|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba bljucka posle podoja
7.6.2016 13:04:29   
Mala Elena
Anck,E kad je imala oko 3,5 m jedan period je povracala u mlazu, i sve je proslo samo od sebe...
Ja moju bebu nocu kad dojim ne stavljam ubvek na rame da podrigne jer sam primetila da kad zaspi na ramenu ne podrigne, mozda bi tek dosta kasnije a onda buismo se vec svi zrazbudili...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Beba bljucka posle podoja
18.7.2016 23:43:10   
Visnjabg
Zdravo mame! Evo i mene na ovoj temi. Moja beba bas puno bljucka, nekad svareno mleko a nekad sveze, kao voda da je ,u mlazu povrati. Za mesec dana mislim da se samo 2x desilo da je jeo a da nije povratio. Lepo napreduje ali me bas brine to bljuckanje.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Beba bljucka posle podoja
19.7.2016 7:49:07   
IvanaSK RR
Visnja, i moja isto mnogoo bljucka. Non stop je presvlacim. Ne znam ni ja sta da radim. Doktorka kaze zato sto je halapljiva, previse pojede. Al ja stvarno ne znam kako da joj nedam da jede.

(odgovor članu Visnjabg)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Beba bljucka posle podoja
19.7.2016 14:38:51   
muzicarka
V je nenormalno bljuckao, toliko da smo se pitali ostaje li mu nešto... Sad ima 4 godine, tako da ne brinite.... Sadašnja beba bljucka samo ponekad

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Beba bljucka posle podoja
3.8.2016 8:49:35   
Anck Su Nmaun
Jos po nekad bljucka, do duse manje. Jutros bili u savetovalistu bas se izbljuckao po ordinaciji user posted image

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Beba bljucka posle podoja
24.8.2016 13:34:27   
Sandricak
citam vas i malo sam se umirila... Ilija mi ima 22 dana, a bljucka bas bas, a poslednja dva dana i kao da malo povrati (vise mi lici na to nego na bljuckanje). Nekada izbaci svareno, onako usireno, a nekada odmah posle podoje izbaci sveze.. Imam jako puno mleka, halapljivo sisa... Nadam se da je zato... Koliko beba ovog uzrasta treba da pojede po mililitrima? Razmisljala sam da izmuzem pre podoja odredjenu kolicinu pa da mu dajem na flasicu mozda ce manje pojesti pa i manje se prejesti pa i manje bljuckati.. Sta vi mislite?

_____________________________

,,Život guta one koji se boje!``

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Beba bljucka posle podoja
24.8.2016 15:13:01   
IvanaSK RR
Sandricak, moja je bljuckala i kad sam joj davala na flasicu i kad sisa. Mislim da time neces nista postici.
Ja sam se pomirila sa bljuckanjem, nista ne pomaze.

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Beba bljucka posle podoja
24.8.2016 22:50:50   
Visnjabg
Sandricak bitno je da beba napreduje. Tako su meni rekli a vodila sam bebu kod dva pedijatra da proverim jer moja beba mnogo bljucka i povraca. Nekada u mlazu, nekada curi, nekada kao fontanica iskoci. Za 2,5meseca mislim da je svega 3,4 x jeo a da nije bljucnuo. Nekada toliko bljucka da i sebe i njega po 2x presvucem nakon jednog podoja.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Beba bljucka posle podoja
25.8.2016 10:33:33   
Sandricak
Pa cini mi se da napreduje, nismo bili na merenju, a vagu nisam nabavila, ova kuhinjska mi je mala... idemo tek pocetkom sept na merenje i vakcinu... on sisa podrigne pa bljucne manje ili vise, ps opet bljucka... ali onda odspava 3 sata pa trazi da sisa.. kontam da je sve izbacio probudio bi se ranije od gladi...

_____________________________

,,Život guta one koji se boje!``

(odgovor članu Visnjabg)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Beba bljucka posle podoja
25.8.2016 10:48:56   
IvanaSK RR
Sandricak, moja nekad toliko izbaci da traži vrlo brzo da jede.

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Beba bljucka posle podoja
25.8.2016 11:00:53   
Milena18
Moja je još u porodilištu mnogo bljuckala, a tako je i sada. Retko se desi da ne bljucne uopšte ili samo malo. Patronažna sestra nam je preporičila neku AR formulu protiv bljuckanja. Ona i onako pije iz flašice jednom ili dva puta dnevno, pa ću joj to davati tada, juče smo je kupili. Stavili smo joj ispod dušeka i jedan veliki kuvar da joj glava bude malo uzdignuta u odnosu na stomak, a posle svakog podoja je držim u poluuspravnom položaju dvadesetak minuta. Sve to nekad pomaže, a nekad ne. Koliko je napredovala, videćemo na prvoj kontroli, merili smo je na kuhinjskoj vagi, ali ne znam koliko je to pouzdano jer nije bila mirna.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Beba bljucka posle podoja
25.9.2017 10:42:23   
Tatjana.87
Moj bebac halapljivo siki pa svaki put nakon sto ga podignem da podrigne vec po navici ocekujem bljuc,mada ne desi se svaki put.
Opet kazu da je to dobro jer mora da izbaci taj visak sto mu ne treba.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Beba bljucka posle podoja
25.9.2017 11:12:02   
isidora88
Ako halapljivo sisa i jede pravite pauze u toku jela, bebu lagano uspravite da podrigne i onda nastavite sa hranjenjem. I hranite u skoro uspravbom polozaju, nikako u lezecem.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Beba bljucka posle podoja
25.9.2017 11:15:01   
krin 40
Slažem se sa Isi."Veliki" je on već Tatjana.Moj D je samo bljuckao po malo prvih petnaestak dana

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Beba bljucka posle podoja
25.9.2017 11:21:51   
Tatjana.87
Ne bude to neka velika kolicina,ali opet svako malo bude bar zerica i cesto ga dizem da podrigne,ali iskreno vise siki lezeci user posted image
Ne umem bas da ga drzim u tom polozaju ako mi verujete user posted image da ne odem u off
Milsim da bljuckanje bar u nasem slucaju nije zabrinjavajuce jer ni u jednom momentu se on u tim prilikama ne buni nesto posebno,uvek gledam reakciju,
nakon sto podrigne i u tim slucajevima bljucne on se nasmeje i ispusti nekako mio zvuk zadovoljstva..

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Beba bljucka posle podoja
25.9.2017 11:38:24   
Sarav

IZVORNA PORUKA: isidora88

Ako halapljivo sisa i jede pravite pauze u toku jela, bebu lagano uspravite da podrigne i onda nastavite sa hranjenjem. I hranite u skoro uspravbom polozaju, nikako u lezecem.

user posted image Savet svake patronažne sestre i pedijatra. Bebe nemaju formiran mišić koji zatvara želudac pa im se zato hrana vraća i bljuckaju.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Beba bljucka posle podoja
25.9.2017 11:46:12   
isidora88
Nije zabrinjavajuce malo bljuckanje, ako beba lepo dobija na tezini i vesela je, bitno je da nije u mlazu tj.povracanje, onda vi to vec trebalo ispitati i posavetovati se sa pedijatrom.
Tanjice promenite polozaj dojenja i kad uspravljas bebu jako lagano jer naglo dizanje bebe ih tera na bljuckanje. Na poslu mi je lakse da lepo zenicama pokazem kako da drze bebu da podrigne, u kom polozaku da doje, ovako ni je malo nezgodno da opisem...

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Beba bljucka posle podoja
25.9.2017 12:16:48   
Zemunka85
Moje iskustvo je malo drugacije.
Sa Larom - dobijala je obe dojke po podoju. Ona nije povracala, bar po opisu to nije to - ali je bljuckala oooozbiljne kolicine (cak sam probala da pokupim i izmerim koliko je to od ocaja), stalno je bila mokra. Do 4. meseca. Muka mi je bilo od presvlacenja. Hranila sam je malte ne uspravno i nosala po sat vremena posle, da koliko toliko svari, pre bljuckanja.
Sada tek kontam da sam ja imala i imam previse mleka. Pa njoj su obe dojke po podoju previse, mora da pljune taj visak. A naravno da je alava pa sve pojede.

Ja zaista imam puno mleka, ali mi grudi nikada nisu tvrde (sem u porodilistu treci dan - pakao). Meni se cini da bukvalno kako beba sisa, ono se stvara. Mene boli kada mlazevi krenu, koliko toga ima, beba ne moze da se snadje, ugusi se jadna, sve curi. A iz druge lije li lije.

Sada sam odmah ogranicila - samo jedna dojka po podoju. Ne dam drugu. On je zadovoljna beba, nikada ga nisam cula da place.
Ali sam ocajna zbog grcica koji ga muce, opet kazem - ne place, ali stenje, cvili, rezi .. 24-7 ne moze san da uhvati.
I trazeci inf na netu kako da mu pomognem, naidjem na savet "dojite polulezeci", meni je to i sada apsurdno, ako nista zbog gravitacije je logicno uspravno.
I probam ja jedno vece - on se mrrrrdnuo nije, Budjenje na 3h i to je to. Zaaaaaista je mnogo bolje sisao na ledjima - a glava ka meni. Polozaj ubi boze, ali ja ni jednom nisam cula da je on progutao vazduh. Koliko sam cula tako je slabiji otpust mleka sto nama odgovara. Onako uspravno sve puca od balona vazduha koje guta, bukvalno pod rukom osecam kako mu prolaze kroz telo. Posle podrigne i po 5 puta kao prase. Ovako na ledjima zaspi sikeci i to je to, niti ima potrebe da podrgine, niti bljucne, niti se budi ...

E sad, to je samo moje iskustvo.
U isto vreme sam pocela da dajem i kapi protiv grceva i sa mu nocu skidam siroki povoj (ne moze dete ni da kaki ni da prdne sa onim cudom tj da savije noge), tako da ne znam sta je urodilo plodom.
Ja jesam pisala ovde o grcevima, ali se prica svodi na poboljsanje u sisanju, koje moze biti korisno i za tj protiv bljuckanja.

Mada kazem Lara je do 4m bljuckala mnogo mnogo mnogo bukvalno kao da povraca samo sto nije u mlazu i u daljinu nego se onako slije niz nju i sve dok je lepo napredovala nisu pravili famu ...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Beba bljucka posle podoja
25.9.2017 20:13:56   
Tatjana.87
Bilo bi mi mnogo lakse da sam imala nekoga da mi pokaze takve stvari,patronazna je dolazila i bila u fazonu da sve to ja znam.hvala ti Isidora!
Zemunka pa ja samo tako polu lezeci ja na boku i bebac na ledjima sa glavicom prema meni,samo tako i siki
osim kada odemo kod mojih ili kod bake ili kod lekara onda ga drzim u narucju i bas mu ne odgovara ili prosto nije navikao.
A ume da i tada kada je na ledjima da onog momenta kada mu je dosta pusti siku i posle pola minuta samo malko bljucne pored usta i onda se nasmeje!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Beba bljucka posle podoja
29.9.2017 23:25:27   
MamaNecaVo
I kod nas je bljuckanje bilo zbog previse mleka koje je halapljivac naravno svo posisao.Ali kako on sisa ono se stvara,curi..
Patronazna sestra me je upoznala 14dan od bebinog rodjenja cari dojenja,sto je za mene,ruzno je reci ali.. bilo jako ruzno iskustvo.
Uskladili smo se bebac i ja,nasli nas polozaj za sisanje, bebac se usemio a dok se mleko nije regulisalo u smislu stvaranja onoliko koliko bebi treba,koristila sam pumpicu.
Hranila sam ga neizmenicno,malo flasica,malo sisanje i konacno smo se fontane zvane bljuckanje resili.

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Beba bljucka posle podoja
6.12.2017 1:39:05   
Srecko47E
I moka mustra bljucka kada halapljivo jede.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Beba bljucka posle podoja
7.12.2017 13:37:17   
Sarav
Evo mi smo se nakon 8 meseci konačno rešili bljuckanja. Kao i sa prvom prošlo je samo od sebe.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Beba bljucka posle podoja
26.1.2018 11:09:21   
mama Jo
Moja J.nije uopste bljuckala.... ali U.sada...pa to je strasno... toliko bljucne da se poplasim, i to posle prve sike... onda sam u dilemi da li uopste da joj nudim drugu jos da jede?
I nekada joj curne malo i posle sat vremena od sikenja...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Beba bljucka posle podoja
26.1.2018 13:50:14   
MamaNecaVo
Mama jo jel halapljivo jede?

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Beba bljucka posle podoja
26.1.2018 15:27:00   
mama Jo
Da, jako 😣 nekada se zagrcne i u toku samog sikenja... ju kako sam se u pocetku prepadala, sad sam vec navikla pa se ne poplasim tako...
Ali ja moram da je dojim na silikonsku bradavicu, imala sam bas problema sa grudima pa moram jedno vreme... verovatno je i to razlog da se naguta vise vazduha... ali i J.sam dojila na silikonsku sigurno 6 meseci pa nije bljuckala uopste...

Kad to prestane, NAm vidim da ste i vi imali slican problem sa bljuckanjem?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Hajde da stvaramo uspomene sa Lilly Junior...
Uzbuđenje je u vazduhu - Lilly Junior Radosnica je stigla!
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here