|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
[Anketa]

Kupovne ili domace kasice


Domaće kašice
  100% (22)
Kupovne kašice
  0% (0)


Ukupno glasova: 22


(Poslednji glas : 27.6.2020 11:41:06)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kupovne ili domace kasice
11.2.2010 18:49:36   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: minavb

Znam da voce u ogromnim kolicinama izvbozimo u Rusiju, nisam znala da i uvozimo odande. Sto se tice cuvanja voca u hladnjacama, sasvim je normalno da se proizvod, nakon pomolosko tehnoloske klasifikacije, cuva u adekvatnim uslovima cak i do godinu dana , bez ikakve promene.
U svakom slucaju, kad god je moguce, biram uvezeno voce i povrce, narocito ako mogu da vidim na ambalazi da je doslo iz EU ili da je proizvedeno po Global GAP standardima.



Slazem se u potpunosti. Mislim da je sveze pripremljena hrana, pritom kupljena na pijaci mnogo stetnija za bebu nego gotova kasica, osim ako se ne radi o organskom vocu i povrcu. Pisali smo o tome u temi o organskoj hrani.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kupovne ili domace kasice
11.2.2010 19:36:09   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: majka mara


IZVORNA PORUKA: Leki 77

Nije to tacno. I u Evropskoj uniji se prodaju kasice koje nisu organske. Njima nista ne fali, samo nisu organske.


nisam rekla da njima nesto `fali`...


Pa ako im nista ne fali zasto su povucene???????
Posto ne postoji zakon koji propisuje iskljucivo distribuciju kasica organskog porekla, nije mi jasan taj potez proizvodjaca.
Sve u svemu, mislim da je g-dja iz Lilija pogresila.

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kupovne ili domace kasice
11.2.2010 21:56:55   
Lilly*
Uvek sam za domaće kašice. Sinu nisam dala sve ukupno 10 kupljenih kašica i to su bile npr. od višnje i breskve jer je bila zima pa ih nisam mogla spremiti

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kupovne ili domace kasice
12.2.2010 9:17:56   
majka mara

IZVORNA PORUKA: Leki 77

IZVORNA PORUKA: majka mara


IZVORNA PORUKA: Leki 77

Nije to tacno. I u Evropskoj uniji se prodaju kasice koje nisu organske. Njima nista ne fali, samo nisu organske.


nisam rekla da njima nesto `fali`...


Pa ako im nista ne fali zasto su povucene???????
Posto ne postoji zakon koji propisuje iskljucivo distribuciju kasica organskog porekla, nije mi jasan taj potez proizvodjaca.
Sve u svemu, mislim da je g-dja iz Lilija pogresila.


da li je pogresila ili nije videcemo,prenosim samo svoje iskustvo

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kupovne ili domace kasice
12.2.2010 13:27:36   
mihi
Voće i povrće iz staklenika je sigurno više tretirano različitim sredstvima, skoro sam gledala kod Zareta jagode, paradajz uopšte nema zemlje nego koren leži i hrani se hranljivim rastvorom koji cirkuliše kroz sistem staklenih cevi, prema tome zato je povrće i voće iz staklenika skoro bezukusno, nema fotosinteze pod uticajem sunca ni prirodnih šećera koji se tako stvaraju, te je i slast i ukusnost tog voća i povrća znatno manja.

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kupovne ili domace kasice
12.2.2010 13:38:59   
viking
IZVORNA PORUKA: minavb 
U svakom slucaju, kad god je moguce, biram uvezeno voce i povrce, narocito ako mogu da vidim na ambalazi da je doslo iz EU ili da je proizvedeno po Global GAP standardima.



A zašto? Nisam pročitala sve što ste napisale, samo sam preletela, ali mi je ovo uhvatilo pogled... Pitam da li znate nešto što ja ne znam, jer ja gledam uvek da kupim domaće voće i povrće jer
a) pomažemo srpskom seljaku i ekonomiji haha
b) kapiram da je svežije jer se kraće transportuje, ne putuje avionima i brodovima, ne sedi na carini danima,  nego je juče ubrano, danas je tu
c) zdravije, jer je domaće, nekako mislim /nemam dokaz, samo tako mislim/ da ovi naši to manje obrađuju :)
d) besmisleno mi je da kupujem npr. šljive iz Koreje kad nam ove naše rastu ispred nosa i sasvim su ok

Ako nisam u pravu, podelite sa mnom, da i ja prestanem da kupujem nezdravo domaće :)



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kupovne ili domace kasice
12.2.2010 13:55:08   
mihi
Viking to više niko ne zna šta je zdravo a šta ne, redovnog monitoringa voća i povrća sa pijaca i tržnica nema. Nego kad inspekciji padne na pamet jednom u 6 meseci ili ređe. Minina priča ima logike s tim što kod nas dolazi uglavnom loša roba iz EU jer znaju da nema redovne kontrole. Naši seljaci imaju otvorenu opciju da kupuju svu moguću hemiju od đubriva preko pesticida,herbicida i insekticida, te sama prosudi kakav je kvalitet.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kupovne ili domace kasice
12.2.2010 14:07:18   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: mihi

Viking to više niko ne zna šta je zdravo a šta ne, redovnog monitoringa voća i povrća sa pijaca i tržnica nema. Nego kad inspekciji padne na pamet jednom u 6 meseci ili ređe. Minina priča ima logike s tim što kod nas dolazi uglavnom loša roba iz EU jer znaju da nema redovne kontrole. Naši seljaci imaju otvorenu opciju da kupuju svu moguću hemiju od đubriva preko pesticida,herbicida i insekticida, te sama prosudi kakav je kvalitet.


Draga, zao mi je, ali nisi u pravu u vezi sa uvozom i tzv. losom robom jer nema kontrole. Ja sam radila dugo u firmama koje se bave uvozom hrane i lekova. Uvoz je jako kompleksan i pri svakom se obavljaju razne analize za svaku seriju proizvedene robe i pri svakom uvozu. Sto se domace proizvodnje tice, oni sami nose uzorak na ispitivanje u vecini slucajeva, a posle ako im nekada iupadne inspekcija malo se potplati i to ide lagano. U Svajcarskoj npr. postoji cak i propisana razdaljina izmedju puteva i plantaze, da ne bibio zagadjen vazduh. Nazalost Srbi vise ni Svajcarcima ne veruju.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kupovne ili domace kasice
12.2.2010 14:09:57   
mihi
Molim te napiši mi šta se od analiza kod hrane radi na prisustvo pesticida, teških metala dioksina, mikotoksina? I gde se radi?kontrolišu boje aditive dodatke a kontaminente ne i neće dok ne postanemo članice EU tada će morati

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kupovne ili domace kasice
12.2.2010 14:12:01   
mihi
Lekovi su nešto drugo to kontroliše Agencija za lekove i medicinska sredstva stim što se lekovima koji imaju centralnu registraciju u EU takođe propisuje kontrola svake serije zbog čega su se ti proizvođači bunili.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kupovne ili domace kasice
12.2.2010 14:14:41   
Lu
user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kupovne ili domace kasice
12.2.2010 14:18:10   
mihi
Jel prošlog leta bio skandal sa paradajzom koji je uvezen iz Poljske činim se sa povećanim sadržaje pesticida. Paradajz je dovezen kamionima na kvantašku pijacu u Beograd odatle rasturen po celoj Srbiji nisu mogli da mu uđu u trag. Upozoravali su kupce da ima znatno nižu ceno od cene paradajza u tom trenutku. E to je stvrno ozbiljna kontrola. Znam šta se od mesa i prerađevina kontroliše. Navedi mi i jedan uvoz prerađevina ali i domaći od mesa na sadržaj dima i PAchova? Nema to niko ne kontroliše. Rezidue dima su ono što je kancerogeno tj po novoj nomenklaturi karcinogeno.

Neću više sory Lu.

< Poruku je uredio mihi -- 12.2.2010 14:19:39 >

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kupovne ili domace kasice
12.2.2010 14:20:50   
Anoniman
Znam tacno celu proceduru, ali necu pisati o tome, posto je off. Uzgred, ALIMS za jedan lek koji je moja firma uvozila nije mogao da uradi analizu jer je to inovacija u svetu, ali su satro izdali sertifikat. Glupost cista!

A sto se tice uvoza hrane, radi se, kao i kod lekova, sanitarna - mikrobioloska, prisustvo pesticida, herbicida, teskih metala itd u zavisnosti koja je vrsta hrane, fitosanitarna, ako je potrebno i bezglutenska analiza. Moj suprug se bavi time i bbez analiza se ne moze dobiti dozvola za uvoz. Posebno je inspekcija rigorozna kada je u pitanju hrana za decu.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kupovne ili domace kasice
12.2.2010 14:23:29   
Anoniman
Znam da je off, ali je jako bitno, jer ljudi kupuju povrce na pijaci i od toga prave kasice bebama, pa cisto da znaju, a nastavak postoji na temi Organska hrana nije vrednija od uobičajene! Ne znam da ubacim link..

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kupovne ili domace kasice
12.2.2010 14:40:54   
Lu
Jeste nejtiri, bitno je to što pišete i hvala što si prenijela post u temu o organskoj hrani da mogu svi lakše pronaćiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kupovne ili domace kasice
15.2.2010 19:08:01   
LUSY
CAO SVIMA I JA SAM U VJECNOJ DILEMI DA LI SU KUPOVNE KASICE DOVOLJNO DOBRE..TAKO DA PONEKAD PRAVIM DOMACE A PONEKAD KUPIM..........PRIMAMLJIVO JE TO STO IH IMA ZA KUPITI I TOLIKO RAZLICITIH OKUSA,,TAKO DA NAJCESCE PRAVIM A KAD KUPIM ONDA IZABEREM NESTO SPECIFICNO OD SASTOJAKA KOJI NISU U SEZONI I KOJE JE TEZE NABAVITI!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kupovne ili domace kasice
15.2.2010 19:10:23   
LUSY
ZANIMA ME USKO JE POVEZANO SA OVOM TEMOM IMAM BEBU KOJA CE JOS MALO NAPUNITI 7 MJ. I NISAM BAS NAJSIGURNIJA KOLIKO BI JOJ OBROKA NAMLIJECNME HRANE DNEVNO BILO DOVOLJNO..........

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kupovne ili domace kasice
15.2.2010 19:56:59   
*Alexx*
Lusy, imamo temu: Ishrana bebe 6-9 meseci KLIK
Prenela sam tvoj post tamo user posted image

Prijavi se i u spisak RR mama KLIK, a pogledaj i ove teme:
Kako pronaći temu KLIK
Kako dodati ticker KLIK

Dobro nam došla!


< Poruku je uredio Alexx RR -- 15.2.2010 20:00:38 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu LUSY)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kupovne ili domace kasice
18.2.2010 17:36:26   
Verus
Lusy dobro nam dosla na forumuser posted image   naci ces puno korisnih informacija i lepog druzenja.  Pravila foruma nalazu da se pise malim slovima, pa te molim da sledeci put tako napravis.  Hvala!user posted image

(odgovor članu LUSY)
Direktna veza do poruke: 69
   [Obrisana poruka]
18.2.2010 20:54:13   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kupovne ili domace kasice
23.2.2010 9:52:25   
*Alexx*
Sa sledećim se slažem, što je rekla moja "čuvena" pedijatrica user posted image . Kaže: ako vi dva dana zaredom pojedete kupovnu kašicu, i pojeli biste je i treći dan, onda je dajte i detetu.
Već sam napisala kako sam bila frapirana kako je Hipp jabuka-šargarepa slana, kisela, jaka.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kupovne ili domace kasice
23.2.2010 10:18:29   
usamljena
Ja sam na pocetku kupila Hipovu sargarepu i nema sanse oprati to sa mesta na koja je pala. Frutek kasice su mi mnogo bolje, kupim ono sto ne mogu naci sveze da napravim a i maloj se vise svidjaju. Inace ostalo sve pravim sama

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kupovne ili domace kasice
23.2.2010 10:32:38   
Lu
IZVORNA PORUKA: usamljena

Ja sam na pocetku kupila Hipovu sargarepu i nema sanse oprati to sa mesta na koja je pala.

A tek od sježeg voća ili povrćauser posted image

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kupovne ili domace kasice
23.2.2010 10:34:05   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kupovne ili domace kasice
23.2.2010 10:44:03   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: usamljena

Ja sam na pocetku kupila Hipovu sargarepu i nema sanse oprati to sa mesta na koja je pala.

A tek od sježeg voća ili povrćauser posted image


Ja imam problem sa Organic sokovima koje dobijam iz Svajcarske sto nenormalno boje case i da nemam masinu, verovatno ne bih ni mogla da je operem. Tako da kapiram da to nije losa odlika. A vec smo pisali koliko se hrana kontrolise, tako da nemojte misliti da su to boje ili slicno - nisu sigurno!!!

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here