|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Oporavak posle porodjaja
16.7.2013 16:06:50   
ivaMark
Rana kao rana je zarasla, taj deo sto boli su savovi, gornji i donji poslednji...uh, nadam se da ce proci uskoro inace cu poludeti user posted image

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.8.2013 11:30:37   
Leptiric123
Porodila sam se pre osam dana...i od kad sam dosla kuci iz bolnice pocela sam da osecam lupanje srca kada mirujem ili kada dojim....i pre.dva dana pocele su da mi se pojavljuju vrtoglavice ne strasne ali pojave se 1-2 puta dnevno...Patronazna sestra mi je rekla da je lupanje srca verovatno izazvano anemijom i rekla da nastavim sa gvozdjwm koje sam pila j trudnoci...juce sam pocela ponovo da ga pijem i cekam rezultate.Jel imala neka slican problem?

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.8.2013 12:29:21   
Sanja90
Leptiric moguce je da je zbog anemije+ove vrucine a i hormoni jos uvek rade kao ludi. Pokusaj da odmaras sto vise,bez naglog ustajanja itd. pij sto vise tecnosti i jedi redovno.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.8.2013 13:44:44   
Ana RR
Leptirić, jesi li pila možda neke lekove za održavanje trudnoće (ginpral, partusisten i sl.)? Ja sam pila ginipral i iako mi nije smetao dok sam ga pila nakon porođaja sam imala osećaj da mi srce lupa kao ponekad kada bih popila lek. Posle nekog vremena je to prošlo, valjda kada se organizam očistio od toga.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.8.2013 16:01:59   
milicicak
Leptiric, da li si imala visok pritisak u trudnoci?
Ja sam imala visok pritisak u trudnoci a posle porodjaja mi se desavalo to sto opisujes, ali su mi se i tresla ruke, tesko sam disala, imala nesvestice... ispostavilo se da mi je pritisak visok pa sam pila lekove oko 6 nedelja i sve se sredilo... Proveri pritisak i svakako pij puno tecnosti i probaj sto vise da se odmoris

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.8.2013 17:57:34   
Leptiric123
Drage moje nista od navedenog nisam imala...:-\ trudnoca skroz ok prosla...samo sam poslednji mesec uzimala gvozdje jer mi je malo ispod granice biko...da i imala sam malo hemoglobin poremecen...sad dal nizi ili visi nemam pojma ali nesto ppvezano sa gvozdjem...:-\
Porodila sam se vaginalno sa indukcijom,tj prvo vaginaleta pa venska....i primila epidural.Krvarenje se vec prilicno smanjilo sad je nekako rozikasto sa kao sekretom tj tim iscedkom...nije vise crveno kao prvih dana...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.8.2013 18:07:47   
smeško
Leptirić, ako si imala niži hemoglobin onda si bila malokrvna. Porođajem se gubi znatna količina krvi, tako da si možda idalje anemična. Ja nisam pila nikakve preparate sa gvožđem u toku trudnoće, sve je bilo super. Međutim, posle porođaja nisam mogla da stojim duže od 10
minuta prvih para dana, dok nisam počela da pijem Totemu. Osećala sam iscrpljenost, imala vrtoglavice, lupanje srca. Prošlo je kada se krvna slika normalizovala.

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Oporavak posle porodjaja
9.10.2015 10:07:49   
Ivana.
Vec nekoliko dana imam neki sevajuci bol ispod grudi sve ukrug i stomak i ledja. Kao neko istegnuce, ne znam ni sama kako da ga opisem. Proslo je vec 7 nedelja od porodjaja, pa pretpostavljam da su se vec svi organi vratili na svoje mesto, pa ne znam cemu da pripisem ove bolove.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Oporavak posle porodjaja
11.12.2015 12:32:14   
Sanjalicaaa
20-ak dana posle porodjaja ja i dalje imam blage menstrualne bolove i kontrakcije, posebno sa leve strane stomaka. Ne mogu da izdrzim ni setnju od 10 min, moram da stanem na svaki metar i savijem se da odmorim. A ne mogu ni da potrcim za starijim detetom, jako ga tesko i podizem. Do pre porodjaja sa sve stomakom sam i trcala i nosala ga non stop. user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Oporavak posle porodjaja
11.12.2015 12:41:00   
Maraj
Sanjalice i ja sam jedva hodala. Ko rastimovana. Noge su me bolele a stopala otekla pa me i patike zuljale. Sad nakon 2,5meseca manje me bole al zato kicma ubi. Nocu me bol u kucmi probudi , ne migu da se okrenem u krevetu. Bas mi je kicma problem. Uvece ne mogu dete da okupam. Cim mako duze bzdem u pognutom polozaju samo mi "seva" u kicmi

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Oporavak posle porodjaja
11.12.2015 12:45:47   
MAMAMAJ
Nakon četiri godine od prvog porođaja, nakon 16m od drugog i 25 dana od termina koliko mi je ostalo do trećeg porođaja, ja i dalje vučem i traumu i posledice oporavka od prvog porođaja.
Nisam u stanju da pišem detalje, porođaj kao porođaj je bio sasvim ok, trajao ukupno nekih 3,5h, govoreći o bolovima, ali oporavak trajao oko dva meseca, a posle toga još godinu i nešto lečenja promena na grliću materice, nastalih tokom porođaja i oporavka... user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Oporavak posle porodjaja
11.12.2015 12:56:33   
Sanjalicaaa
Maraj, mislim da nam je za ledja jedini spas masaza. Za koju treba odvojiti i novac i vreme, sto bas nije jednostavno. user posted image
Mamamaj, svaka ti cas_t na hrabrosti.

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 11.12.2015 12:57:12 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Oporavak posle porodjaja
11.12.2015 16:11:49   
emicaa
Ja sam dva dana posle poroda hodala kao da se nisam ni poradjala,jedino nisam mogla neko vrijeme dugo sjedit zbog konaca ali stvarno sam se super osjećala,a porod mi trajao 16 sati.Nadam se da ću i sad drugi put moći tako.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Oporavak posle porodjaja
11.12.2015 16:18:42   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Maraj, mislim da nam je za ledja jedini spas masaza.


Meni više pomaže yoga. Jeste da sam krenula kad je ona imala8mjeseci, ali nikad nije kasno.

Ja sam se drugi put najbrže oporavila. Što se trećeg porođaja tiče, najveći problem su mi pravili hemoroidi. Sve ostalo je bilo OK.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Oporavak posle porodjaja
11.12.2015 23:54:34   
MAMAMAJ
Sanjalice, posle drugog porođaja sam otpuštena treći dan kući, sutradan usisala dnevnu da dočekam patronažnu i skoknula do marketa da kupim nešto za ručak...
Odatle mi hrabrost za treći put, pa ćemo uskoro videti da li je bila ispravna odluka. user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Oporavak posle porodjaja
12.12.2015 7:14:55   
adulence
Sa ivom je oporavak bio duzi,jer ipak sam imala epiziotomiju,sa Reljom kao da se nisam ni poradjala,nisu me sekli,nisam imala ranu,posle dva dana pustena kuci,sto rece neko,odmah prodavnica i druge redovne aktivnosti....

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Oporavak posle porodjaja
12.12.2015 12:55:14   
amelia
Ja sam se oporavljala mesec i vise dana imala sam epiziotomiju bila sam dosta secena. Hemoroidi suljevi uzas nisam mogla da sednem da dojim bebu dojila sam ga u lezecem polozaju.sada je hvala bogu sve ok sve je proslo user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Oporavak posle porodjaja
19.1.2016 12:50:26   
Sanjalicaaa
Jesu li vas gledali na UZ posle porodjaja? Mene je na prvoj kontroli samo pregledala. Inace bole me oba jajnika zadnjih nedelju dana. Sve mislim dobicu, pa zbog toga, ali nista.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Oporavak posle porodjaja
19.1.2016 12:53:07   
Sanjalicaaa
IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Jesu li vas gledali na UZ posle porodjaja? Mene je na prvoj kontroli samo pregledala. Inace bole me oba jajnika zadnjih nedelju dana. Sve mislim dobicu, pa zbog toga, ali nista.


Inace, posto me je vec tad bolelo sa leve strane, pri pregledu, onako na osecaj je rekla da mi je verovatno jajnik srastao sa matericom. Imate li iskustva sa tim?

Ja se izvinjavam, umesto na uredi, isla sam na citiraj.

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 19.1.2016 12:54:11 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Oporavak posle porodjaja
19.1.2016 13:21:08   
amelia
Sanjalice mene su drugi dan nakon porodzaja pregledali na uz i vaginalno i rekli mi da idem posle 2 meseca. Isto su i mene boluckali jajnici i kad sam otisla na pregled dr kaze samo sto nisam dobila i tako je bilo. Posle par dana dobila sam

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Oporavak posle porodjaja
19.1.2016 16:51:55   
choopa choops
Jesu. Ovdje te prije otpusta pregledaju ginekološki i uzv. I onda opet kontrola kad stanu lohije...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Oporavak posle porodjaja
20.1.2016 12:44:51   
Sanjalicaaa
Amelia, zbog toga su me i boleli. Juče dobih, dva meseca posle.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Oporavak posle porodjaja
4.3.2016 1:05:18   
choopa choops
Ne znam u kojoj se temi pisalo o ovome...

Mene i dalje bole kosti dolje svaki put kad dobijem m. Kao da mi ih neko steže. Mislim, OK, vjerujem da se stvari vraćaju na svoje mjesto, ali užasno me nervira user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Oporavak posle porodjaja
4.3.2016 5:05:28   
Animsaj9
Ja sam se posle porodjaja jako brzo oporavila. Lohije nisz dugo trajale, a ja svakim danom sve više jaca.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Oporavak posle porodjaja
4.3.2016 7:40:16   
Anck Su Nmaun
Prvi put posle secenja sam se oporavljala mesec dana , drugi put sam bila ko nova posle par dana user posted image

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here