|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Broj obroka/noćni podoj
3.7.2009 22:32:40   
Jeca*
Da, to za izbacivanje jutarnjeg mleka sam htela i ja da ti predlozim. Kad malo bolje razmislim, kad god sam u poslednjih mesec dana preskočila taj ritual, on je lepo doručkovao. Svaki put kad popije mleko mrljavi mi doručak.
Inače, ja sam danas probala malo da mu izmenim i da mu dam obroke kao što će imati u jaslicama i delovalo mi je kao da mu baš prija.

8h doručak
9:30 voćna užinica
10:30 užinica (kolač, voćni jogurt ili sl)
onda ide spavanje od 11 do 13h - otprilike
13:30 ručak
onda sam mu oko 17h dala opet užinicu
20h večera
21h mleko posle kupanja

ja sam mu jutros ipak dala mleko pa mi je slabije doručkovao.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Broj obroka/noćni podoj
3.7.2009 22:36:12   
Lu
IZVORNA PORUKA: Jeca RR


ja sam mu jutros ipak dala mleko pa mi je slabije doručkovao.

Predpostavljam da je to adaptirano...e mi mame često kažemo mlijeko ali to nije obično mlijeko nego hrana ,
adaptirano mlijeko zamjenjuje obrok za razliku od običnog.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Broj obroka/noćni podoj
3.7.2009 22:39:41   
MERYEN
Jeco jel pije Luka jos uvek adaptirano mleko ili ste presli na kravicu,i ako ste presli u kojem periodu,ja razmisljam da predjem Jovanu na kravicu?

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Broj obroka/noćni podoj
3.7.2009 22:46:52   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: lu

IZVORNA PORUKA: Jeca RR


ja sam mu jutros ipak dala mleko pa mi je slabije doručkovao.

Predpostavljam da je to adaptirano...e mi mame često kažemo mlijeko ali to nije obično mlijeko nego hrana ,
adaptirano mlijeko zamjenjuje obrok za razliku od običnog.


Ujutru mu dajem kravlje mleko, a uveče još uvek adaptirano. Postepeno prelazim skroz na kravlje. nekoliko dana sam mu i uveče davala kravlje pa mi je nešto loše spavao, pa sam se vratila na adaptirano da bih eventualno uklonila mogucnost da mu je kravlje iz nekog razloga mozda nocu tesko za stomacic...prosto, racunam mozda jos nije spreman.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Broj obroka/noćni podoj
3.7.2009 22:52:33   
MERYEN
Dajes mu mleko i plazmu ujutru?

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Broj obroka/noćni podoj
3.7.2009 22:58:17   
Jeca*
Ne. Kad se promeškolji oko 6h ja mu tutnem flašicu sa mlekom, on to popije i obično još malo dremne user posted image  to sam uvela postepeno kad sam krenula da izbacujem dojenje, a pošto ga više ne dojim, onda sam taj obrok zadržala, da bi mi ipak i dalje pio mlekce
a onda mu oko 8 pola 9 dam doručak (pavlaka i hleb, palenta i sir, hleb puter i dzem i sl...)

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Broj obroka/noćni podoj
3.7.2009 23:10:10   
Maya21
Moj Tale je nedavno, pre nedelju ili dve poceo da izbacuje nocne podoje. Ima nesto manje od 3 meseca. Sad sikimo oko 20:30, zavisi kad se okupa, oko ponoci i ujutru oko 6 a tad je mnoogoo gladan user posted image takav rezim je sam sebi uveo i mnogo mi se svidja. Sa starijim sam imala problema sa izbacivanjem nocnog podoja do cini mi se 8. ili 9. meseca

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Broj obroka/noćni podoj
3.7.2009 23:17:44   
mihi
Moj Miloš ima punih 9 meseci, i dalje pije adaptirano mleko dva puta noću oko 02 i oko 06h i onda u 9h doručkuje oko 13h ručak, oko 4 voće ili Humana keks kašica, oko 7 voćni jogurt ili puding poslee kupanja adaptirano mleko, nekad se i obrnr ritam pa u 13 pije mleko a u 4h ruča...... zavisi

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Broj obroka/noćni podoj
3.7.2009 23:23:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Didy

Negde sam čitala da deca do 3. godine ne bi trebalo da unose manje od 500ml mleka dnevno. Ovde se ne računa jogurt, sir i sl. Znači isključivo mleka najmanje 500ml.
Ako ti dete dobro napreduje i nema nikakvih tegoba (tipa zatvor ili sl.), onda je dovoljno toliko koliko pije.


Meni su sa Lukinih mesec dana rekli sasvim drugačije. Tada je pio oko 250ml ujutru i isto toliko uveče, i rečeno mi je da je to previše, jer sve zajedno sa sirevima, jogurtom, pavlakom, pa i mlekom, ne sme da bude više od 500ml. user posted image (Nisam ih slušala)


Moj režim ishrane Luke između 6-12 meseci (ne sećam se tačno, ne zamerite mi) najviše liči na to što je prase napisala. Tek posle prvog rođendana sam mu uvela doručak.

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Broj obroka/noćni podoj
3.7.2009 23:59:14   
SGFG
caos!
i nas bebac ima 7 meseci i ruckamo otprilike ovako
- podoj (nekad tek oko 7,a nekad 5 puta u toku noci)
- pahuljuce milipa sa vocem ili adaptirano
- vockica (uglavnom banana, jer smo napolju)
- rucak (povrce i meso ili zumance) i podoj kao uspavljivanjeuser posted image user posted image
- vockica oko 6(neka druga ili mix)
- pahuljice pre kupanja i podoj posle


mislim da je zadovoljan, a da kada se nocu budi to skoro nikad nije zbog gladi..nego da se mazi,zubici,zedan je,hoce kod nas u krevet i sl.ili sto je najtezi slucaj jer najduze traje ,a desilo se 3-4  puta,hoce covek da se igra u 3...naspavao se-cici,smeje se ,tapse..opste narodno veseljeuser posted image user posted image user posted image ,pre neku noc se sam igrao sa zveckom od 3-4 pa tek onda zaspao!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Broj obroka/noćni podoj
21.2.2010 1:18:14   
gagana83
Una ce za koji dan imati 5.5 meseci.
Do pre par dana je imala 6 obroka a od kako je prestala da jede nocu(user posted image )ima 5.
Od toga dva cvrsta obroka-vocni oko 12h, i povrce oko 15h.U vocni obrok sam pocela da joj dodajem pahuljice.Sisa ujutru kad se probudi oko 9h i oko 18-19 popodne.Pred kupanje pije adaptirano mleko.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu SGFG)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Broj obroka/noćni podoj
21.2.2010 8:59:40   
Rina
Gagana user posted image 'Ocu i ja da spavam nocuuuuuu!! :) Zadnjih mesec dana mi se budi Marko na svaka 3 sata nocu da jede ...a prva 4. meseca je spavao po celu noc... I sinoc sam probala da mu dam flasicu reko' zasitice se brze tako da je popio 80ml (prvi put da pije to mleko) i budio se samo u 2:30 jos :)
Inace ovako nam otprilike ide sema: oko 7 h doji,pa oko 9-10 vocna kasica...oko 13-14h doji,18h kasica povrce i pred spavanje doji (od sad zamenjujemo taj obrok flasicom ) Dakle sad imamo oko 5.5 meseci.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Broj obroka/noćni podoj
11.3.2010 11:53:24   
nina83
Mila od pocetka marta kad je napunila 5 mes. jede ovako:

6h ad mleko 200ml
10h ad mleko 200ml
14h povrcna kasica (sargarepa, krompir, paskanat..sa ad mlekom)
17h uzina pirincane pahuljice
oko 19h ad mleko 200ml
oko 21h30 ad mleko 200ml
Izmedju obroka pije sok od jabuke razblazen sa vodom, cistu vodu ili Bibilibi caj.

Sa 5,5 m. planiram da joj uvedem i vocne kasice.

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Broj obroka/noćni podoj
18.3.2010 8:50:58   
nina83
Zene, da vas pitam nestouser posted image  Od pre 2-3 dana, Mila nije htela zadnji obrok posle kupanja (oko 21h30), a spavala je i dalje do 6h ujutru, pa sam se brinula da joj to ne bude preveliki razmak. Resila sam da joj pomerim kupanje sa 21h na 20h, tako da joj dam ad pred spavanje oko 20h30 i tada hoce. S tim sto sad gubi taj jedan mlecni obrok, sa 4 na 3 dnevno i ima 2 obroka sa kasicama. Je l to ok? user posted image

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Broj obroka/noćni podoj
18.3.2010 15:08:31   
prase
Kod nas je bilo isto tako... Imali smo ukupno 5 obroka ja mislim jos od 3. meseca. Kako je koji ne-mlecni obrok usao u program, tako je jedan mlecni otpao. Sada imamo i veceru i mleko pred spavanje jer smo prozdrljivi, a prica se da u zabavistu jedemo 5 puta - stvari su malo izmakle kontroli user posted image

< Poruku je uredio prase -- 18.3.2010 15:10:44 >


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Broj obroka/noćni podoj
18.3.2010 21:00:57   
nina83
Hvala prase, znaci da ne brinemuser posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Broj obroka/noćni podoj
19.3.2010 0:55:01   
gagana83
IZVORNA PORUKA: nina83

Mila od pocetka marta kad je napunila 5 mes. jede ovako:

6h ad mleko 200ml
10h ad mleko 200ml
14h povrcna kasica (sargarepa, krompir, paskanat..sa ad mlekom)
17h uzina pirincane pahuljice
oko 19h ad mleko 200ml
oko 21h30 ad mleko 200ml
Izmedju obroka pije sok od jabuke razblazen sa vodom, cistu vodu ili Bibilibi caj.

Sa 5,5 m. planiram da joj uvedem i vocne kasice.

Sad citam ovo i kontam da moja mala slabo jedeuser posted image
Dnevno popije 2 puta po 150 ml adaptiranog mleka,jednom doji i dva puta jede kasicu-oko 180-200guser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Broj obroka/noćni podoj
19.3.2010 1:04:54   
eugenija
Gde ima tema Gaganice o količini i rasporedu obroka da ne pišemo ovde, pa ću ti preneti kako i šta i koliko Viko jede? Da li da idemo u Ishranu beba od 6-9 meseci?

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Broj obroka/noćni podoj
19.3.2010 1:06:50   
gagana83
IZVORNA PORUKA: eugenija

Gde ima tema Gaganice o količini i rasporedu obroka da ne pišemo ovde, pa ću ti preneti kako i šta i koliko Viko jede? Da li da idemo u Ishranu beba od 6-9 meseci?

Ako,pisi tamo.Mislim da nema druge teme o tome.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Broj obroka/noćni podoj
3.6.2010 15:12:46   
Anck Su Nmaun
Niko nije pisao koliko  doje bebe do 3 meseca nocu ? Npr. moja beba ima 3 nedelje odnosno 25 dana...
Interesuje me jer moja beba jede

-pred spavanje oko 9 - 9:30
-pa u 3 -4
-i onda oko 7 ...

ja sam napravila takav razmak jer i tada jako malo sisa, ili samo iz jedne dojke ili iz obe al po malo...jednostavno cini mi se da je njoj to dosta!
Preko dana jede bas fino na 2 - 3 sata !



< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 3.6.2010 15:13:20 >

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Broj obroka/noćni podoj
3.6.2010 15:20:48   
mejra81
Pa dobro je to, Anck!
Sve bebe su razlicite,moja je slicno ko tvoja,samo sto sam je ja ranije stavljala da spava(oko 8) pa se budila u 1-2 pa oko 4-5 i onda oko 7-8-9!
Vrlo brzo je izbacila to oko1-2,mozda sa mesec dana pa se budila oko 4-5...Sad je druga prica,sve je ispomerala...
user posted image

_____________________________

Uspeh u zivotu je izaci na kraj sa samim sobom...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Broj obroka/noćni podoj
3.6.2010 15:32:48   
Anck Su Nmaun
Da ali ja nju tako dojim vec sa njene dve nedelje...
jer mi je previse da je budim na 3 sata kad slabo nocu sisa, ali eto nisam sigurna do kontrole sve se tako nesto bojim da li joj je dosta...
Znaci napravila sam joj razmak od 5-6 sati nocu

A mnogi mi kazu a zastoo je budi nocu ... neznam meni bezveze da je nebudim ona bi odspavala mozda mnogo vise



(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Broj obroka/noćni podoj
3.6.2010 15:38:21   
Snelle
Moja beba nema ama bas nikakav red. Mi je kupamo oko 19h, posle toga jede pa na spavanje. Probudi se oko 22h, jede i onda je budna do nekih 23h, 23:30 kad se meni najvise spava. Onda u toku noci zna da me budi na sat, dva, tri, cetiri...uopste ne mogu da joj uhvatim ritam. Hoce li se to srediti user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Broj obroka/noćni podoj
3.6.2010 16:03:07   
Anck Su Nmaun
Uhh nama to nije bio problem... mozda samo dve noci kad smo dosli kuci ali i onda tesko se budila jer je imala fiziolosku zuticu pa je bila bas uspavana! Srecom odmah sam napravila neki raspored i ona mozda samo ponekad se probudi malo ranije !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Broj obroka/noćni podoj
3.6.2010 16:06:12   
gagana83
Naravno da ce srediti,mala je jos ona,polako.
Ja bolje da ti ne pisem kakva je Una bila u tom periodu!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here