Giros (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


bebironcic -> Giros (27.1.2010 11:02:21)

Sastojci-
1-2kg svinjskog mesa(moze i piletina i teletina-po zelji i u zavisnosti od broja osoba,i kolicinu mesa mozete sami odabrati)
1 glavica crnog luka
maslinovo ulje
1 kasika senfa
1 limun
1 kasika vegete
biber,origano,mirodjija

Nacin pripreme-
Da se pripremi giros morate imati sporet koji ima sipku na kojoj mogu da se peku pilici.U nedostatku takvog sporeta mozete iseckati meso na tanke listice i prziti ga na ulju,ali ga posle przenja dobro iscediti od ulja.Kada iseckate meso na manju parcad spremite namaz od luka iseckanog na kolutove,senfa,limuna,vegete...Svako parce namazite i ostavite da odstoji 2 sata.Ovakvo parce nanesite na sipku i pecite na 200 stepeni.Kako se zarumeni vi odsecite samo taj deo i nastaviti sa pecenjem.
Prilog-
paradajz iseckan tanko na kolutove,pomfrit,i obavezna grcka salata,koju takodje mozete spremiti u svojoj kuhinji,kao i tortilju.
Ja meso przim i nimalo ne posustaje sa ukusom kao da je peceno u rerni.
A grcku salatu tj.tzatziki mozete pripremiti na ovaj nacin(ovo je recept za 4 girosa)-
300gr pavlake,1 veliki svez krastavac(izrendajte ga sto sitnije),1 kasika maslinovog ulja,malo belog bibera,origano,mirodjija,2 cesnja belog luka.
Nadam se da ce vam se dopasti!




buhla -> RE: Giros (27.1.2010 11:05:05)

mmmmmmmm hvala bebironcic.... za vikend pravim giros! će javim kako je ispao [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




bebironcic -> RE: Giros (27.1.2010 11:12:07)

prvo ti to lepo spremi,pa se naruckaj i onda javi,nadam se da ce ti se dopasti.a sto se tice tortilja,mozes sama praviti a mozes i kupiti gotove.ja ih pravim,nije mi tesko,a testo koje mi od njih ostane iskoristim za pizzu i ona bude odlicna




Stranica: [1]