|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Znaci ovulacije
18.7.2009 23:00:30   
Verus
user posted image dobro kaze tm!  Vrlo lako je da seta tako....meni je nekada 10 nekada 15, bar dok sam pratila, sada to vise ne radim....mada, hocu da pratim sledeci put sluz, jer nisam sigurna da je imam uopste, zbog one laserske operacije, ali videcemo.  Ako ne zatrudnim ove godine, idem sigurno na klomid i inseminaciju od januara pa sta bude!

(odgovor članu leptir)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Znaci ovulacije
18.7.2009 23:12:13   
leptir
I ja sam bila na klomidu i inseminaiji pa odmaram do septembra i onda ponovo,tako mi je rekao moj gin.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Znaci ovulacije
18.7.2009 23:13:16   
Verus
znas, ti se opusti mozda zakacite sami ovaj put!  Stvarno se nadam, bas bih nam svima to zelela uskoro!

(odgovor članu leptir)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Znaci ovulacije
15.8.2009 12:03:26   
Nensi*
Kad se pojavi sluz,jel to znak da ce tek doci do ovulacije,ili je vec proslauser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Znaci ovulacije
15.8.2009 20:59:08   
tixy1
po PS-u, ako je sluz slicna belancetu i pucka pod prstima, onda je nabolja.
ja ovaj mesec nisam primetila takvu sluz kod sebe, stalno je bila gusta.
negde sam citala da je voda jako dobra za sluz. svakako treba piti sto vise vode.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Znaci ovulacije
15.8.2009 21:53:39   
Koukla
IZVORNA PORUKA: nensi27

Kad se pojavi sluz,jel to znak da ce tek doci do ovulacije,ili je vec proslauser posted image


Meni se pojavljuje pre nego sto folikul pukne, ovaj mesec znam sigurno jel sam išla na folikumetriju i pratila sam sluz, a i ja je bas dosta imam. Najvise sam je imala dok folikul nije pukao, tj tih par dana pre.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Znaci ovulacije
16.8.2009 0:40:17   
Nensi*
E dobro je,jer mi se danas pojavila sluz,a sinoc nismo mutili,ceo dan smo sa majstorima,renoviramo stan,pa smo se samo strovalili u krevet...Zato cemo sada da se bacimo na posaouser posted image i nadam se umutiti malog smokijauser posted image

(odgovor članu Koukla)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Znaci ovulacije
16.8.2009 1:11:02   
lence
Tzv. plodna sluz se obicno pojavljuje pred ovulaciju i za vreme ovulacije. Ona je alkalna i pomaze spermijima da putuju do maternice. Vecinom ciklusa iscedak je kiselina koja unistava mikrobe (a i spermu) i na taj nacin stiti reproduktivne organe od bacila. Sve je to majka priroda fino osmislila.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Znaci ovulacije
16.8.2009 2:49:20   
_anima
Ja sam citala, (a i sama uvjerila) da se zena osjeca ljepsom u tom periodu i privlacnom. Trudi se da radi razne stvari kako "bi nesvjesno sebe pokazala kao kvalitetnu zenku". Moja ovulacija se sastoji u prozirnom sekretu i povecanom libidu... A to s ljepotom mi se otegne na cijeli mjesec (sala mala hehehe) user posted image
I zaboravih da mi je tada najmanje aktivna masnoca koze, nema nekih PMS bubuljica i koza je putena. user posted image


_____________________________

Modestia virtutum fundamentum-Skromnost je osnovna vrlina

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Znaci ovulacije
17.8.2009 8:10:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: _anima

Ja sam citala, (a i sama uvjerila) da se zena osjeca ljepsom u tom periodu i privlacnom. Trudi se da radi razne stvari kako "bi nesvjesno sebe pokazala kao kvalitetnu zenku". Moja ovulacija se sastoji u prozirnom sekretu i povecanom libidu... A to s ljepotom mi se otegne na cijeli mjesec (sala mala hehehe) user posted image
I zaboravih da mi je tada najmanje aktivna masnoca koze, nema nekih PMS bubuljica i koza je putena. user posted image



Evo dve temice o tome:

- Baš sam lepa (KLIK)
- Veza: plodni dani i želja za sexom KLIK

(odgovor članu _anima)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Znaci ovulacije
25.8.2009 10:52:49   
tixy1
Ovaj mesec me boli levi jajnik, kao da sam se prehladila. user posted image jasno mi je da je O !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Znaci ovulacije
23.9.2009 12:36:48   
Suncicabg
Treba mi hitnio neki siguran znak ovulacije!!!user posted image  Imam sekret kao belance!

(odgovor članu tixy1)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Znaci ovulacije
23.9.2009 12:40:35   
MiLena81
Pa kupi Mejbi bejbi user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Znaci ovulacije
23.9.2009 12:45:57   
Suncicabg
Imam ga, ali i neki problem pri koriscenju, pa mi pokazuje nesto bez veze ni tackice ni paprat! A i on pravilno pokazuje samo ujutru, a meni bi trebalo nest sto se koristi u toku danauser posted image

(odgovor članu MiLena81)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Znaci ovulacije
23.9.2009 12:49:54   
MiLena81
Pa ne znam. Ja sam , kada mi je to pouzdano trebalo user posted image , isla kod ginekologa koja mi je rekla kada je glavni dan i kada treba da se bacimo na posao i uspelo je iz prve user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Znaci ovulacije
23.9.2009 12:57:06   
Suncicabg
Blago tebi! Cestitam! Meni je gin. rekao da probamo 3-4 meseca opusteno, pa cemo posle da vidimo gde skripi,ako ne uspemo! I ja sam u principu opustena prilicno, ali ipak ne skodi utvrditi ako postoji nacin!user posted image

(odgovor članu MiLena81)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Znaci ovulacije
28.9.2009 14:40:14   
Anoniman
Ja sam uvek osecala ovulaciju-bol u jajniku jako nisko...nekad jace nego mentrualni...
I zedj..

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Znaci ovulacije
30.9.2009 13:09:05   
moonbaby
pozdrav za sve, gledam ovaj forum vec nekoliko dana , pa evo da se i ja ukljucim.

vec par meseci radimo na tome da ostanem u drugom stanju.Ovu i proslu sedmicu odlazim na folikometriju da mi prate stanje jajnika i da li ima ovulaciju. I jedan i drugi jajnik se takmnice  u velicini. Danas sam opet isla i trebao bi folikul da pukne svakog sata, a muza cekam ko zapeta puska. Da jos da napomenem da pijem caj od macine trave, da malo procistim jajovode i zbog jajnika, pa cemo da vidimo da li je to dovoljno ili je nesto komplikovanije. I osecaj pred ovulaciju mi je danas pomalo naduven stomak i jajnici su uvecani sbog folikula.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Znaci ovulacije
1.10.2009 20:28:21   
Suncicabg
Dobrodosla Moonbaby!

(odgovor članu moonbaby)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Znaci ovulacije
28.10.2009 23:59:15   
anuksunamun
da li neko zna nesto o zutom telu na jajniku? ,ja malopre procitala da to znaci da je zena trudna:)mada valjad bi mi dr rekao to.....

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Znaci ovulacije
29.10.2009 8:51:09   
dejana007
IZVORNA PORUKA: anuksunamun

da li neko zna nesto o zutom telu na jajniku? ,ja malopre procitala da to znaci da je zena trudna:)mada valjad bi mi dr rekao to.....


Ja mislim da je zuto telo ostatak posle O. Dakle kad folikul ispisti jajnu celiju ostaje zuto telo kao ostatak tog folikula. I to ne znaci da je zena trudna.

Konkretnije

user posted image

Lutealna ili korpus luteum faza ciklusa (faza žutog tijela) traje uobičajeno 12-16 dana. Nakon ovulacije, pod uticajem LH na mjestu rasprsnutog folikula razvija se u žuto tijelo (lat. corpus luteum) koje proizvodi progesteron. Delovanje progesterona i estrogena potiče predhodno proliferisan endometrij na pripremu gustog sloja krvnih žila na koje se oplođena jajna ćelija može pričvrstiti i dalje razvijati. Ako je jajna ćelija oplođena, taj sloj krvnih žila se pretvara u posteljicu ili placentu. Corpus luteum ili žuto tijelo nastavlja proizvoditi progesteron i estrogen. Embrinon započinje sa produkcijom humanog horionsko gonadotropina (HCG) koji djeluje na žuto tijelo produžavajući njegovu funkciju koja će obezbediti nesmetan razvoj trudnoće a mensterualno krvarenje izostaje. Ukoliko do oplodnje ne dođe, corpus luteum propadne u oblik koji se naziva corpus albicans (lat.bijelo tijelo), a koncentracija estrogena i progesterona opada što predstavlja signal hipotalamusu da započne sa novim menstrualnim ciklusom. Na kraju sloj endometrija se ljušti i gubi s menstrualnim krvarenjem.



_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Znaci ovulacije
29.10.2009 10:12:21   
Anoniman
Insuficijencija žutog tela KLIK

(odgovor članu dejana007)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Znaci ovulacije
29.10.2009 10:42:50   
dejana007
eto, nisam znala da to vec sve ima jos i bolje obajsnjeno user posted image  

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Znaci ovulacije
29.10.2009 16:12:15   
magnetic
Do sada sam kombinovala maybe baby,RR kalendar ovulacije i posmatranje sluzi.I plodni dani su se poklapali.Sad sam pocela da merim i BT,pa cu valjda uskoro ''ubosti'' tacno ovulaciju

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Znaci ovulacije
20.11.2009 11:50:32   
Lilly*
Hajde mi sada ovo rastumačite, pošto se ja baš i ne razumem user posted image Inače nikada ne osećam nikakve simptome O, osim, mislim da je 3. put uz čajeve, i sada, nekoliko dana već osećam simptome (3-4) i juče i danas kao da su dosta slabiji a tek sutra bi mi trebala biti O, prema proračunu a i MB mi tek juče i danas pokazuje mešano, što bi reklo da bi otprilike sutra trebala biti O user posted image Da naglasim i da MB baš nije tako pouzdan u mom slučaju (uvek su mi navodno plodni dani), ali sada se nekako poklapa sa proračunom user posted image user posted image
E da, ni sluzi nikada nemam osim tih par puta, a za sada je još uvek nema


< Poruku je uredio lilly.79 -- 20.11.2009 11:51:20 >


_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here