|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Antimilerov hormon
28.5.2011 17:30:24   
nina26

IZVORNA PORUKA: moja ciklama

pa Dr.
zbog E2, u ovim prvim rezultatima!
Vidi:

27 godina

26. III 2011.
3DC:
Estrsadiol <37 (77-921)
LH 7,60 (2,39-6,60)
FSH 5,60 (3,35-21,63)

Progesteron 1,00 (0,32-0.95)
Prolaktin 532,94 (108,78-557,13)
Testosteron 0,72 (0,45-3,74)
T3 1,82 (0,89-2,44)
T4 69,70 (62,67-150, 83)
TSH 2,99 (0,35-4,94)


24.V 2011.
3DC:
Estrsadiol 117 (77-921)
LH 6.91 (2,39-6,60)
FSH 5,47 (3,35-21,63)

Progesteron 0.7 (0,32-0.95)
Prolaktin 444,88 (108,78-557,13)
Testosteron 1,75 (0,45-3,74)
T3 1,50 (0,89-2,44)
T4 89,04 (62,67-150, 83)
TSH 1,94 (0,35-4,94)

Inhibin B 55,1 (10,0-220,0)
AMH 4,20 ( 0,50-5.30)



Baš sam se bila, odsekla!
Čekam ponedeljak, da vidim šta dalje!


Samo na osnovu E2 je to zakljucio ?
Pa mislim da nije dovoljno samo to.

Evo Conti je pisala sto puta, da treba vise faktora da se sagleda da bi se imala potpuna slika.
Ovaj drugi mesec npr ti je idealan a i prvi je ako izuzmemo E2 koji je mogao ko zna iz kog razloga biti manji.
FSH,LH ti je savrsen, da ne pricam o AMH i Inhibin B.

Procackaj ti jos malo to, i ako se javi u medjuvremenu Conti pa ti da strucno objasnjenje.

Ali nemoj da panicisuser posted image

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Antimilerov hormon
28.5.2011 20:51:39   
moja ciklama
IZVORNA PORUKA: nina26
Evo Conti je pisala sto puta, da treba vise faktora da se sagleda da bi se imala potpuna slika.

Ovaj drugi mesec npr ti je idealan a i prvi je ako izuzmemo E2 koji je mogao ko zna iz kog razloga biti manji.
FSH,LH ti je savrsen, da ne pricam o AMH i Inhibin B.

Procackaj ti jos malo to, i ako se javi u medjuvremenu Conti pa ti da strucno objasnjenje.

Ali nemoj da panicisuser posted image


Hvala NINA26, SRCE SI!
Više ne paničim!
Čekam ponedeljak, pa ako ulovim dr, da vidim, šta ćemo dalje!
A evo i ja molim Conti da mi napiše svoje mišljenje!



< Poruku je uredio moja ciklama -- 28.5.2011 20:53:12 >


_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Antimilerov hormon
29.5.2011 3:09:28   
Contesa
Za Gospodju Moja Ciklama po preporuku Mrs. Nina 26,
U principu ne komentarisem tudje rezultate upravo zbog toga, da ne budem pogresno shvacena, a ustvari zelim samo pomoci  ljudima i objasniti sustinu stvari,  kao i funkcioniranje protokola i pretrage ljudima.
Citala sam o vama, ne znam vam istoriju, niti koje su vam dijagnoze, no po ove sto vidim u vasem hormonalnom statusu, vi ste generalno uzevsi, jako OK.
FSH vi je stabilan i jako konzistentan, to je odlicno-ne znam vase godine, ali on je stabilno dobar i sto se njega tice, ne brinite, imate jedno dobrih 5 do 10 ovulatornih godina ispred sebe. LH u oba ciklusa je blago invertiran sa FSH, iako je u tandemu, znaci upucije na blagi PCOS i/ili eventualnu endometriozu-ako imate ikakvu genetiku za istu, ali ne verujem, mislim da je ovo ipak PCOS i to u mikro sferi-ne znam dali ste proverili insulinsku rezistenciju, ako jeste onda je to to. Progesteron vam je bio na gornoj granici, on je jaka varijabla, mozda ste ovulirali u medjuvremenu i on je stabilno dobar. Testosteron je vama OK, T3, T4 i TSH je sokantno dobar, to je presudno dobar omer, znaci da je u sustini plodnost prisutna, jer TSH visi od 4.2 je nedobar parametar za plodnost, a americka asocijacija reproduktivaca zeli da lekovima regulise cak i normalan TSH i da ga vestacki spusti do jedno TSH 2, vama je prirodno nizak i to je odlican momenat.
Ponavljam ne znam ni vase godine, ni dijagnoze, niti vas slucaj, sudim samo po onome sto vidim. Konacno, estrogen, E2-ne znam ove referentne vrednosti, ali po americkim standardima ovo uopste nije los estradiol, naprotiv zene bitku vode da imaju nizak estradiol, jer to upucije na dobru i relativnu kvalitetnu ovarijalnu rezervu, nemam pojma ko vam je rekao da vam ovariji ne funkcioniraju OK, na osnovu cega se takvo nesto reklo, ako je to usred gubitka ovulacije zbog PCOS-a to je lako koregirajuce, inace vama su kljucni hormoni u dva ciklusa solidni, osim PCOS-a ne vidim nicega losega uopste.
Proverite UZ uz ovaj 3D hormonalni panel, ja uvjek radim UZ na 3D i vidi se stanje ovariuma odmah, kolko imate folikula na koji jajnik i koliki je endomertij, na osnovu toga se daje vizija ciklusa i vidi se dalji tok stvari. Nadam se da sam vam pomogla, ovo nije nista loso, cemu panika, ne znam. Hvala na paznji i svako dobro vam zelim.
PS: Namerno ne komentarisem AMH niti inhibin B, jer to ovde niko ne radi vise, vasi su jako dobri rezultati i u tome, iako veci i bolji rezultati se ovde jako cesto preradjuju, jer AMH zna da da jako niske vrednosti uvek i kog jako dobre ovarijalne rezerve, zato je napusten kao parametar, a ako da dobre rezultate ne uzima se to kao reper dobre ovarijalne rezerve, ako bar u 3 navrata ne dobijete iste rezultate. AMH u odnosu na E2, FSH i omer FSH i LH, upucuje na fakat da imate solidnu ovarijalnu rezervu.

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Antimilerov hormon
29.5.2011 3:37:35   
Contesa
Za Mrs. Hermiona 76, oprostite sto ste moj koment tako protumacili, nisam imala nikakvu losu nameru....objasnila sam vam protokol u americkim klinikama, kada se radi cycle monitoring, bilo u normalnom ciklusu bilo sa clomifenom. Kako misle da vas dalje tretiraju, s kojim lekom, koju promenu terapije, mislim njihov je propust sto se propusta vako ovulacija i sto uz clomifen zena zavrsi na hitnoj, vi zapravo niste imali monitoring ni normalnog ciclusa po ovome. Jako sam sokirana, sto se ovo desava u sred Atlante, licno poznajem kliniku poslovno, ne vjerujem skoro kako se to moglo desiti, ovo ne zavisi od vas, ovo je njihov diletantizam, nista vise. Konacno, kako vas nisu pitaji kako vam je sve u normalnom ciklusu, zna se da neke zene ranije ovuliraju i prirodno, a kamoli na clomifen, ne znam zakazati UZ na 13D je sumanuto, za moj racun to je krajno ne profesionalno.
Isto napisala sam vam privatnu poruku via RR, pa pisite mi ako hocete, mozemo se i cuti, na istom smo kontinentu.
Po meni, uraditi u 3 konsekutivna ciklusa totalan panel hormona na 3D, i uporedite vas FSH i LH, ako su u ovom trendu, onda su stvarno poviseni, ali to ne znaci da je kraj price, ni slucajno. Moram da priznam da vam je TSH sokantno dobar, odlican i da vam je prolaktin jako OK, sto je svakako super. Jedino ne znam pravu vrednost estrogena-ovo su stare vrednosti reference, po americkim tekucim vrednostima on mora biti nizi od 300, ako je estrogen nizi, onda nema se zasto paniciti ni slucajno. Znam licno zene koje su rodili naturalno sa FSH u 25 i kusur, znam da nijedna klinika ih nije tretirala uopste, znam da klinike ne vole da rade IVF ni na 12, a kamoli FSH 15 i vise, ponavljam ne daju ni clomifen na FSH 12, a kamoli nesto vise. Ako nemate PCOS i niste skloni persistentnom folikulu, onda vam su ovi rezultati prikaz stvari, ako radite IVF onda morate raditi jako kratki protokol, i pazite na formaciju ciste. Za kraj, kako misle da vam se ciste izgube, dali su vam dali bilo koju terapiju za iste ili misle da ce oni otici menzisom ili cemu vec, za mene je ovo sokirajuce lose tretman u tako asalnu kliniku. Zalosno, ovo ne zavisi od vas, ali vako nesto odavno nisam cula da se desilo u USA tek tako stvarno.......isto cyste koje imate mogu puno duze biti u vama, ako ih se ne budu tretirali, a uz ciste imate hyperprodukciju estrogena, koji sa visim FSH-om i opadajucim AMH, nije dobra kombinacija, to se mora prevenirati.
Vi ih mozete cak i tuziti za vako nesto, ne mogu da verujem, da se to dogadja, da se zakaze nekome UZ na 13D, a da se ne uradi ni blood work prije, jer E2, P4 i LH odma pokazu nadolazeci LH surge, s kojim se potvrduje ovulacija.
Iskreno vam zelim svako dobro, ne pada mi napamet da vas prepadam, morate biti racionalni i traziti po meni second opinion, ne oslaljajte se na jednu kliniku i jednog doktora samo.

(odgovor članu hermiona76)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Antimilerov hormon
29.5.2011 10:21:56   
moja ciklama
Contesa hvala Vam MNOGO!
imam 27 godina!
2 dr su pogledali ove hormone od 26. III 2011. i napomenuli da možda postoji insuficijencija jajnikauser posted image pa su mi dali ponovo da vadim.
policistične jajnike mi ni jedan dr na UZ nije pomenuo, a jedan dr jeste mikrocističan jedan janik!
Endometriozu niko spomenuo nije!
Insulinsku rezistenciju nisam radila.
Estradiol je u vrednostima pmol/l.
Ohrabrili ste me mnogo!
Javljam Vam, šta će moj dr da kaže u pon!


< Poruku je uredio moja ciklama -- 29.5.2011 10:27:24 >


_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu Contesa)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Antimilerov hormon
29.5.2011 14:48:20   
hermiona76

IZVORNA PORUKA: Contesa

Za Mrs. Hermiona 76, oprostite sto ste moj koment tako protumacili, nisam imala nikakvu losu nameru....objasnila sam vam protokol u americkim klinikama, kada se radi cycle monitoring, bilo u normalnom ciklusu bilo sa clomifenom. Kako misle da vas dalje tretiraju, s kojim lekom, koju promenu terapije, mislim njihov je propust sto se propusta vako ovulacija i sto uz clomifen zena zavrsi na hitnoj, vi zapravo niste imali monitoring ni normalnog ciclusa po ovome. Jako sam sokirana, sto se ovo desava u sred Atlante, licno poznajem kliniku poslovno, ne vjerujem skoro kako se to moglo desiti, ovo ne zavisi od vas, ovo je njihov diletantizam, nista vise. Konacno, kako vas nisu pitaji kako vam je sve u normalnom ciklusu, zna se da neke zene ranije ovuliraju i prirodno, a kamoli na clomifen, ne znam zakazati UZ na 13D je sumanuto, za moj racun to je krajno ne profesionalno.
Isto napisala sam vam privatnu poruku via RR, pa pisite mi ako hocete, mozemo se i cuti, na istom smo kontinentu.
Po meni, uraditi u 3 konsekutivna ciklusa totalan panel hormona na 3D, i uporedite vas FSH i LH, ako su u ovom trendu, onda su stvarno poviseni, ali to ne znaci da je kraj price, ni slucajno. Moram da priznam da vam je TSH sokantno dobar, odlican i da vam je prolaktin jako OK, sto je svakako super. Jedino ne znam pravu vrednost estrogena-ovo su stare vrednosti reference, po americkim tekucim vrednostima on mora biti nizi od 300, ako je estrogen nizi, onda nema se zasto paniciti ni slucajno. Znam licno zene koje su rodili naturalno sa FSH u 25 i kusur, znam da nijedna klinika ih nije tretirala uopste, znam da klinike ne vole da rade IVF ni na 12, a kamoli FSH 15 i vise, ponavljam ne daju ni clomifen na FSH 12, a kamoli nesto vise. Ako nemate PCOS i niste skloni persistentnom folikulu, onda vam su ovi rezultati prikaz stvari, ako radite IVF onda morate raditi jako kratki protokol, i pazite na formaciju ciste. Za kraj, kako misle da vam se ciste izgube, dali su vam dali bilo koju terapiju za iste ili misle da ce oni otici menzisom ili cemu vec, za mene je ovo sokirajuce lose tretman u tako asalnu kliniku. Zalosno, ovo ne zavisi od vas, ali vako nesto odavno nisam cula da se desilo u USA tek tako stvarno.......isto cyste koje imate mogu puno duze biti u vama, ako ih se ne budu tretirali, a uz ciste imate hyperprodukciju estrogena, koji sa visim FSH-om i opadajucim AMH, nije dobra kombinacija, to se mora prevenirati.
Vi ih mozete cak i tuziti za vako nesto, ne mogu da verujem, da se to dogadja, da se zakaze nekome UZ na 13D, a da se ne uradi ni blood work prije, jer E2, P4 i LH odma pokazu nadolazeci LH surge, s kojim se potvrduje ovulacija.
Iskreno vam zelim svako dobro, ne pada mi napamet da vas prepadam, morate biti racionalni i traziti po meni second opinion, ne oslaljajte se na jednu kliniku i jednog doktora samo.

Pozdrav Contesa,
ne ne nisam vas pogresno shvatila sam sam se malo sokirala jer se i meni samoj ucinilo da su prilicno neprofesionalni ali nisam htela da pravim dramu. Prvo me je sokiralo chlomid od 100 mg. Ja imam redovne ovulacije. Istoriju jesu provjerili, dala sam im sve informacije, inace ovuliram na 14-ti 15-dan ciklusa. Bolood work i ultrazvuk su mi radili na 2gi dan ciklusa, da bi ih ponovili tek na 13-ti. Ciste se jesu povukle, bile su homogene ciste u pitanju, i na hitnoj su mi dali pa u sustini samo brdo tableta protiv bolova, neku inekciju (nisam pitala sta jer mi nije bnilo ni do imena) i morfin. Kao sto rekoh ciste su se povukle ali je na zadnjem ultrazvuku desni jajnik bio uvecan (5cm), ciklus je dosao, normalan sasvim, ovulacija mi je bila 15-dan, ali ovaj mjesec pauziram i kontam sta dalje jer se ni meni ni najmanje ne svidja kako je ovo odradjeno. Iskrena da budem, nisam planirala IVF, mozda negjde drugo ali ne u americi jednostavno zbog cijene (nemamo tu sumu). IUI nam je zasad jedina opcija a problem je i to sto mi je suprug u Iraku do kraja avgusta tako da bi smo i ovu IUI radili sa zaledjenim uzorkom.Nisam nigde videla vasu poruku (ne mogu da je nadjemuser posted image user posted image ) ali moj email je hermiona76@yahoo.com. pa slobodno pisite ili mi posaljite svoj email, uvek sam otvorena za jos jedno misljenje user posted image , hvala jos jednom.

(odgovor članu Contesa)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Antimilerov hormon
2.6.2011 22:00:14   
lidija 011
Contesa molim vas ako mozete da mi protumacite ove rezultateuser posted image
25.10.2010.g
II dan ciklusa:
estradiol 118    ref.vrijed. 77-921
Lh  5,27                            2,39-6,60
FSH 5,27                           3,35-21,63
progesteron 1,1                0,32-0,95
prolaktin 479,6                 108,78-557,13
testosteron 2,83               0,45-3,74
T3 ukupni 1,96                  0,89-2,44
T4 ukupni 111,63              62,67-150,83
TSH 1,44                           0,35-4,94
Antimiler 0,366                  0,00-5,25
                                         cut off 0,100-0,100


22.05.2011.g
III dan ciklusa:
Estradiol 53,1pgmol/l        ref.vrijed. 0-160
Estradiol 194 pmol/l          ovo me buni malo, kako 2 vrijed.
T3 ukupni 1,9                    1,2-2,6
T4 ukupni 157                    58-161
TSH 1,480                          0,400-4,000
FSH 8,9                              2,8-11,3
LH 5,62                              1,1-11,6
prolaktin 426                      40-530
progesteron 1,43                1,0-6,3
Antimiler 3,1                      0,5-5,3
Inhibin B 105,4                  10-220
Ovo su rezulati moje prijateljice koja ima 41 god. i 3 neuspjesne vto iza sebe, dodje do oplodnje, ali se plod ne zadrzi duze od 5-te nedelje...  Sada se sprema za novu stimulaciju, pa me zanima iz ovih rezultata , kakve su prognoze...
Hvala vam puno unaprijeduser posted image



_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu hermiona76)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Antimilerov hormon
6.6.2011 3:57:15   
Contesa
Postovana Mrs. Lidija 011,
U principu ne komentarisem necije rezultate, reda radi, a najvise i da ne nastane neka zabuna, plus ovo nisu ni vasi podatci, nego neke zene u situaciji, a niste postirali nista, odnosno koje su joj dijagnoze, zasto i kako je izgubila bebe i sl. ali komentarisem najvise da bi i drugi videli, kako ovo nisu realni podatci i kako ove nalaze koje ste postirali, ne korespondiraju sa njenim realnim sansama. Ja ovo kazem, ponavljam na nevidjeno, niti znam pacijenta, niti sam u toku sa njigovim file-om.
Pod hitno da se ponove rezultati, jer ne korespondiraju jedni sa drugima, ne moguce je uporediti rezultate na 2d i 3d tek tako, kao prvo i drugo, njeni rezultati radjeni u oktobar, ako su stvarno njeni, verujem da nisu tacni. Evo i zasto, tako predobar nivo FSH i LH, ne korespondira sa zenom u 42 god. zivota, pa jos i sa 3 IVF, ni slucajno. Licno znam zenu, koja je imala FSH 4 u 43 godini, ali brilijantnu ovarijalnu-nepotrosenu rezervu, znaci osim dobre genetike, nikad nije stimulirana, nikada radjala, nikad abortirala, nikada IVF-pogotovo duzi protokol, znaci to je gotovo ne moguce, zao mi je, ali tako je......pogledajte rezultate svih nasih prijateljica na sajtu, necete naci FSH:LH gotovo identican i jako nizak, 5 i nesto, ne vjerujem prvo tome, a vecina tih devojaka, nema ni 30 godina zivota. Dr. jako bitno je, da su svi ostali hormoni jako dobro niski, isto u tome ne vjerujem, jer to ne korespondira sa konacnim rezultatom AMH, koji je u tragovima. Ili je laboratorija zeznula stvar, ili su hormoni ne realno preniski, jer je radjen panel hormona na 2d, mora se raditi na 3d ili 4d, cak i 5d, daje bolje rezultate negoli ovo. Vec u maju, se vidi potvrda onoga o cemu pricam, a to je, da se radi o smanjenoj ovarijalnoj rezervi, znaci nije moguce da u maju su joj AMH i inhobin B, perfektno dobri, a da su 6 meseci prije u tragovima, nema sansi, eto vam drage moje forumasice, eklatantan primer, zasto se AMH nigde u Americi ne uzima ozbiljno, on nikako ne moze da se podobri, on nazalost uvek ide u sve manjem broju, a kod nje postoji i inverzija u njemu, znaci hormonse analize nisu validne uopste.
Konacno, u maju njen FSH je visi, iako je u normali, sve do 10 je normal, ali vrhunske devojke tu, imaju ovaj broj a su ispod 30 leta, a da vidim ne vjerujem da zena svojih 42 godina sa 3 propala IVF moze da ima taj FSH i LH, ako bas hocete. Da sam u pravo govore i dr. hormoni koji su poviseni, a to su estrogen-E2, koji iako se vodi u normali, na gornoj je granici, prolaktin isto....cim se krene u manju i slabiju ovarijalnu rezervu, onda se FSH, LH, E2 povecaju, bez povratka i to ukazuje na odsustvo ovulacije, na umalo kraj price, pogotovo u tim godinama, zao mi je, ali svaka ozbiljna klinika u Americi, bi poslala zenu na donor jajnu celiju, niko ne radi IVF po 4 put pogotovo na zenu u tim godinama, ni slucajno i niko nece da poveruje u ove rezultate. Inace ako je sve ovo tacno, u oba slucaja je TSH jako, jako dobar, sto ukazuje na postojecu plodnost. Za kraj, mora se znati, zasto se gube bebe, prave se ispitivanja za iste, a u Americi za vakave slucajeve odmah kazu donor, ako neko hoce, moze pokusati IUI sa clomifenom, ako zena uopste ovulira, jer ovde nije rec samo o smanjenoj ovarijalnoj rezervi, vec i o ovarijalne celije niskog kvaliteta, ako je to razlog spontanih, ako je sve ostalo OK.
Oprostite, ali mislim da ovo je ozbiljniji slucaj, potrazite si i drugo i trece misljenje, idite u par klinika i preradite hormone u 3 konsekutivna ciklusa u isti dan ciklusa, kako bi se znalo, sta i kako dalje. Hvala na paznji.

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Antimilerov hormon
6.6.2011 22:10:41   
lidija 011
Hvala vam puno Contesa na ovako iscrpnom odgovoruuser posted image ...
Znam da na osnovu mog pisanja ne mozete postaviti konacnu sliku, ali i ovo mi puno znaci...
Pretpostavila sam da je laboratorija zeznula stvar, jer mi je prosto nemoguce da Antimiler ovoliko osciluje...
Ponekad smo i nas dvije pomislile da kvalitet njenih jajnih celija nije dobar, iako ih ima u izobilju nakon stimulacija...
Hvala vam mnogo jos jednomuser posted image


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Contesa)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Antimilerov hormon
29.6.2011 19:43:52   
mica slavljenica
Stigli mi hormoni
prl 61
t3 1,3
t4 84
tsh 1680
estradiol 56,5
fsh 6,1
lh 5,38
progesteron 0,64 ref. vrednost 1-6 folikularna faza
testosteron 0,69
AMH 1
E sad, sve vednosti su u okviru feferentnih i cini mi se da su ok, osim progesterona, sta to znaci, sta mislite? Inace pijem Norprolac zbog hiperprolaktinemije vec osam meseci, pre toga mi je prolaktin bio 1220, sad sam se slogirala kad sam videla, lek stvarno delujeuser posted image

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Antimilerov hormon
29.6.2011 22:28:53   
mica slavljenica
Samo sam zarez zaboravila kod tsh, evo sad ponovo hormona sa referentnim vrednostima, pa ako je tu neko od devojaka neka slobodno prokomentarise.
prl 61 ref. vr.40-530
t3 1,3 ref.vr 1,2-2,6
t4 84 ref.vr 58-161
tsh 1,680 ref. vr. 0,400-4,000
estradiol 56,5 ref.vr. 0-160
fsh 6,1 ref.vr 2,8-11.3
lh 5,38 ref.vr. 1,1-11,6
progesteron 0,64 ref. vrednost 1-6 folikularna faza
testosteron <<0,69 ref. vr. <2.53
AMH 1 ref. vr 0,50-5,30

(odgovor članu mica slavljenica)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Antimilerov hormon
13.7.2011 13:00:06   
cvrcak 81
draga Contesa zamolila bih te da mi rastumacis moje hormonsko stanje,ja i mm pravimo 9 meseci,ali bezuspeha,odradila sam osnovne analize ali jedino hormone mi nisu jasni,sve ostalo i kod mene i kod mm je u redu,,

ovako:3 dan ciklusa:
tsh 5.86 rf(0.35-4.94)
t4 83.2 rf(62.7-150.8)
t3 1.76 rf(0.89-2.44)
fsh 6.7 rf(2.8-11.3)
lh 1.8 rf(1.1-11.60
estradiol 80 rf(0-587)
testosteron manji od o.69 rf( je manji od 2.77)
prolaktin 316 rf(40-530)
i progesteron 21 dan ciklusa 0.57 rf(3.82-50.56)

takodje sam radila i prolaktin profil u 8h 654.9,u 11h 664.5,i u 13h 556 e sad referebtne vrednosti(108.8-557.1),da ne zaboravim da sam par dana pre nego sam radila prolaktin profil imala nesanicu i otisla da radim profil kao zomb.Danas mi je stigo amh 0.9 rf(0.5-5.3).
hvala unapred.Pozdrav

(odgovor članu mica slavljenica)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Antimilerov hormon
13.7.2011 16:45:48   
nina26
Cvrcak, Conti je malo zauzeta trenutno, ali javice se ne briniuser posted image

(odgovor članu cvrcak 81)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Antimilerov hormon
13.7.2011 20:26:05   
cvrcak 81
Vazi dragauser posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Antimilerov hormon
15.7.2011 2:53:52   
Contesa
Postovana Gospodja Cvrcak 81,
Jer ste me prozvali, da vam odgovorim, onako po onome sto ste postirali, mada vas ne znam ni licno, ni poprilicno i ne znam, koja vam je istorija bolesti i kakvo vam je reproduktivno zdravlje u celosti.
Da pocnem sa TSH, kolegice na forumu, su vam nacelno rekli da je povisen, nije ekstremno, ali dovoljno da nemate ovulaciju, a kad se na to doda, da vam je prolektine u profilu i u panelu hormona isto povisen, dovoljno je reci da ne ste imali ovulaciju, ne znaci da ih obicno ne imate, ali ne bi me zacudilo da ne ovulirate odmah i sada, jer imate vec dva ozbiljna parametra koja pokazuju da je ovulacija suprimirana.
THS zbog fertilnosti, po americkim standardima mora biti 4.2, minimum, on se moze spustiti sa terapijom do jedno 1.75 ili max. 2, i onda kao sa sigurnoscu, ako je sve OK drugo, moze se i ovulacija  i desiti. Ne mora da gledam P4-to je skracenica za progesteron, za da znam da imate problem za O, medjutim, sasvim mi je drugo palo u oci, a to vam je odnos FSH i LH, to mi se ne dopada previse, iako u principu ne vjerujem FSH-koji polako no sigurno gubi svoje znacenje i podseca na AMH-za koji sam javno postirala da je zakonom zabranjen u Canadi, jako ga retko neko radi u USA i za veliki kes, jer nije pouzdan uopste. FSH vam je vise od 3 puta veci od LH, to moze da uputi na manju ovarijalnu rezervu, na koju se morate koncetrisati, odnosno morate paziti sta i kako dalje, pretpostavljam da ste mladi covek, ali zaista lepo pretestirate sve vase hormone u jedno najmalje 3 konsekutivna ciklusa, i ako se onda sve ovo potvrdi, morate poceti sa terapijom. I to za TSH, i za prolactine, a ova za smanjenu ovarijalnu rezervu- e tu leka nema, zato morate sve proveriti ponovo, jer vam ne vredi nikakva stimulacija sa ovim hormonima uopste.
Niste izgubljeni uopste, ne panicite, neko je rekao da stres nije merodavan za sve, pogotovo kad je plodnost  u pitanju, to je laz, stres totalno poremeti i prolaktin i TSH, a postoje i indicije da je FSH visi u cikusu kad je stres predominantan. Ako vam je genetika OK sa majcine strane i ako niko nikada nije imao predvremenu menopauzu, onda se treba pozuriti sa bebom, ali ne mozete nista uciniti dok ne sredite svoj hormonalni status u normalu. Velika je greska nasih kolega na Balkanu, sto ne obracaju vecu paznju na hormonski status, jer je to MUST i treba se animirati nasa javnost da su reproduktivni endokrinolozi jako bitni u lecenju neplodnosti.
Svako dobro zelim svima, i molim vas cekirajte si sve svoje rezultate odmah.

(odgovor članu cvrcak 81)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Antimilerov hormon
15.7.2011 11:19:28   
cvrcak 81
Hvala Vam Gospodjo Contesa,stvarno ste divni.Poslusacu Vase savete.
Veliki pozdrav i svako dobro.

(odgovor članu Contesa)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Antimilerov hormon
22.7.2011 13:27:14   
tajnica
Contesa, molim Vas da pogledate moje rezultate, potpuno sam zbunjena. Imam 37 godina, moj muz 35 i upravo sam prosla kroz VTO  pocektom jula .Uz svu stimulaciju (35 ampula Menopura) bila je samo jedna jajna celija kod koje nije doslo do zadovoljavajuce fertilizacije i deobe, tako dalje nista nije ni radjeno.

Rezultati 3. dana ciklusa (31.01.2011) su

ESTRADIOL            314 pmol/l
LH                          2,66 mlU/ml
FSH                        6,43 mlU/ml
PROGESTERON      0,4 nmol/l
PROLAKTIN            360,91 mlU/l
TESTOSTERON       1,85 nmol/l
UKUPNI T3             1,96 nmol/l
UKUPNI T4             106,93 nmol/l
TSH                        2,32 mlu/l

Nisam sigurna sta dalje a vreme prolazi.Da li ovi nalazi ukazuju na ovako los odgovor na stimulaciju?


(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Antimilerov hormon
22.7.2011 13:31:10   
tajnica
Contesa, molim Vas da pogledate moje rezultate, potpuno sam zbunjena. Imam 37 godina, moj muz 35 i upravo sam prosla kroz VTO  pocektom jula .Uz svu stimulaciju (35 ampula Menopura) bila je samo jedna jajna celija kod koje nije doslo do zadovoljavajuce fertilizacije i deobe, tako dalje nista nije ni radjeno.

Rezultati 3. dana ciklusa (31.01.2011) su

ESTRADIOL            314 pmol/l
LH                          2,66 mlU/ml
FSH                        6,43 mlU/ml
PROGESTERON      0,4 nmol/l
PROLAKTIN            360,91 mlU/l
TESTOSTERON       1,85 nmol/l
UKUPNI T3             1,96 nmol/l
UKUPNI T4             106,93 nmol/l
TSH                        2,32 mlu/l

Nisam sigurna sta dalje a vreme prolazi.Da li ovi nalazi ukazuju na ovako los odgovor na stimulaciju?


(odgovor članu Contesa)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Antimilerov hormon
22.7.2011 14:26:04   
nina26
Tajnice, napisi samo ref.vrednosti kako bi mogli da komentarisemo rezultate, ovako nista ne znace.

(odgovor članu tajnica)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Antimilerov hormon
22.7.2011 18:52:48   
tajnica
Contesa, molim Vas da pogledate moje rezultate, potpuno sam zbunjena. Imam 37 godina, moj muz 35 i upravo sam prosla kroz VTO  pocektom jula .Uz svu stimulaciju (35 ampula Menopura) bila je samo jedna jajna celija kod koje nije doslo do zadovoljavajuce fertilizacije i deobe, tako dalje nista nije ni radjeno.

Rezultati 3. dana ciklusa (31.01.2011) su
-------------------------------------------------------------------------------------
                                                                  ref. vrednosti folikul faza
-------------------------------------------------------------------------------------
ESTRADIOL            314 pmol/l                          77-921
LH                          2,66 mlU/ml                      2,39-6,60
FSH                        6,43 mlU/ml                       3,35-21,63
PROGESTERON      0,4 nmol/l                          0,32-0,95
--------------------------------------------------------------------------------------
                                                                     refern. vrednosti
------------------------------------------------------------------------------------
PROLAKTIN            360,91 mlU/l                    108,78-557,13
TESTOSTERON       1,85 nmol/l                         0,45-3,74
UKUPNI T3             1,96 nmol/l                         0,89-2,44
UKUPNI T4             106,93 nmol/l                    62,67-150,83
TSH                        2,32 mlu/l                         0,35-4,94


Dopunicu i sa nalazom AMH, mada se vrednosti  neobicno razlikuju , radjen u Konzilijumu oba puta.

Uradjen 1. put 11.02.2010 god. iznosi :

0,043  5-6 dan ciklusa  0,000-5,290 ng/ml
          cut off                0,100-0,100 ng/ml

Uradjen 2. put 31.01.2011 god. iznosi

0,390  5-6 dan ciklusa  0,000-5,290 ng/ml
          cut off                0,100-0,100 ng/ml


Nisam sigurna sta dalje a vreme prolazi.Da li ovi nalazi ukazuju na ovako los odgovor na stimulaciju?


(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Antimilerov hormon
22.7.2011 22:43:46   
meyo
tajnice prema referentnim vrijednostima nalazi su u  granicama normale..al
svi se hormoni posmatraju u medjusobnom odnosu tako da ce sigurno i se javiti jos neko sa potpunijim informacijama ono sto sam ja primijetila to ti je odnos FSH i LH hormona.. da li ti je nekad neko rekao da imas PCOS
jer obicno je to prvi znak mada ne mora da znaci ...


(odgovor članu tajnica)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Antimilerov hormon
22.7.2011 22:47:47   
degu
meyo pomešala si, PCO je kad su LH i FSH u inverziji, tj. kad je LH višli od FSH.
Tajnice javiće ti se Contesa, ona je stručna, da ti mi sad ovde ne nagađamo.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Antimilerov hormon
22.7.2011 22:49:44   
lidija 011
Nema PCOS, jer je kod nje fsh veci od lh (skoro 3 puta), sto moze da ukaze na slab stimulacioni odgovor koji je imala, ali javice se Contesa pa ce sve detaljno objasniti(kao i uvijek)user posted image

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Antimilerov hormon
22.7.2011 23:11:40   
meyo
eh j*** ga bolje da nista nisam pricala
da pomijesah user posted image user posted image user posted image user posted image sory sory


(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Antimilerov hormon
22.7.2011 23:13:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lidija 011

Nema PCOS, jer je kod nje fsh veci od lh (skoro 3 puta), sto moze da ukaze na slab stimulacioni odgovor koji je imala, ali javice se Contesa pa ce sve detaljno objasniti(kao i uvijek)user posted image

Nije tri puta, nego za tri....To nije toliko strasno...Bar su meni tako rekli..

(odgovor članu lidija 011)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tri znaka koji ukazuju na to da je žena pl...
Kada je žena u takozvanim plodnim danima, njeno telo to pokazuje i spolja, uz sitne signale koje možete naučiti da prepo...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here