|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Podrigivanje bebice
5.6.2012 13:45:10   
cockic
e vidis meni moj mali nije podrigivao i bljuckao ali jeste stucao.ako ne rade ovo rade ono.
valjda tako mora.

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Podrigivanje bebice
5.6.2012 18:56:19   
Sesilija 83
Moja beba prvih 2,5 meseca uopste nije podrigivala,samo je stucala iako sam je nosala i okretala na kolena i preko ramene i razne metode i nista, i samo je pocela sad odjednom da podtiguje cim je uspravim posle dojenja...i sad eto vise ne stuca.. znaci nema pravila

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Podrigivanje bebice
5.6.2012 19:01:19   
peca
Ova moja zeza sa jedenjem (pijenjem) al sa podrigivanjem nikako, kad nece da podrigne nece, mogu da joj radim sta hoces, ali se to jaaako retko desava, obicno kad je sanjiva user posted image Inace podriguje kao za takmicenje user posted image UZASNO je stucala, po cini mi se 50 puta dnevno, a lepo je podrigivala oduvek, tako da mislim da to nema veze jedno sa drugim,i sad zna da stuca, ali redje, i jako sam srecna zbog toga user posted image Neko je rekao da stucanje njima ne smeta, ova moja se bas unervozi, tacno znam kad ce stucati, a i nervozna je dok stuca user posted image

< Poruku je uredio peca -- 5.6.2012 19:03:05 >


_____________________________

....neko radi sve po Bozjoj volji a ipak je sirotinja, neko zna celu bibliju napamet a i dalje je zivotinja...

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Podrigivanje bebice
5.6.2012 20:12:00   
dacap
Mi imamo 3 meseca i dalje ne podrigujemo posle svakog obroka. Najgore je tokom noci tada nikada ne podrigne. Grceve imamo od 2. nedelje sada je to bolje ali imamo strasnih muka od 4 ujutru do nekih 7-8. Ona tada i dalje spava ali non-stop se meskolji rukama trlja lice i prducka. To nas sve toliko muce da vec ne znamo sta da radimo. Nema sanse da neko tada spava pored nje koliko je glasna. Njen obrok je oko 2-3 ujutru ( nikada ne podrigne tada! ) i kazem oko 4 ujutru neprestano se meskolji i jeca u snu. Ne znam vec sta da radim Tokom dana toliko lepo spava, ne cuje se. Da li neko ima takav problem Citam da jos necije bebice prduckaju ali moju bas muci.
Ljubac devojke za sve vas!

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Podrigivanje bebice
5.6.2012 20:56:23   
peca
Pozdrav daco user posted image

I moja prducka kao blesava podrignula ili ne... Zamajavaj je preko dana, a spavajte nocu user posted image Ne znam da li si citala temu od pocetka ima predloga za podrigivanje, a ima i tema o gasovima, pretrazi malo forum user posted image Ja nisam kompetentna, ali mislim da prduckanje i nema bas toliko veze sa podrigivanjem, ali vazduh koji udje mora negde i da izadje user posted image

_____________________________

....neko radi sve po Bozjoj volji a ipak je sirotinja, neko zna celu bibliju napamet a i dalje je zivotinja...

(odgovor članu dacap)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Podrigivanje bebice
8.7.2012 13:06:41   
IRJ82
mi nikad nismo imali problem sa podrigivanjem, hvala bogu uvek je posle svakog obroka podrigla, nekad i izmedju obroka.
ja bih da pitam sad vas devojke
do kada ja treba nju da dizem da podrigne, ona ce uskoro 5,5 meseci, jer ona ponekad sad zaspi da ne podrigne (to se desava poslednja 2 dana)

_____________________________

najveca sreca nam je stigla 28.01.

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Podrigivanje bebice
22.7.2012 17:39:01   
soni
Luna ruca i to veoma halapljivo, posle toga nema sanse da podrigne i vidim da se muci tokom sna... Kada se probudi bljucne mi i pocinje da stuca.... Ja bih da joj pomognem i da nesto promenim ali nemam resenje...
Sta predlazete?? KOliko dugo da je drzim preko ramena???

sada cu da citam sta ste pisale+++

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu IRJ82)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Podrigivanje bebice
4.8.2012 22:31:43   
soni
Kupili smo flasicu Dr Browns sa cevcicom...odlicna je ....LUNA pocela da podriguje user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Podrigivanje bebice
4.8.2012 22:58:00   
Sanchy
Negde sam citala da je u Americi cini mi se praksa da bebe uopste ne drze da podrignu nego ih nakon podoja stave na desni bok najmanje deset minuta..,tako da se ne opterecujem mnogo ako ne podrigne samo ga stavim na desni bok ..naravno ako primetim da ga muci stomacic opet ga podignem ,,,cesto se desava da nece uopste..

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Podrigivanje bebice
4.8.2012 23:13:17   
Torbica
Moji su svi lepo podrigivali. pa i ovaj malac, grceve nema uopste, evo ga 5 nedelja je bio juce.

Negde sam citala da je u Americi cini mi se praksa da bebe uopste ne drze da podrignu nego ih nakon podoja stave na desni bok najmanje deset minuta..,tako da se ne opterecujem mnogo ako ne podrigne samo ga stavim na desni bok ..naravno ako primetim da ga muci stomacic opet ga podignem ,,,cesto se desava da nece uopste..

Ja mislim da treba da podriguju. Bezveze se boriti protiv vazduha koji je u startu mogao biti izbacen... A sto se tice boka, meni je patronazna rekla na levi da stavim ako ne podrigne, jer je to pravac creva, tj zemljina teza pomaze tako da se izbace gasovi... Koliko ljudi, toliko saveta. Uglavnom, bitno mi je da nemamo grcice, pa kako god.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Podrigivanje bebice
18.9.2012 12:52:28   
soni

IZVORNA PORUKA: dacap

Mi imamo 3 meseca i dalje ne podrigujemo posle svakog obroka. Najgore je tokom noci tada nikada ne podrigne. Grceve imamo od 2. nedelje sada je to bolje ali imamo strasnih muka od 4 ujutru do nekih 7-8. Ona tada i dalje spava ali non-stop se meskolji rukama trlja lice i prducka. To nas sve toliko muce da vec ne znamo sta da radimo. Nema sanse da neko tada spava pored nje koliko je glasna. Njen obrok je oko 2-3 ujutru ( nikada ne podrigne tada! ) i kazem oko 4 ujutru neprestano se meskolji i jeca u snu. Ne znam vec sta da radim Tokom dana toliko lepo spava, ne cuje se. Da li neko ima takav problem Citam da jos necije bebice prduckaju ali moju bas muci.
Ljubac devojke za sve vas!


ja imam isti problem, ali preslikan.....rekli su da ce to vremenom prestati pa sada nam ostaje samo da cekamo



_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu dacap)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Podrigivanje bebice
3.11.2012 0:35:03   
Nestrpljivaa
Moja mala je imala isti taj problem i sve je to bilo zato sto nocu nije htela da podrigne.zato sam je i po sat vremena nocu nosala da bi podrignula i kada to obavi lepo spava kao da nije imala nikakav problem.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Podrigivanje bebice
3.11.2012 15:19:43   
ana77
I meni beba bas stenje i muci se dok se ne isprducka, a posle se smiri. Nisam to povezivala sa podrigivanjem ali eto, hvala na informaciji. Nocu ne podrigne svaki put, posto se budi na svaka dva sata ali pred jutro joj se isto pogorsaju ti grcevi tako da nekad od 5 ne spava do 6:30. Posle zaspi i spava fino. Drugi period kad je muce grcevi je od 9 do oko 11:30. Popodne spava "kao beba" user posted image

(odgovor članu Nestrpljivaa)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Podrigivanje bebice
16.11.2012 0:10:35   
Sanchy
Do kada treba podizati bebu da podrigne?

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Podrigivanje bebice
16.11.2012 0:15:22   
Mariya
Dokle god sisaju, piju iz flašice u ležećem/poluležećem položaju. Ja moje dete od 14 meseci i dan danas podižem posle podoja.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Podrigivanje bebice
16.11.2012 6:38:24   
Sanchy
Moja bratanica ima 11 meseci i odavno su prestali da je dizu ali nisam pitala od kada...a ona i dalje pije mleko i zitarice na flasicu u polulezecem polozaju pa sam zato mislila da se prekida ranije..nisam pitala kad su prestali

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Podrigivanje bebice
16.11.2012 8:22:11   
MarijaBg

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Do kada treba podizati bebu da podrigne?



Po nekoj mojoj logici, kada dete posle podoja/mleka ne ide na spavanje tj lezeci polozaj, nema potrebe da je drzis da podrigne. Moje dete je rano pocelo da spava na stomaku, tako da smo rano i prestali sa drzanjem za podrigivanje... A i sto su veci, brze podrignu user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Podrigivanje bebice
16.11.2012 13:07:20   
Valerie
mi je podizemo kad se razmase rukama i nogama jos dok sisa ili nekoliko minuta nakon sisanja. i onda po pravilu leeepo i glasno podrigne, nekad i bljucne. kad je mirna i zadrema tokom obroka, ne podizem je. nocu prakticno nikad nije podrigivala, jer i sisa u polusnu, samo je u horizontali vratim u krevetac.
stuca jako cesto i dugo, a prestane cim pocne da sisa, tako da joj cesto dam da sisa iako znam da nije gladna. znam da njih to ne nervira bas kao nas, ali se unervozi kad stuca pola sata. navodno sam cula da moze da se zagrcne dok stuca, ali je tada uglavnom "pazljivija" dok sisa, pa se to nije desavalo. mnogo simpaticno, povuce par puta pa ceka da stucne i tako nekoliko puta i stane stucanje! inace se desi kad je jako gladna a ne stuca, da se bas zagrcne dok sisa! ali nista to nije strasnouser posted image

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Podrigivanje bebice
18.12.2012 16:27:13   
nina26
Mi imamo isto problem sa podrigivanjem, ali samo nocu....tada nema sanse da podrigne, jer cvrsto zaspi, i okrecem je kao loptu, ma nista ne pomaze...na kraju je stavim da spava, nekada je mirna, nekada ne...borimo se nekako...

Ono sto mene brine, ne znam gde da pisem, pa cu ovde, je to sto se moja beba jako brzo zagrcne pa cak i dok sisa...a o flasici da ne pricam...i toliko je to valjda zaboli ili sta, da pocne da place kad se povrati, a dok udahne vazduh ja se preznojim sto puta....

Ne znam da li je to bas toliko normalno,ili se ja suvise brinemuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Podrigivanje bebice
19.12.2012 0:32:21   
Zemunka85
Moja ima cetiri meseca i i dalje jede tako alavo i ima problema i sa podrigivanjem i zagrcnjavanjem, bljuckanjem, povracanjem ... i taaakooo ..

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Podrigivanje bebice
19.12.2012 12:10:01   
nina26
znaci nema resenjauser posted image ma mene samo strah kad se zagrcne,jednom mi je i poplavela cak..user posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Podrigivanje bebice
19.12.2012 13:13:34   
Anoniman
obicno se sve to manje vise sredi ili sa 3 - 4 meseca (tad je M npr. prestala da povraca) ili kad uvedete i cvrstu hranu.

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 147
   RE: Podrigivanje bebice
19.12.2012 13:33:36   
tijatija
Obicno je bljuckanje, povracanje vezano sa alapljivoscu. Moja deca su uglavnom brzo i halapljivo jela i svaka je imala grcice. J a moju decu podizem da podrignu , ako to i ne urade stavim ih sa strane i same to obave. Cak sto vise ovog malog stavljam na stomak da spoava od 4-tog dana ( cim nam je pupak otpao) pa nebrinem oko pordrigivanja.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Podrigivanje bebice
20.12.2012 14:13:42   
adulence
ova moja malena jako retko hoce da podrigne...

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Podrigivanje bebice
20.12.2012 14:24:02   
nina26
Tija, jel te nije strah da ga stavljas na stomacic? Znam da im to prija, ali ovde dr ne dozvoljavaju da tako lezi beba, cak i na stranu zabranjuju, ali ja je stavljam...?

Adulence
, drzi je i lupkaj sto duze, mora da podrigne pogotovu sto je tako malecka user posted image lepse ce spavati...

A do kada se drzi beba da podrigne, tj do koliko meseci?

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here