|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Antimilerov hormon
21.11.2015 21:22:29   
skljocalica
Nalaz AMH mi je 0,98 (ref.vr. 0,19-9,13).
TSH mi je bio 4.900, ali uz 0,25mkg Eutiroksa dnevno sad je 2.270 (ref.vr.0.270-4.200), FT4 je 16 (ref.vr.12-22)
Radila sam nedavno hormone na 3. dan ciklusa: LH 4.0, FSH 9.6, Progesteron 0.74, prolaktin 387, testosteron 0.30, estradiol 25.81, kortizol 638. Imam redovne menstruacije na 28 dana, ovulacijske trakice uvijek pokažu ovulaciju tačno na sredini ciklusa, nedavno rađen papa, svi brisevi, ultrazvuk, pregled, sve uredno. Samo trudnoće nema, već dvije godine pokušavamo. Suprug uredan. Oboma nam je 40 godina.
Da li mislite da je problem zbog štitne, niskog AMH ili ukupne slike?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 701
   RE: Antimilerov hormon
22.11.2015 17:00:15   
Maslacak15
hormoni su svi ok i AMH za godine nije nizak. Ja iskreno mislim da je do stitne. TSH bi mogao jos malo da je nizi. Ali sa TSH skoro 5 nije ni cudo da nije dolazilo do trudnoce. Pod pretpostavkom da nema drugih faktora ( prohodni jajovodi i ok spermiogram) ja bih sacekala bar dva tri meseca pre bilo kakvih drugih koraka i pokusala spontano da zatrudnim. Eventualno proveriti i insulinsku rezistenciju. Srecno!

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 22.11.2015 17:06:59 >

(odgovor članu skljocalica)
Direktna veza do poruke: 702
   RE: Antimilerov hormon
22.11.2015 17:23:29   
skljocalica
Hvala na odgovoru.
Koja vrijednost TSH-a je "idealna" da pokušam da korigujem s doktoricom kod koje idem za štitnu? Jer je to ono što moj ginekolog ne radi, ne govori mi "to i to treba da ti je toliko i toliko", nego samo pogleda referentne vrijednosti i kaže "a, ok, u granicama si".

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 703
   RE: Antimilerov hormon
22.11.2015 17:29:36   
Maslacak15
TSH bi trebalo da je ispod 2, kao pozeljna vrednost u cilju zatrudnjivanja. Znaci blizu si :)

(odgovor članu skljocalica)
Direktna veza do poruke: 704
   RE: Antimilerov hormon
22.11.2015 17:35:12   
skljocalica
Hvala! :)

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 705
   RE: Antimilerov hormon
22.11.2015 17:40:11   
17 joka
Maslackic, za tebe i tvoje lepotane veliki user posted image user posted image user posted image

ja sad jedinu muku mucim sa prolaktinom i kortizolom, stitnu v drzim sa lekovima u granicama normale

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu skljocalica)
Direktna veza do poruke: 706
   RE: Antimilerov hormon
14.3.2017 10:37:28   
Hermione
Poštovane,

Molim Vas ukoliko neko može da prokomentariše moj rezultat ovog hormona, onako ukratko.. Zakazala sam kod doktorice ali dok čekam na pregled malo me brine ovaj AMH koji je 9,91 ng/ml.. Šta bi moglo da znači ovoliko povišen AMH?


(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 707
   RE: Antimilerov hormon
14.3.2017 12:06:46   
vocicana
Nije mico povisen vec dobar znaci da su ti rezerve jajasaca dobre, koje obezbedjuju prvi preduslov za oplodnju. Znaci da ima dovoljno potencijala u jajnicima.
Nisi napisala nista, zasto si ga vadila, koje si pripreme imala za trudnocu, zasto ti je receno da vadis AMH? imas tema, pisi, druzi se sa nama, dobro nam dosla!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Hermione)
Direktna veza do poruke: 708
   RE: Antimilerov hormon
14.3.2017 12:23:50   
Hermione
Jao divna si divnaa, hvala ti :)

Pa nisam tri meseca dobila pa su mi dali da uradim taj hormonski status, dobila sam neki lekić da pijem da mi izazove menzis pa sam sad uradila hormonski status, inače pravimo bebu jedno 8 meseci ali ništa za sad, sem što sam i menzis izgubila na tri meseca. Njegovi nalazi su svi ok, meni su rekli na ultrazvuku da imam policistične jajnike i da je to uzrok kašnjenja menzisa, ali mislim da je i od stresa koji sam imala na poslu..user posted image MALO si me sad smirila... user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 709
   RE: Antimilerov hormon
14.3.2017 12:28:07   
vocicana
Hermione, naravno da je stres najveci neprijatelj zatrudnjivanja,. Savet plus, uradi OGGT test i kompletan hormonski status, narocito sa akcentom na prolaktin, naravno, vazno je ispratiti i folikule, da li se stvaraju, koje su velicine i da se to malo isforsira.
AMH ne sme biti manji od 2, automatski znaci da je mogucnost za oplodnju prirodnim putem nemoguca, ali proveri sa svaki slucaj sve. Bas si me sada zbunila sa nemanjem ciklusa 3 meseca? Budi jaka i sve sto je u tvom interesu radi, ne dozvoli da te iko u tome ni na jedan nacin spreci.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Hermione)
Direktna veza do poruke: 710
   RE: Antimilerov hormon
14.3.2017 12:46:38   
Hermione
Uradila sam hormone danas sam dobila nalaze:

FSH 4,29 REF.VREDNOST MlU/ml folikularna faza 3,0-8,1

LH 3,8 REF.VREDNOST MlU/ml folikularna faza 1,8-11,8

Prolaktin 324,2 REF.VREDNOST MlU/ml 40,0-530,0

Progesteron 2,4 REF.VREDNOST nmol/L folikularna faza do 0,95

Estradiol 60,0 REF.VREDNOST pg/mL folikularna faza do 160

Ukupni testosteron 0,95 REF.VREDNOST nmol/L premenopauza do 2,53

AMH 9,91 NG/ML REF.VREDNOST 2-5 DAN CIKLUSA (VRLO SNIŽEN <0.29, SNIŽEN 0,30-2,19, ZADOVOLJAVAJUĆ 2,20-3,99, OPTIMALAN 4,0-6,79, POVIŠEN >6.8)

Pa da, jednostavno sam imala zadnji put 27 novembra 2016 i baš je i decembru počeo stres na poslu trajalo je bogami mesec ipo, od tog 27.novembra nisam dobila sve do pre 5 dana kada sam dobila nakon terapije: primolut-Nor-5 pila deset dana i evo dobila konačno, valjda će biti sve ok, ne dam se omesti hehe. Hvala ti na podršci..


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 711
   RE: Antimilerov hormon
14.3.2017 12:49:27   
vocicana
Uvek maco, sada sam pogledala hormone, bas postavi pitanje doktorki na RR da vidimo sta ce ti ona reci, to je zbog neregularnog krvarenja jednostavno nagomilan broj jajasaca u jajnicima, zato je on skocio msm AMH a ovako verujem da si skroz ok i zdrava i sigurna sam da ces uskoro svoje user posted image da ugledas.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Hermione)
Direktna veza do poruke: 712
   RE: Antimilerov hormon
14.3.2017 12:53:45   
Hermione
Hoću, hvala ti još jednom. Svako dobro user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 713
   RE: Antimilerov hormon
15.3.2017 17:27:33   
Misica_Po
Cao,devojke....Nova sam ovde :)
Uradila sam Hormone na svoju ruku iz razloga sto mi je moj ginekolog rekao da nemam ovulacije,tj na ultrazvuku da su mali folikuli i da ne rastu dovoljno.13 DC je bio 9mm na desnom jajniku,a 18 dc je bio 16,5 mm i endometrijum 11 mm... Uradila sam hormone,pogledala mi je privatno jedna doktorka i rekla PCO. Takodje je i uradjen ogtt test sa ins. i bila sam do endoktinologa koji je utvrdio da je u pitanju Policisticni jajnici,ja sam se zacula jer mi ova moja doktorka kod koje idem u drzavnoj nije to nikada rekla,vec sasvim slucajno spazila na uz te folikule koji ne rastu. REZULTATI HORMONA su:

Progesteron 0,67 nmol/L -FOL.FAZA 0,6 - 4,7
Estradiol 49,5 pmol/L -FOL.FAZA 45,40 -854,0
FSH 5,79 mIU/ml -FOL.FAZA 3,50 - 12,40
LH 7,31mIu/ml -FOL.FAZA 2,40 - 12,60
prolactin u 11 h 289 mIu/L -FOL.FAZA 40-530
Testosteron 0,53nmol/L -FOL.FAZA 0,28-1,73
AMH 2,97 ng/mL je, A ref vrednosti su od 0,43-12,60.
TSH 1,86 uIU/ml a ref vrednosti 0,40-4,00

Hormoni su radjeni 2 dana ciklusa,imam 21 godinu.
AMH MI je stigao posle posete ginekologu privatno i endokrinologu u bolnici :) Tako da oni AMH nisu videli,ali meni se cini da hormoni nisu bas ponajbolji.FSH JE VECI OD LH sto ukazuje na PCO. Ali kod PCO kazu da je AMH viso,a kod mene je samo ovoliki.Sta mislite vii? Moze pomoc?
Posto imam i insulinsku rezistenciju endokrinolog mi je prepisao glucophage 1000 mg, 2*1.Sta mislite devojke?


eVO I OGTT TESTA :

OGTT SA 75g glukoze :) REF VREDNOSTI:

GLUKOZA PRE OPTERECENJA 4,9mmol/L 3,9-5,8
GLUKOZA POSLE 60 min 7,5mmol/L
GLUKOZA POSLE 90 min 7,9mmol/L
GLUKOZA POSLE 120 min 6,6mmol/L
GLUKOZA POSLE 150 min 6,0mmol/L


INSULIN 21,9 uIU/ml 2,6-24,9
INSULIN POSLE60 MIN 177,6 uIU/ml
INSULIN POSLE 90 MIN 192,3 uIU/ml
INSULIN POSLE 120 MIN 156,8 uIU/ml
INSULIN POSLE 150 MIN 143,4uIU/ml


(odgovor članu Hermione)
Direktna veza do poruke: 714
   RE: Antimilerov hormon
15.3.2017 17:29:43   
Misica_Po
pOMOZITE MI AKO MOZETE POSTO NISAM U MOGUCNOSTI DA OPET IDEM KOD ENDOKRINOLOGA I GINEKOLOGA DA MI POGLEDAJ TAJ amh ...
STA MISLITE U VEZI MOJIH HORMONA?

Imam 21 godinu i vezu 4 godine,iako se nismo pazili puno nikada nisam ostala trudna,uskoro se udajem pa me zanima misljenje :)
Hvala unapred i izvinjavam se sto sam se oduzila,i pozdrav ostalim clanicama :*

(odgovor članu Misica_Po)
Direktna veza do poruke: 715
   RE: Antimilerov hormon
16.3.2017 7:57:01   
nata11
Sasvim ti je u redu AMH oko toga ne brini.

_____________________________





(odgovor članu Misica_Po)
Direktna veza do poruke: 716
   RE: Antimilerov hormon
16.3.2017 13:12:56   
Maslacak15
Nista ne fali tom AMH rezultatu. Skroz je u redu. PCOs verovatno dolazi od insulinske rezistencije koja je prilicna. Ali metformin bi trebalo da pomogne. Pretpostavljam da su hormoni radjeni na pocetku ciklusa? Uz terapiju sioforom/glukofazom/ bi trebalo da dodje do ovulacija, ako ne kod PCOSa moze da se proba klomifen, on je cesto vrlo efektivan. To sve naravno uz pretpostavku da stvarno ne ovuliras. Ne znam koliko je to sigurno. Merodavan je samo progesteron 7 dana pred kraj ciklusa.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 717
   RE: Antimilerov hormon
16.3.2017 16:17:15   
Misica_Po
Hvala vam devojke puno.
Radjeni su 2 dc hormoni. :) brine me to jer nikad do sad nisam radila te analize,ovo je prvi put. Pomislila sam da mi je taj Amh mnogo nizak. S obzirom da imam 21 godinu tek.
Dobila sam terapiju glucophage 1000 mg 2× dnevno pa cemo videti. Ne znam da li zbog IR su mi hormoni takvi,nzm ds li ce se malo popraviti. Terapiju je endokrinolog rekao 3 meseca pw kontrola ogtt sa ins.
Tako je za sad :) a ovulacije prosli mesec nisam imala kaze ginekolog. 13 dc je folikul bio 9 mm a 18 dc je bio 16,5 sto je i rekla da ne valja. Samo i tad mi je pratila folikule na uz. Uskoro se udajem,bar tako i trebalo pa sam zato zsbrinuta. :*

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 718
   RE: Antimilerov hormon
16.3.2017 17:09:23   
Misica_Po
I da ne zaboravim,da pitam jos nesto.Posto kazete da mi je AMH sasvim ok,kako vam se cine ostali hormoni? FSH konkretno,vidim da je Lh veci od njega,ali zar ovaj Fsh nije malo povecan za moje godine? Negde sam procitala da sto jje fsh veci rezerva jajnih c je manja,i da se pre ulazi u menopauzu? Da li neko zna nesto u vezi toga? S obzirom da imam 21 godinu sta mislite konkretno na Fsh?

(odgovor članu Misica_Po)
Direktna veza do poruke: 719
   RE: Antimilerov hormon
16.3.2017 17:18:19   
Maslacak15
nista to ne mora da znaci. Ne znam koliko su ti dugacki ciklusi. Ako je bio 18. og dana 16,5 mm mozda je jos malo porastao pa si ovulirala 20 og dana. Onda znaci da bi trebalo da imas dugacke cikluse posto lutealna faza treba da traje minimum 12 dana a pozeljno 14. Ultrazvucno moze da se pozitivno potvrdi ovulacija tek kad je prosla... Najpouzdaniji parametar je progesteron iz krvi ko sto rekoh 7 dana pred ciklus, koji bi trebalo da iznosi minimum 30 nmol/ml ili 10 ng/ml u ovulatornom ciklusu.
O AMH ne treba da razmisljas uopste. To je solidna rezerva. E sad da li je kod drugih zena sa 21 godinom veca ili manja na kraju krajeva nije ni vazno. Koliko shvatam ne planiras da zatrudnis tek u 45 oj pa da se brines oce li rezerva izdrzati do tada. Sredi rezistenciju, povedi racuna o ishrani ( to je pozeljno i pored uzimanja leka) i bice sve ok:):)

(odgovor članu Misica_Po)
Direktna veza do poruke: 720
   RE: Antimilerov hormon
16.3.2017 17:22:22   
Misica_Po
Ciklusi su mi u poslednje vreme na 36 dana,35.. to ranije nije bilo tako.
Pocela sam sa terapijom,pa cemo videti za IR kako ce se odvijati. Planiram vec sledece godine ako je moguce :) Nemas pojma koliko mi je sad lakse,hvala ti punoo,puno :) :* Zelim ti sve najlepse.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 721
   RE: Antimilerov hormon
16.3.2017 17:27:47   
Maslacak15
:) eto vidis :):) Onda je skoro sigurno da ovuliras i da je prosto prerano gledala....Bice sve super sigurna samuser posted image

I da dodam, FSH 5,79 je super FSH. Knjige kazu FSH je dobar izmedju 6-9. Sve ispod 6 je odlicno. Ko sto rekoh nije nam disciplina da predvidjamo da li ces moci da zatrudnis za 20-25 godina ( to je u svakom slucaju tesko predvidetiuser posted image Svi hormoni su ok, osim insulina i blago povisenog LH koji je vrlo verovatno vezan sa prvom stvari.

Da te pohvalim da je mudro i pametno da si sve proverila na vreme, i unapred iako ti je 21. godina. user posted image user posted image

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 16.3.2017 17:44:29 >

(odgovor članu Misica_Po)
Direktna veza do poruke: 722
   RE: Antimilerov hormon
16.3.2017 23:06:11   
marketing RR
Misice dobro nam došla!

Naša Maslačak ti je već sve rekla :)

Kopirali smo tvoje pitanje i temu u kojoj odgovara doktor, evo linka KLIK OVDE

Čisto da vidiš i dr Jelena šta će reći.


Sve najbolje i pridruži nam se i na ostalim temama user posted image

IZVORNA PORUKA: Misica_Po

Cao,devojke....Nova sam ovde :)
Uradila sam Hormone na svoju ruku iz razloga sto mi je moj ginekolog rekao da nemam ovulacije,tj na ultrazvuku da su mali folikuli i da ne rastu dovoljno.13 DC je bio 9mm na desnom jajniku,a 18 dc je bio 16,5 mm i endometrijum 11 mm... Uradila sam hormone,pogledala mi je privatno jedna doktorka i rekla PCO. Takodje je i uradjen ogtt test sa ins. i bila sam do endoktinologa koji je utvrdio da je u pitanju Policisticni jajnici,ja sam se zacula jer mi ova moja doktorka kod koje idem u drzavnoj nije to nikada rekla,vec sasvim slucajno spazila na uz te folikule koji ne rastu. REZULTATI HORMONA su:

Progesteron 0,67 nmol/L -FOL.FAZA 0,6 - 4,7
Estradiol 49,5 pmol/L -FOL.FAZA 45,40 -854,0
FSH 5,79 mIU/ml -FOL.FAZA 3,50 - 12,40
LH 7,31mIu/ml -FOL.FAZA 2,40 - 12,60
prolactin u 11 h 289 mIu/L -FOL.FAZA 40-530
Testosteron 0,53nmol/L -FOL.FAZA 0,28-1,73
AMH 2,97 ng/mL je, A ref vrednosti su od 0,43-12,60.
TSH 1,86 uIU/ml a ref vrednosti 0,40-4,00

Hormoni su radjeni 2 dana ciklusa,imam 21 godinu.
AMH MI je stigao posle posete ginekologu privatno i endokrinologu u bolnici :) Tako da oni AMH nisu videli,ali meni se cini da hormoni nisu bas ponajbolji.FSH JE VECI OD LH sto ukazuje na PCO. Ali kod PCO kazu da je AMH viso,a kod mene je samo ovoliki.Sta mislite vii? Moze pomoc?
Posto imam i insulinsku rezistenciju endokrinolog mi je prepisao glucophage 1000 mg, 2*1.Sta mislite devojke?


eVO I OGTT TESTA :

OGTT SA 75g glukoze :) REF VREDNOSTI:

GLUKOZA PRE OPTERECENJA 4,9mmol/L 3,9-5,8
GLUKOZA POSLE 60 min 7,5mmol/L
GLUKOZA POSLE 90 min 7,9mmol/L
GLUKOZA POSLE 120 min 6,6mmol/L
GLUKOZA POSLE 150 min 6,0mmol/L


INSULIN 21,9 uIU/ml 2,6-24,9
INSULIN POSLE60 MIN 177,6 uIU/ml
INSULIN POSLE 90 MIN 192,3 uIU/ml
INSULIN POSLE 120 MIN 156,8 uIU/ml
INSULIN POSLE 150 MIN 143,4uIU/ml




(odgovor članu Misica_Po)
Direktna veza do poruke: 723
   RE: Antimilerov hormon
16.3.2017 23:23:23   
Misica_Po
Maslacak15
Verovatno,ne znam sta da kazem. Da proverila na vreme samo po netu videla svasta i svuda pise da je kod mladjih osoba taj Fsh dobro da je snizen. Zene od 30-40 pa neke imsju te vrednosti a neke cak i manje. Plasim se sto pise svuda sto je Fsh veci ov rezerva se smanjuje i blizi se menopauza,plasim se da se taj Fsh ne penje ka gore(ne raste to jest). To me najvise brine ipak nisam strucno lice ali brinem da vremenom ne raste. I amh mislim ipsk da je bolje da je veci ali ok.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 724
   RE: Antimilerov hormon
16.3.2017 23:25:28   
Misica_Po
Hvala ti maslacak. Divna si. Stvarno hvala na odgovorima brzim. :*

(odgovor članu Misica_Po)
Direktna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here