|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba bljucka posle podoja
16.4.2013 17:33:56   
Mali_miš
Da lli vam se dešavalo da beba bljucne u toku podoja? Jel to znači da je predugo bila u ležećem položaju, a da se nagutala vazuha?

Zaboravih da napomenem, moja bekica je navikla da siki 10-ak min maksmalno. Mislim da ni sada nije bila duže u ležećem položaju, ali ne znam šta se desilo. =)

< Poruku je uredio Mali_miš -- 16.4.2013 17:43:12 >

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Beba bljucka posle podoja
20.4.2013 10:38:34   
Rosita
Moj D bljuca svakojqako. I posle podoja, i u toku, i kad podriguje pa cak mi sat i po posle podoja, vrlo cesto. Za mesec dana dobio je 1 kg sto je sasvim ok, tako da bljucanje nije uticalo posebno! Ako je nekome za utehu user posted image

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Beba bljucka posle podoja
7.5.2013 15:11:36   
Rosita
Razmišljam nešto, ako bebi dajemo neki lek, neke kapi- najčešće- a ona bljucka često pa i nedugo posle leka, koja je verovatnoća da izbaci lek?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Beba bljucka posle podoja
2.9.2013 16:18:17   
ivaMark
Moja beba u poslednjih par dana bljucka vise nego inace, i to mnogo vise i cesce.... situacija sa sisanjem je isto jako cudna a i brine me to sto bljucka jako dugo posle podoja, cak i pred sledeci podoj... jutros je po meni sve povratila i to bas dosta kolicinski.. nemam pojma da li joj nesto smeta, ali vec je par dana tako a moja ishrana je uglavnom ista kao i ranije user posted image

Bas mi je zao da je gledam kako se muci onako user posted image jer joj se stalno vraca...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Beba bljucka posle podoja
10.9.2013 15:06:30   
Leptiric123
iva i nama se dešava isto poslednjih dana, mislim da se prejeda a i malo je zapušen nosić izgleda da su ove promene vremena učinile svoje.

Ja taj probilem rešavam tako što joj dam pet minuta da sisa pa je podignem da podrigne, pa opet pet pa opet podignem i tako dok se ne najede moja jede 20 min ne znam tvoja...to deluje mogu ti reći jer mi je uzasno izgledalo kada bljucka u mlazu. Definitivno se prejede i guta vazduh jer lepo napreduje i ne trazi čeće nego ranije da jede, lepo kaki i piški tako da mislim da je to.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Beba bljucka posle podoja
10.9.2013 15:28:58   
big mum

IZVORNA PORUKA: ivaMark

Moja beba u poslednjih par dana bljucka vise nego inace, i to mnogo vise i cesce.... situacija sa sisanjem je isto jako cudna a i brine me to sto bljucka jako dugo posle podoja, cak i pred sledeci podoj... jutros je po meni sve povratila i to bas dosta kolicinski.. nemam pojma da li joj nesto smeta, ali vec je par dana tako a moja ishrana je uglavnom ista kao i ranije user posted image

Bas mi je zao da je gledam kako se muci onako user posted image jer joj se stalno vraca...



Iza sebe imam dosta dojenačkog staža pa ću pokušati da ti pomognem.

Neke bebe su halapljivije od drugih,brzo i puno jedu.Više nego što im je u tom trenutku potebno i onda sav višak izbacuju.Pa majka pomisli da je beba izbacila sve i ustrahu da je gladna opet je hrane,ona opet povrati višak i tako sve u krug.

Ako je tvoja bebica vesela,lijepo napreduje ima 5 upiškenih pelena i fontanela nije udubljena onda je sve ok.
Poslije podoja bebicu stavi na uzvišen položaj a to ćeš uraditi tako što ćeš ispod madraca staviti staviti srolovani peškir,dekicu nešto sl.da time dobiješ blagu kosinu od nekih 15-20 stepeni.Time će sadržaj ostatu u želudcu.

Ako vidiš da beba slabo dobija na kilaži (prati je par dana)obrati se pedijatru i iznesi svoj problem možda je u pitanju refluks.To jedino pedijatar može da odredi.

Poslušaj moje savjete,nadam se da će to sve biti OK.user posted image


_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Beba bljucka posle podoja
24.12.2013 12:23:07   
lanatea
Moja bebe ima 7 meseci i dalje bljucka,snimali smo i zeludac sve je ok. Bukvalno posle svakog obroka.

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Beba bljucka posle podoja
24.12.2013 12:24:23   
lanatea
A nisam rekla da je rodjena u 8.mesecu sa 2300g dobro napreduje,pre 2 nedelje je bila 7100g. I duzina joj je ok 50cm je bila a sada 66cm.

(odgovor članu lanatea)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Beba bljucka posle podoja
16.2.2014 9:14:44   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: lili80

Pozdrav svima, molim vas za pomoc, da li je iko imao slicnu situaciju jer pocinjem da ludim.
Imam bebu 5,5 mjeseci I prije 10tak dana pocela je malo kasljucati I ujutro odmah poslije hranjenja se nakaslje I izbaci kompletan sadrzaj kao u fontani. Upocetku sam mislila da se prejela, pa da je od kaslja ali to se desava svaki dan po 1x. Vodila sam je doktoru, dr kaze upaljeno zdrijelo I da je to iritira, dao nam sirup ceclor, ona sad puno bolje jede, ( u pocetku je slabije jela) ali jos uvijek se desava to jedno povracanje, obicno ujutru., i jos uvijek kaslje. Dr I dalje govori da je od grla, da ne brinem ali cudno mi je jer to traje vec 10dana. Ona je vesela, smije se, nema temperaturu. Da li je neko od vas imao slicnu situaciju? Napominjem da kao novorodjence nikad nije imala onaj reflux ili lrobleme s bljuckanjem.
Hvala vam unaprijed


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu lanatea)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Beba bljucka posle podoja
22.12.2014 11:35:19   
daca77
Odavno niko nije pisao, ovde...Elem, moja beba je malo vise halapljiva i uvek bljucka u toku podoja i posle. U pocetku je to bilo pomalo, a sada skoro velicine moje sake. Tek za 15 dana nam je redovna kontrola, ali pocinjem pomalo da brinem. Sinoc je samo sisala, povracala, besnela sto je gladna i tako sve do ponoci.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Beba bljucka posle podoja
22.12.2014 11:37:29   
Peace*
Ako je bljuckala, veoma je moguće da nije besnela što je gladna, već da je imala grčeve koji je muče, a utehu tražila na sisi. Moje iskustvo je da sisanje tokom grčeva samo produžava agoniju grčeva.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Beba bljucka posle podoja
22.12.2014 11:42:23   
daca77
Ne znam, Tash...ali, nije mi se nesto grcila i uvijala, samo je trpala cele sake, kapu i sl.u usta...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Beba bljucka posle podoja
22.12.2014 11:47:50   
Peace*
Ne znam šta da ti kažem.
Prosto moja logika je da ako povraćaš, onda nisi gladan.
A to što trpa šake u usta, to sve bebe rade, one imaju refleks sisanja, i vole da sisaju, to ih smiruje.
Stavi joj cuclu. To što ispada ne znači da neće već da je mala i ne ume da je drži. I to treba bebu naučiti (ako želiš da je koristi).

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Beba bljucka posle podoja
23.12.2014 9:00:24   
New Mom
Kad beba halapljivo jede, naguta se vazduha. Taj vazduh stoji kao balon, a sve mleko koje posisa posle stoji na njemu. I to onda izbaci napolje.
Nekad te kolicine mogu da budu bas znacajne.
Obicno se do treceg meseca to sredi.

Nije lose promeniti polozaj pri podoju. Podigni je na uzglavlje (glavu) dok sisa.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Beba bljucka posle podoja
24.12.2014 10:21:31   
daca77
NM, definitivno je vazduh u pitanju...juce predjem da je dojim u sedecem polozaju i skoro da nije ni bljucnula...taman se obradovah, a ono nocas i jutros sve po starom-nece jako da otvori usta, naguta se vazduha i naravno sledi povracanje i stucanje.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Beba bljucka posle podoja
7.10.2015 13:27:56   
choopa choops
Evo smo mi počeli da bljuckamo sa 7 i po mjeseci?user posted image
Uveli smo čvrstu hranu još prije dva mjeseca, a sad često primjetim da bljucne (usireno) nakon podoja?

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Beba bljucka posle podoja
7.10.2015 18:55:36   
Trcosava
Čupo, ako ti za utehu, moj i dalje posle mleka bljuca. Davala sam mu 210ml, ali povrati puno. Sad sam se vratila na 180 i mnogo manje bljuca. Bljuca samo posle mleka.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Beba bljucka posle podoja
7.10.2015 21:19:24   
daca77
Uh...mrzim ovu temu, jer kad se samo setim koliko sam se nervirala zbog povracanja...moja N je tek sa punih 6 meseci prestala da bljucka, a dotle bez portikle oko vrata nismo mogle...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Beba bljucka posle podoja
17.2.2016 13:42:12   
madre
Je l postoji ikakva sansa da je beba gladna a bljucka?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Beba bljucka posle podoja
17.2.2016 13:54:28   
mila83
Ne znam Madre. Ako beba halapljivo sisa,moze se nagutati puno vazduha,pa je taj vazduh tera da podrigne i bljucne mozda malo mleka,ne znam.Ako pre toga nije puno sisala,pretpostavljam da ostane gladna.Zavisi i koliko bljucne.A sto sumnjas da je bebac gladan?

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Beba bljucka posle podoja
17.2.2016 18:07:49   
amelia

IZVORNA PORUKA: madre

Je l postoji ikakva sansa da je beba gladna a bljucka?

Moguce je madre jer se naguta puno vazduha i onda povrati ne bljucka samo ako je previse sisala nego eto rekoh gutaju vazduh ti mu oped ponudi dansisa bez obzira sto je povratila

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Beba bljucka posle podoja
23.5.2016 17:43:26   
Anck Su Nmaun
Moj malisa bljucka od prvog dana, u bolnici su stano lepili da bljucka i da obrate paznju....nije to nesto strasno al po malo izbaci. Mislim da je sasvim normalno, jer i cujem nekad kad sisa da guta vazduh.

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Beba bljucka posle podoja
24.5.2016 8:53:05   
Mala Elena
Kad god nisam stavila pelenu na rame mislim da je bljucnula user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Beba bljucka posle podoja
24.5.2016 21:35:22   
muzicarka
Prvo dete nam je bljuckalo nenormalno, toliko da smo se pitali ostaje li mu sta.... Sadasnja beba bljucne samo ponekad ali nekad kao da povrati i ide joj i na nos i na usta, srecom da je samo ponekad....

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Beba bljucka posle podoja
7.6.2016 13:00:18   
Anck Su Nmaun
V baas dosta bljucne, svaaki put. Presvlacim ga po 3 puta na dan jer se sav izbljucka (kao i mm jer zaboravlja da stavi pelenu na rame kad ga uzme).
Al nekad bljucne i posle sat i po... dva ..kad je npr. vreme da opet doji user posted image onda neznam sta bih da mu dam ili ne user posted image

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here