RE: Antimilerov hormon (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


marinale -> RE: Antimilerov hormon (10.2.2014 13:57:47)

Maslačak hvala ti na odgovoru!
Reci mi na koju temu da se prebacim?

tamo bih te pitala za taj tsh




Maslacak15 -> RE: Antimilerov hormon (10.2.2014 13:59:43)

najbolje na hormonske pretrage[sm=smiley31.gif]




baki78 -> RE: Antimilerov hormon (12.2.2014 11:08:58)

Maslacak je u pravu. Bolje hsg nego laparoskopija. Ipak je to operacija, ostaju priraslice i dolazi do blagog ostecenja mikrocirkulacije jajovoda i samog jajnika. Javljaju se posle toga losiji rezultati hormona.To se i meni desilo posle dve operacije jajovoda. tako da sad imam jednu sliku jajnika po hormonima i jednu klinicku tj gledanu UZ . Po hormonima sam predmenopauzom ultrazvucno jos uvek imam ovulacije i jajnici normalno rade.
I radi taj HSG u opstoj anesteziji.




marinale -> RE: Antimilerov hormon (12.2.2014 12:48:36)

Baki hvala na odgovoru, tako sam i mislila da uradim. radiću privatno hsg i pod anestezijom, doktor mi je rekao da to traje svega 3-4 minuta...i ja se malo bojim laparoskopije, doktor reče da seku vaginu kada to rade, mislim da je rano još za to...

Zbog čega mogu da budu začepljeni jajovodi?
Ima li rešenja za to?




baki78 -> RE: Antimilerov hormon (13.2.2014 8:32:25)

Ne lecene upale i infekcije hlamodijom. Nastaju priraslice ili potpuno ty zapusenje tube...jajovoda. HSG-om ako su priraslice male i nema ih mnogo mogu da se oduvaju..bukvalno.
Ili cista kao kod mene tyv hzdrosaplings. On nazalost mora da se ukloni laparaskopijom.
Pored navaedenih komplikacija kod lapaeoskopije moze da dodje i do toga da se jajovodi deformosu. Dolazi do devijacije..mnogo postanu krivudavi sto otezava spustanje jc pa to posle moze da bude uzrok steriliteta.
Sto se tice AMH hormano ako je ispo 1 jako testko dolazi do spontane trudnoce...bar tako kazu studije a i ginekolozi.




Enalen -> RE: Antimilerov hormon (13.2.2014 15:19:40)

meni je 5.1 Jel to ok za vto?




Verolina -> RE: Antimilerov hormon (13.2.2014 15:25:01)

Imas i vise nego dovoljno[sm=smiley36.gif]




Enalen -> RE: Antimilerov hormon (13.2.2014 15:31:19)

Vidim da je povisen, to je vrvtn zbog policisticnih jajnika... ne znam samo moze li da ima neki negativan uticaj na vto sve to. A da ih imam, imam ih [sm=smiley36.gif]




Verolina -> RE: Antimilerov hormon (13.2.2014 15:34:16)

Ne, ne brini. Kad ides na VTO?




Enalen -> RE: Antimilerov hormon (13.2.2014 16:01:28)

Krajem marta, ako sve bude kako treba..Danas radim TSH i FT4, sutra mi stizu rezultati MAR testa i to je to...Ako bog da, u Le sam za mesec dana :)




Verolina -> RE: Antimilerov hormon (13.2.2014 16:03:14)

[sm=bravo.gif]




Enalen -> RE: Antimilerov hormon (13.2.2014 16:09:24)

Hvala, draga...nestrpljiva sam samo tako![sm=smiley36.gif]




anita -> RE: Antimilerov hormon (16.2.2014 18:17:53)

imam 31 god.trenutno spremam analize za vto. Moj AMH je prvi put kad sam radila 0,70 a drugi put 1,04 [sm=smiley13.gif]




Skijasica -> RE: Antimilerov hormon (17.2.2014 0:06:30)

Anita,
dobar ti je amh ako su ti ref.vred 0,50 - 5,00.




cameroon -> RE: Antimilerov hormon (18.2.2014 15:11:36)

Pozdrav, zene :)

Ja imam 25 godina i uzasne rezultate. FSH mi je 63 i sa tim rezultatom sam otisla kod ginekologa, koji mi je rekjao da se slika hormona i ultrazvuka (jako umanjeni jajnici) poklapa- verovatno menopauza. Rekao mi je da uradim AMH i da mu se javim. Evo, danas dobih rezultate. 0,037. Strasno... Bas sam pala u bedak, jer se udajem za dva meseca i moj buduci muz i ja bas zelimo bebu.




Štetica -> RE: Antimilerov hormon (18.2.2014 22:37:55)

Cameroon dobro dosla,ima jos dosta tema ovde koje ce ti mozda pomoci u resavanju problema. Prvo sto hocu da te pitam je na koliko su ti ciklusi?
Rezultati su ti daleko od dobrog ali dokle god imas cikluse imas i sanse za trudnocu.
Moj predlog je da sa DHEA kapsulama pokusas da spustis FSH koji je izuzetno visok a samim tim i da dobijes na kvalitetu jajnih celija. Meni je pomogao,ali moji rezultati su bili daleko "bolji",Fsh od 11.5 i amh od 0,2.Iskreno sa takvim rezultatom ces tesko doci do prirodne trudnoce,ali pocni i da razmisljas o vto. A mozes i da uradis brojanje Antralnih folikula,to se radi 2-3dan ciklusa. U principu to je jedan od najpouzdanijih parametara za broj jajnih celija.




cameroon -> RE: Antimilerov hormon (19.2.2014 17:48:12)

Hvala, Stetice. :)
Problem je sto mi je poslednja menstruacija bila 1. novembra.
Nesto sam kao preko veze isla na VMA, medjutim, doktor je samo u hodniku pogledao moje AMH rezultate i rekao nesto kao "vidis i sama da nije dobro" i rekao mi da odem u Visegradsku ili Narodni front...




iva80 -> RE: Antimilerov hormon (26.2.2014 20:11:23)

malo pre dosla iz Lab i evo me tresem se, ne mogu da se smirim...kod mene vrzino kolo vec 3 god....sve u redu, sve u redu...i kresnusmo u Visegradsku, radili mi hormone tj silne pretrage, suprug radio svoje analize sve je dobro, a malo pre sam otišla po AMH a on mi je 0,49 (ref vrednosti 0,19-9,13) po meni je ovo jako malo i ne mogu sebi da dodjem!!!!
da li me to svrstava u grupu za VTO?




nata11 -> RE: Antimilerov hormon (26.2.2014 20:16:46)

Iva nije smak sveta radile su cure i sa manjim, e sad da li sa tim spadas u vto preko socijalnog neznam stvarno. Javice se neka cura koja je upucenija.




daca77 -> RE: Antimilerov hormon (26.2.2014 20:21:51)

0,5 je granica za VTO o trosku Fonda. Iva, nije smak sveta, ima daleko gorih slucajeva[sm=smiley13.gif]




17 joka -> RE: Antimilerov hormon (26.2.2014 22:08:25)

Ivo, to jeste za VTO ali izvadi AMH jos jednom probaj sredinom ciklusa da bi bile vrednosti vise
sto kaze Daca sa 0,5 moze preko drzave

Cameron, sve sto rece Štetica uradi
nađi i recept i probaj sa smokvama u maslinovom ulju to pomaze za FSH




Minja23 -> RE: Antimilerov hormon (27.2.2014 9:09:04)

Enalen draga,pa ti odbrojavas sitno [sm=bravo.gif]
zelim ti da sve prodje kako treba i da uskoro ugledas [sm=modricrtici.gif][sm=rozacrtici.gif]




Verolina -> RE: Antimilerov hormon (27.2.2014 11:47:48)


IZVORNA PORUKA: iva80

malo pre dosla iz Lab i evo me tresem se, ne mogu da se smirim...kod mene vrzino kolo vec 3 god....sve u redu, sve u redu...i kresnusmo u Visegradsku, radili mi hormone tj silne pretrage, suprug radio svoje analize sve je dobro, a malo pre sam otišla po AMH a on mi je 0,49 (ref vrednosti 0,19-9,13) po meni je ovo jako malo i ne mogu sebi da dodjem!!!!
da li me to svrstava u grupu za VTO?

Moj je pre dve godine bio 0.25. Opusti se..




iva80 -> RE: Antimilerov hormon (27.2.2014 11:58:01)


IZVORNA PORUKA: Verolina

Moj je pre dve godine bio 0.25. Opusti se..

Vero kada kazes da je pre 2 god bio 0,25i, da li to znaci da se AMH menja (da ti je sada bolji rezultat)??
Meni nije logicno da se to menja, ako to predstavlja nase rezerve jc...da li to znaci da NECIME mozemo da uticemo na poboljsanje AMHa???




Maslacak15 -> RE: Antimilerov hormon (27.2.2014 12:05:32)

Ne Iva ne moze da se poboljsa. AMH se s vremenom smanjuje. Ima nekih primera da su devojke dobijale bolji rezultat ali to je mahom varijabilitet medju laboratorijama. Najverovatnije ti je rezerva malo smanjena ali to nikako ne znaci da je nemoguce da zatrudnis. Nema razloga za paniku. [sm=smiley31.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>