|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Psiha utice na plodnost?
18.6.2011 16:35:41   
soni
hahah... isti slucaj user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Nina...)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Psiha utice na plodnost?
18.6.2011 16:37:43   
marija andrijana
user posted image user posted image user posted image   mom je jos i lakse... ne voli fudbal (jedna stavka manje)


(odgovor članu Nina...)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Psiha utice na plodnost?
18.6.2011 16:39:03   
Nina...
... pa mi kaze: I onda bi ti shvatila da se ja bavim konkretnim problemima, a ti izmisljenim koji u stvari ne postoje... ima istine, priznajem. Mi zene se previse opterecujemo stvarno, ali valjda nam je takav mozdani sklop.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Psiha utice na plodnost?
18.6.2011 16:46:25   
Inica
Sta reci o ovoj temi- ako je moja psiha toliko jaka- pa, svaka joj cast user posted image

(odgovor članu Nina...)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Psiha utice na plodnost?
18.6.2011 16:50:23   
New Mom
Možda to zavisi i od tipa osobe.
Ja kad sam planirala bebu, toliko sam sve planirala da naravno nije upalilo. Onda sam donela presudu da su mi jajnici buđavi i da od toga ništa neće biti i prvi mesec posle toga koji sam provela jako neobuzdano, stvarno se seksajući stalno i bilo gde, kao da sam tinejdžer, ostala sam trudna.
Ima i tona onih slučajeva gde žene koje godinama (decenijama) ne mogu da budu mame, usvoje dete, a u prvoj godini posle toga i same ostanu trudne.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Psiha utice na plodnost?
18.6.2011 17:13:02   
Katychoo
IZVORNA PORUKA: Nina...

... pa mi kaze: I onda bi ti shvatila da se ja bavim konkretnim problemima, a ti izmisljenim koji u stvari ne postoje... ima istine, priznajem. Mi zene se previse opterecujemo stvarno, ali valjda nam je takav mozdani sklop.


ooooo, ovo mi je toliko poznato, copy - paste! ali stvarno jeste tako.
mada, i oni umeju da se opterete. mm se mucio sa alergijom vise od god dana, ali ozbiljnom svakodnevnom alergijom, nekada vise nekada manje...isao na sva ziva ispitivanja, lezao po bolnicama, drzao dijete, o lekovima i injekcijama da i ne govorim, ali rezultata nije bilo...i naravno, ja sam mu stalno govorila da mora da se opusti i da ne razmislja o tome i da ce mu prestati kada bude nasao lek za koji ON i samo ON veruje da ce mu pomoci...i stvarno je tako i bilo. kupili smo neki lek za podizanje imuniteta, i njemu je alergija nestala za dva dana i nikada mu se nije vratil (sto je nemoguce od samo dve tablete).
znaci, ima nesto u vezi sa psihom, ja verujem u to. Ja nekako razmisljam, uradicu se sve sto mogu, ispitacu sve moguce, e onda mogu da se opustim i da cekam...drugacije stvarno ne mogu...


_____________________________

LOVELY

When the soul is ready, the things are too...:)

(odgovor članu Nina...)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Psiha utice na plodnost?
18.6.2011 17:13:02   
Anoniman
Pročitala sam samo prve dve rečenice u prvom postu i iznervirala se! Ljudi, ovo je notorna glupost! Pa kako da ne brojim dane ciklusa, nisam ćaknuta u glavu pa da ne znam kad treba da dobijem. Ko one seljančice po španskim selima što ne znaju da nisu dobile do trećeg meseca trudnoće, nego se tad onesvešćuju pa ne znaju od čega!?! Nije nego! Ovde je*e lud zbunjenog! I u ostalom sve devojke crtice trudnice su nam ovde primer suprotnog, a poslednji primer nam je Bea! To je moje mišljenje, a isto mislim da samo treba jako, jako da želiš da ti se to desi i kad bude vreme doćiće naša beba!
Uh što volim kad mi kažu da sam opterećena. Jesam, pa šta! I neću da se rasteretim dok ne ostanem trudna, a kad ostanem trudna slušaću Mocarta i Betovena i rasteretiću se!

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Psiha utice na plodnost?
18.6.2011 17:17:13   
Katychoo
hahaha, pcelka carice user posted image
i ja to mislim + mislim da samo treba razmisljati pozitivno, ne razmisljati o tome kao o problemu, cak i onda kada ga realno ima, jer i u tom slucaju je moguce resiti ga...



_____________________________

LOVELY

When the soul is ready, the things are too...:)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Psiha utice na plodnost?
18.6.2011 17:45:43   
Nina...
Pcelice smironi user posted image Ko ti drma kavez? user posted image  opusteno samo...

( samo da znas da se salim, da ne mislis za ozbiljno, ja se tako sa mojim najboljim drugaricama zezam kad je neka nervozna pitamo ko ti drma kavez )

< Poruku je uredio Nina... -- 18.6.2011 17:48:50 >

(odgovor članu Katychoo)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Psiha utice na plodnost?
18.6.2011 18:53:57   
Anoniman
Ne znam. Nije meni ništa. Nego me pametni dr nerviraju. Ne mislim ništa loše, ali kad odeš kod dr da uradite analize a on ti kaže da je to psiha user posted image . Mislim da bi drugačije bilo da nam dr kažu kao savet da kao naše babe, prababe, čukumbabe...odem do crkve, manastira zapalimo sveću i pomolimo se za ono što toliko silno želimo. Mislim da bi ovo imalo malo jače dejstvo za smirenje, nego reći ti si psihički opterećen. Jok, on će mi kaže da sam psihički opterećen. user posted image .

E ljudi, a pazite ovo "ja mislim", ovo nisam znala. Da mi nisu malo hormoni prolupali na ovoj vrućinčini, kad ja mislim. To obično ne radim! user posted image

(odgovor članu Nina...)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Psiha utice na plodnost?
18.6.2011 18:57:09   
soni
hoce to po vrucini user posted image !!! samo ti opleti , bice lakse

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Psiha utice na plodnost?
18.6.2011 19:00:45   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Pcelica Lena

N kažu kao savet da kao naše babe, prababe, čukumbabe...odem do crkve, manastira zapalimo sveću i pomolimo se za ono što toliko silno želimo.


Lepo rečeno:)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Psiha utice na plodnost?
20.6.2011 22:48:27   
koka79
IZVORNA PORUKA: bea83

ja ću ovde da iznesem moju teoriju i pitanje koje sam postavila i na crticama...kakve veze ima psiha sa tim ako smo oboje zdravi, meni je meni O redovna, pukne folikul, imamo odnose u pravo vreme?ako se sretnu zdrava jajna ćelija i brzi zdravi spermić kakve veze ima šta je meni tad u glavi?ne razumem ovo što svi potenciraju oko psihe...ne može se biti opušten ako nešto silno želiš...ja sam zatrudnela uz najveću moguću psihičku opterećenost...očigledno se desila prava ljubav izmedju spermića i jajne ćelijiceuser posted image

Mislim da si potpuno u pravu, ne znam zasto se ne bi desila trudnoca ako je sve ok. Mi pokusavano god.dana, ja sam toliko na Sioforu i nista. Pre Siofora pokusavali tri i po god., onda sam otkrila insulinsku rezistenciju. I sto sad nece? Verovatno ste sve gledale onaj klip kad gomila spermatozoida napada janu celiju, a prolazi samo onaj frajer s ruzom!!! Valjda ove nase jc, cekaju jednog takvog. Izem ti romantiku, ajde viseeeee!!!!! 

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Psiha utice na plodnost?
7.7.2011 23:23:08   
MrvicaMilanova
hahahah..kakve ste vi kraljice user posted image . Ja pokusavam da ostanem user posted image nekih 8 meseci i nista.Bili plodni dani ili ne.Inace imam mikrocosticne jajnike,ma sta to znacilo,a ostalo mi je sve u redu. Moj dragi ima vec dete iz prvog braka i sa njim je sve u redu ali nikako da se desi user posted image . Tako da sam ja pocela da citam "Moc podsvesti" i naisla na jedan veoma koristan (bar se nadam da jeste) savet. . "Zamisljajte svako vece kad legnete i ujutru kada ustanete,jer je tada podsvet najizrazenija kako ste ugledale user posted image kako vam raste stomak,mazite ga i ubedite sebe da je to stvarnost.Kako drzite svoju bebu u narucju i kako je dojite i ljubite".Ako ovo ne upali naci cu tog sto je napisao tu knjigu i poslacu ga na drugi svet,ako vec nije tamo!!!

(odgovor članu koka79)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Psiha utice na plodnost?
8.7.2011 14:33:54   
Katychoo
Dobrodosla Mrvice!!! I ja sam to citala, doduse u nekom clanku u novinama, ali bas to. Mislim i da sam pisala negde o tome...ja se trudim da tako razmisljam / zamisljam...a btw, vrlo smo slican slucaj , i mm ima dete iz prvog braka user posted image i pokusavamo skoro god dana, a sve je u redu...cekamo zajedno user posted image

< Poruku je uredio Katychoo -- 8.7.2011 14:36:39 >


_____________________________

LOVELY

When the soul is ready, the things are too...:)

(odgovor članu MrvicaMilanova)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Psiha utice na plodnost?
8.7.2011 14:49:47   
Anoniman
Imam i ja tu knjigu, stim što hvata prašinu, ali dobra je samo ja nikako da stignem do kraja. Ma ja se slažem, ali kaže kad me boli stomak da zamišljam da me ne boli, probala i nije mi uspelo. Ali! Kad mi se piski, a nemam gde da piskim znači moram da trpim, tu mi je uspelo da ubedim sebe kako mi se ne piški! user posted image , ali to sam vezbala jedno 10 godina! user posted image

(odgovor članu Katychoo)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Psiha utice na plodnost?
8.7.2011 15:03:35   
jance
vidim da pricate o necemu drugom,al me zagolica naziv teme pa sam se bacila u duboko razmisljanje dali je to sve u stvari istina. da se razumemo, pokusavali smo da ostanemo trudni 2 godine, te 2 godine sam i provela na crticama manje-vise tako da vecina zena na ovom forumu vec poznaje moje uspone i padove..
taj mesec kad sam ostala trudna ne mogu bas da kazem da sam bila nesto mnogo smirenija nego obicno (ja sam inace izuzetno neurozna licnost).. dobila sam otkaz, nogirala sam trenutnog ginekologa, a muckanje je tog meseca i za mene i za mm bilo samo antistress varijanta.. toliko sam tada bila u drugom problemu da pojma nisam imala ni kad sam u januaru dobila user posted image .. cak i kad sam se razbolela, pila sam paracetamol da skinem temperaturu 36.9 jer su me utripovali da je to najgora temperatura za razboleti se...
(samo da napomenem da sam tada vec bila trudna a i do sada mi je telesna temperatura tolika)..
uglavnom zene moje, stvari stoje ovako.. necu vam soliti pamet sa varijantama :samo se vi opustite i beba ce doci, jer da se razumemo ja sam to i tada mrzela i do sada tu izjavu mrzim. samo vas molim da ne zanemarite ovo vreme koje imate sa muzevima dok ste sami bez dece.. negujte svoj odnos i ucite da komunicirate.. najbolji poklon koji svojim bebicama mozete da date jesu stabilni roditelji i srecna porodica....
ok. dosta filozofiranja, volim vas puno i potpuno razumem vase muke user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Psiha utice na plodnost?
8.7.2011 15:08:31   
Katychoo
user posted image user posted image bitno je pcelka da rezultata ima! ja sad bas nesto razmisljam...koji sam ja covek...da, mislim da psiha deluje ako time mozes nesto da postignes, ali ne, ne mislim da psiha moze da deluje negativno, destruktivno, to neeeeee!!!
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

LOVELY

When the soul is ready, the things are too...:)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Psiha utice na plodnost?
8.7.2011 15:33:30   
smeskicTB
IZVORNA PORUKA: jance
samo vas molim da ne zanemarite ovo vreme koje imate sa muzevima dok ste sami bez dece.. negujte svoj odnos i ucite da komunicirate.. najbolji poklon koji svojim bebicama mozete da date jesu stabilni roditelji i srecna porodica....
ok. dosta filozofiranja, volim vas puno i potpuno razumem vase muke user posted image

skoro nisam cula nesto mudrije i pametnije!
ovo je zapravo kljuc!user posted image
jance puno ti hvala!
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Psiha utice na plodnost?
8.7.2011 15:41:49   
Nencynency
Drage moje,ja sam nova!user posted image Lepo je sto postoji ovaj sajt i forum jer je mnogo lakse "razgovarati"sa zenama koje imaju isti problem.Nerviraju me kada mi pocnu sloilti pamet:ne razmisljaj,desice se....ne opterecuj se....Pa o cemu drugom da razmisljam??????/user posted image Imala sam missed u decembru,i ja evo 4 mesec pokusavam i nista....cini mi se svaki put mi je sve teze kada dobijem...Nadam se da cu uspeti da se izborim i sve mi,i da ce svaka sto pre ugledati user posted image  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Psiha utice na plodnost?
8.7.2011 15:53:20   
vukosava
Apsolutni sam duduk u polju medicine al misljenja sam da promenis doktora i nadjes nekog koji moze da ti radi na fizioloskim problemima. Ja mislim da je nebuloza savetovati zenu koja zeli dete da se opusti i da zaboravi na sve to. Ako to stvarno mnogo zeli, a ako je doktor musko onda nema pojma o cemu prica definitivno jer nije bio u toj situaciji (pogotovu ako je ginekolog a savetuje o psiholoskim stanjima).

Ogradjujem se, nisam nikakav strucnjak za neplodnost.

Ali - ja bi na tvom mestu otisla kod drugog doktora, pogotovu onog koji nece da mi drzi predavanja o mojim raspolozenjima jer je placen da gleda u druge organe i trazi uzorke. Bolje nego da gubis vreme sa ovim savetima, opusti se bice sve u redu. To moze i svaka baba da ti kaze...

Mozda je to samo njegov signal: ja ti ne znam sta drugo da ti kazem...

(odgovor članu Nencynency)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Psiha utice na plodnost?
8.7.2011 17:13:51   
Anoniman
Ja kad mi kažu da je to sve psiha i da ne razmišljam, mislim i kažem "epa ima baš da mislim o tome". Kako da ne razmišljaš kad to toliko želiš i mislim da tu nema štete već samo dobiti. Ako misliš o tome, malo je verovatno da ćeš uraditi nešto što bi izazvalo pobačaj. I uostalom, ja hoću da budem opterećena pravljenjem bebe, trudnoćom i svim tim "glupostima" i jedva čekam da se to desi, jer su mi dosadili sa pričama o tome kako će mi tad biti loše, jer ću imati ludo dete od kojeg neću moći ni da prdnem. Poštn oni svi unapred znaju kakvo će mi biti dete.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Psiha utice na plodnost?
8.7.2011 19:46:46   
degu
Ja se slažem i sa Pčelicom i Vukosavom, mislim da Dr- koji govore da samo trebamo da se opustimo, da je sve to psiha u stvari time pravdaju svoje neznanje i nestručnost ili možda nezainteresovanost da se malo dublje pozabave nama i otkriju u čemu je problem. Naravno da ne možemo da ne mislimo o tome što toliko željno iščekujemo, to su gluposti. Kako bi npr. žena posle VTO mogla da zaboravi da je bila i kao da se opusti i o tome ne misli 2 nedelje? Pa se slučajno seti da izvadi krvuser posted image
Psiha tj. stres može samo dodatno da pogorša problem ukoliko žena ima možda povišen prolaktin ili muž loš spermogram, ali mislim da sama psiha ne može biti razlog neplodnosti.


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Psiha utice na plodnost?
8.7.2011 21:15:36   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu degu)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Psiha utice na plodnost?
9.7.2011 15:34:45   
maca821
Pcelica svaka cast! Meni kad neko kaze opusti se, a to kazu oni sto imaju decu, dodje mi da ga tresnem po glaviuser posted image pa kako a se opustim???

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here