|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
31.1.2010 18:11:33   
Anoniman

1. Pratite svoj menstrualni ciklus Naučite da što bolje opažate signale koje vam šalje vaše telo. Na taj način ćete moći i više da utičete na svoju plodnost.     2. Izaberite  pravi trenutak Mnogi parovi koji utvrđuju plodne dane metodom merenja bazalne temperature smatraju da je trenutak kada temperatura poraste idealan za oplodnju. To je pogrešno! Tada je prekasno jer je ovulacija već prošla. Jajašce je spremno za oplodnju samo na dan ovulacije i još 12 do 18 sati nakon toga. Plodni dani počinju već od petog dana pre ovulacije jer spermatozoidi mogu da prežive najviše pet dana.   3. Redovno posećujte ginekologa Uzrok neplodnosti neretko mogu biti i nelečene ili neprepoznate infekcije genitalnog trakta. Tako je, na primer, infekcija hlamidijom jedan od glavnih uzroka problema s jajovodima. Hlamidija je podmukla bakterija jer se teško prepoznaje.   4. Unosite dovoljno magnezijuma Visoke doze magnezijuma (koji se nalazi u sojinom brašnu, pirinču, pšeničnim mekinjama, semenkama suncokreta, hlebu od integralne pšenice, sočivu, orasima i mineralnoj vodi obogaćenoj magnezijumom) povećavaju broj i pokretljivost spermatozoida. Zato, muškarci, jedite orahe, pirinač punog zrna i pšenične mekinje!     5. Normalizujte svoju telesnu težinu Manjak ili višak kilograma neće direktno uticati na plodnost. Ipak, dve trećine žena čija telesna težina za 20 posto premašuje normalnu težinu pati od poremećaja menstrualnog ciklusa. S istim se problemom susreću žene čija je težina za više od 10 posto manja od idealne. Njihova tela na nepovoljne uslove tada reaguju izostankom ovulacije ili menstruacije.   6. Ne izlažite se stresu Hormonalna ravnoteža je preduslov za plodne dane ciklusa. Stalna napetost i užurbanost traže preduzimanje konkretnih mera: žene koje su pod stresom često imaju povišene vrednosti prolaktina. Taj hormon, zadužen za proizvodnju mleka tokom dojenja, može sprečiti ovulaciju ili poremetiti usađivanje jajašca u materici.   7. Zaštitite se od rubeole Na vreme proverite antitela na rubeolu i po potrebi se vakcinišite pre nego što ostanete u drugom stanju. Zaraza rubeolom u trudnoći može jako naškoditi bebi.   8. Preispitajte svoje prehrambene navike Uravnotežena ishrana bogata vitaminima svakako će blagorodno uticati na vaš organizam, a samim tim i plodnost. Nedostatak folne kiseline može, na primer, znatno smanjiti izglede za začeće te povećati opasnost od urođenih anomalija. Preventivno bi, odmah po prestanku uzimanja kontraceptivnih pilula, trebalo dnevno uzimati 0,4 miligrama folne kiseline. Gvožđe i jod  su takođe važni za nerođeno dete. Ako vašem telu nedostaje vitamina E, jajašce se ne može ugnezditi u materici i vaše ga telo odbacuje. Vitamin E nalazi se u semenkama suncokreta, pšeničnim klicama i čičkovom ulju. Za stvaranje spermatozoida nužni su vitamini C, E i B12.   user posted image 9. Redovno spavajte Zamena noći za dan može znatno da poremeti ciklus. Za plodnost je potrebna svetlost. Ako imate neredovno radno vreme ili radite noćne smene, pokušajte bar privremeno preuzeti više dnevnih smena.         10. Napravite test na toksoplazmozu Zarazna bolest toksoplazmoza može ugroziti bebu u poslednjem tromesečju trudnoće. Žene koje u krvi nemaju antitela na tu bakteriju moraju tokom kasnije faze trudnoće da izbegavaju sve moguće prenosnike. To znači: odreći se sirovog i nedovoljno ispečenog mesa, sirovih kobasica i mlečnih sireva, dobro prati povrće i salate, ne raditi u bašti golim rukama i voditi posebnu brigu o higijeni pri kontaktu s mačkama.   11. Provetravajte prostor u kome živite Koncentracija štetnih isparenja (nastalih, na primer, od boja za zaštitu drveta) koje negativno utiču na plodnost u zatvorenom prostoru je od 50 do 100 puta veća nego na otvorenom. Protiv toga se možete boriti redovnim provetravanjem prostorija i smanjenim grejanjem.   12. Pijte manje alkohola Kontinuirano uživanje alkohola negativno utiče na stvaranje spermatozoida: alkohol smanjuje gustoću spermatozoida, a povećava udeo spermatozoida abnormalnog oblika. Uz to još i trajno smanjuje seksualnu želju. Ipak, čaša piva ili vina povremeno neće škoditi.   13. Prestanite s pušenjem Nikotin može dovesti do mnogih smetnji u reproduktivnom traktu, pre svega kod žena. Čak i žene koje umereno konzumiraju cigarete u poređenju s nepušačima, imaju smanjene izglede za začeće. Zbog visoke koncentracije štetnih supstanci u tečnosti jajnih ćelija i u materičnoj sluzi, oplodnja može biti otežana.   14. Kafa samo u malim količinama Šoljica do dve dnevno su prihvatljive - ne morate se odreći jutarnjeg zadovoljstva.   15. Oprezno s lubrikantima Pri korišćenju lubrikanata izbegavajte one na bazi ulja. Većina lubrikanata utiče na vaginalno područje, može se dogoditi da spermatozoidi zbog smanjene pokretljivosti neće moći da stignu do jajovoda.         16. Održavajte testise hladnim Plodnost muškarca uveliko zavisi od temperature. Dugotrajne vruće kupke, prečeste posete sauni, ali i preuske pantalone, mogu dovesti do pregrejavanja polnih žlezda i mogu da poremete proizvodnju spermatozoida.   17. Smanjite unos lekova Neki lekovi mogu negativno uticati na plodnost. Na primer, lekovi za kašalj i prehladu ne utiču samo na smanjivanje sluzi u nosu, već mogu isušiti i sluz polnih organa. Ako morate redovno da uzimate lekove, porazgovarajte o tome sa svojim doktorom.      18. Zasad ne planirajte daleka putovanja Ako želite da se u bliskoj budućnosti ostvarite u ulozi roditelja, ne treba da odlazite na daleka putovanja. S tim je povezano previše rizika: klimatske promene koje remete vaš menstrualni ciklus i bolesti koje se uglavnom leče antibioticima mogu biti prepreka trudnoći. Tome pridodajte vakcinisanje protiv tropskih bolesti kao što je, na primer, malarija, koje predstavlja veliko opterećenje za vaše telo i stoga je zabranjeno pre trudnoće.

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
3.8.2010 15:46:52   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: mr75

drage moje,
nova sam na forumu i procitala sam pravila koja zelim da postujem, koliko sam videla ovakva tema ne postoji, a ukoliko mi je promakla ili  postoji slicna, molim da me usmerite na nju.
ja sam u braku godinu i par meseci, a skoro dve godine imamo nezasticene odnose i nisam ni jednom zatrudnela... moram da napomenem da nismo imali ciljane odnose, a ni tako ceste... bilo je opusteno, spontano i kad nam dodje... nekada jednom nedeljno, nekada tri dana uzastopno, pa deset dana nista, i tako, bez odredjenog reda... citala sam da ako nakon godinu dana pokusavanja sa ciljanim odnosima (u danima ovulacije) izostane rezultat, treba krenuti sa pregledima... sada sam u dilemi da li da posle dve godine spontanih nezasticenih odnosa krenemo malo sa ciljanim, pa tek onda kod dr ako bude potrebe ili su ove dve godine vec alarmantan period? takodje, moja dilema je i koliko ucestali odnosi imaju veze sa zacecem? da li je stvarno neophodno "non-stop" imati odnose, da bi bilo rezultata? moj muz je prilicno opusten jos uvek i ne misli da imamo problem, a ja sam pocela blago da sizim, sto od zelje da imamo bebu sto od pitanja i pogleda okoline u smislu sta cekamo, kad ce beba itd..? najgore mi je kad me pitaju, pa mi kazu "ma samo opusteno i ne razmisljaj o tome!"... kako se to radi? kako da se opustim i ne razmisljam o tome pored toliko pitanja?
inace, uskoro punim 35 godina, ginekoloskih problema nisam nikada imala, ciklus tacan kao svajcarski sat, do sada sam pored redovnih pregleda radila samo jos i briseve na bakterije, koji su kod oboje bili negativni. jedino sto bih napomenula je da imam 10kg viska u poslednje vreme, inace nisam nikada bila gojazna... nikada nisam bila pusac, a alkohol konzumiram samo u specijalnim prilikama i u malim kolicinama...
moje pitanje je kada poceti sa pregledima i od cega poceti?
svaki savet iz vasih iskustava bice mi od pomoci i hvala unapred!


IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Prvo da poželim dobrodošlicu user posted image
i da te uskoro vidimo u nekim trudničkim temama user posted image


IZVORNA PORUKA: Maza82

mr75 dobrodošla, nadam se da će ti biti ugodno druženje sa nama i da ćeš sznati sve što te interesuje, a i djevojke ovdje dosta znaju i svaka će sigurno pokušati da ti pomogne. Mislim da bi trebali polako da krenete sa nalazima. Dobro je da ste negativni na bakterije, kakav ti je spermogram kod muža?


IZVORNA PORUKA: mr75

hvala na dobrodoslici i na brzim odgovorima, sjajne ste :)
muz nije radio spremogram, nismo uopste krenuli u tu pricu... osim mojih redovnih pregleda (obicnih, koji su oduvek besprekorni), samo smo radili briseve na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu... osim toga nista drugo...


IZVORNA PORUKA: pepino

Mr75 dobro dosla!
Ja bih ti iskreno preporucila da krenete bar sa osnovnim pretragama,muz obavezno da uradi spermiogram!
Kaze se da se trebaju ciljati odnosi,ali to je vrlo tesko jer sve zavisi od zene do zene,nije svaka u istom peridu ciklusa plodna!
Psiha je cudo,moze biti sve uredu sa oboje,ali da godinama ne ide,ali vi uradite cisto radi sebe,da se ne brinete pa onda kad vam Bog da!
Srecno!



IZVORNA PORUKA: Maza82

To je isto jako bitan nalaz i dobro je što ste to odradili. Sada bi on trebao da uradi spermogram, mislim ako želite da krenete sa tim. Poslije će vam doktor sve reći. Moj muž i ja se trudimo godinu i osam mjeseci i sada smo krenulu da vidimo do čega je. On je radio spermogram i nalaz je normozoospermia i jako sam srećna. Ja ću u petak ići da vadim krv za hormone, a poslije ćemo vidjeti šta dalje. Meni je doktor rekao da nakon godinu dana nezaštićenih odnosa ne dođe do trudnoće trebalo bi se obratiti doktoru. S tim da ti imaš 35 god. mislim da nije loše da već polako krenete. Možda je samo neki mali problemčić, a možda nije ništa pa ćeš se rasteretiti, jer psiha dosta utiče.


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Pa svakako sa naj obicnijim pregledom  , kao i ranije  pre pokasaja da zatrudnis!
Mi kada smo poceli da pokusavamo, otisla sam posle 3 meseca sa pitanjem zasto jos nisam trudna ( ja sam mislila to bude odmah ubrzo user posted image user posted image ) rekose polako verovatno niste potrefili dan...al meni nesto to nije bilo dovoljno!
Nije bilo odredjeno i nismo vijali  plodne dane.. jos + usput sam imala upalu grlica materice...ali eto desilo se posle 8 meseci pokusavanja!

Mada sam cula da sa nalazima treba poceti ako do trudnoce ne dodje posle 2 godine!



IZVORNA PORUKA: pepino

Sve ti je Maza dobro rekla,ja bi dodala da i ti uradis hormone,sa obzirom na visak kilograma postoji mogucnost da nesto zeza tu,ne mora da znaci,ali ti to provjeri,sve su to osnovne stvari koje su jako bitne!
Ja sam 10 godina mladja od tebe,a radila sam to jos prije 4 godine.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
3.8.2010 15:48:00   
Ana RR
A postoje i pojedinačne teme o hormonima, spermogramu i spermokulturi..

user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
3.8.2010 15:48:04   
Maza82
Jao Anči al si vrijedna user posted image user posted image

_____________________________

svako zašto, ima svoje zato......

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
3.8.2010 15:48:44   
Ana RR
Brzom brzinom user posted image  

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maza82)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
3.8.2010 16:00:15   
mr75
ok, hvala... znaci prvo spermogram, a za dalje da pitamo dr?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
3.8.2010 16:04:02   
Ana RR
Muž kod urologa na pregled i da uradi spermogram a ti se posavetuj sa ginekologom šta dalje.

Možda će ti predložiti da pratiš folikule, da bi znala kakva ti je ovulacija, i naravno da uradiš neke osnovne analize (brisevi, hormoni itd..)

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mr75)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
3.8.2010 16:07:47   
Ana RR
Moje mišljenje (a i moje doktorke) je da ne treba čekati više od godinu dana da bi se krenulo sa pretragama.

A što se tiče učestalosti odnosa.. kažu da je najbolje imati odnose svaki drugi dan, spermatozidi se ulenje ako dugo nema sexa, a i veće su šanse naravno ako su redovniji odnosi. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
3.8.2010 16:30:32   
mr75
pa da, logicno... hvala ana...ni ja nisam za cekanje i odugovlacenje.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
3.8.2010 22:07:16   
anuksunamun

IZVORNA PORUKA: mr75

pa da, logicno... hvala ana...ni ja nisam za cekanje i odugovlacenje.
ja bih samo dodala ...da se ne ustrucavas da promenis dr ukoliko sa nekim od njih nisi zadovoljna...mene je 4 ginekologa tapsalo po ramenu da je sve u redu...dok nisam srela mog dr ...koji mi je otkrio blokirane jajovode...tako da pazljivo s njima....

(odgovor članu mr75)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
17.8.2010 0:15:46   
Tatamata

Zdrave žene koje pokušavaju da ostanu u drugom stanju smanjuju šanse da to postignu ukoliko su pod stresom, pokazali su rezultati jednog britanskog istraživanja.

Grupa naučnika s univerziteta "Oksford" je prvi put došla do dokaza o povezanosti visokog nivoa biološkog markera stresa i smanjenih šansi da žena tokom plodnih dana menstrualnog ciklusa ostane u drugom stanju, preneli su francuski mediji.

Pročitajte ceo tekst...


(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
17.8.2010 0:16:36   
dunja RR
Tatamata hvala na tekstu user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
17.8.2010 11:22:27   
nolinica
Pijem folnu već 1.5 godinu. Nikako da zatrudnim, da li mislite da i dalje nastavim piti ili je neophodna pauza?
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
17.8.2010 11:28:17   
bluka
i mene ovo zanima. koliko dugo piti folnu kiselinu a trudnoća se ne dešava?

ranije nisam pila folnu posebno, već kompleks vitamina i minerala, uglavnom od oktobra do aprila, pa onda na pauzu tokom proljeća i ljeta. i povremeno b kompleks i vit e.
skoro sam počela samo folnu, i ne znam kako sa njom da pravim pauze. za sad popijem kutijicu (3 sedmice) pa onda pauziram par dana pa opet počnem.

(odgovor članu nolinica)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
17.8.2010 11:34:27   
nolinica
Ja sam negde čitala da ona ne može štetiti kad je piješ, ali može napraviti problem ukoliko ostaneš trudna a nisi pila!!! Ipak pitam, možda su devojke više od mene o tome pročitale!

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
17.8.2010 12:38:30   
pepino
I ja sam folnu kupila prije par mjeseci,a nikako da je pocnem piti jer isto kao i vi ne znam koliko dugo se smije prije trudnoce piti,a ko zna za koliko cu uspjeti ostati trudna!?user posted image

(odgovor članu nolinica)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
17.8.2010 12:40:55   
lanajelena
Pepino po pravilu bi svaka zena trebala tri meseca pre trudnoce da pije folnu kiselinu,nece skoditi ako to traje duze...npr meni je dr rekao da ne moram celu trudnocu da pijem a ja sam pila i sa prvi i sa drugim ..

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
17.8.2010 12:46:56   
pepino
Znam Jelo to za 3 mjeseca prije,ali kao sto sam i napisala ja ne znam da li cu i za koliko uspjeti zatrudniti,pa ne bi da pretjeram sa tabletama!
Mislim da uglavnom kazu da ne mogu naskoditi ako se piju i duze,ali nisam bas rada da ih nesto dugo pijem,ne volem nikakve tablete!user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
29.8.2010 20:53:37   
Marija190
Naucnici koji su ispitivali uticaj folne kiseline na sprecavanje anomalija kod beba tvrde da zene u reproduktivnom dobu, bilo da pokusavaju da zatrudne ili ne, treba da piju folnu kiselinu. Moze da se pije godinama bez ikakvih problema jer se svaki visak izbaci mokracom.

A preporucuju svim zenama da je piju jer se trudnoce cesto desavaju neplanirano.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
30.8.2010 8:55:15   
pepino
Pocecu piti sad od 1.!user posted image

(odgovor članu Marija190)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
30.8.2010 16:53:03   
Marija190
Pijem vec tri meseca, cekamo jos jedan pa se onda "bacamo na posao". Sad pokusavam da nateram sebe da ne preskacem obroke sto inace redovno radim, a znam da je jako lose. To je otprilike sve sto se tice moje pripreme za trudnocu, ostatak posla radim u glavi (tripujem se, umisljam, razmisljam... user posted image )
Inace, od kad pijem folnu kiselinu primetila sam da su mi nokti manje lomljivi (mada, mozda nema veze s tim) i nemam povecan apetit kao kad pijem ceo kompleks B vitamina.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
1.9.2010 8:04:33   
pepino
Hocu da od danas pocnem piti Folnu kiselinu,na kutiji pise 5mg,dodje 20 tableta,jel pijem 1 dnevno?

(odgovor članu Marija190)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
1.9.2010 8:06:08   
Ana RR
Jednu dnevno, draga.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
1.9.2010 8:06:55   
pepino
Hvala Anci!user posted image
Jel nije bitno doba dana,ne mora biti u isto vrijeme,prije jela,poslije jela?

< Poruku je uredio pepino -- 1.9.2010 8:07:43 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
1.9.2010 8:39:06   
Ana RR
Ja popijem posle ručka, jer se pre toga ne setim. Ali mislim da nije ni bitno, kako ti odgovara.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here