|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Hiperstimulacija
29.11.2012 12:18:33   
mine
Ovo je skroz tacno za uspeh , medjutim kad se vec ima +30 JC to je gotovo.
Redovnom kontrolom estrogena koja je u startu povisena moze se spreciti. uostalom uvek je na nama izbor.
ja samo smatram da je problem taj sto su im uglavnom univerzlne seme stimulacije jer je sve kao na traci... pa negde ubodu negde ne.
Kod nas nema nekako individualnog pristupa. Ne znam...
IZVORNA PORUKA: Maslacak15


. Naprotiv. Kod ozbiljnih slucajeva hiperstimulacije do trudnoce je doslo u 60 % slucajeva. Tako da ja licno, a svako moze imati drugacvije misljenje, kad bih vec radila IVF i rekli mi imas 30+ jajnih celija i rizik od hiper nikad nebih prekinula postupak.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Hiperstimulacija
16.10.2013 20:21:10   
bebuska
Imal neko neki savjet vezano za hiperstimulaciju?

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Hiperstimulacija
16.10.2013 21:00:11   
dunja RR
Bebuškice, ja je nisam imala ali moja drobra drugarica koja je radilo VTO dve nedelje pre mene jeste.
Mirovanje, i surutka i to domaća (ima kod seljaka na pisaci) 2 l dnevno je pila, i odlično je prošla.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Hiperstimulacija
16.10.2013 21:01:18   
dunja RR
Devojke, da li neka zna šta nam je sa mine? Često razmišljam, verujem da se uveliko porodila. mine javi seeeee
IZVORNA PORUKA: mine

Ovo je skroz tacno za uspeh , medjutim kad se vec ima +30 JC to je gotovo.
Redovnom kontrolom estrogena koja je u startu povisena moze se spreciti. uostalom uvek je na nama izbor.
ja samo smatram da je problem taj sto su im uglavnom univerzlne seme stimulacije jer je sve kao na traci... pa negde ubodu negde ne.
Kod nas nema nekako individualnog pristupa. Ne znam...
IZVORNA PORUKA: Maslacak15


. Naprotiv. Kod ozbiljnih slucajeva hiperstimulacije do trudnoce je doslo u 60 % slucajeva. Tako da ja licno, a svako moze imati drugacvije misljenje, kad bih vec radila IVF i rekli mi imas 30+ jajnih celija i rizik od hiper nikad nebih prekinula postupak.





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Hiperstimulacija
16.10.2013 21:25:23   
bebuska
Hvala Dunja. To mi je i dr. rekao i puno mesa, bjelanaca i sira da jedem. Al ja sve citam imal jos sta sto bi mi olaksalo ovo stanje. user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Hiperstimulacija
19.10.2013 8:41:26   
bebuska
Koliko traje hiperstimulacija ako ne dodje do transfera? Znam da ukoliko dodje do trudnoce da se pogorsava i traje tri cetri mjeseca al kad nema trudnoce? Da li sa dobijanjem ciklusa il duze?

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Hiperstimulacija
19.10.2013 18:50:02   
Štetica
Bebuska kod mene su u grupi bile dve zene sa hiperstimulacijom,jednoj su vratili embrione 5-i dan u stadiumu blaste,imala je 43 folikula od toga 21 jc,a ovoj drugoj su zamrzli embrione dok se nesmire jajnici jer su joj rekli da ima tezi oblik hiperstimulacije. A to koliko vremena treba da prodje zavisi od zene do zene,nekome bude ok u sledecem ciklusu(mada retko),a nekome reba 3-4 ciklusa.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Hiperstimulacija
22.10.2013 7:57:53   
bebuska
Meni su zaledili embrione, nisu mi radili transfer. Ja se nesto nadam da ce sa dobijnjem m. bit bolje. user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Hiperstimulacija
27.10.2013 12:14:20   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: bebuska

Kada se moze raditi transfer sa zaledjenim embrionima ako nije doslo do transfera zbog hipera. Jel treba cekati 3 mjeseca kao kad ne uspije postupak ili?



IZVORNA PORUKA: Štetica

Bebuska moze se raditi vec u sledecem ciklusu ako je sve ok. Radi se ultrazvuk,i cim bude ok nalaz moze da se radi FET. A to sve zavisi od zene do zene i koliko je "teska" hiperstimulacija.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Hiperstimulacija
26.3.2017 8:38:28   
nata11
Ukoliko se prvi simptomi HS jave zadnjeg dana stimulacije i primi se pregnil da li se oni ublazavaju i lagano nestaju ili ce se povecati sa ET?

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Hiperstimulacija
27.5.2018 10:44:57   
nata11
Da li je preporucljivo tokom OHSS unositi dosta tecnosti ili ne ?

_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Hiperstimulacija
27.5.2018 11:00:52   
dunja RR
Nato ja nisam sigurna ali laicki bi rekla da da.
Surutku nadji! Sigurno imate i domacu.
Da li si sada u stimulaciji? Ja krecem za koji dan, sada sam jos par dana na diferelinu.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Hiperstimulacija
27.5.2018 11:11:10   
nata11
Ni nisam jos ni dobila pismo za novu vto ali sada nadjoh na americkom forumu kao izbegavati vodu user posted image Ja sirutku ne mogu nikako ali se kunem u sportske vode koje su mi bile spas posle druge vto i 20 jc. Pila sa po 4-5 flasa svaki dan. Rekoh nije valjda da sam toliko pogresilauser posted image
Super Dunja user posted image
I meni dr uvek daje difrelin. To si duga sema kada kreces sa njim?

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Hiperstimulacija
27.5.2018 11:15:26   
lesli
Mislim da ce ti se simptomi povecati nakon pregnila.
Meni je dr zbog toga sto je jedan jajnik burno odreagovao i bio dosta uvecan odlozila embriotransfer zbog opasnosti od OHSS. Nije mi kao stop dala pregnyl, vec diferelin. Razumela sam da je sve to izbegla jer bi pregnyl i eventualna trudnoca(zbog rasta beta hcg) pogorsali moje stanje.

Uradila aspiraciju, oplodili jc, embrione zamrzli. Nakon aspiracije mi dali orgametril. Od 3dc mikroginon i nakon toga uradjen fet.

Doktorki sam beskrajno zahvalna, jer sam 10-14 dana taj jajnik koji je vio uvecan osecala pri svakom pokretu (cak je i smejanje bilo uzasno bolno).
Ono sto je meni savetovano nakon te aspiracije je dosta tecnosti (min 2-3l), proteinska ishrana i mirovanje (lezanje sa nogama savijenim u kolenima), paracetamol ili brufen po potrebi. I sto dunja rece, naoruzaj se surutkom.

Edit: I da, nakon aspiracije su mi dali infuziju. Cini mi se da su albumini bili u pitanju.

< Poruku je uredio lesli -- 27.5.2018 11:20:47 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Hiperstimulacija
27.5.2018 12:22:18   
nata11
Hvala na opsirnom odgovoru Lesli ali sve to znam, vec prosla 2x user posted image Zanimalo me samo da nisam gresila po pitanju tecnosti koju sam unosila.

_____________________________





(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Hiperstimulacija
27.5.2018 12:57:09   
lesli
Ajoj, sadmtek vidim da je pitanje za pregnil iz 2017 user posted image
Novi je tek post ispod user posted image

Mislim da nisi gresila. Videla sam i ja da napolju ne vazi taj trend proteinske ishrane i puno tecnosti. Ja sam ipak radila onako kako su savetovali na klinici i oset_no poboljsanje je nastupilo oko 10. dana od aspiracije cini mi se. 14. sam bila skoro kao nova. E sad, da li bi bilo isto i bez tog rezima, nemam pojma user posted image

Najbolje uradi onako kako ti budu savetovali na klinici.

< Poruku je uredio lesli -- 27.5.2018 12:58:05 >

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Hiperstimulacija
12.10.2018 8:30:16   
nata11
Zene opet ja u ovoj temi 😔Ovog puta je malo gore. Mnogo sam uplasena. Jajnik 7.5 cm, voda u stomaku. Dali mi juce inf i danas cu sama kupiti jos jednu ako hoce da ukljuci moj kucni dr posto jos nemam otpusnu listu. Poslala sam mm do njega.Najvise me uplasilo sto mi dr rekla da ocekuju da se pogorsa ako dodje do T. (Transfer uradjen) Sta se radi u tom slucaju? Da li utice na plod? Kako se leci tokom T?Ako neko zna molim vas pisite.

_____________________________





(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Hiperstimulacija
12.10.2018 10:11:41   
jess021
Nato, pa kako opet?
Ja nemam iskustva sa hiper, ali iskreno se nadam da ce sve biti ok. Kad si radila transfer? Ne secam se da si pisala

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Hiperstimulacija
12.10.2018 10:18:42   
nata11
Pa juce. Nisam ni stigla pisati jer sam bas lose sve podnela ovaj put. Hormone, aspiraciju do nicega mi nije bilo. Pisacu detaljno kada me malo popusti.

_____________________________





(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Hiperstimulacija
12.10.2018 10:21:05   
Maraj
I bre nato....
Jel ostalo materijala za fet?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Hiperstimulacija
14.10.2018 18:18:08   
nata11
Ovog puta ne Maraj. Nije me uhvatio novi Zakon. Ali imam iz prethodne vto.
Kako prolazi hiper? Sama od sebe prodje ili se cesce ukljucuju infuzije? Znacilo bi mi da se javi neko ko je imao ovaj problem.

_____________________________





(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Hiperstimulacija
14.10.2018 19:08:53   
Maslacak15
nato drzi se! Dobro je daje transfer uradjen. Hiper kao pojava iako je neprijatan ne smanjuje uspesnost VTO. Naprotiv ! Nista koliko znam, samo se trude da sprovedu menadzment tegoba u zavisnosti od toga kakva je konkretna situacijia. Ne utice na plod.
"OHSS in its severe form is potentially fatal. However, OHSS is an indicator of high fertility with an ultimate pregnancy rate of 52.27% in those who develop OHSS. This compares to an average pregnancy rate of 11.5% - 17.6% in the ART population nationally."

Znaci vazno je da si pod kontrolom ali nadam se da imaju iskustva. Licno znam davnasnji primer zene iz poznanickog kruga koja je radila VTO u Slveniji i razvila tezi oblik OHSS sa sa skupljanjem vise litara vode u abdomenu. Lezala je na VMA, ali je ostala trudna, trudnoca je protekla bez problema i danas dve devojke studiraju medicinuuser posted image

Drzim fige jako jako da nas obradujes, i da tvoja dugogodisnja borba bude krunisana uspehom u ovom ciklusu !!!! Puno te pozdravljam.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Hiperstimulacija
14.10.2018 19:57:12   
nata11
Joj hvala ti sada mi je lakse. Redovno se javljam klinici telefonom. Malo sam povecala obim ali tezina je tu negde. Mokrim redovno, jedino sto je tamnije boje ( ali to je moguce i od velike kol vit B koju uzimam).


_____________________________





(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 73
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here