|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Higijena dečakove piše...
19.10.2016 8:29:18   
isidora88
Ne znam zasto je nehumano ako se radi nezno i bebu ne boli. I muzevi kad se kupaju prevlace kozu zbog osnovne higijene. Meni je neshvatljivo da nwko savetuje da se ne pere i ispod koze. Mogu da shvatim jedino da neko povlaci detetu kozu na silu pa popuca koza i onda dodje do infekcije, ali verujem da niko to ne radi namerno. A vecina obih koji ne prevlacw kozu zavrse na kraju kod horurga kad dete poraste ili imaju urinarne inf. Mi hvala bogu nikad nista, kuc, kucuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1426
   RE: Higijena dečakove piše...
19.10.2016 8:32:44   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: isidora88

Ne znam zasto je nehumano ako se radi nezno i bebu ne boli. I muzevi kad se kupaju prevlace kozu zbog osnovne higijene. Meni je neshvatljivo da nwko savetuje da se ne pere i ispod koze. Mogu da shvatim jedino da neko povlaci detetu kozu na silu pa popuca koza i onda dodje do infekcije, ali verujem da niko to ne radi namerno. A vecina obih koji ne prevlacw kozu zavrse na kraju kod horurga kad dete poraste ili imaju urinarne inf.

Ovo je i meni neshvatljivo, pogotovo pedijatri kad savetuju da se nista ne dira do ne znam ni ja kog meseca user posted image Mali nezno koliko moze.
E sad mozda su neke mame previse nezne user posted image da tako kazem pa savetuju malo jace da bi se ipak prevuklo.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1427
   RE: Higijena dečakove piše...
19.10.2016 8:50:18   
bebilule
E ja stvarno ne znam sta da radim. Jedan dr kaze jedno, drugi opet nesto drugo. I oko ovoga nikako da se dogovore. Ok, ja je povucem posle kupanja, par puta sedmicno ocistim bornom i to je to. Koliko sad sa godinu dana treba da je povucem i do kada treba da se skroz prevuce? Mi nismo cini mo se ni blizu.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1428
   RE: Higijena dečakove piše...
19.10.2016 9:08:16   
Anck Su Nmaun
Koliko sam citala to je vec trebalo da se prevuce, mada se tolerise do 3 god.
Mi imamo 5 meseci a vec se nazire,

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 19.10.2016 9:11:12 >

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1429
   RE: Higijena dečakove piše...
19.10.2016 12:32:32   
bebilule
Ma Anck, nazire se i nama. Bas je tesko opisati, a? user posted image . Kada navucem kozicu, vidi se lijepo taj gornji dio. Ali mislim da treba dosta vise, otkud znam u klinac...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1430
   RE: Higijena dečakove piše...
19.10.2016 12:36:24   
Anck Su Nmaun
Boli me glava od ove teme user posted image
Znam samo da mm mama nije dirala nista pa je na kraju moralo hiruski da mu to sredjuju. Ne bih bas da dodjemo do toga. Ja mu svaki dan navucem pa valjda ce se prevuci uskoro.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 19.10.2016 12:37:32 >

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1431
   RE: Higijena dečakove piše...
19.10.2016 14:48:11   
choopa choops
I ja samM prilikom svakog kupanja povukla dokle može. Znači ne da ga zaboli nego malo samo zategnem. Sad kad se kupa, on sam povuče a ja samo vodom isperem. Njemu je jedan dio još malo slijepljen, ali računam da će to sam kad počne da se igra tu i tamo user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1432
   RE: Higijena dečakove piše...
19.10.2016 15:48:22   
Animsaj9
i mi prevlacimo dokle ide, znaci nista ne silim, ali je nas pedijatar rekla slobodno da mogu grubljje. Ona kaze tolerise se do godine i da treba onda da se prevuce

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1433
   RE: Higijena dečakove piše...
19.10.2016 17:15:45   
jocajaca
Uh ovo me bas mucilo, nisam se nikako snalazila, svaki dan sam za vrijeme kupanja po malo pokusavala i kad je imao mlo vise.od 3 mjeseca prosyo se jednu vece ona ozica otvori i ja prevucem. Sad svaku vece kad se kupamo prevucem i operem.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 1434
   RE: Higijena dečakove piše...
10.12.2016 21:28:59   
Animsaj9
Svako vece smo je prevlacili koliko moze , i veceras isto tako , kako sam prevukla ukaza se glavic samo s jedne strane , al on je toliko jako vrisnuo i poceo da place da se zacenio , ja sam samo refleksno vratila kozicu nazad , i kazem muzu jesam ja to dobro videla ili se prevuklo samo sa jedne strane user posted image ....mi tu dok smo ga smirili , dala mu dudu , kopka mene da ja to ponovo vidim , ja ponovo prevucem , on poceo da place jadnicak , i koliko smo oboje videli samo je izasao sa jedne strane ...nisam htela nista da diram , vec je bio dremovan i sav crven u licu od placa ? Jel nekome se slicno desilo ...user posted image

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 1435
   RE: Higijena dečakove piše...
10.12.2016 21:36:18   
Maraj
Animsaj , ja mu ne bi vise dirala. Stvarno mislim da je ovo pomidarstvo. Ko je ranije sinovima prevlacio kozicu. Meni je ovo stvarno nehumano.
Mi smo.mazali didermalom. Didermal omeksava kozicu. Ne znam.sta drugo da ti kazem. Nek sami tm proveri jesi li je lepo vratila , da ga ne pecka dok piski. Ja ne bi dirala vise. Bar neko vreme

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 1436
   RE: Higijena dečakove piše...
10.12.2016 21:36:30   
emicaa
Anim kao sto i napisah nisam strucna,javice se vec neko iskusniji od mene user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 1437
   RE: Higijena dečakove piše...
10.12.2016 21:43:32   
IvanaSK RR
Animsaj, verovatno se bilo malo zalepilo, pa ga je to zabolelo dok ste prevlacili. Ako ovih dana primetis da moze samo sa jedne strane da se prevuce, otidjite kod dr.
Mi smo to rešili tako sto je muz malo jace prevukao, ali kazu da ne treba tako.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1438
   RE: Higijena dečakove piše...
10.12.2016 22:15:15   
Animsaj9
pa videcemo sta ce biti sutra uvece na kupanju , joj jadnicak kako mi ga je bilo zao , on je ostao bez daha user posted image ...

E Maraj , vratila sam mi lepo ,kozicu ...kazem ja muzu jaooo jel to tako treba user posted image , kaze on nemam pojma , bio sam mali , pa reko jel imam ja kikana u ovoj kuci ili ti ?user posted image ..kaze pa ti milice user posted image

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1439
   RE: Higijena dečakove piše...
10.12.2016 22:24:34   
Maraj
A ha ha animsaj user posted image sou program
ne znam , meni isto strasno to prevlacenje , jos kad treba da vratim kozicu...ma idi...
mi smo uz pomoc didermala uspeli skroz kozicu da prevucemo.kada je L imao par meseci ali nam je hirurg u Tirsovoj maglasio da se to ne dira do 3.godine i da ne slusam pedijatra (jer misu strucmi za tu temu) i mi smo batalili. Od proletos ne prevlacimo.kozicu L i bas sam "mirna" sto se toga tice. Imala am.utisak da ga mucim kad to radim.bas sam se osecala lose

< Poruku je uredio Maraj -- 10.12.2016 22:26:09 >

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 1440
   RE: Higijena dečakove piše...
10.12.2016 22:35:21   
Ed83
Nama je pedijatar rekao da nista ne diramo, da je normalno da je kozica i do 7. godine zalepljena i da ce oni to sami prevuci kad pocnu sami da diraju pisu.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1441
   RE: Higijena dečakove piše...
10.12.2016 23:02:44   
Anck Su Nmaun
Ja to posle svakog kupanja vrlo lagano koliko ide ide. Malo mi je ne higijenski da se tu nista ne dira, pa moram ga oprati. V vec dosta viri , nikad nisam silila.
Anim ako se upali mazi Gentamicinom i brzo ce proci.

(odgovor članu Ed83)
Direktna veza do poruke: 1442
   RE: Higijena dečakove piše...
10.12.2016 23:43:10   
isidora88
Ne vidim zasto je mucenje, bebu ne sme to da boli, ako boki znaci da ste bili grublji. Moja deca nikad nisu pravila problem, uvek smo po malo prevlacili, i to im se svidja, bar se moji smejuuser posted image
I vasi muzevi povlace dok se kupaju i sigurno im nije mucenje kad to radeuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1443
   RE: Higijena dečakove piše...
11.12.2016 8:08:58   
Animsaj9
Pa i ja sam lagano, ali verovatno kad se prvi put prevuce im smeta, zato je i plakao.Nismo nista dirali jutros, nije crveno, al nije ni sinoc bilo

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1444
   RE: Higijena dečakove piše...
11.12.2016 8:11:14   
Anck Su Nmaun
Prvi put? Do sad niste nista dirali?

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 1445
   RE: Higijena dečakove piše...
11.12.2016 8:15:04   
Animsaj9
jesmo Anck koliko ide, al sam mislila prvi put kad glavic izadje, verovatno ih zaboli.
nisam se lepo izrazila

< Poruku je uredio Animsaj9 -- 11.12.2016 8:16:53 >


_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1446
   RE: Higijena dečakove piše...
11.12.2016 8:18:39   
Anck Su Nmaun
Uh ne znam misljenja se toliko razlikuju da covek nije pametan, I V je doktorka jednom naglo prevukla, kao tako treba. Nije ga bolelo ali je bilo crveno sura.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 1447
   RE: Higijena dečakove piše...
11.12.2016 8:18:55   
vocicana
Moj dr sa urologije je rekao moe, samo koliko moze, ja sam ga jednom cimnula, ali nije zaplakao, od tada se jedna strana vise svlaci, bilo je i malo modro, ali se za nekoliko dana povuklo. Sada prilikom kupanja malo samo prevucem, do prve godine je bitno da moze bar do pola glavica da se svuce kozica, ne bi zaista volela da izlazem dete stresu i idem lekaru, da vristi i ima traumu. Isidora je u pravu, iskusna je, radis sve super i svaki savet koji si mi dala zlata vredi. Anim verovatno ga je nesto zabolelo, polako sada, svako vece dok je potpoljen u toplu vodu, samo lagano, nemoj se nista brinuti, sve se da resiti.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1448
   RE: Higijena dečakove piše...
11.12.2016 8:21:58   
Maraj
Pa ne znam...pitajte svojke svekrve , majke , bake , da li su one svojim sinovima prevlacile. To je sad postalo pomodarstvo. Ne vidim da je njihovim sinovima otpao , sto mu nisu prevlacile

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 1449
   RE: Higijena dečakove piše...
11.12.2016 20:55:56   
branki*
Moja mama je mm bratu prevlacila,on je 85 godiste.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here