|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.3.2017 17:41:33   
Ana RR
Ja bih bila skroz ok da nisam zardila ešerihiju na porođaju. To me baš dokrajčilo. Tek 5. dan su stigli rezultati urinokulture i dobila sam antibiotik. Da nije bilo toga, bila bi pesma jer mi je i porođaj bio lak.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Oporavak posle porodjaja
7.4.2017 17:50:16   
Mariya
Još prošle nedelje sam mislila, a sad mogu i da kažem da sam se potpuno oporavila i da se osećam kao da se nisam porađala pre 6 nedelja.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Oporavak posle porodjaja
8.4.2017 8:48:52   
vocicana
Jao Boze,sada sam procitala sta sam pisala, automatski sam se svega setila, majko moja mila, koje mucenje i maltretiranje, pa to je bilo strasno.
Ali neka su zivi i zdravi! Majke, mi smo najjace!!!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Oporavak posle porodjaja
8.4.2017 15:21:02   
Anck Su Nmaun
Meni je trebao doobra oporavak samo posle.prvog porodjaja, ova dva su se i ne secam ..mislim oporavka.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Oporavak posle porodjaja
22.4.2017 0:06:17   
SaraLana
Nakon prvog porodjaja oporavak je trajao dugo,rana od epiziotomije mi je zagnojila,grudi zbog dojenja vecito u grudvicama,bila sam jako iscrpljena i snuzdena zbog svega sa viskom kilograma,pa opadanje kose i postporodjajna depresija...trebalo mi je 9 meseci da se vratim u normalu i krenem pravim putem.
Sad nakon drugog porodaja rana je zacelila za samo 7 dana ,dojenje mi ide odlicno nema grudvica mleka taman koliko treba,odmorna raspolozena,visak kilograma je toliko mali da ulazim u sve stvari kao pre trudnoce,...osecam se kao da se nisam ni porodila ni bila trudna,sedmi dan od porodjaja prala sam prozore bez problema bez muke...


(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.7.2017 11:28:19   
mama Jo
Nekako svi kazu da je posle drugog porodjaja lakse i brze zarasta rana... da li je to sve psiholoski, ili ne... ja cu saznati krajem godine jer me tada ocekuje drugi porodjaj 😁
Da li se neko mozda susreo sa losijim rezultatima papa testa nakon porodjaja? Ne znam gde bih mogla da pronadjem tu temu...
Konkretno treca grupa papa i hpv iz visokorizicne grupe 😣

(odgovor članu SaraLana)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.7.2017 13:42:21   
vocicana
Uh, pa toje bas zeznuto. Treba se povesti racuna.
Koji HPV je izolovan. Mama Jo, to tebi nije dobar PAPA test?
Treba da postavis pitanje doktorki na Ringeraji, obavezno. Ako postoji mogucnost, postoji vakcina za HPV iz dve grupe, pa da se vakcinises posle porodjaja. Mada...vidi, postavi pitanje.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.7.2017 15:53:28   
krin 40
Ja sam neka "naopaka žena"..Svaki sledeći porodjaj sam bila 9 godina starija i duplo brže se oporavljala.Posle ovog trećeg sam izašla 4 dan kući a šesti već bila oporavljena i u šetnjiuser posted image

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.7.2017 16:17:03   
emicaa
Krin i ja sam takva,oba puta cetvrti dan posle porodjaja isla u setnju user posted image
Koliko su mi bili teski porodi toliko sam se brzo oporavljala

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.7.2017 16:33:47   
krin 40
Emice zato ti i ja do godine treba da opet idemo u čekalice😁 Ja četvrto a ti treće ❤

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.7.2017 16:45:09   
emicaa
Neka mila 😁 Ja cu biti tu da dam podrsku ali ne bih vise 🤣

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.7.2017 16:49:26   
krin 40
Hahahauser posted image

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.7.2017 16:57:34   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: vocicana RR

Uh, pa toje bas zeznuto. Treba se povesti racuna.
Koji HPV je izolovan. Mama Jo, to tebi nije dobar PAPA test?
Treba da postavis pitanje doktorki na Ringeraji, obavezno. Ako postoji mogucnost, postoji vakcina za HPV iz dve grupe, pa da se vakcinises posle porodjaja. Mada...vidi, postavi pitanje.


Da, meni... prvi papa posle porodjaja je pokazao trecu grupu i nisko rizicne hvp, a drugi papa posle 3 meseca viskorizicne hpv ali papa 2 grupa... moja dr me je poslala u Sremsku Kamenicu jer je mislila da je potrebno da se uzme biopsija grlica, ali u Kamenici su ipak rekli da ne treba... vidis o vakcini nisam ni pricala sa mojom dr...
Nisam ni znala da na RR moze da se postavi pitanje ginekologu, hvala ti puno, odmah sad cu to da uradim, samo da vidim kako 😊

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.7.2017 17:01:33   
emicaa
Mama Jo imamo temu pitajte doktora na RR,rado bih ti postavila link ali iz nekog razloga ne mogu preko telefona

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.7.2017 17:24:31   
degu
Mama Jo, ja sam se susrela, bila sam u Kamenici, radjena mi je biopsija grlica u trudnoci. Biopsija je pokazala cin 1. Kasnije su mi do kraja trudnoce pratili kolposkopski i papa testovima. Sad posle porodjaja nastavljam dalje s kontrolama.
Veruj dr-ima iz Kamenice, ako su oni procenili da ne treba nista cackati, sigurno ne treba. I ja sam imala i 2b i 3b grupu papa testa, pa je ipak dr na osnovu promena koje je uocio kolposkopski resio da treba biopsija da se uradi.
Samo lagano, posle porodjaja nastavi da se kontrolises.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Oporavak posle porodjaja
3.7.2017 18:50:16   
mama Jo
O, hvala puno... snaci cu se, ukucacu u pretragu pa cu pronaci vec link gde da pitam, puno hvala!!

Degu, od ❤ hvala na napisanom iskustvu.. meni su, eto, odlucili da ne rade biopsiju jos uvek... ali svakako mi znaci tvoje iskustvo, nekako me je smirilo. Sada sam trudna i stalno imam neki strah sta ako se opet pojave slicni rezultati... puno, puno, puno ti hvala!!!

A naravno, i ostalim clanicama najiskreniji savet - redovno se kontroliste, sto redovnije to bolje, ne zanemarujte sebe i svoje zdravlje. Ja sam otisla posle porodjaja na najnormalniji pregled i kada sam dobila rezultat zavrsila sam kod dr u ordinaciji kako mi ona prica da je karcinom grlica danas veoma cest, ako se otkrije u najranijoj fazi izleciv je... da vam ne pisem kakav je to sok bio za mene, jedva da sam se oporavila od porodjaja a vec me te informacije sacekale... ali isto tako dr je diva zena koja mi je sve lepo objasnila, sta cemo sve dalje da uradimo, sve moguce opcije mi je predstavila, i na kraju je sve proslo najbolje moguce, cak jos uvek bez biopsije, samo sa sto redovnijim kontrolama... i to sve zato sto sam na vreme dosla na pregled. Preventiva je zdravlje!!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Oporavak posle porodjaja
5.7.2017 14:31:19   
Dragce86
Auh, kad svi kazu da je laksi 2. i 3.put, moram se baciti na posao :D Salu na stranu, ne mogu se zaliti, oporavak posle 1.porodjaja oko 40-ak dana, max 6 nedelja, rana od epiziotomije fino zarasa, malo problema oko dojki, pa izmazanje ali nista posebno, hvala Bogu.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Oporavak posle porodjaja
5.7.2017 14:36:29   
vocicana
Mama Jo user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Oporavak posle porodjaja
16.7.2017 1:25:41   
MicinaMama
Meni je ovaj put oporavak bio jako tezak.Rodila sam krupnu bebicu,razvalila me.Voda mi sva ostala,visok pritisak me nije napustao.Tek nakon dve nedelje sam izbacila vodu pa se i pritisak malo stabilizovao.Bolovi....ma strasno.Cak sam imala i mini prolaps besike pa sam isla na vezbe i radim ih kod kuce redovno pa se sve vratilo na svoje mesto.

Hvala Bogu evo ovu cetvrtu nedelju sam bolje,jedino sto se jos uvek preznojavam non-stop.Verovatno od hormona.

Eto tako da je sve individualno.

Posle prvog porodjaja me boleo rez od epiziotomije i to me je samo mucilo(naravno bilo je bas bolno)

Posle drugog me samo malo stidna kost bolela kada cucnem i nista vise.Mogla sam da trcim kros.

Evo sada posle treceg NIKADA GORE!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Oporavak posle porodjaja
16.7.2017 7:50:42   
degu
Joj Mico samo kad prolazi, stvarno bzv, ocekujes oporavices se odmah nakon porodjaja kad je trece user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Oporavak posle porodjaja
16.7.2017 8:45:47   
krin 40
Micina muser posted image i

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Oporavak posle porodjaja
16.7.2017 13:00:16   
MicinaMama
Degu meni su svi rekli kao i brzo ide porod i oporavak laksi.Meni je pukao vodenjak i opet mi je trebalo 5h da se porodim,jedva je izasla user posted image Kako si ti sada?

Krin user posted image .




(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Oporavak posle porodjaja
16.7.2017 13:22:58   
degu
Dobro sam, proslo je, trudim se da zaboravim kako je bilo. user posted image user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Oporavak posle porodjaja
16.7.2017 20:53:50   
vocicana
Lepe moje, svega se setim, ni ovu temu ne violim, ali se uvek podsetimuser posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Oporavak posle porodjaja
13.9.2017 12:38:28   
Tatjana.87
Kako ranije nisam procitala ovaj post bilo bi mi mnogo lakse! A ja sam prvih mesec dana kada bebac spava setala po sobi i cekala da se probudi user posted image
posto mi je zbog epiziotomije bio problem da ustanem,,,a posle je bio problem sto su me noge neopisivo bolele!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here