|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako vaša beba spava?
10.6.2010 12:35:35   
maslinica
nogice treba otvarati, kao patkice, a ne da ih dete gura unutra, onda je ok na stomaku...ma pa meni je isto, on ili je na meni na stomaku ili hoce sam u krevecu na stomaku, pa bolje onda u krevetu, nego da se na meni lomi.
i ja imam lepe i duge noge i sto bi anck rekal, bas sam ponosna na njih, a spavala na stomaku, nema to veze bas velike, tu vec igra genetikauser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Kako vaša beba spava?
10.6.2010 12:40:03   
lanajelena
ju bre maslinice,nemam neke noge ali mi nisu krive user posted image ...bar sto se genetike tice nije po nasoj familiji ( a to mi je od rodjene sestre cerka)

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Kako vaša beba spava?
10.6.2010 12:47:41   
maslinica
hehe..nisam tako mislilauser posted image user posted image user posted image .....a i da ti budem iskrena, od spavanja malo bez mene mu nece biti nista, u svakom slucaju zdravije mu je na duseku, nego na mojim sisamauser posted image user posted image user posted image ..a ionako tata kaze da ce bit fudbaler, krive noge mu ne ginuuser posted image user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Kako vaša beba spava?
17.6.2010 12:25:42   
Anck Su Nmaun
Bas smo se jutros smejali nasoj Tari kako spava...
legnem je na sredinu kreveta na bok, a svako jutro je nadjemo do same ivice kreveta tj. do mrezice na ledjima... voli dete na ledja i gotovo!

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Kako vaša beba spava?
5.7.2010 14:10:39   
Anoniman
Jel mogutje da se beba od 3 nedelje toliko vrti po krevetu....

Ja Petru stavljam na bok...ali se ona okrene ili na ledja ili na stomak ...pa sam htela da kupim one fiksatore...ali neznam koliko ima svrhe...tj do kada tju motji da ih koristim...user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Kako vaša beba spava?
5.7.2010 14:17:16   
New Mom
Moguće. I mi smo. I oko mesec dana sam kupila pozicionar, ali stalno je negodovala kad je u to stavim, navikla već da spava na leđima, pa sam digla ruke.
Rekli su mi da do 3.meseca sigurno mogu da posluže, čak i duže ako je beba sitnija.

A mi ovih dana se okrećemo svuuuda po krevetiću, za 90 stepeni, za 180, sa leva na desno. Izudarali smo sve ogradice od krevetića. user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Kako vaša beba spava?
5.7.2010 14:33:11   
Anoniman
Pa ja se bojim za Petru jer bljucka....i kad je na ledjima zagrcne se...a bojim se da se okrene na stomak...jer nije josh dovoljno jaka da digne glavicu...

A iskreno...puno mi je da dam 3000 din pa da mi na kraju ni ne treba....a urolani peshkiri, jastuci i sl. ne pomazu...user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Kako vaša beba spava?
5.7.2010 14:40:52   
New Mom
I moja je od početka sve uspevala da odgura. Pozicionar je stvarno dobra stvar... ne gledaj to što sam ja bila popustljiva.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Kako vaša beba spava?
5.7.2010 14:41:13   
pepeljuga
Jel mogutje da se beba od 3 nedelje toliko vrti po krevetu....


moguce, vuk se vrti od prvog dana, kako god ga stavim i koliko god da ga zaglavim peskirima, ne vredi, nekako se okrene na ledja i digne rucice iznad glave user posted image

a ja sam se mnogo plasila da spava na stomaku pa sam jednom sedela i gledala kako okrece glavicu u snu, da budem sigurna da moze. ali i dalje sam nekako nespokojna kad spava na stomaku, svaki cas ga gledam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Kako vaša beba spava?
6.7.2010 10:56:05   
maslinica
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

Jel mogutje da se beba od 3 nedelje toliko vrti po krevetu....


moguce, vuk se vrti od prvog dana, kako god ga stavim i koliko god da ga zaglavim peskirima, ne vredi, nekako se okrene na ledja i digne rucice iznad glave user posted image

a ja sam se mnogo plasila da spava na stomaku pa sam jednom sedela i gledala kako okrece glavicu u snu, da budem sigurna da moze. ali i dalje sam nekako nespokojna kad spava na stomaku, svaki cas ga gledam user posted image



to sam i ja radila, sad ima dva i po meseca, ja kraj njega spavam ko prava, samo u nekom momentu skocim da ga pogledam..ono proslo i po 3h...tako da, veruj mi opustices se...negde sam pisala po forumu, ja sam dan i noc dezurala..sad...ma pajki on sad ko veliki decko...:)

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Kako vaša beba spava?
6.7.2010 11:24:00   
pepeljuga
najsladje spava na stomaku ili ledjima, na boku bas ne voli, sve naopako od onog sto treba user posted image

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Kako vaša beba spava?
6.7.2010 11:28:40   
maslinica
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

najsladje spava na stomaku ili ledjima, na boku bas ne voli, sve naopako od onog sto treba user posted image


meni petar SAMO na stomaku i nikako drugacije, u kolicima kad se vozi, zaspi na ledjima, ali se svaki cas trza i budi, dodje mi da ga okrenem na stomakuser posted image user posted image user posted image

a znam da sad ne daju nikako osim na bok...pa mogu oni dati ili ne, sta kad dete jednostavno nece, ja sad radim po intuiciji i zelama bebe,a ne po nauci, jer dok je bilo po njihovom nit je sapala beba, nit sam spavala ja!

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Kako vaša beba spava?
15.7.2010 0:21:36   
lothroniell
IZVORNA PORUKA: maslinica

nogice treba otvarati, kao patkice, a ne da ih dete gura unutra, onda je ok na stomaku...ma pa meni je isto, on ili je na meni na stomaku ili hoce sam u krevecu na stomaku, pa bolje onda u krevetu, nego da se na meni lomi.
i ja imam lepe i duge noge i sto bi anck rekal, bas sam ponosna na njih, a spavala na stomaku, nema to veze bas velike, tu vec igra genetikauser posted image



Aaaaaaa pa ja cu izludeti, a nama ortoped rekao da mi dete ima pacje noge jer spava na stomaku... A tako najsladje spava i sad muku mucimo, preko dana ga stavljamo na stranu jer na ledjima nema sanse sem u kolicima i to sto kaze maslinica uz trzanje i budjenje svaki cas a nocu na stomak, mi smo svi na stomaku spavali i niko krive noge nema sta je to s danasnjom decom??? user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio lothroniell -- 15.7.2010 0:22:46 >


_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Kako vaša beba spava?
7.8.2010 22:03:58   
Anck Su Nmaun
Do kad ste koristili ono jastuce za podupiranje ledja kod bebe?
Ona je samo 1 mesec to takoreci koristila! Od onda stavim je na bok ona se okrene na ledja ...sad sa 3 meseca jastuk vise nema svhe da stavljam jer voli na ledjima macka i sva se rasiri i ruke i noge!

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Kako vaša beba spava?
7.8.2010 22:21:26   
dijana1*
Ja ga jos uvek stavljam na bok i jastuk iza ledja, ali naravno on to uvek pomeri i po svome na ledja user posted image
Jedno vreme je spavao samo na ledjima
Kada se proteze sav se izvije pa glavicu malo zabaci nazad pa zbog toga ga stavljam na bok

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Kako vaša beba spava?
8.8.2010 23:39:09   
goda
jastuk nisam ni koristila,jer Ana osuvek spava na lwđa samo glavicu okreće na stanu levo ilki desno. Glavicu i sada izvija nazad ali kada se proteže. Pedijatar je pregledao pre 2 dana i kaže da je to u redu. Ona kada je drzim u rukama leđima okrenutim meni glavicu drži pravo pa doca kaže da je dobro.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Kako vaša beba spava?
21.9.2010 18:23:45   
Anoniman
Kupila sam danas fixator. Nisam ga kupila jer smatram da je tako najzgodnije fixirati bebu, i urolano ćebe odradi svoje, nego imam utsak da je bebcu hladno, i mislim da će ga fixator grejati, sav je mekan, i ima džepić za termofor, i njega sam kupila, neki mali, koji se nešto stisne, i on se ugreje. Samo što posle za sledeću upotrebu treba da ga držim u ključaloj vodi 15min, pa da čekam da se ohladi... Malo komplikovano... 

(odgovor članu Anitaaa)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Kako vaša beba spava?
21.9.2010 23:15:03   
Tufna
Meni je bebica u pocetku spavala uvek na strani, posle svakog podoja sam je stavljala na drugu. Strasno mi delovalo na ledja zbog bljuckanja (to su mi i na Institutu za neonatologiju naglasili da moze da se zagrcne, proguta sadrzaj pa da ode na pluca) a na stomak zbog gusenja (jer su nejaki misici i ne moze da se odigne)user posted image . Mada kada su poceli grcevi stavljali smo je na stomak (dodam jos jedno cebe ispod carsava ili termofor ispod nje) i prijalo joj je. Sou je bio prvi put, mm sedeo sve vreme pored kreveca istripovan mojim pricama, osluskivao da li dise user posted image user posted image user posted image Od pocetka pa i dan danas ne stavljam joj jastuk, ostala je pelena. Htela sam ali nema svrhe (pedijatar mi rekla da jastuk stavljam i ispod grudnog kosa, a ne samo glavu da obuhvati) posto je buvica i nema mira ni kad spava, nikad ne znam u kakvom polozaju cu je zateci user posted image


_____________________________

"AKO SI BOGAT SAMO ONIM STO LOPOVI MOGU UKRASTI I MOLJCI POJESTI, SA CIM CES OSTATI, AKO LOPOVI ZBILJA UKRADU I MOLJCI POJEDU?" - Vladika Nikolaj Velimirovic

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Kako vaša beba spava?
27.9.2010 23:07:18   
bojana87
jedno pitanje koje je mozda malo off topic ali se tice lezanja i spavanja na stomaku
u zadnjih par dana mi Lana stalno spusta levu rukicu na dole umesto da je drzi gore nasparam glavice,pa cak i kada izdize prsa i glavicu ona spusti rukicu i oslanja se na spoljasnjost sake.Ja joj vratim rukicu gore,a ona je opet vrati dole...
Da li mame cije bebice spavaju na stomaku imaju slicno iskustvo?
Mnogo bi mi znacilo misljenje ili iskustvo jer sam se bas nesto uprpala da mozda nesto nije u redu,a zvala sam lekara i rekao nam je da se javimo za 7 dana ako to potraje,a to mi dugo da cekam jer se pojedoh ziva user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tufna)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Kako vaša beba spava?
27.9.2010 23:21:53   
AtenA
moja deca spavaju na stomaku od prvog dana,i imali su te faze i jedno i drugo,mada ne baš tako kako ti opisuješ(ne stalno,tj ne svaki put)
sačekaj još dan dva,pa se javi pedijatru
da je ne boli mozda ta ručica(je l je uvek ista u pitanju?)

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Kako vaša beba spava?
27.9.2010 23:36:56   
bojana87
uvek je leva. Ona s tom rukicom isto radi kao i sa desnom dok je na ledjima. Ima stisak,hvata tom rukicom,cak sam joj i vezbice sa rukicom radila i ne pravi nikakve grimase kao da je boli.
Zato me ta faza i plasi i nije mi jasno

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Kako vaša beba spava?
27.9.2010 23:47:31   
AtenA
ma onda nije nista nemoj da brineš,tako joj je zgodno i odgovara joj,čim ona sve ostalo radi kako treba

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Kako vaša beba spava?
27.9.2010 23:53:49   
bojana87
pa i ja se nadam.ali cak i kadje drzim tu ruku spusta
Mene vise mm isparanoise.
On odmah za komp pa kopa nesto sto veze s vezom nema.
A valjda je i takvo okruzenje oko nas da dosta beba oko nas ima problema sa motorikom pa nas i to dodatno optereti

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Kako vaša beba spava?
27.9.2010 23:58:56   
liliana
Bojana, tako sam ja tripovala neke stvari oko spavanja, dok nisam ukapirala da bebe same nađu položaj koji im odgovara. A znaš kako sam to skapirala? Moja beba je isto tako držala ručice, ja joj vračala, ona ih opet spušala i tako do beskonačnosti...E, onda sam se ja "dozvala" i videla da njoj, zapravo, tak odgovara.user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Kako vaša beba spava?
28.9.2010 0:06:30   
AtenA
ma da, ne brini,kažeš da normalno hvata i sve,opusti se proćiće je to
jednostavno ženska radi ono što joj odgovara

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here