|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 29 30 [31]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Antimilerov hormon
8.9.2018 13:05:42   
Maslacak15
aaaaaaaaaaaaa pa onda moras kod endokrinologa. Trazi uput ako ti se ne placa privatno. Mislim da mora prvo da se izazove ciklus progesteronom da bi se snimio nivo bazalni nivo hormona. Dosta je visok LH. Ako nije u pitanju preovulatorni pik a kazes da odavno nisi dobijala sumnjam da si bas potrefila da je ovulacija sutra ( iako je estradiol dosta visok, imas neki folikul) moguce da imas policisticne jajnike. U svaakom slucaju nije nista strasno i ne moj da se brines mlada si to se sve resava ali najbolje da potrazis pomoc. Bolje idi kod endokrinologa jel ginekolozi se bas i ne razumeju u hormone a problem je hormonski. srecno!!

(odgovor članu Sandra261095)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: Antimilerov hormon
8.9.2018 15:43:59   
Sandra261095
Radila sam ultrazvuk​ i rekli su da je sa jajnicima i mtericom sve u redu i da nisu policisticni jajnici... Da li mogu da ostanem u drugom stanju,i kako? Hvala vam na svemu.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 752
   RE: Antimilerov hormon
8.9.2018 21:35:32   
Maslacak15
Da bi ostala u drugom stanju moras da ovuliras a ti ovulirala do sada nisi, toliko je jasno iz hormona barem ne u ovom ciklusu a kazes odavno nisi dobila. Znaci svo ovo vreme nisi mogla da ostanes u drugom stanju ni teoretski. To sto nema cisti na ultrazvuku ne znaci da nema elemenata PCOsa ( sindroma policisticnih jajnika). Visok LH je indikativan i inverzan odnos FSH i LH od 1:2. Ali da ponovim tumacenje je jako tesko kada nisu bazalne vrednosti hormona. to znaci kad dobijes , drugi ili treci dan. Moras kod endokrinologa da bi se tacno utvrdilo zasto su ciklusi neredovni, tj zasto nema ovulacije i onda da se pogura ko je potrebno. Nije to nista komplikovano, zene koje su anovulatorne najcesce odmah zatrudne cim se izazove ovulacija ( ima niz mogucnosti da se to postigne) ali je puno bolje da se obratis lekaru nego da cekas da se resi samo po sebi. Jer onda moze da potraje. Ti jesi jako mlada i imas svo vreme ovog sveta ali sa druge strane deluje da bi zelela brzo da zatrudnis.

Srecno!!!

(odgovor članu Sandra261095)
Direktna veza do poruke: 753
   RE: Antimilerov hormon
9.9.2018 2:51:56   
Sandra261095
Naravno da BiH zelela,12septembra imam pregled kod ginekologa,javljam vam sta je bilo.hvala... Jos me zanima kako se izaziva ovulacija i da li moze Na prirodan nacin ?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 754
   RE: Antimilerov hormon
9.9.2018 11:50:24   
Sandra261095
Da li BiH mogla da pijem femisan A kapi za izazivanje ovulacije?

(odgovor članu Sandra261095)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: Antimilerov hormon
9.9.2018 11:55:29   
Ana RR
Sandra, prvo mora da se izazove ciklus, što se radi određenim hormonskim lekovima. Kada dobiješ ciklus onda drugog ili trećeg dana (dr ti kaže kog tačno) ponovo radiš ove analize. Nakon toga će dr odlučiti šta dalje.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sandra261095)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: Antimilerov hormon
9.9.2018 11:56:05   
Ana RR
Ne znam šta su femisan A kapi, zvuči mi poznato ali nisam sigurna šta je to.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 757
   RE: Antimilerov hormon
9.9.2018 12:02:19   
IvanaSK RR
Ana Klik
Ja sumnjam da ce moci to resiti ovim kapima, ali necu da tvrdim jer se ne razumem dovoljno.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 758
   RE: Antimilerov hormon
9.9.2018 12:22:26   
nata11
Ne Femisan A nije lek i ne sluzi za to. On pomaze kod bolnih ciklusa i blagog disbalansa hormona.

_____________________________





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 759
   RE: Antimilerov hormon
9.9.2018 12:38:07   
Ana RR
A znam, sad se sećam reklame.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 760
   RE: Antimilerov hormon
9.9.2018 13:03:19   
Maslacak15
Mora prvo da se analizira stanje da bi se davala dijagnoza a to moze Samo na pocetku ciklusa. Ne mogu ovako Ni ja ni lekari da znamo zasto ne ovuliras Samo je sigurno da ovulacije nije bilo, jer bi Progesteron Bio 10 puta veci da si ovulirala, a to se poklapa i sa inormacijom da nemas ciklus godinu Dana. Moze da Bude vise razloga. Izazivanje moze verovatno klomifenom Ali Mora da se vidi jer ima drugih problema, insulinske rezistencije itd itd. Prolaktin nije radjen, on Sam moze da obustavi ciklus. Samo nagadjam da bi ti ilustrovala da moze svasta da bude. Ako ti se zuri, mnogo ces pre stici do cilja putem skolske medicine nego prirodnim lekovima na pamet. Samo ih.nateraj da te shvate ozbiljno i pozabave se tobom a ne da te posalju kuci Uz reci "mlada si, strpi se, ima vremena".     

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 761
   RE: Antimilerov hormon
15.9.2018 10:15:42   
Mipili
Dragi i ja pokusavamo da napravimo bebu ali nam ne ide. Ja sam uradila hormone i dr mi je rekalo da su rezultati ocajni, blago receno i da su sanse za trudnocu minimalne.
Dobila sma uput za Front sada. Spermogram od dragog je odlican. Meni i dalje nisu jasni bas rezultati, pa bih bila zahvalna za Vase sugestije i savete. Ovakvi su mi hormoni. Jako sam se demoralsala, i svaka podrka je dobrodosla.

Prolaktin 119
Anti Mullerian Hormon (AMH) 0,481
FSH 4,5
LH 2,5
Progesteron 0,25
FT4 11,35
TSH 0,732


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 762
   RE: Antimilerov hormon
16.9.2018 16:49:36   
nata11
Mipili ne znam koje su ref vr. Vidim samo da je AMH veoma nizak ali mislim da ne mozes odustati samo na osnovu ovog rez. Potrebno je u raditi i Inh B.  Prelistaj temu unazad a javice se svakako i neko strucniji. Srecno !

_____________________________





(odgovor članu Mipili)
Direktna veza do poruke: 763
   RE: Antimilerov hormon
16.9.2018 18:27:28   
Mipili
Hvala na odgovoru! Čitam danima, naravno da neću odustati. Hvala još jednom.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 764
   RE: Antimilerov hormon
16.9.2018 19:16:38   
Maslacak15
nije to jako los AMH. Jeste nizi ali je daleko od toga da su sanse za trudnocu minimalne.... Nego u kojim je jedinicama radjen prolaktin???

koliko imas godina i koliko dugo pokusavate? Kako god bilo trebalo bi uraditi jos analiza i pozdabaviti se ali ne gubi nadu jer nema razloga.

Puno pozdrava

(odgovor članu Mipili)
Direktna veza do poruke: 765
   RE: Antimilerov hormon
17.9.2018 22:25:08   
Mipili
Imam 34 godine, pokušavamo oko godinu dana. Evo referentnih vrednosti, i hvala puno na odgovoru i podršci.
Prolaktin 119 - 102-496 mIU/L
(AMH) 0,481
Muškarci 1,43-11,60 ng/ml
Žene (20 -24 godine) 1,66-9,49 ng/ml
Žene (25 - 29 godina) 1,18-9,16 ng/ml
Žene (30 - 34 godine) 0,67-7,55 ng/ml Žene
(35 - 39 godina) 0,78-5,24 ng/ml
Žene (40 - 44 godine) 0,10-2,96 ng/ml
Žene (45 - 50 godina) 0,05-2,06 ng/ml
Žene sa PCOS 2,41-17,10 ng/ml
FSH 4,5
Folikularna faza 3,5-12,5 mlU/ml
Faza ovulacije 4,7-21,5 mlU/ml
Luteinska faza 1,2-9,0 mlU/ml
Menopauza 25,8-134,8 mlU/ml
LH 2,5
Folikularna faza 2,4-12,6 mlU/ml
Faza ovulacije 17,0-77,0 mlU/ml
Luteinska faza 0,0-14,7 mlU/ml
Menopauza 7,7-58,6 mlU/ml
Progesteron 0,25
Folikularna faza 0,057-0,893 ng/ml
Faza ovulacije 0,121-12,0 ng/ml
Luteinska faza 1,83-23,9 ng/ml
Menopauza < 0,05 / 0,126


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 766
   RE: Antimilerov hormon
18.9.2018 17:27:12   
Maslacak15
Ok prolaktin je onda u redu. Sve je u principu ok osim sto je AMH nizi nego sto je uobicajeno u tim godinama. Trebalo bi odraditi inhibin B. OSim toga nisi rekla da li ovuliras, tj da li su pproveravali folikulometriju i lutealni progesteron. FSH je tip top. Ja nemam pojma sta taj lekar oce sa takvim "crnim " prognozama.

(odgovor članu Mipili)
Direktna veza do poruke: 767
   RE: Antimilerov hormon
18.9.2018 17:36:23   
Mipili
Maslačak nisu mi ništa od toga proveravali, tako da ne znam kakva mi je ovulacija. :( Danas sam bila u Frontu i dobila sam predlog za VTO. Sada idem u prikupljanje papirologije. pa ću da vidim. Ne znam, valjda zbog niskog AMH, alui evo danima čitam o tome i vidim da su čak i žene sa nižim AMH ostajale u drugom stanju na ovaj ili onaj način. Tako da sma malo živnula. Hvala puno na savetima, sada ću svakako uraditi sve ovo što je potrebno.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 768
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 29 30 [31]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 29 30 [31]
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here