RE: Antimilerov hormon (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


Štetica -> RE: Antimilerov hormon (26.9.2014 12:17:16)

Maro sansa uvek postoji,a AMH definitivno nije merodavan dal ces ostati u drugom stanju. Merodavnije ti je uz 2-3 dana ciklusa da odes na uz i da ti prebroji antralne folikule. Drugo Konzilijum i DiaLab imaju najnize vrednosti tako da ponovi u nekoj drugoj labaratoriji.
A zatrudnjivanje uz mali AMH je moguce,ja sam ocigledan primer. Posle 2vto koje nisu uspele,ja sam zatrudnela prirodno i to u ciklusu kad je AMH bio <0,1 i fsh 17.5 a sa takvim rezultatom nasi doktori predlazu donaciju jc.
E da mozda nebi bilo lose proveriti prolaktin,on cesto zna da napravi problem i kad je pri gornjoj granici,i ima dosta zena ovde kojima je upravo on pravio problem,cim su ga spustile ostale su u drugom stanju.




mara1981 -> RE: Antimilerov hormon (27.9.2014 19:53:47)

Ja isto mislim da mi je prolaktin povecan,jer ja inace imam to neko blago povecanje prolaktina jos kao student, ali samo ujutru na prvo vadjenje, posle toga se vraca u normalu. Zato mi nisu nista ni dali, a nije mi pravio problem u prvom pokusaju da ostanem u drugom stanju. Medjutim,moracu da proverim sve to pa da vidim. Iskreno se nadam da ce moja zelja ipak biti ostvariva.




gogili75 -> RE: Antimilerov hormon (27.9.2014 20:48:41)

meni je bio povećan prolaktin i nisam imala 3 meseca ovulaciju, čim se regulisao prolaktin bilo je i ovulacije




cveticvetic -> RE: Antimilerov hormon (16.2.2015 3:58:45)

Drage ringerajke,
fascinirana sam vasim poznavanjem hormona i temeljnom pristupu njihovoj analizi.
Deluje mi da vise poznajete tematiku nego mnogi doktori.
Contesa je zaluzila i neku Dr, Mr titulu :-)
Mozete li da mi iskometarisete sledece analaze, radjene 2dc. Imam 32god i redovne cikluse koji traju 27 dana.
Referentne vrednosti su za folikarnu fazu.

TSH: 2.66 qIU/ml [0.4-4.0]
PROLAKTIN: 180.6 mIU/l [102-496]
FSH: 7.78 mIU/ml [3.5-12.5]
LH: 7.02 mIU/ml [2.4-12.6]
ESTRADIOL: 70 pg/ml [25-195]
Testosteron: 0.16 ng/ml [0.06-0.82]
Progesteron: 0.462 ng/ml [0.15-1.10]

jedinica za TSH je mikroUI/ml.

Hvala Unapred!





cveticvetic -> RE: Antimilerov hormon (16.2.2015 4:02:53)

Rezultat analize AMH ocekujem ovih dana.

Pozdrav!




gale77 -> RE: Antimilerov hormon (7.3.2015 16:57:02)

Moja sestra je radila hormone kao pripremu za VTO, i amh je bas los. Dr joj je rekao da dodje pocetkom ciklusa da prebroje folikule pa da vide za dalje. Da li je neka uspela da ostane trudna sa losim nalazima antimilerovog hormona.




Maraj -> RE: Antimilerov hormon (8.3.2015 7:54:54)

Gale nemoj da se sekiras. Naravno da su uspele. Neke i prirodno. Taj amh nije toliko pouzdan i razlikuje se od laboratorije do laboratorije. Zato joj je dr i rekao da dodje pocetkpm ciklusa. Najbolje 2.ili 3.dan i dr izbroji antralne folikule. To je pouzdanije od amh




gale77 -> RE: Antimilerov hormon (8.3.2015 8:19:42)

Hvala Maraj!




jekiki -> RE: Antimilerov hormon (8.3.2015 12:12:04)

Moj AMH je bio 0.1 i odbijeni smo zbog toga u frontu na komisiji za VTO, rekli su nam da nemamo sanse i da drzava to nece da finansira, to je bilo pre dve godine. Zatrudnela sam pocetkom ove godine prirodnim putem, tako da nemoj te puno da se opterecujete ovim hormonom. Sve najbolje [sm=smiley1.gif]




Maslacak15 -> RE: Antimilerov hormon (8.3.2015 16:15:53)

Gale kao sto rekose devojke izolovano AMH ne znaci puno. daje procenu otprilike koliko je preostalo jajnih celija. Ali dokle god ih uopste ima trudnoca je moguca. I prirodno zacece. Vazniji parametri su FSH, koji je mera funkcije jajnika i broj antralnih folikula. Ako je broj folikula na pocetku ciklusa jos uvek ok a FSH ispod 12 onda nebi trebalo da je problem zatrudneti. Ako je i FSH vec skocio onda je to komplikovanije, ali i dalje nije nemoguce. Dokle god se stvaraju jajne celije i ili jajnici odgovaraju na stimulaciju ne treba gubiti nadu. Ali ima stvarno puno primera gde su zene sa niskom AMH ostajale u drugom stanju.




gale77 -> RE: Antimilerov hormon (9.3.2015 20:13:10)

Hvala na pozitivnim odgovorima. Krajem nedelje bi trebalo da ide na brojanje folikula i nadacemo se najboljem.




gale77 -> RE: Antimilerov hormon (12.3.2015 10:39:16)

Ima pet lepih antralnih(ili kako vec) folikula!




Maraj -> RE: Antimilerov hormon (12.3.2015 16:42:12)

Super gale[sm=bravo.gif]




gale77 -> RE: Antimilerov hormon (12.3.2015 17:58:14)

Prepisali joj stimulaciju klomifnom pa se nadamo da ce dobiti par dobrih folikula.




Maraj -> RE: Antimilerov hormon (12.3.2015 18:02:18)

Hoce sigurno. Taj klomifen ce podstaci rast tih pet folikula.




gale77 -> RE: Antimilerov hormon (12.3.2015 20:17:58)

Nadamo se.




Anoniman -> RE: Antimilerov hormon (25.3.2015 21:25:08)

Dobro vece, nova sam na formu... Dijagnostikovan mi je PSCO I INSULINSKA REZISTENCIJA, mrsava sam nemam problema sa kg, maljava jesam... Menstruacije mi nikada nisu bile redovne, obicno sam dobijala na 18-21 dan, a samo 3 puta godisnje na 28-31 dan. u oktobru sam u bg kod dr vujovic dobila da odradim sve hormoni, genetske analiye, postoji inverzija fsh lh LH 5.22 fsh 2.75, imala sam povisene muske hormone, a AMH JE CAK 18.... KAO TERAPIJU DOBILA SAM GLUCOFAGE I DIANE, POSLE 3 MESECA TERAPIJE HORMONI MUSKI SU DOSLI U NORMALU , A FSH 3.35, LH 3.69... sada cekam na histeroskopiju, zbog pregrade u materici 1 cm, dr predlaze da se i to otkloni za svaki slucaj... Mene interesuje koliko je sve ovo ozbiljno , da li postoje neke realne sanse za trudnocu, i koliko je uspesnost trudnoce u ovakvim situacija, da li postoji sansa da ovom terapijom konacno fsh prevagne u svoju korist.... papa testovi brisevi u redu, jajovodi su prohodni, spermogram dobar! hvala vam svima




nata11 -> RE: Antimilerov hormon (26.3.2015 11:36:03)

Jeste veliki amh ali nisi jedina, dobila si terapiju pa polako. Taman dok odradis his. sredice ti se i hormoni uz terapiju. Imas posebne teme o tome pa pogledaj.




sregnisrceveruj -> RE: Antimilerov hormon (18.7.2015 0:09:58)

Drage moje devojke.Citam Vas danima i divim se Vasem zalaganju da se ispomognete u onom najuzvisenijem za zenu.Nisam sigurna da sam procitala nesto vezano za ovakav slucaj sem Contessinog izlaganja o poznanici sa necim slicnim ali evo sta me muci pa ako nije problem pomagajte.U menopauzi sam.Imam 44 god i dvoje odrasle dece.Posle raspalog braka u novoj vezi sam i on bi zeleo dete,a ja se bojim da necu moci da mu ispunim zelju .Ne bih zelela da mu uskratim tu mogucnost da se i on ostvari kao roditelj i bez obzira na to koliko mi znaci ako ja ne mogu htela bih ga osloboditi da se ostvari sa nekom drugom zenom.Naime uradila sam pocetne pretrage,imam ciklus koji je skracen u danima-(sa 5 na 3) AMN mi je 0,22 ug/L;FSH-41,94 mlU/ml;TSH-1,40 uLU/L.Doktorica mi je samo rekla da sam u menopauzi i shvatila sam da nemam sanse za novu bebu ali mi je odredila terapiju Orgametrilom u naredna 3 meseca.Molim Vas ako ikako mozete recite mi da li je uzaludo da se nadam jer sam spremna pokusati ako postoji ikakva sansa.Unapred zahvalna Dada::(




sregnisrceveruj -> RE: Antimilerov hormon (19.7.2015 10:27:09)

Najlepse hvala nato,bar malo nade za moju ljubav[sm=smiley13.gif]




Maraj -> RE: Antimilerov hormon (19.7.2015 13:40:20)

Sregnisrceveruj pa ne verujem da si u menopauzi ako imas cikluse..... ima tema ovde na RR zove se "Pitajte endokrinologa". Postavi pitanje tu sa svim analizama koje si radila i dr ce ti odgovoriti




nata11 -> RE: Antimilerov hormon (19.7.2015 18:56:27)

Ja nisam neki specijalista za hormone ali mi amh ne izgleda toliko strasno.




Maraj -> RE: Antimilerov hormon (19.7.2015 19:01:26)

Pa ni meni al nisam stručnjak pa zato rekoh da pita dr. A tobsto kazes da ti ciklus traje 3 dana to nema nikakve veze. Plodnost ne zavisi od duzine krvarenja. Moja drugarica rodila dvoje a krvarenja su joj po 3 dana svaki mesec




ivannna -> RE: Antimilerov hormon (29.7.2015 9:44:04)

ja kad sam radila inseminaciju trazili su mi da odradim i antimilerov hormon,jer je dr planirala da mi da klomifen za stimulaciju
radila sam u konzilijumu i bio je jako mali iznos,dr mi je rekla da ta njihova metoda nije ok jer kad je pogledala odnos nekih drugih mojih hormona videla je da je to sve u redu i rekla mi da sam antimil.hormon ne treba da se gleda a i nekoliko zena im je dolazilo isto iz konzilijuma sa niskim hormonom pa ju je navelo da tako zakljuci

citala sam ranije da se taj hormon u usa i ne radi i da nije merodavan...

pitaj konkretno dr sledeci put da li mozes ili ne,a vi pokusavajte nikad se ne zna...




nata11 -> RE: Antimilerov hormon (29.7.2015 11:15:08)

Da, da u Americi ga ne rade (mislim bar tako pisu zene na njihovom forumu) a i u mnogim Evropskim zemljama im nesto nije bitan faktor u prici steriliteta.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>