|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Oporavak posle porodjaja
4.3.2016 15:23:06   
Sanjalicaaa
Coopo, i mene boli. Boli me i trtična kost. Krećem da mislim sa se nije nešto poremetio prilikom porođaja. A ne boli me samo kad dobijem nego i na promenu vremena.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Oporavak posle porodjaja
4.3.2016 15:29:05   
isidora88
Posle prvog porodjaja oporavaj je trajao sigurno mesec dana.
Sada posle drugog porodjaja super, kao da se nisam porodila. Odmah posle porodjaja sam isla da se tusiram, sedela u turskom sedu i dojila, seckala po porodilistu, kod kice sve redovno. Dodje mi i trece da rodimuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Oporavak posle porodjaja
4.3.2016 15:30:39   
IvanaSK RR
Isiii, bas mi je drago! Ajde onda i trece odmah :)
Ljubim te!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Oporavak posle porodjaja
4.3.2016 15:35:06   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Coopo, i mene boli. Boli me i trtična kost. Krećem da mislim sa se nije nešto poremetio prilikom porođaja. A ne boli me samo kad dobijem nego i na promenu vremena.

Ja nekako ne mogu da se sjetim, znam da me je poslije drugog porođaja isto boluckalo nevezano za menstruaciju, ali čini mi se da je prošlo do godine dana. Sad me pak boli samo kad dobijem i evo, iako je prošla godina. Ja vjerujem da će i ovo proći brzo...

Isidora isto. Ja koliko sam se napatila poslije prvog porođaja, poslije drugoj je bilo kao da nisam rodila. Zato dogodine user posted image možeš još jednog batu ili seku, nebitno user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Oporavak posle porodjaja
4.3.2016 15:51:46   
Sanjalicaaa
I ja nisam imala problema posle porodjaja. Ondah sam ustala, radila jer nisam secena. Ma kao da i nisam rodila. Ali zato malo kasnije su krenuli ovi neki cudni bolovi, ali pretpostavljam i ja da ce se vremenom proci jer se telo oporavlja. A i moja deca su krupna rodjena, mozda i to ima veze. Inace i mi vec raymisljamo o trecem, ali zbog ovihn bolova ne znam da li bi moje telo moglo da izdrzi tako brzo jos jednu trudnocu.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Oporavak posle porodjaja
2.5.2016 7:24:35   
vocicana
Moj porodjaj za prvorotku bio je idealan, kao i trudnoca, skolska, sa lepim tokom.
Ja kao ja, kao sto i same znate, bila sam jako oset_ljiva i promenljivog raspolozenja, da je to bilo strasno, ali sve to trpeo je jedino i samo mm, sto mi je i jako zamerio kada se sve zavrsilo, ali ja sam to odbila na neznanje zbog hormona i svega, tako da se vracamo na normalu.
Porodjaj je uredno prosao, vrlo mala epiziotomija, odmah sam ustala, sedela, set_ala, lohije su se okoncaale za 20 dana, mozda i pre, cini mi se da imam jedan hemoroid, sto posebno zalim(nikakva prednost vaginalnog porodjaja).
Sa hormonima sam i dalje u svadji, dobila sam mastitis 6-og dana, isprimala inekcije, dojke strasne, ragade koje su mi kompletno zatvorile mlazeve, gladno, uplakano dete pored mene, ja sa temperaturom 40, danima tako. 9 dana i noci, samo sam se izmlazala, plakala i nisam uopste spavala. Nakon 5-te inekcije, stravicna alergija, na sta nemam pojma, hitna pomoc u pola noci, opet inekcije, nastavak terapije kuci.
Sve svemu, ocajan mix osecanja, volim svoje dete, mm, volim sve sto mi se desava, ali ponekad mi se cini da sam jedina koja se nakarikala sa ovolikim problemima,a posebno mi je najtezi jedan trenutak bio, ne mogu ni da pisem o tome, evo suza....
Eto mozda sam otisla u off
Konci su mi skinuti, laksa sam bila 10 kg cini mi se posle toga, sve u svemu, dobro kad nije drugacije.
moja prica o tome kako se osecam posle porodjaja i kako je sve islo.

< Poruku je uredio vocicana -- 2.5.2016 7:26:46 >


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Oporavak posle porodjaja
2.5.2016 8:29:25   
borica
Voci user posted image , sve se sredilo. Drago mi je da si imala takav porodjaj. Nadam se da su se ragade povukle i da sikiteuser posted image . Imala sam ih i ja, cini mi se da mi je to teze palo nego porodjaj sa L.

_____________________________

Majčino srce je duboka provalija na čijem dnu ćeš uvijek naći oprostaj.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Oporavak posle porodjaja
2.5.2016 11:59:49   
vocicana
Dojenje je mucenje i takvo maltretiranje do besvesti dok se sve sredi, jer sam prosla kao bos po trnju, uz onoliki trud i sve sto se desilo, nisam odrzala mleko, tolikome boli sto to govorim, toliko placem svakog dana, kada ga gledam, kako mi se menja, kako raste, a ja nisam istrajala, jer su mi ragade potuno zatvorile mlazeve, sve sam radila, trudila se, muzla, stavljala obloge, stavljala vestacke bradavice, izmlazala se do besvesti posle podoja, on je svaki put kada je uzeo dojku, lepo, polako, povredio desnijer su rane bile ostre, cuvala sam mleko, dohranjivala ga svojim mlekom, on je plakao, omeksavala bradavice mlekom, luftirala se i susila na vazduhu, da bi posle 5-og penicilina uspela da izvucem samo 20 ml mleka, rucnom muzom, ubila bi se kda se samo setim, Boze, neka mi moje dete oprosti.
BVBar je izvukao kolostrum, racunam, da ce mu bar malo znaciti. Sisao je nekih 10 dana.
Toliko sam gnjavila sa tom temom, toliko se interesovala citala, pripremala se.
Porodjaj je nista naspram uspostavljanja laktacije.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu borica)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Oporavak posle porodjaja
2.5.2016 12:50:50   
choopa choops
Da me ne shvatite pogrešno, ali ja NIKAD, ali baš NIKAD ne bih maltretirala sebe i dijete sa dojenjem da mi je takva situacija. To je bukvalno maltretiranje i po mom mišljenju mazohizam. Ali dobro, ja sam previše liberalna po tom pitanjuuser posted image , meni je sa dojenjem manje više išlo sve kao po loju, ali da nije...ma zdraaaaavo, kakve ragade od dva mjeseca, kakve temperature, hitne pomoći i ostalo. Da ne postoji zamjena, sve OK, umrla bih za njih, ali ovako jok.

Inače, ja dobila prije dva dana, i i dalje me bole kosti dolje. user posted image ili sam se "proširila" za medalju user posted image ili je nešto drugo u pitanju. Svejedno moram na kontrolu za PAPA uskoro, pa ću da pitam dr ako se sjetim.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Oporavak posle porodjaja
2.5.2016 13:25:49   
IvanaSK RR
Voci, na kraju je sve dobro, i ti i beba ste zdravi i ok. Niti prvo, niti poslednje dete koje je na adaptiranom mleku. Sto kaze choopa, sve je to previše, a detetu trebas sto odmornija i raspoloženija.
Niti su manje majke one koje ne doje, niti su vece one koje doje...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Oporavak posle porodjaja
2.5.2016 22:13:21   
vocicana
Choopa-o , hvala ti na razumevanju, ja sam samo napisala kako sam se osecala, toliko mi je bilo zao,jednostavno mesnate sise, a nema perspektive. Svakamajka koja doji, bravo za nju, ali dojenjue, uspostavljanje laktacije, takvo mucenje i maltretiranje, do besvesti.
Hvala vam devojke, toliko mi znaci razumevanje i podrska. On lepo napreduje, msm da je jedna zadovoljna beba, bas sam srecna da je ovako, kada je vec sve krivo otislo. A nadrljala sam, jos uvek pijem lekove, svako jutro grunem po 6 tableta, ali sve za njega, samo da budem zdrava, normalna i izdrzljiva, nisam pekmeza, ali to mi je bas tesko palo.
Porodjaj zelim svima odsrca, ali prvih 10 dana posle nikome na svetu.
user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.5.2016 1:14:32   
choopa choops
Ma to, opusti se bre, najvažnije da je dijete zdravo, pravo, a ti zdrava i normalna!user posted image

Mada kad pogledaš, ovo ti je ona ko ne plati na mostu, plati na ćupriji user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.5.2016 5:45:02   
vocicana
Svaka ti je zlata vredna, 100 % si u pravu!
Ljubimo te moj gladni sin i ja, sada smo bili budni, zaspao je, kao top posle ruckanja.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.5.2016 11:08:55   
Zemunka85
Voci, sve je to super sad. Ti si zaista dala svoj maksimum i nema mesta ni za kakav los osecaj. Uzivajte!

Ali pobednik je moja kuma.
Mojoj mucenoj kumi je sepsa krenula (pisala sam vec - usil joj rektum (ne znam kako zaista)(jos joj je taj DR bio veza) pa kad je umrla od bolova i kada su prelomili da ipak nije samo razmazena prvorotka, uspavali je pa ponovo usili (nacelnik) "kako valja" i tako dobi sepsu) i zena sutradan zaglavi u bolnici kako je izasla iz porodilista. Beba od 5dana kod kuce, ona u bolnici za infuziji 2nedelje. Al kakva je to glava - uspela da odrzi mleko i vrati kumica da siku. Sikio je do 6m.

Druga kuma, je sa oba deteta injekcijama prvi dan zaustavila laktaciju namerno. Nece zena i cao.

Ima raznih ambicija. A ti zaista sada samo gledaj da se sto pre skroz oporavis i sve je to super, super!

Ja kada se pomene "oporavak posle porodjaja" samo se jednog secam - plakanje plakanje plakanje ... Mene su urnisali hormoni. Urnisali. Nisam oci mogla da otvorim od plakanja. Mozak me boleo, ali zaista mozak. Bez ikakvog razloga, zivotom se kunem, 24/7 sam plakala jedno mesec dana. Nista mi nije tesko padalo, ali mi je sve bilo tuzno, bila sam preoset__ljiva i dan-noc plakala. Uzas ... Sa dojenjem nisam imala problema (sitno nesto), lohije isto ni dan (radili mi rucnu reviziju), rana jeste malo zezala ali nista spec ... ali emocije - haaaaaoss!

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 3.5.2016 11:10:09 >

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.5.2016 11:16:19   
vocicana
Zemunka, hvala ti draga na recima podrske.
Sto se emocija tice, ja sam bila strasna, mislim da je mm pomisljao da me odvede psihijatru, to je bilo suza za kofu od 25 kg, ja sam se izmlazala, plakala, izmlazala, plakala, menjala uloske i prala se u kupatilu, opet plakala, nisam spavala, samo sam zelela da mu dam dojku, da sisa, da bude srecan. ALi nije htelo jednostavno, nije!
Sada sam to u nekom promilu prevazisla, idemo dalje, bebac lepo rucka, guza mu je otezala ili sam ja toliko umorna, da vise ne mogu ni da ocenim kakva je situacija.
Hvala ti duso. Zao mi je samo stomi nisu dali inekciju da se opuste mlecni kanali, a ne da me drmaju za sise(izv se na izrazu), da me buse, da se onoliko maltretiram, umesto jedne inekcije, resenna stvar, da to lepo krene. No nema veze.
Nekada ce nekome znaciti ovo sto sam napisala, mozda.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Oporavak posle porodjaja
2.3.2017 17:35:13   
Mariya
Mene i dalje bole kukovi i prepone, skoro kao i pre porođaja, i dalje se gegam kao patka, a ako malo duže stojim ili hodam, kuku, raspadam se od bolova...
Ragade su sad već ok, pošto sam puštala malog da sisa na prazno, da navuče mleko koje nikako nije htelo da krene, ali generalno sam sasvim dobro.
Dr mi je rekao da se ne glupiram, posle trećeg i onakvog porođaja (čitaj onolikog deteta) kaže da se jako čuvam i strogo ispoštujem 6 nedelja i ništa ne radim, ne dižem, ne vežbam ni pod razno.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Oporavak posle porodjaja
2.3.2017 19:16:49   
degu
Marija verovatno je doslo do blagog razmicanja simfize, mozda malo vise nego sto je normalno i sad treba vremena da se vrati. Miruj koliko god mozes da se sto pre vrati.
Meni je trebalo evo skoro 2 meseca da se oporavim i to ne mogu reci skroz, jos ne mogu na boku da spavam, jos me boli karlica kad malo duze stojim, ali ne mirujem vise, sve radim, vodim decu napolje, kuvam...boli ali mogu da istrpim.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.3.2017 12:10:42   
Mariya
Deguuser posted image
drago mi je što si bolje ali žao mi je što opet sve moraš da radiš, opet je sve na tebi, a trebalo bi i dalje da odmaraš i da se čuvaš.
Ja evo i sad odmaram. Večeras dolaze devojčice kući, konačno, pa kreće ludnica. Ali angažovaću maksimalno pomoć, ja ne mogu još uvek ni dugo da stojim ni šetam ni da se saginjem, ali dobro, tek 7 dana je prošlo.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.3.2017 13:10:20   
degu
Ni ja jos ne mogu dugo da stojim, kad se sagnem kad kupam bebu, uh, treba se ispraviti. Sreca pa je bilo grozno vreme pa ne bi ni isli u setnju. Sad smo krenuli ali samo po nasoj ulici, nista dalje. Sad me najvise trtica boli i osecaj je kao da imam isijas ali mi se koce obe noge, a ima dana da me skoro i ne boli. I od vremena zavisi,na ove promene se raspadam. Citala sam da oporavak potpuni traje i 6 meseci.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.3.2017 14:41:06   
emicaa
Ja sam oba puta imala srecu pa sam vec tri dana posle porodjaja bila kao nova.Dan posle sam normalno hodala,bez bolova.Samo malo zuljalo kad sjednem zbog konaca.
Degu drago mi je da si dobro.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.3.2017 15:03:38   
krin 40
Degu dobro je da ti ide na bolje😃Emice ista sam ti takva bila oba puta.Kada smo N doneli iz porodilišta ja "istrcala" ko leptirić😃.Boga pitaj šta me sada čeka

< Poruku je uredio krin 40 -- 3.3.2017 15:07:35 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.3.2017 15:39:11   
emicaa
Krin kad sam doru dan posle porodjaja nosila na fotoshooting u bolnici fotografkinja me pitala nisam valjda ja mama.Kao hodam kao da se nisam dan prije porodila.A oba puta sam imala teske porode

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.3.2017 15:45:17   
krin 40
Emice takav smo sklop.Čelični😎.Samo da me i sada sreća posluži.user posted image

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.3.2017 17:22:23   
emicaa
ma hoce Krin,nista ne brini user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.3.2017 17:33:46   
Sanjica26 RR
Ja sam se bas tesko oporavila posle prvog porodjaja. Odmah sam imala i operaciju zuba. Plus me je rana jako bolela. Drugi put kao da se nisam porodila.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here