RE: Kupovne ili domace kasice (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom

[Anketa]

Kupovne ili domace kasice


Domaće kašice
  100% (22)
Kupovne kašice
  0% (0)


Ukupno glasova: 22
(Poslednji glas : 27.6.2020 11:41:06)
(Glasanje traje do: -- )


Poruka


Leki 77 -> RE: Kupovne ili domace kasice (31.1.2010 0:07:02)


IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: simke

Ah svi znamo kakva je "stroga kontrola" u zemlji Srbiji[sm=smiley29.gif]

Simke,bar ima nekakve kontrole a ko kontrolise robu na pijaci?



Bas tako sam i ja razmisljala. Ta teglica barem ima sansu da bude testirana, a vocka ili povrcka sa pijace nikakvu, jer se prosto svi prave blesavi oko pijacne robe pa to ispade niciji posao.




Delijagirl -> RE: Kupovne ili domace kasice (31.1.2010 0:17:21)

Ja mislim da danas vise niko nemoze da garantuje da je nesto sto posto organsko i testirano i nema konzervansa ... Ja cu verovatno malo da kombiniram iz jednog prakticnog razloga posto sam i ja luda za tim kasicama lepo napravim duplu dozu pa da dete ne ostane bez [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




simke -> RE: Kupovne ili domace kasice (31.1.2010 0:19:52)

Dunja jel voce i povrce u tim kasicama 100 posto organsko?Jos jedno pitanjce: da li je u kasici od npr.visnje,bas visnja ili ekstrat od iste[sm=zmeden.gif]




dunja RR -> RE: Kupovne ili domace kasice (31.1.2010 0:23:29)


IZVORNA PORUKA: simke

Dunja jel voce i povrce u tim kasicama 100 posto organsko?Jos jedno pitanjce: da li je u kasici od npr.visnje,bas visnja ili ekstrat od iste[sm=zmeden.gif]


Proizvodnja kontrolisane voćne sirovine znači da voćari u voćnjacima ograničavaju upotrebu sredstava za prskanje kako okoline voćnjaka ne bi bile zagađene, proizvedeno voće kontrolišu na brojne zagađivače i obezbeđeno je potpuno praćenje sirovina, a ispravnost je proverena u akreditovanim laboratorijama. Za preradu se upotrebljava voće sa celog drveta, a ne možda samo ono koje je ostalo kod probiranja za prodaju u trgovinama, što znači veći kvalitet i za konačni proizvod. Svi ti postupci prilikom kupovine voća i povrća garancija su da su kašice prirodne,




simke -> RE: Kupovne ili domace kasice (31.1.2010 0:25:11)

Hvala na pojasnjenju[sm=smiley1.gif]




gagana83 -> RE: Kupovne ili domace kasice (31.1.2010 0:25:54)

Znaci,kupovne kasice!!!




dunja RR -> RE: Kupovne ili domace kasice (31.1.2010 0:26:13)

Simke[sm=smiley31.gif]




simke -> RE: Kupovne ili domace kasice (31.1.2010 0:30:15)

Ma zeno kombinuj.Nemoj kupovati kruske u sred zime,nego kad im je vreme[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Ozbiljno ti kazem bolje joj pravi,jer kad ti se navadi(navikne) na kasice,nece ti jesti ni voce ni povrce[sm=smiley1.gif]




sneza24 -> RE: Kupovne ili domace kasice (31.1.2010 1:57:02)

Ja sam odlucila da cu sama praviti kasice.Uvek ce ih dobijati sveze.Po meni mnogo bolje od kupovnih.
E sad ne kazem da mu necu davati kupovne,dacu mu ako nismo kod kuce a nemam gde da ih spremim.




Lu -> RE: Kupovne ili domace kasice (31.1.2010 14:37:06)

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Ja sam spremala sama, ali sam uvek imala par gotovih, sto slanih, sto slatkih, za situacije da negde idemo ili da nemam vremena da spremim ili sl.


Takođe a kupovala sam samo hipp,volio je jednako i domaće i kupovne jer su bile istog okusa,neslane a slatke su mi bili favoriti voće-sir i voće-žitarice[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Da napomenem,kuhala sam i voće i povrće nešpricano i negnojeno nikakvim umjetnim gnojivima a i meso sam uzimala provjereno.




Anoniman -> RE: Kupovne ili domace kasice (31.1.2010 14:42:45)

I ja sam uvek za domace pre nego za kupovne. Svasta je ovde napisano...ne bih se upustala u neku dublju raspravu ili analizu, ukratko-ne moze to kupovno biti zdravije od domaceg, i niko me ne moze ubediti u suprotno. Davala sam ja Nesi i kupovne, ali samo kad idem kod nekoga gde ne mogu da mu smuckam nesto sama.
A da uzmemo u obzir i finansijski momenat-Nesa je sa 10 meseci umeo da pojede dve velike hippove kasice sa jagnjetinom, krompirom i sargarepom. To je oko 400 dinara (4 evra). I zamisli tako 2-3 puta dnevno, svaki dan. Da je to cisto zdravlje u bocici, pa da kazem, ne zalim pare, ali kakve sam mu ja kombinacije pravila, koliko sam se trudila...nema tome zamene[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Poslednju kupovnu kasicu je pojeo sa godinu dana, otad nece vise, bljutavo mu je to i slabo. A meni su oduvek smrdele, i sve su jednako smrdele.




marija17 -> RE: Kupovne ili domace kasice (11.2.2010 0:56:43)

sve kasice po novom MORAJU da budu napravljene od voca,povrca,mesa,zitarica,organskog porekla.
ja sam u zemunu,usla sam u 2 prodavnice lili-ja,svesu zamenili sa organskim kasicama,kaze gospodja morace i ad mleko da prave organskog porekla,na svim cerajlijama je znak za organsko,na pijaci samo specijalne tezge imaju oznaku organsko poreklo,sestougao u kome pise BIO.
niko ni na jednoj tezgi nesme da prodaje bilo sta i da kaze da je organsko,osim ako ima dozvolu za to i mora da je obelezen.na kalenic pijaci ima tezga.

ja gledala emisiju pre par dana na 1rts,nije nas emisija,izmedju ostalog bio je i za organsku hranu,i kazu da nije dokazano da je organaska hrana,hranljivija,zdravija (jer neorgan hranu prskaju sa jako malo pesticida-u sta ja neverujem,bar na ovim prostorima).

ja sam za organsku hranu![sm=bravo.gif]

komsija mi drzi tezgu na pijaci,ja ga bas pitala,kaze svi do jednog kupe na kvantasu i preprodaju,nikako se neisplati da proizvodzaci prodaju na tezgicama,oni prodaju na kvantasu na veliko,a ostali preprodaju,a sto se mesara tice,moji su drzali mesaru,ja radila u njoj,niko ne zna kolko je meso `staro`,iz klanice ide u hladnjacu,iz hladnjace u kaapnicu i opet u hladnjacu,to nije nista novo i netreba se s tim opterecivati,po meni najbolja varijanta,kupis svinju ili pola teleta ili pola juneta,tamo gde ga kupis ti zakolju srede i stavis u zamrziva svoj,em je jeftinije,em zas koliko ti je dugo u zamrzivacu.to je samo moje licno misljenje.




mihi -> RE: Kupovne ili domace kasice (11.2.2010 9:07:18)

Koliko ja znam organsku proizvodnju kašica ima samo Hipp bar kod nas.




Anoniman -> RE: Kupovne ili domace kasice (11.2.2010 9:12:13)

IZVORNA PORUKA: marija17
niko ne zna kolko je meso `staro`,iz klanice ide u hladnjacu,iz hladnjace u kaapnicu i opet u hladnjacu,to nije nista novo i netreba se s tim opterecivati,po meni najbolja varijanta,kupis svinju ili pola teleta ili pola juneta,tamo gde ga kupis ti zakolju srede i stavis u zamrziva svoj,em je jeftinije,em zas koliko ti je dugo u zamrzivacu.to je samo moje licno misljenje.


upravo to... pa ja više skoro ništa osim piletine i ne kupujem ...meso je očajno.
e sad pošto stvarno ne bih imala gdje staviti tele , ili bekana ....obično  mm pošaljem u jablanicu da mi donese meso od nekog njegovog jarana koji ima klaonicu i mesaru




minavb -> RE: Kupovne ili domace kasice (11.2.2010 9:16:17)

IZVORNA PORUKA: marija17


komsija mi drzi tezgu na pijaci,ja ga bas pitala,kaze svi do jednog kupe na kvantasu i preprodaju,nikako se neisplati da proizvodzaci prodaju na tezgicama,oni prodaju na kvantasu na veliko,a ostali preprodaju

Ovo je tacno. Odavno povrce i voce ne uzimam na pijaci. Ako se odlucim da detetu spremam kasice, spremacu od povrca koje mogu da kupim u mega marketima.

Sto se mesa tice, ono sto ja znam zbog svog posla, meso koje stize iz klanica je sveze, ima urednu propratnu dokumentaciju i temperaturu. I u ovom slucaju je bolje kupovati u mega marketima obzirom da je promet veliki. Male mesare nemaju veci promet pa im meso dugo stoji. Ono koje stoji danima na kraju samelju i opet uvale musterijama. Piletinu vise ne kupujem zbog nekih promena u kontroli mesa, nabavljam preko roditelja. Da nemam tu opciju, kupovala bih Big Chicken-ovu. Imaju odlicne pogone i strogo kontrolisanu proizvodnju.




majka mara -> RE: Kupovne ili domace kasice (11.2.2010 11:49:48)

IZVORNA PORUKA: mihi

Koliko ja znam organsku proizvodnju kašica ima samo Hipp bar kod nas.


mislim da je i juvitana i ostalo,jer jedan dan sam usla u lili da kupim pelene,puna olica kasica je bila,posle par dana sam usla nesto da kupim u isti taj lili i kasica nije bilo,niti jedne i ja pitam gospodju i ona kaze,da su morali sve da povu ku i zamene sa kasicama,sokicima koji su organskog porekla,i da bebelak sad prave od org mleka neki da li je roze,ili zute boje sa zlatnom nalepnicom,uglavnom je novo pak.





gagana83 -> RE: Kupovne ili domace kasice (11.2.2010 12:16:30)

Jesi li sigurna da je ovo proverena informacija?Ja nesto ne verujem.Danas sam  videla u radnji Juvitana kasice bez ikakve oznake da je organskog porekla.Pa ne mogu tak tako od jednom da stvore kasice organskog porekla[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] jer zakon tako nalaze.




Leki 77 -> RE: Kupovne ili domace kasice (11.2.2010 14:12:57)

Nije to tacno. I u Evropskoj uniji se prodaju kasice koje nisu organske. Njima nista ne fali, samo nisu organske.




Leki 77 -> RE: Kupovne ili domace kasice (11.2.2010 14:18:11)

IZVORNA PORUKA: minavb

Odavno povrce i voce ne uzimam na pijaci. Ako se odlucim da detetu spremam kasice, spremacu od povrca koje mogu da kupim u mega marketima.



Posto mi deluje da se dosta razumes, da priupitam nesto.
Da li su proizvodi u megamarketima iz staklenika? Da li su proizvodi iz staklenika "vise zatrovani" od obicnih?
Da li i tu vazi pravilo da kupujem samo sezonsko voce i povrce?
Ja sam ekstremno paranoicna po ovim pitanjima jer mi je teca bio profesor na veterinarskom fakultetu u NS i jos se iz detinjstva secam prica oko virsli i sl. stvari pa mi se one gade do dana danasnjeg, iako se detalja ni ne secam[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




majka mara -> RE: Kupovne ili domace kasice (11.2.2010 14:23:59)


IZVORNA PORUKA: gagana83

Jesi li sigurna da je ovo proverena informacija?Ja nesto ne verujem.Danas sam  videla u radnji Juvitana kasice bez ikakve oznake da je organskog porekla.Pa ne mogu tak tako od jednom da stvore kasice organskog porekla[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] jer zakon tako nalaze.


ja usla u lili gospodja sto radi tamo tako rekla,kako sam napisala,znaci ja je pitala ona mi rekla.




majka mara -> RE: Kupovne ili domace kasice (11.2.2010 14:40:08)


IZVORNA PORUKA: Leki 77

Nije to tacno. I u Evropskoj uniji se prodaju kasice koje nisu organske. Njima nista ne fali, samo nisu organske.


nisam rekla da njima nesto `fali`,u ostalom nepostoji dokaz da je organska hrana zdravija i hranljivija od obicne,nisu radjena istrazivanja za organsku hranu,samo su manje prskana i djubrena prirodnim djubrivom.

pesticidi kojima se prska voce i povrce su u procentima jako mali,i nisu stetni po ljude,u toj kolicini-tako kazu,a ogra.prskaju sa jos manjim procentom,a ja kao majka sam veoma zastitnicki nastrojena prema svom detetu,i tako da mi se vise dopada idea o organ.hrani,kasicama




majka mara -> RE: Kupovne ili domace kasice (11.2.2010 14:44:50)


IZVORNA PORUKA: Leki 77

IZVORNA PORUKA: minavb

Odavno povrce i voce ne uzimam na pijaci. Ako se odlucim da detetu spremam kasice, spremacu od povrca koje mogu da kupim u mega marketima.



Posto mi deluje da se dosta razumes, da priupitam nesto.
Da li su proizvodi u megamarketima iz staklenika? Da li su proizvodi iz staklenika "vise zatrovani" od obicnih?
Da li i tu vazi pravilo da kupujem samo sezonsko voce i povrce?

Ja sam ekstremno paranoicna po ovim pitanjima jer mi je teca bio profesor na veterinarskom fakultetu u NS i jos se iz detinjstva secam prica oko virsli i sl. stvari pa mi se one gade do dana danasnjeg, iako se detalja ni ne secam[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


mi (srbija) uvozi,recimo,jabuke iz rusije,kao sto ih i izvozimo-samo ne znam gde,te jabuke kad su za branje prvo stoje u hladnjacama po 6 ili 8 mesci,jer proizvodjac ceka `dobru cenu`. a te jabuke na kraju dolaze u megamerkete,pijace i svuda.

sto znaci da je ova prica vrzino kolo,cak i kad bi sami u svojoj bastici sadili voce i povrce,bilo bi pitanje koliko je to zemljiste zagadjeno,i vazduh i kisa koja pada, i kad bi i to sve bilo savrseno onda bi se setili da su nas pre 10 god bobarnvali i da je sve `po malo` radioaktivno.




Lu -> RE: Kupovne ili domace kasice (11.2.2010 15:00:34)

Ja glasam za domaće ako ništa svježe je pripremljena hrana,mada nemam ništa ni protiv kupovnih (hipp) u nuždi.




minavb -> RE: Kupovne ili domace kasice (11.2.2010 15:12:09)

Znam da voce u ogromnim kolicinama izvbozimo u Rusiju, nisam znala da i uvozimo odande. Sto se tice cuvanja voca u hladnjacama, sasvim je normalno da se proizvod, nakon pomolosko tehnoloske klasifikacije, cuva u adekvatnim uslovima cak i do godinu dana , bez ikakve promene.
U svakom slucaju, kad god je moguce, biram uvezeno voce i povrce, narocito ako mogu da vidim na ambalazi da je doslo iz EU ili da je proizvedeno po Global GAP standardima.




Verus -> RE: Kupovne ili domace kasice (11.2.2010 16:49:39)

Potpisujem.  Ja cu sama spremati...moram se samo opremiti nekom dobrom knjigom, koja kaze tacno, koje se voce i povrce sme zamrznuti i drzati u frizideru, tj. koji tacno broj dana...
A kad negde odemo, onda cu naravno teglice...
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Ja glasam za domaće ako ništa svježe je pripremljena hrana,mada nemam ništa ni protiv kupovnih (hipp) u nuždi.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>