pozati nekim veliikim peskirom i on ne moze da ga izgura

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kako vaša beba spava?
10.1.2010 1:27:32   
gagana83
Una se uvek ali uvek izvrne na ledja,jos od prvih dana pa sam odustala,sad je stavljam na ledja

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here