RE: Oporavak posle porodjaja (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Posle porođaja



Poruka


Modessty -> RE: Oporavak posle porodjaja (21.5.2013 11:31:45)

lady da se nije napravio neki hematom ili tako nešto? Baš mi je čudno to što pišeš. Pitaj dr




lady_b -> RE: Oporavak posle porodjaja (21.5.2013 11:52:18)

Ja kad uzmem ogledalce i pogledam nema ništa, sem što je malo sluzokoža crvena...a i ovako me ne boli nego samo kad se dira ili eto kad idem u wc.




Modessty -> RE: Oporavak posle porodjaja (21.5.2013 11:54:05)

ma onda ti je samo iziritirano. Hoće i od uložaka ako ih dugo nosiš. Probaj da stavljaš one od vatice i mrežice. Meni je nakon porodjaja najviše pomogao onaj antibakterijski sapun




lady_b -> RE: Oporavak posle porodjaja (21.5.2013 12:39:34)

to sam i ja mislila, ali zašto me onda boli kad idem u wc [sm=zmeden.gif] ići ću na kontrolu za nekih 10-tak dana(ako prestanu lohije) pa ću baš reći dr..jer kontam da je od porođaja bilo bi odmah tako, a meni to krenulo nekih 10-tak dana posle porođaja.




ivaMark -> RE: Oporavak posle porodjaja (21.5.2013 18:25:11)

Lady, isto ovako je i kod mene... par dana posle porodjaja je pocelo tako da me boli, bukvalno kao da mi sve krece ka napolje... ne mogu ni da sednem lepo kada trebam da pi pi [sm=zmeden.gif] pa sedim nekako vise nagnuta ka napred... a nemam pojma od cega je to!




lady_b -> RE: Oporavak posle porodjaja (22.5.2013 7:39:10)

Ivo, ja stvarno ne znam.. Ali je baš nezgodno.




Modessty -> RE: Oporavak posle porodjaja (22.5.2013 9:18:43)

ma sigurno je iziritirana sluzokoža pa u tom položaju najviše osećate. Zato i kažem uvek drugaricama da dok traje krvarenje da nose one obične mrežaste uloške sa vatom. Možete na primer da stavite neki odo ovih boljih uložaka pa onda preko taj od vate. Manje iritira i ranu i sve ostalo. A ako vas negde zateže previše onda proverite da li su svi konci izvadjeni. Meni se desilo da je jedan ostao i baš mi je pravio problem




ivaMark -> RE: Oporavak posle porodjaja (22.5.2013 11:41:05)

Mod, koristila sam u pocetku one mrezaste uloske, poslednjih desetak dana samo vatu obicnu.. bas mi po malo curka a oni ulosci su mi nekako veliki bili! Ne verujem da je od toga, jer boli unutra... nije spolja [sm=zmeden.gif] konce spoljne su mi izvadili a unutrasni cekam da pocnu sami da otpadaju, mada do sada nisam primetila ni jedan da je ispao [sm=zmeden.gif] ... mozda su bili jako nezni pri porodjaju pa nam je to povredjeno...nemam pojma!




lady_b -> RE: Oporavak posle porodjaja (22.5.2013 12:01:17)

Ja konaca više nemam nikakvih(bar se nadam) a što Iva kaže, ne boli s vana nego baš unutra. A ja sam koristila mrežaste uloške prvih dana a onda mi je patronažna savjetovala da koristim ove krpene pelene(tetra) da ih isječem i koristim umjesto uložaka zbog rane, jer je tada bilo baš vruće i ona kaže da tako teže zarasta kad se koriste ovi mrežasti, logično je, jer se sve upari dole [sm=smiley36.gif]




Sanja90 -> RE: Oporavak posle porodjaja (22.5.2013 12:09:12)

Vidim da pricate o tome da osecate kao neki pritisak unutra kao da ce vam sve ispasti,moram vam reci da je to normalno,evo ja i sad u trudnoci ponekad tako osecam,ne znam kad ste se porodile ali trajace to nekih desetak dana,a i ponekad ovako tako je kod mene bilo. Uzmite ogledalce pa gledajte dole svremena na vreme pa ako primetite neke cudne promene javite se lekaru.




Trcosava -> RE: Oporavak posle porodjaja (22.5.2013 12:41:46)

Sanja, Lady se porodila pre mesec dana. Iva je isto tu negde.

Jedino što meni pada na pamet je, u Ivinom slučaju, je zatežu unutrašnji konci. Ne znam da li su i Lady ušivali unutra.




Sanja90 -> RE: Oporavak posle porodjaja (22.5.2013 12:55:10)

Da trco,moze biti i od konca i od ovog sto sam ja napisala,najbolje nek prate i onako cim im prestane krvarenje moraju na redovnu kontrolu... ma bice sve to dobro...




ivaMark -> RE: Oporavak posle porodjaja (22.5.2013 13:16:42)

Trco i meni je palo na pamet da je od tih unutrasnjih, jer nemam pojma koliko ih je (i bolje da ne znam... samo bi se nervirala i ovako je dr stedeo na koncu pa sam ostala nedosivena spolja, nadam se da nije i unutra stedeo [sm=zmeden.gif] )

Sanja, veruj mi da minimum jednom dnevno gledam kakva je dole situacija [sm=jezicek.gif]




Sanja90 -> RE: Oporavak posle porodjaja (22.5.2013 13:20:06)

Neka i treba da se gledas dole[sm=smiley36.gif]
Kako sme da stedi na koncu i da ne zavrse[sm=zmeden.gif] Stvarno nisu normalni...




ivaMark -> RE: Oporavak posle porodjaja (22.5.2013 13:27:37)

to se ja zezam da je stedeo, ali stvarno nije dovrsio.... mada, ne znam-mozda tako treba, probacu da objasnim: kako je secena pa onaj deo rane ka ulazu [sm=smiley36.gif] je ostao nekih 5mm neusiveno i kada malo pomerim deo [sm=ribica.gif] koji nije secen da pogledam malo dublje vidim da je tako i unutra... izgleda nedovrseno [sm=smiley13.gif] i desavalo mi se par puta da kada se pomerim nezgodno da se povredi tu i da se zacrveni... jadna ona! poludela sam kada sam videla ali sta sada mogu da uradim-nista....




Sanja90 -> RE: Oporavak posle porodjaja (22.5.2013 13:38:31)

A joooj[sm=smiley3.gif] Ua za doktora[sm=smiley21.gif]




lady_b -> RE: Oporavak posle porodjaja (22.5.2013 16:24:28)

Kod mene nije od konaca sigurno, em što ih više nemam em što mene boli u dijelu kad razmaknem unutrašnje usnice,tačno ispod klitorisa. Svakako ću ići kod dr pa ćemo vidjeti šta je u pitanju.. hvala [sm=smiley31.gif]




ivaMark -> RE: Oporavak posle porodjaja (24.5.2013 11:03:18)

Lady, pade mi na pamet nesto: jesi li imala kateter? Meni su stavljali, pa mi se mota po glavi da nije od toga [sm=zmeden.gif]




majared -> RE: Oporavak posle porodjaja (24.5.2013 18:43:31)

Aha, najzad tema na kojoj cu moci da kukam a da me ne gledaju kao da sam poludela. Rana me jos boli ali izdrzljivo. Problem mi je [sm=ribica.gif]. Boli me kad piskim, plasim se da niisam navukla neku infekciju. Sutra cu da uradim urinokulturu ako je to uopste izvodljivo zbog krvarenja [sm=zmeden.gif]




Moiraina -> RE: Oporavak posle porodjaja (24.5.2013 20:43:25)

Ja sam imala isti problem posle porođaja i kod mene je ipak bila infekcija [sm=smiley13.gif]
Obavezno uradi urinokulturu, bez obzira na krvarenje.




lady_b -> RE: Oporavak posle porodjaja (25.5.2013 12:21:43)


IZVORNA PORUKA: ivaMark

Lady, pade mi na pamet nesto: jesi li imala kateter? Meni su stavljali, pa mi se mota po glavi da nije od toga [sm=zmeden.gif]


Nisu mi stavljali kateter, ali čini mi se pomalo prolazi [sm=smiley1.gif]




mali_mis -> RE: Oporavak posle porodjaja (16.7.2013 9:52:08)

Lohije mi prolaze. Rana od epiziotomije zarasla i ne zeza, ali zato zeza ona unutrasnja od pucanja. I to na isti fazon kao kod lady_b. Kako vreme prolazi sve manje, ali i to nervira.
Sledece nedelje idem na pregled, pa cemo da vidimo.




majared -> RE: Oporavak posle porodjaja (16.7.2013 10:13:31)

Ja sam mislila da mi nikada nece proci bolovi. Tacno posle 40 dana sve je proslo kao rukom odneto




ivaMark -> RE: Oporavak posle porodjaja (16.7.2013 15:08:10)

Da li sam ja luda ili je normalno da me boli i dalje rana tj. jedan deo samo... onaj pri ulazu (da se tako izrazim), proslo je dva i po meseca a ja ne mogu jos da se opustim kada se tusiram, ne mogu toalet papirom da predjem preko, jer me boli a i odnose izbegavam-tako me nekad zaboli da je to uzas... Bila sam danas kod dr i on mi je rekao da je sve u redu [sm=zmeden.gif] a to da mazem pantenolom ili nekom kremom protiv strija ili oziljaka [sm=zmeden.gif].... Stvarno cu da odlepim vise od toga!!!




majared -> RE: Oporavak posle porodjaja (16.7.2013 15:25:55)

Meni je pomoglo ulje od kantariona




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>