RE: Higijena dečakove piše... (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


IvanaSK RR -> RE: Higijena dečakove piše... (14.8.2018 16:29:23)

Jao, a meni lakse sa dečacima [sm=smiley36.gif]




MimaKos -> RE: Higijena dečakove piše... (19.7.2019 6:34:00)

Da li vam se desavalo da je pisa bas crvena bez ikakvog razliga i prodje u roku od par sati samo od sebe?





Duškić -> RE: Higijena dečakove piše... (19.7.2019 6:41:38)

Da, desavalo se.
Mene vise muci kozica , povlaciti i koliko?
Obrisati, namazati ??




MimaKos -> RE: Higijena dečakove piše... (19.7.2019 9:18:25)

Ja povlacim dokle ide, ali ne uvek jer me strah





Duškić -> RE: Higijena dečakove piše... (27.8.2019 12:08:27)

Juce dok se kupao ,povlacio je jako pa je pocrvenelk puno . Bepantenom sam mazala i povuklo se crvenilo.




MimaKos -> RE: Higijena dečakove piše... (27.8.2019 12:20:41)

Duskic, ja mu zato branim  strah me da se ne povredi





Duškić -> RE: Higijena dečakove piše... (27.8.2019 12:23:09)

Ma nece, osetice on.




bubulence -> RE: Higijena dečakove piše... (27.8.2019 12:24:52)

Jaaooo moja nocna mora, Boze koliko je to komplikovana stvarcica. Mm ga kupa, nemam pojma sta mu radi, ja nista ne diram





Duškić -> RE: Higijena dečakove piše... (27.8.2019 12:26:02)

Ma dobri su oni, mi malo preterujemo sa brigom.




MimaKos -> RE: Higijena dečakove piše... (27.8.2019 20:56:46)

Ja mu ponekad povucem kako su mi.pokazali, ali me je generalno strah da to radim..





Duškić -> RE: Higijena dečakove piše... (27.8.2019 21:50:57)

Pa mi kako kad. Planiram ovih dana da ga vodim i zbog vrtica i ovako da ga pogleda dr.




MimaKos -> RE: Higijena dečakove piše... (28.8.2019 7:50:16)

Ja sam vodila kod lekarani ona nam je rekla da ne diramo nista, dok nam je patronazna rekla da od starta povlacimo .. pa sad budi pametan





Duškić -> RE: Higijena dečakove piše... (28.8.2019 7:52:14)

Tako je i nama isto. Uvek imas vise razlicitih metoda.




Ana RR -> RE: Higijena dečakove piše... (28.8.2019 9:06:23)

Mi smo povlačili od početka, po milimetar bukvalno, tj koliko može. Moj muž ne može da shvati da neki preporučuju da se ne povlači, on kaže da to unutra prosto mora da se opere. No, kako god, Marko ima prilično zategnutu kožicu, nema viška kože kao neki pa se lako prevuče, kod njega to teže ide i još uvek se na donjem delu drži spojeno. Jbg, genetika.




MimaKos -> RE: Higijena dečakove piše... (28.8.2019 9:15:52)

I ja sam Ana , s vremena na vreme, ali me strah jer kazu da.mogu nastati mikropovrede koje haos naprave .. a ne umem da procenim.





Ana RR -> RE: Higijena dečakove piše... (28.8.2019 9:20:26)

Mi zaista nikad nismo povredili, ali zato kada smo otišli kod pedijatra na neki pregled (nije radila naša dr već nas je primio drugi doktor) i on kao da mu pogleda pišu. I uzme čovek i povuče skroz, ma pomislio nije da pazi. Marko se cimnuo ali nije kukao. Došli kući a njemu gaćice krvave. E onda je to počelo da peče, da ga boli, on plače... i tada je počeo da se boji i da ne dozvoljava da mu povučemo. Uh kako sam bila besna. Dugo, dugo nije dao da se dira piša, jedva smo se oslobodili straha.




Duškić -> RE: Higijena dečakove piše... (28.8.2019 10:38:57)

Ana, tako su isto mom sestricu uradili, pricas situaciju isto kao sestra sto mi je ispricala.
Na prepad , bukvalno.




Ana RR -> RE: Higijena dečakove piše... (28.8.2019 11:08:50)

Strašno Duškić, ne mogu ti opisati kakav strah je tada navukao. Kada treba da se pere piša on počne da se trese, zaceni se, jednom se ispovraćao od straha 😣 onda smo jedno vreme bukvalno batalili, dok se nije opustio, pa polako. Ali trebalo je vremena.




Duškić -> RE: Higijena dečakove piše... (28.8.2019 11:14:53)

Sve znam. Plakao i pricao kako ga boli pecka, trpeo je da ne ide u wc jer ga puno pece i boli tad.




milicicak -> RE: Higijena dečakove piše... (28.8.2019 12:15:32)

Ana, strasno!
Bubulence, sestro slatka, i meni je sve to nocna mora... V obozava da se igra sa pisom, kako mu skinem pelenu tako krene da vuce i cima a mene 100 znojeva oblije, sve se plasim povredice se. Mm je na pocetku malo prevlacio u toku kupanja, sad s vremena na vreme, u fazonu je vidis da sam cacka sam ce on to sebi srediti 😂




Duškić -> RE: Higijena dečakove piše... (28.8.2019 12:29:12)

E to kaze i mom m. Da ne upotrebim jos neki izraz.[sm=smiley36.gif]




Ana RR -> RE: Higijena dečakove piše... (28.8.2019 12:57:51)



IZVORNA PORUKA: milicicak

Ana, strasno!
Bubulence, sestro slatka, i meni je sve to nocna mora... V obozava da se igra sa pisom, kako mu skinem pelenu tako krene da vuce i cima a mene 100 znojeva oblije, sve se plasim povredice se. Mm je na pocetku malo prevlacio u toku kupanja, sad s vremena na vreme, u fazonu je vidis da sam cacka sam ce on to sebi srediti 😂



Svi dečaci vole da se igraju sa pišom i to nikad ne prestaje 😅😅




Maraj -> RE: Higijena dečakove piše... (28.8.2019 13:08:28)

Evo nase price....nama je pedijatar isto kada je L bio beba, skroz prevukla. Onda smo zbog bjbrega isli na pregled u Tirsovu kod hirurga ,urologa. On nas je toliko nagrdio sto prevlacimo kozicu. Velikim slovima napisao, da se ne dira. I eto, mi batalili.
Sto ana kaze, srede to oni posle sami. Kad god su "u mogucnosti" decaci se igraju sa stvarcicon, tako da ne sumnjam da ce i sami resiti




Maslacak15 -> RE: Higijena dečakove piše... (28.8.2019 14:07:24)

pricala sam vec, u nemackoj je stroga naredba od pedijatara da se nista ne dira i ne prevlaci.tako daja nikad nisam ni pokusavala





MimaKos -> RE: Higijena dečakove piše... (28.8.2019 14:13:43)

Eto, utesiste me... ja sam cula i dosta prica mama koje nisu prevlacile pa trebalo da se secne, pa traume...  pa njihova verzija kako obavezno treba prevlaciti da do seckanja ne bi doslo..  za ovo stvarno ima dosta oprecnih misljenja




Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 64 [65] 66   Sledeća stranica >   >>