|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 22:20:14   
Ana RR
Eto, a nama je čuveni dr Krstić u Tiršovoj rekao da obavezno prevlačimo. I kako roditelj da bude pametan? Marko je tada imao malo više od 3 meseca, zbog velike količine ešerihije u mokraći smo morali da uradimo preglede kod urologa i nefrologa i tada nam je to rekao. Sećam se da je on tada Marku prevukao kožicu, ja sam prvi put videla to tako prevučeno i slošilo mi se user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1526
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 22:21:50   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: lesica RR


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ljišo, ne razumem zašto ti se gadi user posted image pa to je tvoje dete. Iskreno, ja retko kada kupam Marka, to je od početka mm zaduženje i koliko vidim mm smatra da je to povlačenje kože najviše zbog higijene, mora da se prevuče da bi se opralo. A te stvari su i nasledne, ni mm nema višak kože kao ni Marko.

Inače, ja mislim da naši lekari na fakultetima imaju poseban predmet "Kako naplašiti novopečene roditelje" jer ne mogu da se dogovore u stavovima pa onda mi lomimo glavu.



Sad ću da padnem user posted image user posted image user posted image




user posted image Pa jbt, koliko puta sam čula različite stavove (i to izričito različite) za istu stvar. Nije ni čudo što na kraju sve sami rešavamo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1527
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 22:28:17   
isidora88
Kod nas pedijatri savetuju prevlacenje kozice prilikom kupanja. Ja sam stava da do ppvrede ne moze doci ako se to pazljivo radi, u pocetku je to po milimetar, nista na silu. Meni je recimo gadno da ne operem naslage ispod pise, isto kao kad se ne devojcice ne bi prale izmedju nego samo okolo. Prosto mi je normalno oprati sve. I sa trecim planiram isto da radim. Hvala Bogu nisu imali ni urinarne inf, niti ikakav problem sa kozicom. Obojica mogu da prevuku od pre prve godine. A Ljiso ne moras ti to da radis, vec sa 2,3 godine decaci to znaju sami. I nema nista gadno u tome, isto kao devojcicu kad kupas.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1528
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 22:29:31   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Nista emigriraj onda na koju godinuuser posted image user posted image .

user posted image vala bas. Razlog kad me pitaju sto ste emigrirali ....pa... Ima veze sa polbim organomuser posted image

Evo javno se izvinjavam svim mamama decaka. Mozda bi bilo drugacije da sam prvo dobila sina ali cisto sumnjam. Ja svojoj D nisam skidala zastitni sloj na piki (isto sam procitala) a npr dosla patronazna i htela sve da "opere". Ja je bukvalno sprecavala. Mislim ja uvek ispadnem ludak. Majke mi. Sto u ocima svoje porodice sto u tudjim. Kako da kazem, ja veruje. Napretku i ako je tako po novim istrazivanjima onda je tako. A za higijenu pogotovo. D nije nikad imala urinarnu infekciju. A naravno citala sam da su upravo iz razloga "prevlacenja" decaci skloniji urinarnim infekcijama. Ne znam. Ja eto stvarno nisam pametna. Na toliko nivoa mi je logicno da se to ne radi. A kazem nije sad to radis pola godine pa se dete ne seca kasnije u zivotu. Deca prva secanja imaji vec sa 4 godine. Stalna secanja. Pa zamislo da se seti kako mu je mama dirala pisu. Fuj. Pazi kad ja toga ne zelim da se setim. Onog momenta kad nauci da ide na nosu da prostite da ga izvadi i piski necu da imam ikakve veze sa tim user posted image kazem jos pogotovo sto mm cesto nije kuci za kupanje. Prosle godine je bio u Fr 5 nedelja. Sta ja tih 5 nedelja, da ne kupam dete?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1529
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 22:34:41   
Misha i Ljisha
Ma decaci su komplikovani. Jako komplikovaniuser posted image posebna paznja se poklanja njihovom polnom organu. A da ne kazem kako mi je grozna scena kad je npr brat presvlacio sina i on se tako mali sa pola godine odmah hvatao za onu stvar i razvlacio ga. Tu scenu necu nikad zaboravitiuser posted image fuj decaci hahahah... Ne znam. Bas sam isprepadana sto cu da dobijem sina. A o ovom delu o higijeni da ne pricam. Ustvari sve u vezi sinova me plasi. I njihovo ponasanje je uslovljeno naglim povecanjem testosterona svakih ne znam kolko godina. Tipa sa 3 godine mogu biti agresivni zbog testosterona pa sa 7 pa sa... Aman i onda smo mi kao zene komplikovane????

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1530
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 22:58:02   
Ana RR
Jao bre Ljišo, ti zaista imaš previše vremena za razmišljanje user posted image

Veruj mi, i tvoj će svako malo da se hvata za pišu, čim bude imao priliku. I kupaćeš ga i praćeš mu pišu i ništa ti neće biti ni čudno ni gadno, niti će on da bude agresivan. Sinovi su mamine maze uglavnom user posted image moj ne može da zaspi ako nisam tu, ako mi bar 35 puta dnevno ne kaže da me voli, da me poljubi, zagrli. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1531
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 23:03:20   
emicaa
Ljiso da tebi teta Emica nesto kaze user posted image opusti se,vjeruj mi da djecaci nisu nista komplikovaniji id djevojcica.Razlika je eto samo u visuljku.Srecko svog vuce do te mjere da nekad mislim da cu ga naci odpadnutog u peleni.To im je posao da ga cackaju.
I sve to sto ti se sad gadi ce biti nesto sasvim normalno i prirodno kad ga rodis.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1532
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 23:03:25   
MamaNecaVo
Ja tek sad ne znam nista.
Koliko secam,patronazna mi je rekla posle kupanja,mesec dana.
Skontala sam da je to to.I nisam.vise dirala do veceras.
Meni nije gadno.Pa Boze moj sta sam se govanaca naprala a ne da mi se gadi detetu da olaksam da ne mora na seckanje.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1533
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 23:08:28   
isidora88
Ljiso decaci kojima se kozica povlaci nisu skloniji urinarnim. Skloni jesu ako mame ili tate naglo ppvlace kozicu ili recimo kad dr cimne pa dodje do nastanka ranice. Inace samim povlacenjem se sigurno nece izazvati urinarna. Ne znam ja ne mogi da shvatim da neko ne pere detetu pisuuser posted image
Da li vasi muzevi prevlace kozicu kad se kupaju? Meni je nekako obabezno oprati sve, ne mogu ni da zamislim pranje samo tako okolouser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1534
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 23:10:24   
MamaNecaVo
Isidora,koliko se prevlaci?Glupo zvuci pitanje al mi taj deo nije jasan

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1535
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 23:12:54   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Jao bre Ljišo, ti zaista imaš previše vremena za razmišljanje user posted image


user posted image mozda. Planirala sam ovu trudnocu al definitvno se nisam.nadala decakuuser posted image rekla sam mm da je nesto pogresio ahhaha...
Ma presvlacila sam ja i bratance kao da su.moji ali eto prosto mi valjda to sve sad tako strano. Brat opet kaze ne zna kako bi da je dobio cerku.

Psihologija decaka i devojcice se znatno razlikujeuser posted image pa sam u tripu da cu skroz podbaciti kao majka decaka.
Videcemo kakva bude preporuka pedijatra u porodilistu. Ako kazu ne dirati trazicu da to napismeno stave da natrljam muzu na nosuser posted image ma ja sam rekla odmah. Samo musko moze majku ovoliko da namuci u trudnoci. I sve oko mene koje su nosile decke te gorusice te povracnja te neke komplikacije.user posted image ma dodje mi da ga isprepucam po guzici cim se rodi. Il to il ce biti gej hahaha a gej je okejuser posted image

Kakva komplikacija. Dace Bog javicu se ovde sa "utiscima" heheh

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1536
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 23:16:35   
Ana RR
Ljišo, otići ću u off, ali moj iskreni savet je da ne upoređuješ bebca sa Dunjom... on možda bude potpuno drugačijeg karaktera. Pruži mu priliku user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1537
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 23:21:55   
Misha i Ljisha
Ana znam sta hoces da kazes. A uoravo se i bojim da cu da upadnem u tako nesto. Bas se bojim. A kapiram da je negde poredjenje i normalno. Ma imam psihologa za najbolju drugaricu pa cu nju da pustim da me kritikuje i usmerava user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1538
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 23:28:57   
IvanaSK RR
E pa, moja trudnoca sa sinom je bila divna, za razliku od ove sa devojcicom user posted image
Kozicu sam mu ja ili muz prevlacili dugo, smatram da se samo tako moze oprati kako treba. Hvala Bogu, nikad problem sto se tice urinarnih infekcija. Nije mi bilo gadno ni kada sam mu prevlacila, ni kada mu se digao sa godinu dana, ni kada ga je razvlačio. To je jednostavno prirodno.
Veci problem mi je oko devojcice, da li cu je lepo oprati od kake...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1539
   RE: Higijena dečakove piše...
27.1.2018 23:45:19   
Ana RR
Znam Ljišo, zato ti i kažem.

I ja sam imala lepu trudnoću. Jeste da sam morala da mirujem dosta dugo ali generalno mi je bilo divno. Sva sam sijala user posted image

Jao Ivana, to prvo "dizanje" je bilo šokantno user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1540
   RE: Higijena dečakove piše...
28.1.2018 7:29:36   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR
Veci problem mi je oko devojcice, da li cu je lepo oprati od kake...

I oko toga sam se tripovala heheh....
Ma moram sve da iscitam o decacima ovde o povijanju i svemu. Ja volim da sam informisana i onda tako kao sto kaze Ana naidje covek na izricito oprecne savete covek ne zna sta da radi.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1541
   RE: Higijena dečakove piše...
28.1.2018 8:16:06   
Maraj
Ljiso, doci ce tvoja "osecanja" na svoje. I ja bi se pogubila da dobijem devojcicu . Ne bi znala kako da je operem. Sve bi mislila da je kaka ostala unutra.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1542
   RE: Higijena dečakove piše...
28.1.2018 8:21:31   
vocicana

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Ljiso da tebi teta Emica nesto kaze user posted image opusti se,vjeruj mi da djecaci nisu nista komplikovaniji id djevojcica.Razlika je eto samo u visuljku.Srecko svog vuce do te mjere da nekad mislim da cu ga naci odpadnutog u peleni.To im je posao da ga cackaju.
I sve to sto ti se sad gadi ce biti nesto sasvim normalno i prirodno kad ga rodis.

E Emice, ja sam sada doslovno pala u nesvest od smeha.
Moj je poceo da naskace, to su ljudi moji pokreti kukova kao odrasli. Mada sam primetila da se malo odlepljuje ta kozica oko glavica, pa racunam da ce do drugog rodjendana, odlepiti potpuno. Nista to nije, ja sredjivala sestricine, dok nisam dobila svoje dete, ali su stvarno jednostavni. Sto kaze Emica, razlika je samo u visuljku.user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1543
   RE: Higijena dečakove piše...
28.1.2018 10:07:13   
Misha i Ljisha
Evo pricam mm o prepisci i on kaze: samo cuti i imas da radis touser posted image

Na sve i jednom stranom sajtu stoji NIKAKO NE RADITI! Preporuka szo,preporuka zdravstva Kanade, Amerike, Nemacke i td. Znaci tamo pise strogo ne raditi. I aj sad budi pametan.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1544
   RE: Higijena dečakove piše...
28.1.2018 10:33:26   
IvanaSK RR
Ljiso, ja verujem lekarima, uglavnom user posted image Ali da ponovim opet, mislim da se samo prevlacenjem moze odrzavati higijena. Malo povucem kozicu predjem vodom preko pise.. Ne znam kako drugi, ali i moj muz smatra da treba tako.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1545
   RE: Higijena dečakove piše...
28.1.2018 10:58:46   
Maslacak15
i ja verujem lekrarima i zato nista ne diram.user posted image Da sam se susrela sa problemom, mozda bih i razmislila, ovako nemam bas nikakvu motivaciju da ista menjam. Koliko treba voda moze da prodje sama i bez da se ista dir i povlaci. Ne znam odakle iideje da su kojekakva ispiranja ipranja polnih organa higijenski opravdana. To je druga tema, ali industrija intimne higijene kod zena sa kojekakvim kupkama i ispiranjima je najomrazenija stavka svih ginekologa. Pa nije zabranjeno, eto svako radi kako hoce. Ali obicna voda je iz raja izasla...Ostalo radi normalna flora kada je intaktna. Sto znaci kada se ne narusava sapunima i cudima.

Ali nebih nikog da sputavam i da kritikujem. Samo mislim da nabacivanje price kako neko ne odrzava detetu higijenu zato sto ne prevlaci kozicu nije skroz OK.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1546
   RE: Higijena dečakove piše...
28.1.2018 11:15:08   
MamaNecaVo
I misljenja lekara su svakako podeljena.
Znaci ne dirati.Ne diram Al sto Ivana rece,samo tako se valjano moze pisa oprati kad realbo razmislis.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1547
   RE: Higijena dečakove piše...
28.1.2018 11:21:09   
isidora88
Maslacak nemoj da se ljutis, nisam mislila da neko ne odrxava higijenu ako ne povlaci kozicu, samo da ja tako radim. A kozicu povlacim po milimetar u pocetku, nusta na silu, ako bebac ne reaguje znaci da je ok. A pisu peremo vodom, ne sapunom tako da ne vidim sta mozeda skodi ispiranje vodom.
Mene sad zanima da li vasi muzevi peru samo spolja ili prrvuku kozicu i operu svudauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1548
   RE: Higijena dečakove piše...
28.1.2018 11:21:44   
IvanaSK RR
Maslacak, nikome ne nabacujem krivicu, samo kažem moje mišljenje. Svako na kraju uradi onako kako misli da treba.
I da, isto smo prali vodom.

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 28.1.2018 11:22:32 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1549
   RE: Higijena dečakove piše...
28.1.2018 11:25:28   
MamaNecaVo
Mislim da nikome i ne bi palo na pamet da sapunja bebi pisu.
Obicna voda

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here