|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako znaš da si "spremna"?
8.6.2008 11:01:46   
guppy RR
Kada znaš da je došao TAJ trenutak ....
Kako znaš da si spremna da postaneš majka?

Da li je deo procesa odlučivanja i neka finansijska odluka ili jednostavno slušaš svoje srce?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako znaš da si "spremna"?
9.6.2008 22:51:29   
Lu
Pozdrav cure, evo da kažem svoje iskustvo.
Jednostavno se u meni probudila želja za djetetom, znači jedan dan sam se zamislila da imam dijete pored sebe, neki nemirni osjećaji kao da više nemogu da čekam  i to je to,iznesem svome dragom želju sa kojom se on naravno sa oduševljenjem složio, nikada prije nisam osjetila to iako se desilo u mojoj 30.godini,i danas imamo svoga anđela jednog jedinog, bila sam potpuno spremna i puna ljubavi za svoje dijete i danas uživam u svakom trenutku njegova odrastanja.
Sigurna sam da i majke koje neplaniraju svoju djecu isto to osjećaju, jer majka je svaka majka koja rodi svoje dijete.

< Poruku je uredio Lu RR -- 8.11.2011 11:17:04 >

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako znaš da si "spremna"?
9.6.2008 23:02:56   
guppy RR
I ja mislim da je tako, lu... planirali mi ili ne, ...
toliko se plašimo svega, pa stan pa posao pa finansije... a na kraju, može se tako ili onako.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kako znaš da si "spremna"?
11.6.2008 18:11:15   
spps
IZVORNA PORUKA: guppy

I ja mislim da je tako, lu... planirali mi ili ne, ...
toliko se plašimo svega, pa stan pa posao pa finansije... a na kraju, može se tako ili onako.
pa zna se,ako previše planiramo,da nikad ne ide kako treba...nikad nije popuno...
a uvjek ide...user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kako znaš da si "spremna"?
17.6.2008 14:31:11   
Anoniman
Mislim da finansije ne treba previše gledati (ali ih ne treba ni isključiti skroz), jer ako se one gledaju - nikada se nema dovoljno para ...

(odgovor članu spps)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kako znaš da si "spremna"?
11.7.2008 22:05:00   
gulivercic

Mislim da bioloski sat uradi svoje tu oko tridesete, dotle je sve "ako se desi". Posle se kupuje Maby-baby (kao u mom slucaju), malo se vise trudimo, cesce user posted image i na kraju se isplati i taj Maby-baby.
Sto se tice novca, njega nikada dosta, uvek nesto fali, pa ogromni minusi, pa kreditne kartice, pa kamate i sl.
Cula sam da su neki pokusavali 5 godina, i kad su skupili pare za vestacku oplodnju u Budimpesti (nekih 5000eura) ona slucajno zatrudni pa su od tih para kupili autic.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kako znaš da si "spremna"?
12.7.2008 1:07:19   
nidzinamama
Nikad nemozes da znas da li si spremna ili ne.Meni se to dogodilo neocekivano i od tog momenta sam postala najsrecnija na svetu....user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kako znaš da si "spremna"?
6.8.2008 13:03:03   
AleksandraDj
Ja sam jedna od budala koja nije htela dete dok  finansijski ne ojacamo, dok ne pocnemo da zivimo sami (zivimo i dalje u zajednici sa njegovim roditeljima) i da ne nabrajam imala sam jako lepo radno mesto u banci (bila sam odgovorno lice) ali sam onda skapirala da su sve to gluposti i da ces uvek u zivotu imati finansijske probleme i uvek ce ti nesto smetati samo dok to ljudi shvate prodje im vreme.. Tada sam shvatila da imamo problema sa sterilitetom i automatski sam dala otkaz u banc (jako stresno mesto za bilo koju zenu)i i usresredila se na resavanje naseg problema. Evo proslo je par meseci ja sam trudna, cekamo blizance i najsrecnija sam na svetu.. Nemamo pare (ber ne nesto preterano), zajednica mi i nesmeta toliko, cak ce mi dobro doci pomoc posle porodjaja, ne moramo svake godine na letovanje, ali cemo upotpuniti nas zivot nasom divnom decom.. user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nidzinamama)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kako znaš da si "spremna"?
8.11.2011 9:44:40   
Olga75
IZVORNA PORUKA: jovicaa

zene ja razmisljam o jos jednoj bebi... i ne znam sta da radim... zelim jako ali koci me neki strah. onda opet razmisljam taj strah ce uvek biti tu... lakse mi je sada da rodim jos jedno dok sam "sveza":
1. da bi bila manja razlika izmedju aleksa i bebe
2. imamo sve stvari i jos smo u prici sa pelenama, flasicama, kasicama
3. vecina zena tvrdi da je lakse jedno za drugim...
3. kad cu ako ne sad i zasto ne sad, ako osecam zelju?


s druge strane tu je fakultet kako cu sa dvoje dece? opet pa sta... mogu i da obnovim godinu.... ne trese mi se tlo pod nogama vec sam treca godina, a i uspela sam da dam drugu sa detetom, zasto ne bih uspela da zavrsim? kada vec imam jedno zasto ne bih imala odmah dvoje... onda opet novac... ali novac.. novac je uvek u pitanju zar ne?
hiljadu dilema... ne znam sta da radim... ali znam da vec mesec dana ili cak dva sanjam da dojim, jako su mi drage male bebice i zelim jos jednu bebu! ali onda se ukljuci racio i sve ode do djavola.... pomozite miiii




IZVORNA PORUKA: jovicaa

zene ja razmisljam o jos jednoj bebi... i ne znam sta da radim... zelim jako ali koci me neki strah. onda opet razmisljam taj strah ce uvek biti tu... lakse mi je sada da rodim jos jedno dok sam "sveza":
1. da bi bila manja razlika izmedju aleksa i bebe
2. imamo sve stvari i jos smo u prici sa pelenama, flasicama, kasicama
3. vecina zena tvrdi da je lakse jedno za drugim...
3. kad cu ako ne sad i zasto ne sad, ako osecam zelju?


s druge strane tu je fakultet kako cu sa dvoje dece? opet pa sta... mogu i da obnovim godinu.... ne trese mi se tlo pod nogama vec sam treca godina, a i uspela sam da dam drugu sa detetom, zasto ne bih uspela da zavrsim? kada vec imam jedno zasto ne bih imala odmah dvoje... onda opet novac... ali novac.. novac je uvek u pitanju zar ne?
hiljadu dilema... ne znam sta da radim... ali znam da vec mesec dana ili cak dva sanjam da dojim, jako su mi drage male bebice i zelim jos jednu bebu! ali onda se ukljuci racio i sve ode do djavola.... pomozite miiii



IZVORNA PORUKA: Maya21

eto i ja isto tako razmisljam iako smo izasli iz pelena, porasli smo, pa bi razlika bila preko 3 godine... ja se osecam spremnom i zelim trece dete vec dugo dugo... finansije uvek mogu biti problem, ako to dozvolimo ja za sad ostajem na zelji

a da ne budem skroz OT, pisala sam i ranije, a ponovicu dve potpuno razlicite trudnoce, zajednicko im je jedino sto su obe MORSKE

IZVORNA PORUKA: jovicaa

dajte mi jos misljenja, zene nije mala stvar! pomoc!!!!
pa nedjo sto nemas ti jos bebirona?



IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Ja ne želim, samo to me sprečava Da ne računamo finansije, to što smo podstanari, što sam ja u raspadu i što ni ovako ne stižem na faks, pošto da želim, našla bih možda način. Jednostavno još nisam spremna, da li ću, i kada ću biti, ne znam.


IZVORNA PORUKA: Tash

Ja bih se utepala da sad ostanem trudna, ne bih zadržala, bila bi mi premala razlika među decom. 


IZVORNA PORUKA: jovicaa

hajde, nemojte da se stidite recite mi svoje misljenje.
mislim da me mozda negde najvise koci ideja da cu se jos vise zakopati i necu moci da ulazem u sebe.... a mozda cu i moci ko zna? puno vremena oduzimaju dok su ovako mali.... a kasnije, covece mogla bih sa trideset da imam dvoje dece od po skoro 10 godina... naravno oni su i dalje tu ali i ceo zivot je pred amnom... nista ne gubim
a i ustalom kolika je razlika jedno ili dva deteta? ja zelim dete... mislim i sa ovim jednim sam se zakopala isto koliko bih i sa drugim, ako gledam sa te strane.




IZVORNA PORUKA: milia

Kakvu podrsku imas u kuci? I od toga mnogo zavisi da li ces ulagati u sebe.
Ako imas, a ti samo napred, ja sam pred drugim porodjajem sa 33 god i volela bih da sam to mladja obavila, a da sad jurim karijeru.



IZVORNA PORUKA: jovicaa

imam muza koji me podrzava i za je. pomaze mi oko svega! i mama me podrzava, samo ona nije u zrenjaninu.... tako  da ni ne ocekujem veliku pomoc od nje. a sto se tice novcane podrske iskreno nije nam sjajno, ali jedno ili dvoje u ovom ranom periodu dodje mi na isto.. .a za kasnije se nadam da cu zavrsiti faks s obzirom da sem treca godina i da cu da budem opasna biznis vumen i da se proslavim


IZVORNA PORUKA: ribizla

Jovice , samo napred 
Zajedno cemo u prvo tromesecje






_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu AleksandraDj)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kako znaš da si "spremna"?
8.11.2011 9:49:44   
Olga75
IZVORNA PORUKA: ribizla

Mislim da si sama sevi ovde sve napisala , posto ides na fax to ce ti najvise vremena oduzeti , ali ako imas podrsku svog m bice ti lakse da se organizujes . I ja mislim da je jedno isto sto i dvoje u mom slucaju troje 
Na pomoc nisi racunala ni sa jednim , sta bi se to toliko promenilo sa drugim . Uostalom , bice ti tesko dok ne nadjes posao kad zavrsis fax a onda ces biti srecna sto si decu rodila pre svega toga



IZVORNA PORUKA: jovicaa

a ne plasis se porodjaja? kako si se poradjala?


IZVORNA PORUKA: milia

Vec vidim da ces uskoro u prvo tromesečje!
Ma porodjaj je samo tren u odnosu na to sta dobiješ. Priznajem da me pomisao na jos jedan porodjaj bas i ne veseli, ali cu dobiti DETE! A ti si mlada i sve ce to biti iza tebe kad zavrsis fax. A ne kao ja. Htela sam i da radim 'preko' i da zaradjujem, ali tu se nametnulo da moram da usporim ako hocu decu. Da me suprug nije ubedio mozda bih i odustala od dece. A posle prvog deteta sam videla sta bih izgubila i poželela jos jedno! Pa, karijera ce se valjda nastaviti, mada jeste nezgodno da se prekida.
Uvek se Vracam na manju platu i nov početak, koliko god postigla pre bolovanja. A radila sam do 9. meseca i sad i prosli put.
Dakle, bolje sad nego kasnije! Moje je mišljenje...


IZVORNA PORUKA: jovicaa

pa da bolje dok studiram, nego kad se zaposlim... ne znam sad me je tata uprpio sa finansijama.... mi imamo samo mmovu platu kao siguran prihod sve ostalo je na staklenim nozicama bukvalno... ne bih da dodjem u situaciju da ostanemo sirotinja, ili da ne zavrsim faks.. uf sad mi je vec frka.
a ti si trudna?


IZVORNA PORUKA: jovicaa

i nikako ali nikako ne bih bez epidurala.... ali u zru niko ne moze da mi garantuje


IZVORNA PORUKA: Brana

jovice jel si trudna?


IZVORNA PORUKA: snek

IZVORNA PORUKA: Brana

jovice jel si trudna?

to i meni prvo pade na pamet. Jovice?



IZVORNA PORUKA: jovicaa

nisam, ali razmisljamo o tome
snek ti si iz bga. da li bih ja nekako mogla da se porodim u bgu?



IZVORNA PORUKA: Vika

Tako je, ili da te porođaj strefi u BG-u pa moraju da te prime, ali se to ne može planirati...


IZVORNA PORUKA: lesica

Ili da ne znam ni ja koliko dugo budes prijavljena kod nekog da zivis u Bg-u pa da vodis trudnocu ovde i samim tim stices pravo da se ovde porodis.


IZVORNA PORUKA: jovicaa

hm... nemam pojma, a privatne klinike, jel to bas pakleno skupo?
nema sanse bez epidurala opet... i sa epiduralom se dvoumim a kamoli bez


IZVORNA PORUKA: milia

Privatno je oko 3000 € u Bg.
Ja se za 20ak dana poradjam drugi put bez epija, pa sam cini mi se u manjoj frci... A tebi je problem novac ili strah ili vreme ili sve skupa?
Ma samo napreeed





_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kako znaš da si "spremna"?
8.11.2011 9:52:36   
Olga75
IZVORNA PORUKA: jovicaa

IZVORNA PORUKA: milia

Privatno je oko 3000 € u Bg.
Ja se za 20ak dana poradjam drugi put bez epija, pa sam cini mi se u manjoj frci... A tebi je problem novac ili strah ili vreme ili sve skupa?
Ma samo napreeed

meni je problem novac strah i sve skupa
ali kad pogledas svima je problem novac, mi ne zivimo privatno, stan je nas.... muz mi radi sa visom skolom a sad je zavrsio i specijalizaciju, ja sam na trecoj godini studija, znaci nismo bas toliko lose, ima ljudi kojima je mnogo losije.... znate sta do juce uvece sam bila ubedjena da cu sacekati jos godinu dana, a sada se opet premisljam... tako da nemam pojma, necu vise da mislim o tome.. a kako da ne mislim?! a mm se juce smorio kad sam mu rekla da bih sacekala jos godinu dana dok ne odlucim.... kazem a ja sam mislio da cemo da pravimo da bebuuuu, ali dobro....

JAO 3000 evra....PREVISE, nisu normalni...


IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Sad cu ja da te smorim
Ja bih zeljela 4 klinaca,imam 31 i za sad dvoje-i sigurna sam da cu da iskuliram bar 5 godina. Trenutno ne radim,nije mi ni jedan bebac u vrticu,mm nije kuci od 6 do 6,moji su na 1000 km,a njegovi na 1500 km.U prvoj trudnoci sam bila lagana,nista mi nije bilo tesko, happy i tako dalje.U drugoj su me hormoni tukli samo tako,ili sam samo bila preumorna.malo je drugacije kad si trudna i ne brines se o jednogodisnjaku koji taman istraazuje svijet,te odlucuje da ce on sve sam na svojim klimavim nogicama,te mu cas vadis glavu iz frizidera,a sek. kasnije iz kante za smece.Dobila sam vene i sva zacudjena sam pitala mamu kako sam to sad dobila,a u prvoj nisam-samo mi se nasmijala i rekla da sad stalno nosim stomak-i dijete od 12 kg. Mozda sam ja neorganizovana i razmazena,ali mozda bi tebi ipak bilo OK da prvo zavrsis fax pa onda da krenes sa drugom bebom.
Naravno,ja znam curu koja je upisala ekonomiju i skontala da je trudna,udala se,dobila sina,dolazila joj koleginica poslije 21 da predju predavanja, na trecoj dobila curicu,zavrsila fax za 6 godina(taman je produzila samo za dvije trudnoce ),zaposlila se,napredovala super i sad dobila trece.Ovako zvuci super i ona je sve to postigla,ali da joj je bila laganica,sigurno nije.Ja joj se licno divim i znam da ja to sigurno ne bih mogla






IZVORNA PORUKA: jovicaa

eto... ja trazim od drugih da mi kazu sta da uradim, a ustvari verovatno onda jos nisam spremna...
hvala vam svima zenice
new mom aj na skype ako mozes



IZVORNA PORUKA: jovicaa

brand new mom. mm radi od 7 do 2 i vrlo je raspolozen da ucestvuje u svemu, juce je cak spremio ceo stan sam... dobro koliko to muskarci uopste mogu da urade, ali evo ja sad sedim na rr zahvaljujuci tome on je bio tako srecan ... i eto sad se ja premisljam


IZVORNA PORUKA: isidora88

ja se vec raspitivala porodjaj u privatnom porodilistu je 3000 eura,sve je ukljuceno u cenu,i epidural i boravak u bolnici i poslednji pregledi u 9. mesecu trudnoce,prisustvo tate na porodjaju...jedino me koci to sto je bg i to mi malo daleko da u 9.mesecu idem na ctg svski dan do bg,oni zahtevaju da se kod njih vodi trudnoca tih mesec dana tako da mi je to bas problem a opet i cena nije nesto povoljna
inace mm i ja pocinjeno sledece godine da radimo drugoj bebi ako sve bude ok
sad smo kao poceli ali posto nikad nije tu jos se nismo bas bacili u akciju.


IZVORNA PORUKA: jovicaa

strava isi.... postoji i u vsu jedna privatna klinika... carski rez je 1500 evra, a ne znam koliko je prirodni porodjaj...
3000 je JAKO PREVISE! za nas!






_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kako znaš da si "spremna"?
8.11.2011 9:58:07   
mala83
jovice nasa kuma je dobila prvo sa 23 i drugo odmah dve godine kasnije, bilo im je tesko na pocetku sa dvoje male dece, plate nikakve, ali sada klinci vec imaju 11 i 9 godina veliki su, ona je izmenjala poslova i sad je nasla super posao, posvetila mu se i napredovala je. velika su joj deca pa sad ne mora toliko vremena da posvecuje njima, vec moze da obrati paznju na svoj napredak, i naravno ima veliku podrsku muza u svemu, tako da se sve moze, mislim da si ti vec odlucila samo ti treba mali podstrek user posted image  ajde ti lepo sa nama u crtice user posted image

_____________________________

Estoy mujer con un plan!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kako znaš da si "spremna"?
8.11.2011 9:59:06   
daca77
Iskrena da budem, nisam spremna...uvek kada pomislim, obuzme me strah. Dr su ubedjeni da je to i razlog mog neostajanja user posted image . Kada sam bila mladja, mislila sam da ce se situacija promeniti s godinama i nakon udaje. Na zalost, nijeuser posted image ...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kako znaš da si "spremna"?
8.11.2011 11:27:27   
Olga75
i ja nikako nisam bila spremna za bebu ali nam je zivot postao nekako dosadan i prazan i matori me uVatio na bebu user posted image
sad , hm , kao radimo nesto ali nikako da se desi
i da , u mom devojackom komsiluku , par koji se doselio iz Pozarevca ( generacija mojih roditelja ) dobili su sina u januaru 76 a drugog u aprilu 77 , nikakve pomoci od baba i deda , nikakve zene za cuvanje i spremanje , ziveli su u garsonjeri i eto , odrasli obojica
to mi je uglavnom misao vodilja kad sam u problemu kako to nikako ne moze i kako moji zivci ne bi podneli jos jedno dete user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kako znaš da si "spremna"?
8.11.2011 11:30:10   
peca
Ja ni ne znam da li sam spremna user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kako znaš da si "spremna"?
8.11.2011 11:31:53   
Anoniman
Valjda osetiš da se u tebi stvaraju neka nova osećanja, da želiš nekog da čuvaš, maziš, paziš... Da ne spavas zbog njega i da ti zbog toga nije teško. Kad vidiš ono malo plavo odelce u izlogu, da možeš da ga zamisliš na nekoj bebici... Ma, jednostavno osetiš to u sebi!

(odgovor članu daca77)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kako znaš da si "spremna"?
8.11.2011 12:00:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jovicaa

a ne plasis se porodjaja? kako si se poradjala?


To je jedino cega se plasim user posted image
Poradjala sam se prirodno oba puta , drugi porodjaj mi je bio mnooogo tezi od prvog  ,  ali me to nece pokolebati user posted image Ti najbolje znas da li si spremna , pcelica je to lepo rekla u ovom postu

`Valjda osetiš da se u tebi stvaraju neka nova osećanja, da želiš nekog da čuvaš, maziš, paziš... Da ne spavas zbog njega i da ti zbog toga nije teško. Kad vidiš ono malo plavo odelce u izlogu, da možeš da ga zamisliš na nekoj bebici... Ma, jednostavno osetiš to u sebi! `


Nisam do sad cula neku mamu ili tatu da zale sto imaju decu a ne dete  user posted image



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kako znaš da si "spremna"?
8.11.2011 13:42:39   
meyo
pcelka je lijepo opisala...
jednostavno znas da ti nesto hvali da bi se osjecao ispunjeno..
zavrsila sam fax imam ok. posao i sa ove perspekitve zalim sto nisam i ranije rodila djecu i nakon prvog odmah pokusala i time imala i manju razliku izmedju djece al sta je tu je ostaje mi da se borim u nadi da cu se makar jos jednom ostvariti kao majka jer kao sto kaze jedna moja jako uspjesna koleginica koja sada ima internacionalnu karijeru nikada nije kasno ya karijeru a za djecu moze biti i nikad ne bih bila zadovoljna svojim ivotom bez djece..a mogu vam reci da je eminentni strucnjak... sad to me gura naprijed o karijeri i drugim stvarima trenutno ne razmisljam 24 casa na dan mi je svjesno il nesvjesno ideja i misao kako stici do II crtice na testuuser posted image mozda je to i jedan od sigurnih znakova da smo spremne, al svakako svaka zrtva je vrijedna osmijeha vaseg djeteta njegovog zagrljaja i poljupca to je nesto neprocjenljivo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kako znaš da si "spremna"?
8.11.2011 15:00:06   
maca821
Osetila sam to, u srcuuser posted image samo sam jednog dana pozelela da budem majka, da imam svoju bebu koju cu paziti, maziti, odgajati i voleti najvise na svetu. Jednostavno je to doslo samo od sebe. 

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kako znaš da si "spremna"?
8.11.2011 16:14:16   
Anoniman
Ja se evo sada rasplakah čitajući vaše postove, pa na osnovu toga, bih dodala, da mi koje čekamo malo duže ove dve crtice verovatno već odavno želimo da se to desi i da smo sve već odavno sebe spremile za tu mogućnost.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kako znaš da si "spremna"?
9.11.2011 1:24:27   
degu
Kad sam prvi put osetila da želim da budem majka i kad se pojavila ta moja potreba za tim malim bićem, koje će biti deo nas i naše ljubavi, ne mogu da kažem da sam bila spremna.
Bilo je tu mnogo strahova: Kako ću se snaći? Kakva ću biti kao majka? Hoću li umeti da se brinom o tom malom, ali najvrednijem životu?
Sad, kad je prošlo već mnogo, mnogo vremena od mog prvog osećaja, sigurna sam da sam spremna. A to znam, jer kao i svaka majka koja se kao lav bori za svoje dete i koja bi učinila sve za njega, tako i ja, sad sigurno znam da sam spremna na svaku analizu, svaki dijagnostički i terapijsku postupak samo da držim svoju bebu u rukama. Sve mi koje se borimo za svoje dete, smo u srcu već odavno postale majke.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kako znaš da si "spremna"?
9.11.2011 2:04:10   
Bebilina
Sad vidim ovu temu, a u drugoj sam pisala o svojim dilemama iste vrste...
I mi "planiramo" drugo dete, a meni crvici sumnje ne daju mira. Te dal' je pravo vreme, te sta ako sacekamo, te ima vremena, te mozda bi mogli jos ovo, te kako ce beba da utice na starije dete ako se rodi kad ono bude kretalo u skolu itd, itd...
Pitanjima nikad kraja... Treba pratiti svoje srce... Lakse reci no uciniti...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kako znaš da si "spremna"?
9.11.2011 3:47:07   
vukosava
IZVORNA PORUKA: guppy RR

Kada znaš da je došao TAJ trenutak ....
Kako znaš da si spremna da postaneš majka?

Da li je deo procesa odlučivanja i neka finansijska odluka ili jednostavno slušaš svoje srce?


Za mene nije bilo nikakvo odlucivanje. Slucajno se desilo bez zastite u sred ciklusa (nikad to nismo radili bez prezervativa). Za mene je bilo - kupila sam test za trudnocu, videla sta sam videla. I jasno mi je bilo da cu da postanem majka. Nikad u zivotu ne bih uradila abortus, uvek sam smatrala da je to ubistvo i uvek sam koristila kontracepciju (cesto i duplu).

Imam sestru mladju 10 godina tako da sam odavno istrenirana za postupak da se brines o nekome.

A sad kad vidim da nije tako strasno sve to oko trudnoce i porodjaja sto dosta zena voli da kuka na sav glas, sad mi se cini da bih mogla jos troje samo kad bi imao ko da mi ih cuva (ili da placa cuvanje).


Ne volim da budem trudna ali volim rezultat trudnoce pa se valja patiti za to. Smatram da je tuga biti jedinac ili jedinica tako da mozda ako nagovorim lepsu polovinu nabavim jos jednog potomka.

< Poruku je uredio vukosava -- 9.11.2011 3:48:39 >

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kako znaš da si "spremna"?
9.11.2011 4:21:36   
Yag
od prvog dana kada sam se udala pozelela sam da imam dete ni jednog dana nisam se cuvala i verovatno se nikad necu nu cuvati jer naprosto volim decu i u mene ce definitivno biti onoliko koliko Bog dadneuser posted image

IZVORNA PORUKA: vukosava


Imam sestru mladju 10 godina tako da sam odavno istrenirana za postupak da se brines o nekome.



user posted image   ja imam 18 godina mladju...user posted image

_____________________________

21.12.2012. end of the world but my world start again 21.12.2012. SANIN ;)))

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kako znaš da si "spremna"?
9.11.2011 6:21:30   
Hijo de Luna
mene muche razna pitanja vec 11 godina user posted image
blago  zenama kojima se trudnoca desila spontano , koje nisu imale vremena da razmisljaju
tek sad vidim da je planiranje(bilo kakvo) obicna  glupost
tek sad vidim da treba imati decu sto ranije ,ma do 25 godine
tek sad vidim koliki sam kreten bila user posted image
i taman sam odagnala sve svoje glupe strahove i pitanja
a sad se pitam , Bozhe koliko cu ja uspeti da provedem vremena sa svojim decom ako ih tek sad dobijem , 20 godina ???
joooooooj 

pare,posao,ovo ono -sve su to samo gluposti
stavis svoje dete kraj sebe -i imas ceo svet user posted image  





(odgovor članu Yag)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Koje ime je najlepse
pejičin

Ime za devojcicu

Anja (32%)

Vanja (40%)

Andrea (28%)


Ukupan broj glasova: 200

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here