RE: Antimilerov hormon (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


nina26 -> RE: Antimilerov hormon (6.8.2011 17:52:35)

Hvala Maslacak na info[sm=smiley31.gif]t

Norprolac nema ama bas nikakvih nezeljenih efekata, i deluje isto dobro, mada ja nisam pila celu tabletu vec samo 1/4,ali evo Mici je pila celu, i bas joj je snizio.

E sad koliko mu traje dejstvo ne znam, ali i ovaj tvoj lek mi deluje ok, raspitacu se. Hvala u svakom slucaju.




nina26 -> RE: Antimilerov hormon (6.8.2011 17:54:00)

Da, ali cemo uraditi tri u prirodnom ciklusu...ne smem da rizikujem, jer po svemu sudeci imam insuficijentne jajnike


Ma ja mislim da vama nece trebati ni ta tri puta[sm=bravo.gif]




Anoniman -> RE: Antimilerov hormon (6.8.2011 17:54:44)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley27.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




mica slavljenica -> RE: Antimilerov hormon (6.8.2011 18:38:26)

Nina,  koliko sam ja upucena, cabergolina u Srbiji nema, bar mi je tako rekao neurohirurg na VMA, pa mi je preporucio da ga nabavljam iz inostranstva (sto tebi nije problem) ali mi je na kraju moj gin. rekao da to nije lek izbora za mene i dao mi norprolac, a ti probaj, mozda je bolji. Jedino sto mislim da terapiju ne treba prekidati do ostvarivanja trudnoce, bar su meni tako rekli.
Hm... opet ja na rr[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




nina26 -> RE: Antimilerov hormon (6.8.2011 19:45:55)

Ja sam ti rekla da cu te blokirati[sm=jezicek.gif]

Ma pomagao je meni i ovaj nas Norprolac,samo moram da nastavim da ga pijem, a znas kako sam radoznala, svaku bih novu drogu da probam [sm=smiley36.gif]




Contesa -> RE: Antimilerov hormon (7.8.2011 16:00:48)

Za sve zainteresovane za snizenje Prolactina i TSH-a,
Postovane kolegice na odlicnom Forumu, zelim kao jako kompetentan profesionalac, da postiram sve sto vas zanima oko farmakologije svih ovih preparata i svega ostaloga, ali smatram da se sa lekovima mora biti ultra obazriv. Vidim, diskusija je otisla predaleko, tu se vec i propagiraju lekovi, svako ima pravo na svoje misljenje, ali zelim otvoreno reci, da ja sam jako prozvana da govorim o tome, pa se ipak ne osudjujem da kazem, uzmite ovaj lek u ovu dozu etc.
Evo zasto, hormoni, nisu bomboni, evo citam da se i clomifen daje kapom i sapom na Balkanu, bez nikakvog proveravanja hormona i/ili UZ uz sve to, bez nikakvog monitoringa. Sta bi bilo da svako uzima na svoju ruku, recimo bilo sta da si suprimira TSH i prolactine, samo za da bi dobio svoju jako zeljenu O.
Smatram, da svako mora prvo da poseti asalnog repro endokrinologa, da ima ko da ga vodi zaista i da konacno, pocne sa terapijom uz stalan monitoring. Znam da su i nasi lekari-svaka cast izizetcima-jako neodgovorni po ovom pitanju, ali da pacijenti sami sebi ordiniraju terapiju, na osnovu ovoga sto mi postiramo, nije resenje.
Ljudi razviju brutalne nezeljne efekte i onda je kraj price, svakako.
Inace postiracu ako ima interesa, sa vrhusnkog farmakoloskog aspekta, generacije preparata koje se koriste za suprimiranje TSH i Prolaktina, ako bude trebalo. Hvala.
PS: Krucijalno, recimo TSH i do 5 po americkim standardima maticni lekar (GP) opste prakse, moze reci da je normal, dok reprodiktivac zna da gornja maksimalna granica, je preko sile 4.2 i to za zene jako iznad 40 leta, dok zene do 30 leta moraju imati bar ispod 2-3, preko sile 3.5 je TSH dozvoljen za zene blizu 40 leta, znaci vestacki se spusta i normalan TSH samo da bi se postigla O, ako svi dr. faktori za istu su tu i su normalni. Za prolactine, gornja granica je bila i do 50 nedavno na 3d, ali smustili su je i na 30, samo zbog plodnosti, iako taj prolaktine nije nenormalan uopste, ako ne mislite radjati decu. Zato obican lekar opste prakse i cak opsti endokrinolog, nemaju isti pogled na ovu problematiku, kao uze specijalizavani repro profesionalci, jer oni sami znaju impakt minimalne vrednosti TSH i Prolactine, na impakt O.




Anoniman -> RE: Antimilerov hormon (7.8.2011 16:43:36)

Conti, draga, samo da te zagrlim[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]
Nadam si da si dobro i da ce i kod tebe uskoro da se zacne jedno malo cudo[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




GRGA -> RE: Antimilerov hormon (7.8.2011 17:33:24)

Contesa ................................moje postovanje..........vasi postovi su zaista odlicni.tako da i ja kao totalni laik....mogu nesto nauciti...............

Moje stanje sam vec ovde pisala,,i jedino tso me je zaista naljutilo kada je dr endokrinolog pogledao moje analize i referentne vrednosti!!!(a to mogu i ja da uporedim))!!!!!

Rekao da je sve ok!!!!!!!!!Pritom je poceo da se prepire samnom..kko ja emam sve papire za IUI i kako on meni da da lek kada je sve ok!!!!

Pritom je samo pitao ko ce da mi radi,IUI ...........da li cam uradila briseve????I rekao kako na VMA nisu uradili dobar posao!!!

Zgrozila sam se Pritom mi je TSH 4.307

LH ......6.1
FSH-...5.7

I kako ja ,,jao stanovnik manjeg grada ,,da nadjem odlicnog endokrinologa u Bg -u ,,koji ce mi pomoci da snizim TSH!!!




Contesa -> RE: Antimilerov hormon (8.8.2011 14:56:13)

Za Mrs. Verolino,
Hvala vam draga, nadam se da ce dragi Bog biti milostiv prema svima, pa tako i prema nama, inace idemo dalje, pozitiva, nije naodmet svakome, pa i nama profesionalcima u biznisu. Sve najbolje, zelim svima na Forumu.




Anoniman -> RE: Antimilerov hormon (8.8.2011 15:11:08)

Tako je[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]
Pozitiva, pozitiva, pozitiva[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




bella80 -> RE: Antimilerov hormon (9.8.2011 13:19:43)

Zdravo svima,

Ja imam nizok AMH 0.44ng/ml,imam 31 god.2god. imam nezastiteni odnosi,i ako nemam urageno dr.testovi doktor. mi je sugerirao da odma idem na in vitro.Meni se cini da je to prenagla odluka.Draga Contesa sta bi mi vi preporucali.Inace imam i HPV,CIN1 i ranicka na grloto na matkata,dali toa vlijae na neplodnosta?Hvala vam unapred
Izvinjavam se zbog los Srpski.




Contesa -> RE: Antimilerov hormon (11.8.2011 1:46:22)

Za Mrs.bella80,
Realno, ne znam ko vas vodi, koji je to doktor, reproduktivac ili sta vec, koji nije upoznat sa indicijama za IVF, i koji vam nije uradio nikakve pretrage, a salje vas na IVF, kao da je to tehnika spasa i kao da je sve to tako jednostavno, i eto IVF je najpouzdaniji metod uopste, je li....Mene puno vise brine sto imate aktivni HPV, to je ozbiljan problem, nadam se da vas neko monitorise u vezi s njim isto, CIN1, jos ozbilnije, vidim govorite o grlicu materice, dali vam je uradjena konizacija ili bilo sto. Ne znam kako niste upuceni, da su ovo ozbilje patologije, jako bitne za plodnosti zene, i da svakako to i najplodniju zenu, moze da preobrne u neplodnu osobu, u najmanju ruku, mada implikacije HPV su jako vece od neplodnosti uopste.
Delujete mi da ste iz Makedonije i ja licno znam par tamosnjih doktora, koji imaju fiksaciju na AMH i koji njemu vjeruju kao da je to jedini parametar plodnosti, i pouzdano znam da su jako neupuceni i da nemaju pojma da je AMH odavno napusten, ja sam jako dobro obradila ovu temu, izvolite procitajte sve, da se jako ne povtaram, jer je ovo sve skupa preozbiljno. Cele fermane i kitape napisala sam o hormonima ovdje, i smatram da pod hitno morate uraditi sve pretrage, kao i sperma od muza i celi paket pretraga s tim u vezi, kod vas se moraju hormoni jako prokontrolisati i morate znati njihov nivo na 3d recimo, i to najvise E2, i eventualno FSH i LH u tom kontetstu, mada celi panel hormona je potreban pod hitno. Ako vam je E2 jako visok, daleko iznad 300, FSH daleko preko 40 i kusur i povisen LH koji ga prati u stopu, onda mozete misliti da nemate jaku ovarijalnu rezervu, ali da napomenem, to se ne vidi iz AMH, to nikako.
Konacno, i da je slaba ovarijalna rezerva kod vas, bez provera kanala, HSG, bez snimanje uterusa-koji je jako problematican kod vas-koja je svrha IVF uopste. IVF nije solucija za zene sa smanjenom ovarijalnom rezervom i neznim jajnicima, a pogotovo ne, sa problematicnom matericom, to nikako. Razlog je sledeci, jako slab ili gotovo nikakav odgovor na stimulaciju tokom IVF, i samim tim, po meni je totalno najblaze receno, neprofesionalno poslati nekog na IVF na osnovu samo AMH-nizak kao, bez nikakve pretrage i sa HPV i aktuelnu ranicu na uterusu.
Molim vas, nadjite asalnog reproduktivca da vas asalno vodi-ako ste iz Skopja-pravac Sistina-i neka vam sve ispitaju prvo, hormoni i uterus posebno i nakon svega, razmilsiti o svim opcijama.
Po meni IVF nije opcija koja se tako olako daje svakome gotovo na slepo. Hvala na paznji.
PS: Ja licno sve manje vjerujem FSH, a i moji mentori i svi jako upuceni u srzi ove problematike, sve manje i manje se vezu za njega kao parametar, jer vidi se da ce njegova sudbina biti slicna kao AMH, odnosno ostat ce kao nepouzdan parametar u proceni ovarijalne rezerve uopste.




bella80 -> RE: Antimilerov hormon (11.8.2011 12:57:13)

Draga contesa fala Vi na brziot i opsiren odgovor!!!

HPV to mi e dijagnosticirano na 31.03.2011,zaedno so cin 1,odma posle toa bev na tipizacija i na 29.04.2011 mi e daden rezultatot, imam HPV 18,(visokorizicen)[sm=smiley19.gif]Posle toa na 05.05.mi e pravena biopsija i rezultatot e:
Mikroskopski naod:
Biopticniot materijal se sostoi od dva biopticni fragmentiso promer od 0.2 i 0.4 sm.
Mikroskopski naod :
Mikroskopskiod pregled pokaza deka pomaliot fragment e povrsno biopsiran fragment od skvamozno metaplaziran epitel,bez subepitelijalna stroma,a na povrsinata na pogolemiot se gledaat podracja oblozeni so skvamozno metaplaziran,na mesta akantolicen epitel koj preoga vo mukoproduktiven ili prozoplasticen epitelkakov sto gi oblozuva i endocervikalnite zlezdi subepitelijalno.Vo stromata prisuten e sredno obemen mononuklearno kletocen inflamatoren infiltrat.
Spored toa,vo dostavenite biopticni fragmenti,ne se najdeni morfoloski znaci nitu za specificna virusna infekcija,nitu displasticno,odnosno maligno promenet epitel.
Mene mi e kazano deka biopsijata e negativna,mi dadoja da pijam reciproks(ciprofloxacin) i vaginaleti polyginax,i mi e sugerirano da odam na kontrola za 4 meseci.
N kontrola bev sega pravev PAPA test i rezultatot 29.07.2011:
Zaokruzeno mi bese:
ADEKVATNOST NA RAZMAZOT:
Zadovolitelen za analiza ama so losa fiksacija
Bethesda classification 1991:
Epitelni kletocni abnormalnosti
Infekcii:
Kletocni promeni sto asociraat na virusni promeni,dopisano so penkalo HPV
reaktivni promeni:
Inflamacija)vklucuva tipicna obnova)
Plocesti kletki:
Atipicni plocesti kletki(ASCUS)?
DOKTOROT NE MI SPOMNA ZA CIN 1 PA SE PRASUVAM DALI SEUSTE GO IMAM???
Vcera bev na tipizacija i cekam rezultati.Na vaginalno eho mi ja vide ranickata i mi rece deka mora da se gori so elektricitet.Go vide i rezultatot od AMH I MI PREPORACA ITNO NA IN VITRO.Inaku odam vo Plodnost Bitola.Cela sum zbuneta i ocajna ama blagodarenie na Vas se sreduvam polaku.Gi procitav skoro site Vasi postovi i nemate pretstava kolku mi pomognavte.Vie ste od beskrajna korist za site nas i se nadevam se svesni kolki dobrina pravite na ovoj svet.Beskrajno sum Vi blagodarna!!!!!!!




Contesa -> RE: Antimilerov hormon (11.8.2011 13:38:51)

Draga Bella80,
Molim vas da mi pisete i na makeodnskom ako zelite, poslala sam vam privatnu poruku via RR, pogledajte i/ili recite mi vasu e-mail adresu, da si postirate rezultate i privatno ako zelite, ipak je ovo srpski forum i to se treba postivati. Hvala!
PS: Odmah sam znala da je to Dr. Tase, on je jedan od onih koji jos uvjek se drzi AMH kao pijan za plot, i ne pusta ga, totalno nije upucen kao lekar, svet je otisao jako napred, a on jos uvjek smatra da je AMH sve, koja beda od profesionalca, zalosno i presramno za sve nas koji smo tu, sa samo jednim ciljem.....




tajnica -> RE: Antimilerov hormon (11.8.2011 22:19:13)

Samo da podelim sa vama iskustvo vezano za reproduktivnog endokrinologa.
Posle neuspele IVF (samo jedna jajna celija od koje nije bilo nista) otisla sam kod dr. S. Vujovic. Utisak je da zena jako dobro radi svoj posao, otvorena za pitanja, sugestije, saslusa vas, objasnjava svaki detalj.

Upucena sam da uradim sledece nalaze:

21. dan ciklusa: Progesteron.

2. dan ciklusa :  LH, FSH, Estradiol, Prolaktin, Inhibin B i AMH

21. dan ciklusa:  Progesteron

Nakon ovih rezultata konsultacije pa da se vidi sta dalje.


Ako vam trebaju neke informacije pitajte




GRGA -> RE: Antimilerov hormon (11.8.2011 22:33:07)

Postovana Contesa[sm=rozica.gif]


Na ovom forumu sam poprilicno dugo,a jos duze se lecimo od striliteta...Naime ,da ne duzim pricu,,mm je godinama bio lecen pogresnim terapijama(da napomenem da smo iz manjeg garda)

Nakon silnih analia,,koje su ok,,moji nalazi su svi u redu,,nalazzi mm-a su ok,,malo smanjen broj pokretnih spermatozida ali dovoljni za oplodnju...

Uradil sam test na hormone i ne znama koji mi sve doktor nije pogledao i rekao da je sve ok[sm=zmeden.gif]..Tu sam zbunjena...

TSH-4.307 !!!Upucena sam na Visegardsku,,da mi se pregledaju nalazi i radi IUI!!!

Znima me da li je taj nalaz dobar ,,s obzirom d aje u granicama referentnih vrednosti,,ili zaisat mora biti ispo 2,,da bi se ostvarila trudnoca!!

Hvala vam puno,,,moje postovanje




Contesa -> RE: Antimilerov hormon (12.8.2011 14:32:13)

Za Mrs. GRGA,
Ako ikako zelite da vam komentarisem rezultate, postirajte sve, sa sve referentnim vrednostima, kratko i jasno, pa da onda imamo o cemu da pricamo. Vidim da postirate intenzivno, kolegice na Forumu, su vam jako dobro odgovorile puno toga, ne vidim kako ne prihvatate dr. misljenja, a definitivno imate problem, rezultati vam nisu tako perfect kako sto mislite, i/ili kako sto su vam pojedini kolege doktori rekli. Svejedno, zelim vam svako dobro. Obratile ste mi se, zato se osudjujem da postiram vam licno, inace to ne radim. Hvala.




Alexis79 -> RE: Antimilerov hormon (12.8.2011 14:58:22)

Draga contesa kad i ako budete stigli volela bih da cujem vas komentar na moje rezultatte.

FT3   2,7   (ref   2-4.25 pg/ml)
FT4   11.8 (ref   7-18 pg/ml)
TSH   2.0   (rer  0.3-5.5 mlU/l)
kortizol u 9 h 551 (ref 154 -638)
prolaktin  u 9 h 1155 ; u 10 h 597 ; u 11 h 320  (ref 130-700 uIU/ml)

estradiol 24.65  (ref 18-147 pg/ml)
testosteron 0.48 (ref 0.1-0.9 ng/ml)
progesteron 0.62 (0.1-0.54 ng/ml)
Lh 2.70 (ref 2.0-8.0 mlU/ml)
Fsh 5.88 (ref 2.9-9.0 mlU/ml)

AMH 2.80 (ref 0.5-5.3 ng/ml)

Papa nalaz je uredan kao i svi brisevi i virusologija.
Vise puta sam vadila ovako kompletne nalaze i uglavnom su slicni.
Ovog puta mi je prolaktin u prvom vadjenu povisen.
Pre 2 godine sam bila na terapiji norprolakom zbog povisenog prolaktina i to se sredilo .Svi nalazi su mi bili dobri .
Prolaktin mi je npr u januaru bio u 9 h -598 ;u 10 h -430 ;u 11 h -310 .
A ovo su rezultati iz maja meseca.
Radjene su nam 2 IUI prva sa terapijom klomifena a druga sa gonalom.
Obe neuspesne.
Predlozena nam je VTO ,ali su nas u Beogradu odbili sa naznakom da je potrebno uraditi jos 2  IUI.

Muz ima dijagnozu Astenozoospermia i Teratozoospermia




GRGA -> RE: Antimilerov hormon (12.8.2011 15:13:17)

Postovana Contyesa..........

Ja sam zaista zbunjena zena.........postiram jer se vise ne znam kome obratiti za pomoc.........

Prihvatam misljenja,,ali onda dobijem misljenja 7 lekara da je sve ok--jer je u granicama,a onda mi 3 devojke sa rr-A kazu da ne valjaju analize.???????

Da verujem da nesto nije najbolje,,i nadam se da cu neci lekar koji ce mi reci sta!




Contesa -> RE: Antimilerov hormon (18.8.2011 2:19:28)

Za Mrs. Alexis79 ,
Izvinite me sto vam nisam odmah postirala, jer sam jako zauzeta svojim zivotom i jurnjavom po klinikama (spremanjem svoje knjige u vezi ovog problema isto).
Niste mi napisali ni koliko godina imate-pretpostavljam da ako ste '79 godiste, ili ne znam, isto nemam pojma kolko dugo pokusavate sa svojim partnerom za bebu, najbitnije dali ste uopste ikada uradili HSG i/ili sonogram i dali vam je uterus perfectan, sve ovo pitam, jer je to MUST za da bi IUI uspela uopste, plus naravno treba extra sperma, nikakav problem u spermatogramu, inace nema svrhe ici na IUI, ni slucajno.
Buduci da nemam pojma o ovome, samo pretpostavljam, komentirat cu vam, ono sto ste vi postirali.
TSH vam je brutalno dobar, upucuje na eventualnu plodnost, mada vam je prolactine jako povecan, mal milion puta sam jako decidno rekla, da prolactine stvarno blokira O, cak i ako je sve OK sa jajnicima i ovarijalnom rezervom i to jednim jako suptilnim mehanizmom se sve to skupa suprimira, tako da ne vidim razloga za IUI sa ovakvim prolaktinom, jer vi definitivno ne ovulirate vec duze vreme asalno, gotovo je nemoguce ovulirati sa vakvim disbalansom. Vi sami pisete da ste bili na terapiji, zasto niste sada, nemam pojma, vi morate da budete jako puno na terapiju i da budete suma vremena na istoj, jer prolactine treba da se sanira postupno, da se izbegne jaki sok po organizam. Dali vam je ikada radjena magnetna rezonanca glave, za da se cekira micro ili pico adenom hypofize, to je najcesci razlog, vako nesaniranog prolactina, ako nije, nije na odmet uz savjet sa asalnim repro endokrinologom, da uradite isti.
Cortizol? cemu, koja je poenta da se on ispituje, pretpostavljam da je ovo 3d rezultat i on je povisen, ali to nije cilj naseg razgovora ovdje.
Testosteron je OK, nemate ni PCOS sto je veliki plus, ali progesteron upucuje na ono sto vam govorim, ne ovulirate obicno, ne gledam svrhu u disbalasu da idete na IUI, za to vam trebaju jaki folikuli i perfect balans koji nemate trenutacno.
Za kraj, ostavila sam zadnji korpus hormona, to su vam FSH, LH, i estrogen E2, FSH se vodi kao u normali-sve manje vjerujem njemu, kao parametar ovarijalne rezerve, vidim da je on skoro 2.5 puta visi od LH, sto u konjukciji sa jako niskim E2, a pogotovo sto E2 je nizak do granice da je upitan i kvalitet jajne celije, ne cudi me sto ne ovulirate previse, jer i da je prolactine perfect- a nije, vi imate prenezne jajnike, ne cudi me sto nemate jaki odgovor na stimulaciju, nemate jaku ovarijalnu rezervu pretpostavljam, to je jako bitno da se monitorise mora, jako, jako pazljivo. Uradite 3 konsekutivna ciklusa celi panel hormona i sledite u svaki vasu eventualnu O naturalno, ako ne ovulirate naturalno-obicno clomifen ne pomaze, a Gonal jos manje, jer ako je E2 prenizak, imate slabi odgovor na stimulaciju, to moze da se desi i na IVF i to je glavni razlog za neuspesnost istog.
Vidim postirali ste dijagnoze partnera....uh, Teratozoospermia
znaci kompletno abnormalna morfologija spermatozoida-pojava koja ne zeli niko da vidi za IUI, a isto rekli ste i Astenozoospermia sto je premalena mobilnost istih, to je sve nedovoljno za uspeh i naturalno, sa tempiranim odnosima i sa IUI.
Pod hitno nadjite jako dobrog i repro urologa i repro endokrinologa za vas i po meni, iako nije nista izgubljeno, idite na IVF i to ISCI, jer samo tako moze da se odabere asalan spermic, s kojim bi se vasa jajna celija inta-citoplazmatski oplodila sa spermom koja je jako problematicna. Svakako, vi morate biti ultra balansirani, kao prvo i dalje jako je upitna vasa ovarijalna rezerva, mora se biti jako pazljiv, jer su vam jajnici nezni, oprezno se mora postupati, iskreno vam zelim svako dobro i svima na forumu.
PS: Imate povecanu tezinu?!, cim nemate PCOS, nije veliki problem, mada za jaku plodnost, treba se biti idealno tezak, niti preslab, nikako visak kilaze, ni slucajno, pogotovo ne na stomaku ili sl- to ce biti posebno poglavlje moje knjige.




GRGA -> RE: Antimilerov hormon (18.8.2011 18:52:01)

Postovana Contesa

na predhodnom postu ste mi objasnili da vam moram sve obajsniti,,kartko i jasno .Zaista mi je bitno Vase strucno misljenje jer sam zena iz unutrasnjosti,gde ,,na zalost,lekari ne obracaju paznju i kazu sve je u redu...

Godinama nemamo dece,,nikada nisam ostajala trudna..6 godina

mm radio sve bakterioloske testove nalazi uredni...Ultrazvucni pregled,test na tumor markere,hormonski status-sve u redu..
Zadnji nalaz spermograma

Nepokretni.65%

aktivni.25%
u mestu.10%

broj spermatozoida.24.5.(pre radjenog spermograma koristio 3 meseca profertil kapsule,pre njih proxseed)

Moji nalazi uredni--menstruacije na 30 dana redovne,,HSG uradjen -jajovodi prohodni,,
Pre mesec dana radjen test OGTT---3,70
nakon 120 min-3,70

PRL....532,8...............ref vred...59.0-619.0

TSH.........4.307........................0.350-5.500
T4..........111.6...........58.1.-170.0
T3.........2.10.............0.90-2.79
ESTRADIOL....148.4

Progesteron.....0.800........0.318-0.954 folikularna faza

3.816-50.562 lutaciona faza

testeron.........4.11.........0.31-4.51

LH.................6.1.....2.4-12.6 folikularna faza

14.0-95.6 ovulaciona faza

FSH...............5.7......2.5-10.0 folikularna faza

3.4-33.4 ovulaciona faza

1.5-9.1 lutaciona faza
ahaormoni radjeni 3 dana ciklusa


progesteron 21 dan ciklusa...........47.2

AMH..............7.00ng/ml..........0,5-5,3

Prolaktin profil--------u 8 h..1890,0

u 11h......376.0

u 13h.....196.0

Zajedno sa tim analziza ma radjen GTT nalaz glukoza pre opterecenja.........5,5

60min posle---4,4

120min posle........5,3

180min......6,1

insulin............10.5(pre opterecenja)..........<27

3.4(60min posle)..........<27

<2.0(120min posle).............<27


Papa nalaz u redu,,koltoskopsi pregled u redu,,brisevi u redu,,radjena kompletna krvna slika -nalazi u redu,,Pre dva meseca radjena folikulumetrija,,na 16 dan uocen folikul 22 mm...na 18 dan pracenja folikula folikul nije uocen.......Endometrijum je 11mm-14mm




Alexis79 -> RE: Antimilerov hormon (19.8.2011 17:49:27)

Postovana Contesa hvala vam na ovako iscrpnom odgovoru .

Zaboravila sam da napisem da imam 32 godine a muz 45 .Vise od 5 godina kako pokusavamo da se ostvarimo kao roditelji.
Poslednje 2 godine smo po lekarima i bolnicama.
Tad mi je otkriven visoki prolaktin i bila sam na terapiji 6 meseci.
Doktor mi je prekinuo terapiju jer je smatrao da se prolaktin sredio.
(Radim opet rezultate za 15 -tak dana pa cu videti sad kakvo je stanje)
Hsg mi je radjen u martu 2010 godine i obe tube su jasno propusne i vidljive.

Nas su eminentni strucnjaci iz Beograda sa ovakvim rezultatima vratili sa Vto .[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Preporuka je jos dve IUI .
Moj doktor u Kragujevcu se sa tim ne slaze.I on tvrdi da sa ovakvim rezultatima jedino IVF ili ISCI.
A visak kilograma ima upravo na stomaku i to mi je i moj dr. preporucio da skinem.Nekih 5-6 kg.
Potrudicu se[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Verovatno cemo odustati od ove varijante preko fonda ,zbog svih zapekljancija i zbog ukidanja prava da se VTo radi na  privatnim klinikama.A i skupili smo neke pare.
Planirali smo da odemo za Leskovac kod dr.Stojkovica.




Contesa -> RE: Antimilerov hormon (23.8.2011 4:00:46)

Za Mrs. Grga,
Oprostite sto vam sada pisem, jako sam zauzeta sa svojim zivotom i radim na osmisljavanjem knjige u vezi ove problematike, citam sta se desava, ali ne stignem da napisem sve.
Vidim da vas salju na IUI, ne znam po ovome sto citam ovdje i sto non stop postirate po forumu, vi definitivno niste za IUI, ni slucajno. Uostalom, neka vam je sa srecom, ali ja profesionalno ovo moram da komentarisem i mislim da je krajno neprofesionalno poslati nekoga jako disbalansiranog na IUI i plus sa tako neadekvatnom spermom, vi niste nikada bili trudni i ne razumem zasto niste nikada uradili pretrage i zasto sada to cinite, nakon 6 godina....konacno, nigde ne pise kolko imate godina i sta se sa vama desava u vezu reproduktivnog zdravlja, vidim nemate ni dijagnoze, niti terapije i sokirana sam sto ste radili prvi put hormone sada nakon svega i to, uradili ste i HSG prvo, a hormone na kraju, pa hormoni su prvi i neprikosnoveni parametri zenskog i muskog reproduktivnog zdravlja i tu pocinje i zavrsava se svaki tretman.
Za spermu, ovo je nedovoljno za normalan snosaj, a kamoli za eventualni IUI, ni slucajno, ni govora, sa vakvim spermatogramom, nijedna ozbiljna klinika u Americi vas nece pogledati, cak nece ni da vam uzmu pare za IUI, reda radi, odbit ce vas i poslat ce muza na pretrage ponovo, da radi sve hormone i on, i da radi UZ i eventualnu biopsiju, ako izvade asalne spermice, makar i jedan, odmah ako ste vi u redu, poslat ce vas na IVF ISCI ako ispunjavate uslove za isti. I samo broj spermica je mali i najbitnije sledi problem sa spermatogenezom, a to je nepokretni su isuvise, ako uradite post coitalni test, odmah ce se utvrditi da je sve ovo sto pricam tacno i da niste sa ovom spermom, ako je ovo tacno, ni za tempirane odnose, a kamoli za IUI.
Dalje o vama, vi ste u kompletnom hormonalnom disbalansu, nije nista izgubljeno, ali trebat ce vam meseci sa terapijom da dodjete u normali i da budete pod stalnim nadzorom endokrinologa. Kao prvo imate PCOS, koji deluje nesto blaza forma, ali ima ga, nije lecen ikada i uzima maha svakako, licno ne verujem da imate vakav FSH, svi hormoni vam se moraju preraditi u 3 konsekutivna ciklusa, za da se zna pravo stanje stvari. TSH provizorno je u normali za neko ko je opsti lekar, ali za reproduktivca ovo je poviseni TSH koji ne upucuje na plodnost i moze se tolerisati samo TSH do 4.2, samo i samo ako je zena iznad 40 i kusur godina, inace u normali on mora biti jako nizi-sve devojke ovde su kao papagaji rekli ovo, evo i ja sad kazem, pa ako ne prihvatite sve ovo, vase je, mi smo svi rekli svoje. TSH blokira O i to je kraj price s tim. Imate jos jedan jako bitan blokator O a to vam je jako poviseni prolaktine, napisala sam cele fermane o istim, dnevni profil prolaktina pokazuje uzasno zabataljen slucaj, vi niste leceni ikada, ovo se jako fino moze regulisati terapijom, kao i TSH, oduzet ce vam jedno 6 do 10 meseci minimum, ali urodit ce plodom, samo ako je sve u redu sa ovarijalnom rezervom. Zao mi je, ali vi ne ovulirate vec duze vremena sa ovim rezultatima, ne vjerujem da vam je progesteron na 21 dan takav, O nema definitivno nemate ni blizu, jer imate 2 jaka bokatora na isti. Imate testosteron na gornju granicu, on vam je povisen u normalno stanje on ne sme biti tako, a razlog je vas PCOS koga imate, a isto potvrda za isti, su vam insulinska rezistencija i za ovo vam treba terapija, ne panicite uopste, sve je reslivo, samo se treba boriti i leciti. Endometrijum vam je fini, ne znam kakva vam je materica, to je ultra bitno, pretpostavljam da je sve u redu s tim, ali ovo sa O vam je tezi problem i ne znam razloga za isti, a sve upucuje na slabiju ovarijalnu rezervu iako vam je AMH visi kao. AMH niko nikuda ne radi, ovo je cisti promasaj i eto i u slucaju da covek nema O kao vi sada, pokazuje AMH jako dobru rezervu, a ustvari su to PCOS rezultati, a PCOS nakon endometrioze je dr. najveci razlog za zensku neplodnost u globali. Tako da zaboravite AMH.
Konacno estrogen, E2, ne znam koje su referentne vrednosti, za isti, niste napisali, po americkim standardima, ovo je ultra dobar E2, ali po srpskim vrednostima, sto su devojke ovde postirali, vidim, da je ovo na gornju granicu i to upucije na slabiju ovarijalnu rezervu, koja u zajednici sa PCOS-tom, upucuje na pravo stanje stvari, da nemate previse vremena za cekanje, da nije rec o perzistentnim folikulima-kao sto ste uvek postirali- to nije tacno i ne znam ko vam je to rekao i zasto, nego vi imate ciste i usred toga i usred pokacenog E2, jako slabo cete odreagirati na terapiju eventualno. Ne znam kako biste i clomifen podneli, ludost je sto su vam davali pregnyl onda, to su jake ciste od po 3 cm, mislim da ste postirali i ne znam ko vas folira kad vam radi folikulometrijom, jer najnormalnije folikuli si rastu u normali oni ne prerastaju u ciste, a usred PCOS-ta oni uvek prerastaju, nazalost.
Mislim da imate gubitak i kilaze i kose, zbog pokacenog TSH i zbog PCOS-ta, pogotovo zbog jakog testosterona i ovo nije reproduktivni problem sami, vec je metabolni poremecaj, ne brinite, i to se moze srediti, samo se treba stalozeno ici korak po korak. Za kraj potrazite savjete psihologa, jako tesko podnostite vakvu situaciju, cak i mi profesionalci koji pokusavamo za bebu, imamo podrsku psihologa i trazimo savjete, a  ako treba i terapiju od drugih, zato i za to se pobrinite, jer stres i plodnost ne idu zajedno, stres ubija, tiho, neznatno i konacno smrvi coveka u globali, zato se mora reagovati i na tom podrucju. Cim se metabolno i hormonalno izbalansirate, odmah cete biti puno bolji u celosti i na ovo cete gledati iz dr. perspektive.
Zelim vam svako dobro i idite odmah na repro urologa-koji ce voditi vaseg partnera-njegova sperma ne sme biti zelatina ikada i da vas srede prvo, pa onda na IUI, vako samo gubite dragoceno vreme i trosite novac, jer neizbalansirani nemate prevase sansi za uspeh i pored velike namere, ne vjerujem, u USA ne bi vam niko uradio IUI na ove hormone i spermu, ni slucajno. Hvala na paznji.




GRGA -> RE: Antimilerov hormon (24.8.2011 10:08:18)

Postovana Contesa,

hvala Vam puno na odgovoru,moram pronaci dobrog reproduktivog endokrinologa..I neke analzie moram ponoviti..Spermogram je bio mnogo mnogo bolji i ovaj mesec je jednostavo los!!!

...Zasto ne snamo ,,za koji dan cemo ponoviti analzie!Iskreno po vasem odgovru sam se bas iznenadila sto su me poslali na IUI--Mozda eto da odrade i taj posao da bih mogla na VTO...
..........OVde je sulov.Moras na 2-3 IUI--Zavisno kakao oni procene i tek onda VTO!!!!

.............Ince mm je odradio sve hormone,tumor markere,kr kompletnu krvnu sliku tes na natrijum,kalijum.Sve sve -i sv je u redu..

Materica mi je odlicna,kazu kao iz knjige ,,

...............................................................................Hvala VAM puno na dugom,lepo objasnjenom odgovoru da znam sta dalje!




Anoniman -> RE: Antimilerov hormon (6.9.2011 9:01:21)

Pitanje za nasu dragu Conti:

Da li je tacno da se vrednost Antimilera uzima kao prediktor opstanka trudnoce? Procitala sam da zene sa niskim AMH imaju vecu tendenciju ka pobacajima? Ta me cinjenica uopste ne veseli[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]   Volela bih da cujem vase misljenje[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>