|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
24.2.2009 14:26:03   
Anoniman
Drage moje, imam jedno pitanje... Posto mi pravimo pauzu od 6 meseci, ja sam mislila da odem kod ginekologa i da proverim sve sto treba da se proveri pre trudnoce. Ne zelim da pokusavamo "u prazno" kada dodje vreme za to, jer ionako pravimo pauzu pa bismo mogli da je iskoristimo za lecenje, ukoliko se, ne daj Boze, pojavila neka glupa bakterija. Zato je moje pitanje sta sve treba da uradim, koje sve analize? I sta mislite koliko pre pokusavanja sve to da uradim?

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
25.2.2009 9:35:52   
Modessty
Katjice možeš odmah da uradiš sve analize. Brisevi, PAPA test, krvna slika... Mislim da je to dovoljno za početak. Nema potrebe da se mnogo opterećuješ time ako si do sada bila zdrava.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
25.2.2009 16:21:36   
Anoniman
Uvek sam bila zdrava, ali mislim da obavim sve sto treba pre nego sto krenemo opet u akciju da ne bismo produzili cekanje zbog neke bakterije ili tako neke gluposti. Ukoliko imam nesto iskoristila bih ovo vreme dok se pazimo da to i izlecim. Mislim da uradim te osnovne analize ali nisam sigurna sta sve spada pod te osnovne analize (to je valjda ovo sto mi je Mod nabrojila). Da li je ok da ih radim maja, juna kako bi sve to bilo skoro provereno pre trudnoce? Sada mi je rano, jer dok dodje to vreme za nove pokusaje moze se desiti jos 300 cuda i vec ce biti vreme za ponovni pregled (ako uzmemo u obzir da se podrazumeva redovna kontrola na 6 meseci ako je sve u redu)...

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
25.2.2009 23:56:50   
Buba76
Mozes u aprilu.PAPA,hlamidija,mikoplazma,ureaplazma,cervikalni bris I NISTA VISE. Ako ti je sve ovo u redu opusti se i uzivaj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
26.2.2009 0:40:38   
Anoniman
Hvala, Bubo, poslusacu te user posted image

(odgovor članu Buba76)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
7.3.2009 16:22:53   
kumara
Iz Cekamo 2 crtice mart 09:

IZVORNA PORUKA: Ptičica
Kikice, da li znaš da moraš da ostaviš cigarete? Ne želim da ti držim predavanja o štetnosti pušenja (ne poznajem te i neme pravo), ali nemoj da kukaš što nema bebe, a ne gasiš!(Ipak ti popujem user posted image ) Ne mislim ništa loše. I ja sam bila strastveni pušač, ali sam u junu prošle godine ostavila cigarete, jer sam poželela user posted image . Ne kažem da je to presudno, ali svakako smanjuje plodnost. Razmisli! Moje reči su dobronamerne.

IZVORNA PORUKA: Jacaca
Pticice ja sam umereni pusac ( 15 cigareta dnevno ali ultima od 0,1 svega) i u obe ranije trudnoce sam normalno ostala trudna, vrlo lako, medjutim sa drugim muzem mi se ne da, ali cigarete svakako nisu dobre jer smanjuju kod nekoga cirkulaciju, ali ja sam isla na dopler krvnih sudova donjih ekstremiteta, dr. je zadovoljan i kaze da su mi vene a i cirkulacija odlicni, mada sam stalno smrznuta, on, kaze to nema veze. Skener pluca mi je super, imam ne pusacka pluca, dobro prokrvljena, ali trudnoce nema zbog hormona i PCO, stim sto kazu da sam ja mrsavi tip PCO a to je bolja varijanta. Svakako treba ostaviti cigarete, ali postepeno, jer i to je strasan sok za organizam.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
18.3.2009 17:07:41   
Lilly*
Samo zelim da kazem nesto u vezi cigareta, u porodilistu samnom je bila jedna zenica koja je pusila tokom trudnoce, i navodno smanjila, i babica joj je pri porodjaju odmah rekla da je pusila tokom trudnoce, da se lepo vidi na placenti, znaci sve to ide i bebi, a i putem krvi takodje.. znam da je tesko ostaviti cigareta, ali bar razmislite.. user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
18.3.2009 19:11:43   
Dora
Ja sam žestoko protiv pušenja! Kod mene u stanu se NE PUŠI, za to postoji terasa, osim kad je neko slavlje. Dok su klinci bili bebe nisam htela sa njima da idem u posete ljudima koji nisu mogli ni hteli da ispoštuju moju želju da se u prostoriji gde je beba NE PUŠI. Nikad mi nije bilo bzv. to da kažem, a sa meni bliskim ljudima (tetkom, ujakom) sam se žestoko raspravljala zbog toga. Oni koji mi nisu bliski a koji su se pravili ludi- njih sam izbegavala. Kasnije kad su deca malo porasla, to nije problem. Ali, kod mene u kući retko kad se cigara zapali.
Poenta: treba uraditi sve za zdravo odrastanje deteta da ne bismo bili u situaciji da za neku eventualnu bolest u kasnijem životu tog deteta- krivimo sebe (pušači, ovo je moje mišljenje, shvatite ovo kao veoma dobronameran sa vet, a ne pametovanje)user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
4.4.2009 23:39:40   
kekaogi
Ja sam pusila u prvoj trudnoci svih 9 meseci nisam mogla da ostavim,i evo ga Ogi sada ima 16 meseci,super....ne kazem da sam trebala da pusim u trudnoci ali isto tako s obzirom na to da smo cekali godinu ipo dana da zatrudnimo cigare ne uticu bas toliko na plodnost vec neki drugi faktori,i sada smo drugi put cekali 7 meseci da zatrudnimo i opet je upalilo s tim da sam ovaj put ostavila cigare cim sam saznala da sam trudna,tek sam 10 nedelja ali bas me interesuje da li ce se ista razlikovati ova trudnoca,drago mi je sto sam uspela da ih ostavim,najvise zbog dece,mada nikad nisam palila cigaru u sobi gde je bebac,a da bi se saznalo da li je sve uredu mora prvo da pocne da se pravi bebac,jedino sto moze pre pocinjanja je da muska strana uradi analize a zene i onako rade sistematski na 6 meseci,pozdrav svima,Renata

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
4.4.2009 23:48:25   
Lilly*
Kekaogi dobrodosla user posted image user posted image  Upisi se u spisak mama i dece, a pridruzi nam se i na ostalim temama

(odgovor članu kekaogi)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
6.6.2009 17:19:43   
Shishica
A da li je neko isao kod ginekologa radi toga sto zeli bebu pa ako jeste, koje su pretrage koje se rade i sta pricaju ginici...??? Meni je ginekologica pre jedno godinu dana rekla da kad budem htela bebu da dodjem, da gledamo na uz kada su mi plodni dani i sta ja znam sta jos..nije spominjala.. Ali sve je gledam i mislim - ona obozava da cacka, trazi, merka i tako to... Bas ima sasavih doktora!!!

Zanima me to..ako neko ima iskustvo iako mislim da preterujemo mozda malo..ko neke seka perse..
A neka..Lepo je user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
22.6.2009 20:34:01   
Republica
Testiram, prvi post na ringeraja.
Da ostavila sam cigare vishe puta.
I pre trudnoci i momenta kad sam saznala da sam trudna.
I sada je i partner ostavio cigarete user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
22.6.2009 20:41:47   
Republica
Idemo josh jednom ...test.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
22.6.2009 21:01:15   
Lu
IZVORNA PORUKA: Shishica

A da li je neko isao kod ginekologa radi toga sto zeli bebu pa ako jeste, koje su pretrage koje se rade i sta pricaju ginici...??? Meni je ginekologica pre jedno godinu dana rekla da kad budem htela bebu da dodjem, da gledamo na uz kada su mi plodni dani i sta ja znam sta jos..nije spominjala.. Ali sve je gledam i mislim - ona obozava da cacka, trazi, merka i tako to... Bas ima sasavih doktora!!!

Zanima me to..ako neko ima iskustvo iako mislim da preterujemo mozda malo..ko neke seka perse..
A neka..Lepo je user posted image

Ja kad sam se odlučila za bebu otišla sam na pregled kod ginekologa.
Meni je to najnormalnija situacija pa želim se uvjeriti da sam zdrava,da nemam nekih smetnji za zatrudnjenje,
a ako i ima nešto neka upala ili bilo što da se izliječi prije trudnoće.
Uradila mi je obični ginekološki pregled,uz,papa,nalaze.
Sve je bilo ok hvala Bogu i odmah smo se bacili na posaouser posted image
Za mene to nije pretjerivanje,naprotiv!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
22.6.2009 21:02:30   
Lu
Dobrodošla Republika,navijam za tebe da ostaviš cigarete potpunouser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
22.6.2009 22:03:29   
Shishica
Republika, sve koje kazu da su pusile u trudnoci i da su im bebe, deca super ne lazu te.. mislim nece im izrasti rep ili rogic..
Ali cekaj malo da deca dobiju jos koju godinu..Da cujemo sta ce onda mame da nam kazu. Nemam nameru da vredjam, naprotiv..
Nisu uradile nesto najstrasnije, ali mislim da nisu svesne da su ipak pogresile.
Ali to ne znaci da su lose mame..samo su malo slabe..
Navijam da ostavis cigare jer je to najgroznije kad se vidi..trudnica sa cigarom ili mama sa cigarom..

Evo u svoju odbranu da kazem da i ja gresim i slaba sam sa drugim stvarima..recimo ne hranim se suvise zdravo ili...suvise se nerviram iako ne bi trebala, ali i to bi uticalo na moju bebu zar ne?
Eto ja cu se popraviti i navijam za sve mame da prestanu da puse user posted image da bi bile jos bolje mame user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
22.6.2009 22:05:24   
Shishica

IZVORNA PORUKA: Dora

Ja sam žestoko protiv pušenja! Kod mene u stanu se NE PUŠI, za to postoji terasa, osim kad je neko slavlje. Dok su klinci bili bebe nisam htela sa njima da idem u posete ljudima koji nisu mogli ni hteli da ispoštuju moju želju da se u prostoriji gde je beba NE PUŠI. Nikad mi nije bilo bzv. to da kažem, a sa meni bliskim ljudima (tetkom, ujakom) sam se žestoko raspravljala zbog toga. Oni koji mi nisu bliski a koji su se pravili ludi- njih sam izbegavala. Kasnije kad su deca malo porasla, to nije problem. Ali, kod mene u kući retko kad se cigara zapali.
Poenta: treba uraditi sve za zdravo odrastanje deteta da ne bismo bili u situaciji da za neku eventualnu bolest u kasnijem životu tog deteta- krivimo sebe (pušači, ovo je moje mišljenje, shvatite ovo kao veoma dobronameran sa vet, a ne pametovanje)user posted image


Slazem se skroz naskroz!!!!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
22.6.2009 22:16:32   
Republica
Ciao Lu & Shishice! Dok se snadjem na forumu gde sam ostavila poruke...user posted image
Ovako meni je 40 godina puniH.Imam sina sad ce u novembru 18 godina.
Tada nisam pushila.Ali pocela sam u 27 godini.Poslednja godina je bolna za mene,jer sam imala 2 pobacaja.
12 nedelja i 8 nedelja.U prvoj neuspeloj trudnoci momenat kad sam saznala da sam trudna ostavila sam cigarete.
Tu trudnocu nismo planirali.Druga trudnoca neuospela ostavljeno je pre zatrudnjivanja.
Sada sam opet pocela.Ja sam pushac koji ubije paklo za 3/4 dana.
Eto to je to o meni i cigaretama.
Sad pauziram sa zatrudnjivanjem 3 meseca pa idemo!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
22.6.2009 23:12:23   
Shishica
Cigare, kafa, alkohol, kilaza... To sve utice na plodnost i zadrzavanje trudnoce.. Cak i godine muskarca kako kazu nova istrazivanja.. Ali ja kazem da je Bog uvek onaj koji ce reci moze li ili ne.. i kad...
Verujem da ce sve biti u redu... Ne brini user posted image

(odgovor članu Republica)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
16.7.2009 10:55:11   
Anoniman
Pozdrav od nove clanice!

Dakle, imamo cerkicu od tri i po godine, i pre par dana sam pristala na ideju mog muza da je vreme za drugo dete. Obzirom da sam imala izuzetno tesku prvu trudnocu zbog gestacijskog dijabetesa i hipertenzije, svoj godisnji odmor iduceg eseca cu posevetiti preventivnim pregledima i konsultacijama. Hipertenzija je ostala a uz lekove koje sad pijem (ACE ihibitori) trudnoca je kontraindikovana, pa da vidimo sta cemo... I u prvoj trudnoci ceo tim lekara se bavio mojim zdravstvenim i blazenim stanjem.

Nadam se dobrim rezultatima i user posted image u skorije vreme...

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
16.7.2009 11:00:15   
Anoniman
dobrodošla! user posted image

Ako su lekari uspeli da vode tvoju prvu trudnoću, sigurna sam da će naći načina da vode i druugu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
16.7.2009 11:25:14   
Anoniman
Hvala za dobrodoslicu.

Najveci problem je sto sam u prvoj trudnoci nekako podnosila lezanje u bolnici, a sada me uzasava pomisao da ja budem tamo a cerka sa tatom kod kuce. Smislicemo nesto, valjda je medicina napedovala u poslenje 4 godine :)

Zaboravila sam da pomenem da ulazim u 40. godinu, amniocentezu sam vec radila, uh sama pomisao na sve te testove, bockanja, briseve... omatorilo se :)

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
30.8.2009 23:18:16   
Suncicabg
Treba ostaviti pusenje, zdravije se hraniti... manje se nervirati...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
23.1.2010 15:12:13   
Anoniman
Pregledi pre trudnoće
Idealno bi bilo da bračni par koji planira trudnoću prve preglede obavi pre same trudnoće. Detaljni podaci koje uzima ginekolog pomoći će da se buduća trudnica svrsta u grupu bez rizika ili u grupu sa rizikom. Takođe, mnogo veći proj pregleda i kompletnije lečenje može se izvršiti izvan trudnoće bolje nego u trudnoći, ako postoji potreba. Ako je žena bolesna, doktor može odrediti kada je najbolje vreme za trudnoću. U nekim zemljama je obvezna provera na rabeolu, toksoplazmu, sifilis i hepsatitis.

Rubeola

user posted image Rubeolu prouzrokuje virus. Ako se ne nađu antitela za rubeolu to znači da majka nije prebolela bolest, za koju se zna da kod 70 % fetusa prouzrokuje anomalije srca, mikrocefaliju, promjene na očima i oštećenje sluha, a može poremetiti i mentalni razvoj deteta, i predlaže se odlaganje trudnoće i vakcinisanje žene. Naime, ako nema antitela znači da je žena izložena u trudnoći opasnosti zaraze. Rubeola je vrlo raširena bolest, a manifestuje se sitnim osipom na licu a zatim i po telu i rukama i nogama uz blago povećanje limfnih čvorova i nešto povišenom tempraturom. Kod dece, pa i odraslih obično prolazi bez izrazitih znakova bolesti. Zbog toga je teško čuvati se i izbeći kontakt s bolesnom osobom jer se najčešće kasnije ustanovi prava dijagnoza. Kako bi se izbegle takve situacije najbolje je da se nezaštićene žene vakcinišu i odlože trudnoću za šest meseci. Naime, to je vremenski period u kome se ne sme zatrudneti, jer je potrebno vreme da se organizam imunizuje.

Sifilis
Sifilis je polna bolest koju prouzrokuju mikroorganizmi. Oni se prenose sekundamim odnosima, ali i preko mikroskopskih povreda kože. I ovaj uzročnik može ugroziti fizičko i mentalno zdravlje deteta. Zbog toga treba izvršiti analizu krvi i ako je nalaz pozitivan, zaraženu ženu lečiti odgovarajućim antibioticima. Tek kada nalaz bude negativan, žena može ostati trudna.

Toksoplazmoza

Toksoplazmozu prouzrokuje parazit koji živi u životinjskom izmetu, posebno u mačaka. Žena se može zaraziti konzumiranjem zaraženog, loše opranog povrća ili sirovog i slabo kuvanog zaraženog mesa. Bolest ne izaziva vidljive smetnje i obično prolazi nezapaženo. Infekcija u ranoj trudnoći dovodi obično do pobačaja, u drugom tromesečju do prevremenog porođaja, a u trećem tromesečju hidrocefalus, mikrocefaliju i druge poremećaje. Bolest se dokazuje posebnim testovima analizom krvi.

Hepatitis

Hepatitis prouzrokuju virusi, od kojih neki (virus B) ima sklonost prelaska sa posteljice na fetus pa dete može imati hronični hepatitis. Važno je znati za bolest majke jer treba sprečiti moguću infekciju posle porođaja. Pozitivni nalazi ne odlažu trudnoću samo nalažu posebne postupke u trudnoći.

Klamidija

Klamidija se nalazi pet do sedam puta češće kod žena sa spontanim pobačajima (27 %) u odnosu na ostale trudnice (5 %). Žena s ovom infekcijom ne mora imati nikakve simptome iako bakterija može prouzrokovati upalu svih unutrašnjh organa, sterilitet i spontane pobačaje i prevremene porođaje. Ako dete prolazi kroz zaraženo područje, može se zaraziti i dobiti upalu očiju, grla i pluća. Zbog toga se hlamidija mora izlečiti pre trudnoće antibioticima i njih moraju uzimati oba partnera, a lokalno se daju vaginalete geonistina.

Mikoplazme
Mikoplazme su često prisutne i kod žena koje nemaju nikakve smetnje i koje su uredno rađale, ali se ipak smatra da mogu prouzrokovati spontani pobačaj i prevremeni porođaj i zato ih treba lečiti. Leče se oba partnera antibioticima i lokalno vaginaletama geonistina.

(odgovor članu Suncicabg)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
23.1.2010 19:55:06   
dunja RR

evoo mamaca, možda ova tema pomogne, ako si na to mislila....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here