RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


serpica -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (4.11.2013 7:08:34)

Ja sam se trudila da me ne doticu price o debljini,ishrani,polu,ali me je ubijalo to kad kazu : "ma ona je heroj namucila se 20 sati i rodila prirodno,sta ti znas,mozes jos 5 da rodis kad ides na carski"[sm=lev.gif][sm=smiley18.gif]
a ja jedva izvukla zivu glavu jos prvog puta,i rizikovala jos dva posle toga,ali sta ja znam mene ne boli samo se probudim i eto bebe.Ha!!! Za mnoge zene je carski olaksica,a ja im na sve to kazem: "Da bog da vas ne boli ko sto mene nije bolelo" okrenem se i odem.




viking -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (4.11.2013 14:28:52)

Meni do sada niko nije uspeo da kaže nešto što bi me iznerviralo, a čula sam raznih komentara naročito što su u pitanju vantelesna i blizanci pa uvek ima šta da se komentariše. Jednostavno, zabole me.
Takođe, mm i ja samo baš dugo zajedno (zvanično 15,5 godina, nezvanično skoro godinu dana duže) i tu je bilo kometara ali ni to me nije docitalo.
Znam da trudnice lude kad im neko dira stomak, mene svi pipkaju jer mi je stomak ogroman, neki me čak i ljube u stomak, ali ni to mi ne smeta. Izgleda sam prosto takav tip...




Jole84 -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (4.11.2013 14:38:52)

Ni mene nešto posebno ne nervira,čak mi bude i smešno što me zovu debela a ja još nisam debela [sm=smiley36.gif] Sestra mi stalno opipava stomak i izaziva pokretni UZ,prognozira muško iako sam mnogo puta rekla da mi je svejedno i da je bitno da je živo i zdravo. To ne vredi te ona svakog dana pita šta radi bata. Neki put mi bude krivo,šta ako je devojčica,pa se ogrešila [sm=jezicek.gif]
Jedino mi dosađuju babske priče o preskakanju gajtana i teranja da jedem sve "od svega da probam",pa nema veze i ako povraćam,red je.




minnica -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (4.11.2013 14:47:54)


IZVORNA PORUKA: serpica

Ja sam se trudila da me ne doticu price o debljini,ishrani,polu,ali me je ubijalo to kad kazu : "ma ona je heroj namucila se 20 sati i rodila prirodno,sta ti znas,mozes jos 5 da rodis kad ides na carski"[sm=lev.gif][sm=smiley18.gif]
a ja jedva izvukla zivu glavu jos prvog puta,i rizikovala jos dva posle toga,ali sta ja znam mene ne boli samo se probudim i eto bebe.Ha!!! Za mnoge zene je carski olaksica,a ja im na sve to kazem: "Da bog da vas ne boli ko sto mene nije bolelo" okrenem se i odem.


Ovako su i mene izludeli. Sve, kao, ja ne znam šta je to bol i šta znači porađati se. [sm=hudicek1.gif]




Malecka074 -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (4.11.2013 16:22:51)

Mene ovaj put, u drugoj trudnoci jedino nervira kad kazu: E sad odmah i trece...da ne bude velika razlika.
Da..da..Samo im kazem...Neka se ovo rodi zivo i zdravo...Pa, Boze zdravlja...

A niko ne pita da li zelimo, mozemo...da se ponudi da cuva...hihihihihihi.




jole82 -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (4.11.2013 17:51:44)

Ja sam baš bila bezobrazna, kad krene da me smara neko skroz nepoznat.... i poznat (naravno ne dragi ljudi), a znam da će da me pegla..
Čim krenu ja pružim ruku i kažem Daj(te) mi 100evra! Hahaha..oni u čudu..a ja odgovorim Možda vi delite savet besplatno, ali ja ga ne primam za džabe! Ahahaha..tajac...a poznati me više nikad ništa nisu ni pitali niti delili savete...[sm=smiley36.gif]




Malecka074 -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (4.11.2013 17:55:18)

HAhahahahahaha...pametno! [sm=bravo.gif]




dijana1* -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (15.12.2013 2:50:11)

Svasta sam do sada cula ali veceras mi prvi put i nije bas bilo svejedno slusati dobronamerne savete[sm=smiley13.gif]
Usla sam u 40-tu nedelju i komentarisem da cu sada biti malo vise u pokretu, tipa stepenice, setanje itd. Da bi dobila komentar na to da je pre neki dan jedna zena u 39-toj nedelji izgubila bebu zbog obmotane pupcane vrpce i da ne preterujem sa aktivnostima jer se nikada ne zna[sm=hudicek1.gif] ali dobro njoj je cetvrto[sm=hudicek1.gif]
Mislim stvarnoooo !!!!!




Dada81 -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (15.12.2013 2:59:46)

O,Boze...e,da i meni tip takvih ''komentara''okrenu zeludac.




dijana1* -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (15.12.2013 3:04:19)

Dado ovo je bas grozan komentar[sm=smiley13.gif] stvarno nisam razmazena trudnica i da se palim na sve i svasta ali ovo je bas preterano. I da jos mi opisuje kako su doktori i sestre (svi) vristali po bolnici od tuge. Uzas!!!!! Ostala sam zatecena!




Dada81 -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (15.12.2013 3:09:33)

Strasno...Par puta je tako svekrva gledala na tv ili cula tako neke teske i jezive price,pa mi prepricava,iako sam rekla direktno da mi ne treba to deruj,kazema slusam i kada nisam trudna.A,inace kada se to opet desilo,veuj kazem,Boze sacuvaj i izadjem iz sobe. Zam da to ne radi namerno i nije cesto,ali stvarno direktno kazem da mi je dosta i onako osetljivoj slusati tako ''osetljive''stvari,a ne mogu nista uciniti..Uhh




mirkam -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (15.12.2013 9:00:48)

Ja ne mogu da vjerujem da postoje takvi ljudi?! Pa kakav to covjek treba da budes da zeni pred porodjajem ispricas takvu pricu?!
Dijana, svaka ti cast ako si iskulirala taj komentar, ja ne znam sta bih uradila.
Meni su stvarno pre strasne stvari i zaista ne mogu da vjrujem da neko to moze ispricati.





ivaMark -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (15.12.2013 17:56:31)

Dijana, strasnoooo. Mislim, da li ta osoba (ne mogu da napisem covek) ima mozga i malo [sm=smiley7.gif]




Jole84 -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (15.12.2013 20:04:29)

Dijana ne mogu da verujem,svaka čast kako si iskulirala [sm=zmeden.gif]




Moiraina -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (15.12.2013 20:20:22)

[sm=smiley21.gif] Užas!




Torbica -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (15.12.2013 20:51:02)

Svasta bih joj rekla [sm=smiley35.gif]




wivern -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (16.9.2014 17:54:58)

Kakvih sve gluposti zena moze da se naslusa u trudnoci citam i ne verujem.
Za sada, "najgore" sto je meni receno jeste "ne nosis pojas za trudnice, sto?". Odlicno sam prosla.




Ipokrisia -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (16.9.2014 18:01:04)

ne treba nista govoriti trudnicama sem ako same ne pitaju za savet, a i to najbolje Dr a ne babe i tetke [sm=smiley1.gif] znaci jedan dodje kaze setaj sto vise, drugi dodje kaze nemoj mnogo da setas...u fazonu ljudi cutite i gledajte svoja posla




branki* -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (16.9.2014 18:07:50)

mene nervira kad mi neko kaze-gde si debela[sm=smiley36.gif]
sve drugo mi ok,ne uzimam bas za zlo[sm=smiley1.gif]




Mala Elena -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (16.9.2014 20:09:56)

Jednom prilikom sam na fb postavila za profilnu neku sliku sa mora kad sam ostala trudna. Receno mi je da tu sliku mogu samo da uramim posle porodjaja .Glup komentar, mraci .




emicaa -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (16.9.2014 20:20:41)

Meni je radni kolega rekao kad sam bila sedmi mjesec samo ti jedi,bićeš debela kao krava,to mi je baš zasmetalo.




anita -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (16.9.2014 20:22:13)

I mene mnogo nervira kad mi neko kaze "debela".
A tek sto me nervira sto se saveta tice... nemoj ovo,ovako je bolje,uradi ovako, slusaj sta ti ja kazem i sl.




Trcosava -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (16.9.2014 20:24:23)

Eh mene jedino nervira kad krenu da nagađaju pol po izgledu/veličini stomaka. Ili kad krenu ispitivanja a šta gledam kad kupujem plavo ili roze.

Vrhunac je jedino imala zaova pred kraj trudnoće sa Anom. Pitala da li mogu da uđem u tuš kabinu. Zapamtila sam joj, pa kad je ona bila trudna sam je zvala debela iako je bila daleko od toga[sm=hudicek1.gif]




Sanjica26 RR -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (16.9.2014 20:32:13)

Najgori su komentari kad ti zene pricaju svoje lose iskustvo sa porodjajem, pa te najstrasnije uplase. Ne shvatam.te zene zasto se tako ponasaju.
Kad sam bila trudna sa Sofijom. Pred kraj trudnoce sam isla na ctg. Sestra koja mi je radila ctg mi je pricala o svom losem porodjaju. Inace prosla sam termin i ona je to znala




Mala Elena -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (16.9.2014 20:47:20)

Trudnici isto ne treba reci da se gega k’o patka, jer moze biti uvredljivo. [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>