|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Podrigivanje bebice
9.3.2010 22:54:08   
nina83
Ja sam prestala da brinem odkako joj dajem kasice.. Ona podriguje bez problema, cak i u toku jela, jer to traaajeeeee..user posted image  A kad pije mleko, onda je jos uvek prebacim na rame.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Podrigivanje bebice
9.3.2010 23:00:02   
sneza24
Pa i ja ga ne drzim po pola sata.5 min ako ne podrigne u kolica i kad zaplace onda ga dignem jer tad bi sigurno da podrigne.Sad nam je dr rekla da sme da sedi pa cu videti da ga uopste ne podizem jedino ako zaplace.A uopste mu nije problem da podrigne kad lezi na stomak.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Podrigivanje bebice
9.3.2010 23:43:42   
choopa choops
Meni ona skoro uopste nije podrigivala user posted image To je bilo natezanje stalno. Cak smo probali i onu neku  metodu na golu kozu ledja  kada dlanom napravis vakuum. Ma nista. Medjutim, ona nije imala grceve, redovno je kakila, nije pokazivala nikakve znakove da je boli stomacici, pa smo mi nakon nekog vremena prestali da je "maltretiramo" i pomirili se sa time da nase djete ne podriguje user posted image

P.S. jedino nisam probala da joj dam nesto gazirano, tada bi sigurno podrignula user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Podrigivanje bebice
9.3.2010 23:50:33   
gagana83

IZVORNA PORUKA: choopa choops


P.S. jedino nisam probala da joj dam nesto gazirano, tada bi sigurno podrignula user posted image


user posted image user posted image user posted image
Dobra ideja!

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Podrigivanje bebice
10.3.2010 10:26:07   
majka mara
moj na pocetku nije hteo da podrigne nikako ali mi je patronazna objasnila kad ga podignem da malo mu napravim pritisak na stomak ali malo kao da ga pritisnem po guzi,dok je kod moje mame i dr babe uvek podrigivao,pa sam skontala da je do tehnike,sad ga samo stavim na stomak i podrigne,a i kad ga podigne cesto koristim i ehniku preko kolena,a sad kad jedemo kasice uvek mu dam da se napije vode posle toga,podignem ga iz stolice i drzim malo da ga pohvalim u medjuvremenu on podrigne

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Podrigivanje bebice
11.3.2010 15:14:10   
Anitaaa
Ja sam Mateju stavljala da legne na stomak  posle podoja i uvek bi brzo podrignuo.A kad sam ga nosila i pokušavala preko ramena ili kolena trajalo bi i po 20 min a nekad ne bi ni podrignuo.

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Podrigivanje bebice
15.4.2010 11:06:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Trinny

Ja Saru stavim kao na prvoj slici, na rame, al mi se nekad desi da ne podrigne, pa je zato muce gasovi... uh, kako mi samo bude zao kad je vidim da se grci, crveni, napinje... user posted image


isti slucaj...

Drzim je po 20 minuta na ramenu i ne podrigne....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Podrigivanje bebice
15.4.2010 11:09:50   
*Alexx*
OTI, bebe prosto ponekad neće da podrignu i to ti je to. Možeš da probaš menjanjem položaja - preko kolena, pa da je postaviš na stomak... Ali nekad prosto neće. Ako ne podrigne u prvih nekoliko minuta, ne verujem da će uopšte da podrigne u tom položaju (moje iskustvo).

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Podrigivanje bebice
15.4.2010 11:17:12   
Anoniman
to i ja kontam...hvala...

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Podrigivanje bebice
15.4.2010 11:19:27   
micketta
a meni babice u porodilistu rekle da i ne mora da podrigne od majcinog mleka
user posted image


_____________________________

zna baba

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Podrigivanje bebice
15.4.2010 11:22:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: micketta

a meni babice u porodilistu rekle da i ne mora da podrigne od majcinog mleka
user posted image



nadam se...nekad stvarno nece...

(odgovor članu micketta)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Podrigivanje bebice
15.4.2010 11:24:53   
micketta
oti user posted image , nece ni moja 

_____________________________

zna baba

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Podrigivanje bebice
15.4.2010 12:35:03   
LillyT
Meni je patr. rekla da nece da podrigne kada se ne naguta vazduha. A kada onako divljacki vuce, nije ni cudo sto podriguje kao mm posle piva.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Podrigivanje bebice
15.4.2010 16:39:25   
anajid
kao mm posle piva.




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Podrigivanje bebice
15.4.2010 16:56:26   
liliana
Moja beba isto neče baš uvek da podrigne. Nekad je nosam i po pola sata i- ništa. A nekad podrigne po 2-3 puta. Ma, one nas zezaju, samo mi to ne vidimo...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Podrigivanje bebice
15.4.2010 17:03:59   
Verus
Bebe koje sisaju se manje nagutaju vazduha nego bebe hranjene na flasicu.  Tako da i nece podrignuti svai put.  I moja Helena podrigne ponekad, ali ne svaki put...mozda par puta na dan od svih hranjenja.  Ali zato cesce prdi.
IZVORNA PORUKA: micketta

a meni babice u porodilistu rekle da i ne mora da podrigne od majcinog mleka
user posted image


(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Podrigivanje bebice
15.4.2010 17:31:01   
Nena81

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Bebe koje sisaju se manje nagutaju vazduha nego bebe hranjene na flasicu.  Tako da i nece podrignuti svai put.  I moja Helena podrigne ponekad, ali ne svaki put...mozda par puta na dan od svih hranjenja.  Ali zato cesce prdi.
IZVORNA PORUKA: micketta

a meni babice u porodilistu rekle da i ne mora da podrigne od majcinog mleka
user posted image



Uz duzno postovanje ovo apsolutno nije tacno. Vise se nagutaju vazduha dok sisaju, jos ako je mleko puno nadoslo pa kad beba povuce ono krene u jakom mlazu, tih prvih par min dok se ne uspostavi ritam sisanja beba se itekako naguta vazduha.
Kao sto znate na trzistu ima flasica raznih oblika, velicina, proizvodjaca, ...sve one su pravljene tako da beba sto lakse pije iz njih i sto manje guta vazduh.
Beba treba i mora da podrigne posle svakog podoja. Ako nece odmah sigurno ce za koji min. Taj vazduh koji proguta smeta joj, otuda grcevi, i prduckanje.
Na kraju krajeva pitajte pedijatra da li treba da podrigne posle podoja.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Podrigivanje bebice
15.4.2010 17:45:34   
LillyT
Ja sam pitala pedijatra i ne mora da podrigne. Ja je uvek nosim nekoliko minuta i dogadja se da ne podrigne. To je u slucaju da lepo sisa, ritmicno i bez zurbe.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Podrigivanje bebice
15.4.2010 21:35:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT

Ja sam pitala pedijatra i ne mora da podrigne. Ja je uvek nosim nekoliko minuta i dogadja se da ne podrigne. To je u slucaju da lepo sisa, ritmicno i bez zurbe.


e to sam ja provalila...kad lepo sisa, bez zurbe ..ne podrigne user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Podrigivanje bebice
16.4.2010 0:42:56   
sneza24
Meni je dr rekla kao ako beba uvepodrihne posle podoja nece imati grceva,a ja bas nesto nisam primetila da je to tacno.
Inace prestala sam da ga dizem da podrigne od kad je poceo samostalno da sedi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Podrigivanje bebice
16.4.2010 9:01:21   
Nena81
Nama je pedijatar jos sa prvim detetom rekao za podrigivanje, i pokazala nam je 101 varijantu kako da drzimo bebu da bi podrignula. Na rame sa bebinim stomacicem na ramenu, preko kolena(mi sedimo) isto bebin stomacic na kolenima, drzati bebu u zagrljaju cucni/ustani vise puta.
Sin je znao po 5 i vise puta da podrigne za samo jedan obrok, dok malecka jednom odmah posle jela, zaspi, al zato u sred spavanja vrisne da se zaledim, ja je podignem ona podrigne i nastavi da spava.To moze da bude i citav sat posle podoja. A nije halapljiva kao sto joj je brat bio.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Podrigivanje bebice
16.4.2010 11:36:05   
usamljena
Moja user posted image skoro uvek podrigne, nekad cekam minut a nekada i vise od 30 min. user posted image Problem nam je ovo jelo u periodu od 00:00- dok ne ustane, tada brzo zaspe i bas tesko podrigne.
Moram nesto podeliti s vama. Prijateljica moje mame je postala baka, i nakon 20-tak dana zove moju mamu i kaze user posted image je u bolnici! Pa sta je, kako? Mi u cudu. Povracala jadnica, izgubila na kilazi. Sve moguce nalaze joj radili, analize, slikanja, ... Izmucili je jadnicu, da bi se ispostavilo da user posted image nikad za tih svojih 20-tak dana zivota nije podrignula! Mama je hranila i kako je nahrani stavi na stranu i "svoj posao". To se valjda kupilo u bebiju, ... Ma uzas. Da bi ona rekla pa kako cu znati da treba podrignuti? Mislim, niko se nije naucen rodio ali toj zenici je sestra rodila 2 meseca pre nje, pa mogla je pitati ili nesto.
Ja mozda nekad delujem kao dosadni stvor, koji svima voli pametovati, ali ja zaista samo delim svoja iskustva jer znam da je meni bilo lakse kad sam od nekoga mogla traziti savet.


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Podrigivanje bebice
16.4.2010 11:44:19   
Nena81
Znaci strasno.
Joj sto joj nije user posted image ko ova moja cim joj nesto fali prodere se dize iz mrtvih user posted image .

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Podrigivanje bebice
22.5.2010 13:26:08   
lothroniell
Aaaa podrigivanje, to mi je bolna tema... Nema polozaja u koji Milos sme, a da nisam probala, on ljudi od 10 podoja jednom podrigne... Drzim ga nekad po sat vremena, menjam polozaje i nista, uzas... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Podrigivanje bebice
22.5.2010 13:52:08   
Anck Su Nmaun
Ja je dizem da podrigne i posle prve i posle druge sise... ako podrigne prvi put drugi put obicno nece i obratno!
Mada su nama sestre u porodilistu rekle ako posle 5 min nece nista stavite je samo sa strane u slucaju da bljucne!


(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here