|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Broj obroka/noćni podoj
22.6.2014 23:31:51   
Didy
Dijana, u pravu si za to da sad malo sačekaš dok ne prođe operacija s Vukom. Palo mi je to na pamet, ali nisam bila sigurna kada idete na operaciju. Nemoj samo da ga opet vrate na puno podoja noću kad ti ne budeš tu.
A možda i sam izbaci taj jedan podoj ili polako počne da ga pomera dok ne dođete do 6h. Mislim da je Sofija tako izbacila taj podoj oko 4h. Ne sećam se sad tačno, ali nekako mi je u podsvesti.
Ja mm nisam htela da iseljavam, a nije ni on hteo da ne bi ispalo kako beži od obaveza prema deci.

< Poruku je uredio Didy -- 22.6.2014 23:33:58 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Broj obroka/noćni podoj
22.6.2014 23:33:05   
Sanjica26 RR
Parola snadji se.user posted image
Ne,ne, mm je uvek sa mnom. Nema mesta za njih. Cak stavise ako se neko buni nocu on ustaje umesto mene, pokriva.
Dijana mozda ce Kosta da izbaci nocne podoj kad ti ne budes tu. Verovatno, oni samo traze nas.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 22.6.2014 23:41:34 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Broj obroka/noćni podoj
30.10.2014 23:20:10   
dijana1*
Pre 4 meseca tj. sa njegovih 6 meseci pokusala sam da izbacim nocni obrok ali nije bilo sanse. Probala sam sa vodom, sokom i cucom da ga zavaram . Uspevalo bi ali da ga nosam bukvalno celu noc. Cim ga spustim plakao bi. Na kraju sam odustala.
Pre nedelju dana sam ponovo pokusala da mu izbacim obrok. Prvu noc sam ga zavaravala sa vodom i nosala. Oko sat vremena je cvilio, plakao i na kraju zaspao. Drugu noc je pola sata plakao i kada sam mu dala par gutljaja vode odmah zaspao. Trecu noc sam ga zavarala bez vode, samo sam ga nosala a cetvrtu noc se par puta okrenuo u snu , zakenkavio i nastavio spavati. Petu noc je prespavaouser posted image
Oko 5-6 h se probudi za mleko. Ali to je vec prvi jutarnji obrokuser posted image

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 30.10.2014 23:22:18 >


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Broj obroka/noćni podoj
30.10.2014 23:27:37   
mati
user posted image za vas...
E pa kod nas bi i tu bio problem jer Mita ne pije na cuclu, nikad i nije. Kako da mu ponudim mleko user posted image A cuclu nema sanse da mu uvalim kad se tako probudi.
Matiju sam mnogo lako odbila, nije patio, ali sam mu dojenje zamenila jogurtom(mleko nije hteo do skoro) koji je pio do pre deset meseci na cuclu, verovali ili ne. Bio mu je kao bensendin, cim mu nesto nije po volji, udari se, nervozan trazi "logite" i svi mirni...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Broj obroka/noćni podoj
30.10.2014 23:40:35   
dijana1*
Mati ja sam Kostu sa 6 meseci ucila na cuclu posto sam sa V isla u bolnicu. Isto je odbijao flasicu da nisam morala ici ne bi ga forsirala i pitanje kada bi naucio.
Kod vas je malo drugacije, ti dojis. Jedino da pokusas par noci i da mu ne das siku do ujutru. Nosaj , nunaj pa vidi da li ce uspeti. I ja sam mislila da nema sanse da cu uspeti i mama me nagovorila da pokusam i uspelo je.
Moja drugarica je dojila do 11,5 meseci i mali je nocu stalno sisao. Nije mogla izdrzati vise i prestala je dojiti. Tako je i on prestao sa nocnim obrocima.
Verujem da cete i vi uskoro prespavati nocuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Broj obroka/noćni podoj
31.10.2014 8:58:19   
Modessty
Ubiću se! Otkucah vam čudo i ode u nepovrat!

Mati probaj flašicu sa mekanim piskom, ne sa cuclom. Imaš u DM Babylove flašice koje su fantastične a nisu skupe. I mnogo se lakše održavaju nego one Aventove.
user posted image

Nikola se noćas uspavao bez sisanja, bez ljuljanja. Ležali smo u krevetu i pevali pesmice sa Danilom. I super je spavao do 2h . Onda je plakao i tražio da sisa. Prvo sam ga ja ljuljala, pa mm, pa smo mu nudili vodu - nije hteo samo je pojačao plakanje. Nije hteo ni cuclu. Na kraju sam mu dala da sisa. Nasisao se pošteno i uspavao. Spavao do 6.30h i ustao raspoložen. Nije tražio ponovo da sisa. Tražio je doručak.
Mleko neće da pije ni u ludilu! Probala sam sve moguće varijante - hladno, toplo, mlako, sa šećerom, sa čokolinom, sa Neskvikom, sa Nestle sinlac-om, sa medom... Proba, kaže ne ne i baci flašicu na pod. user posted image Nisam probala da mu dam jogurt uveče pre spavanja umesto mleka. Probaću večeras. Jogurt inače voli. To je bar plan A. user posted image A za plan B čekam ideje user posted image

Di ne daj noću sok nikako! Sokovi imaju previše šećera a i deca se nanjih lako navuku a teško "skidaju" teže nego s mleka. Božeeee! KO da pričam o narkomanima! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Broj obroka/noćni podoj
1.11.2014 0:25:24   
mati
Ma imamo tih flasica puno, nesto ostalo od Mate a nesto dokupovali.
Ove imamo dve , jednu za vodu i jednu za caj, pisak je gumen ali ga brzo izgricka, a ne moze samo on da se zameni. Imamo i Matine stare, poklopce sam bacila.
user posted image
Ova nam je za sok , sa cevcicom no spill je.
user posted image
A ova je isto za vodu, sem sto ima tri rupice i mnogo tesko ide, i ona je no spill pa mora na nju bas muski da povuce. I nema rucice. Ista, plava.
user posted image

< Poruku je uredio mati -- 1.11.2014 0:31:39 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Broj obroka/noćni podoj
1.11.2014 0:37:24   
dijana1*
Mod to sam par puta pokusala sa sokom pre 4 meseca i odustala. To je bilo iz ocajauser posted image
Inace Kosti ne dajem sokove, jaaaako jako retko. I kada je pii ferum uvek sam cedila jabuku i pio je sveze.
Vasi momci bas uzivaju da sike nocuuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Broj obroka/noćni podoj
1.11.2014 0:43:40   
Mala Elena
Dijo , meni rece sveki da iscedim pa prokuvam user posted image da je ne muci stomacic. A pedijatrica kaze da moze i ja sam za.
Siki E nocu , oko 2 puta, ako se ona ne probudi onda sam ja tu da brinem user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Broj obroka/noćni podoj
1.11.2014 1:02:15   
Bibilib
Moj sin vise ne siska ali zato obaveznu u 7 h izjutra smo budni jer pijemo mleko,ne moze da omane ni minut...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Broj obroka/noćni podoj
15.11.2014 17:28:31   
m2m2
Lazar je sisao mesec dana, jer nije dovoljno napredovao, pa sam mu presla na adaptirano mleko. U pocetku je se budio 2 do 3 puta nocu da pije mleko. Sa 4 meseca je samo jednom, ali je trajalo do njegove 2,6 godine. Tek pre mesec dana je poceo da spava cele noci bez budjenja zbog jela. Mislim da mu je to vise bila navika, nego sto je stvarno bio gladan.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Broj obroka/noćni podoj
17.11.2014 11:25:16   
lilipolip
Moj bebac je uspostavio neki svoj ritam sa 6-7 meseci, spavao je od pola 9 do 5 ujutru kada je trazio da sisa, kasnije se budio oko pola 7-7 sisao opet i spavao po pola 8. Divan je bio taj period :)
Kako smo dosli u posetu kod mojih, ljudi moji, budi se po 4-5 puta nocu, na 2 sata, sisa malo i zaspi.
Ne znam da li je to od promene sredine, ili su zubici, ili je dusek...jastuk...ne znam :(

(odgovor članu m2m2)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Broj obroka/noćni podoj
21.3.2015 13:36:07   
yyyyy
Za Degu:
Pošto smo ustanovili da nije gladan nego se budi iz navike,rešim da stanem tome na put odgađanjem podoja.

Prvo buđenje je uvek 1h nakon uspavljivanja-dam lažu,mazim,onda počne plač,onda malo ljuškam i zaspi.
Taj se postupak prve noći ponovio 11 puta,već oko 4h ujutro je mnogo plakao,pa je dobio siku.

Druga noć-budi se 3 puta,ali više plakao nego predhodne noći.Izdržali smo bez sike do 4.30.

Treća noć-prvo buđenje u 5.30,odmah je dobio siku-to je već jutarnji podoj.

Tako smo i nastavili,probudi se i sad povremeno,dobije lažu i nastavi da spava.
Iznenađujuće lako je sve prošlo.
Da napomenem,malac spava sa mnom,lažu koristimo samo noću.
Ali treba se dobro naoružati voljom,a i stegnuti srce.
I imati sreće ,pretpostavljam!

(odgovor članu lilipolip)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Broj obroka/noćni podoj
21.3.2015 14:24:26   
degu
Uh bravo user posted image mi onda verovatno još nismo spremni, ja sam probala sa odgađanjem podoja, znači pre ponoći da joj ne dam, plakala je al nije ostala neutešna, mazila sam je, spavala mi u rukama, nije bilo tako strašno. Prvu noć je izdržala do pola 1 i posle spavala do 5 i 30 i baš sam se obradovala, međutim sledeća noć je bila strašna, mada nije isključeno da je nešto mučilo. Prvo buđenje opet u 23h i za 5 min se smirila al se do jutra budila na svakih pola sata i davala sam joj svaki put siku jer sam išla na to da prvo sredimo prvi deo noći, al izgleda to kod nas ne funkcioniše user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu yyyyy)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Broj obroka/noćni podoj
21.3.2015 15:40:36   
yyyyy
Pa neko brzo pristane,neko teže...probajte opet,možda nije bio pravi trenutak.
U svakom slučaju će da plače,vrlo je teško to podnositi,ali to je i za njihovo dobro.
Moj se bebac sad budi odmoran,ne spava više po 5-6 puta na dan,lepše jede,lepše sisa,a i ja sam dušu odmorila.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Broj obroka/noćni podoj
20.11.2015 12:06:50   
jovicaa
Ubiše me noćni podoji plus njegova budnost od 4 do 6... Imam osećaj da ću puci ako se ne naspavam u najskorije vreme, uzas.. Kako se ono beše odvikava od noćnih podoja beba koja i dalje samo sisa??

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu yyyyy)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Broj obroka/noćni podoj
20.11.2015 13:07:27   
choopa choops
Join the club! user posted image

KLIK

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Broj obroka/noćni podoj
20.11.2015 13:49:12   
SunFlower

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Join the club! user posted image



user posted image


_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Broj obroka/noćni podoj
20.11.2015 13:53:51   
eca89
user posted image user posted image

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Broj obroka/noćni podoj
20.11.2015 17:15:11   
jovicaa
Sad mi je lakseuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Broj obroka/noćni podoj
17.12.2015 21:26:46   
jess021
Ja ne znam koliko L treba da ima obroka.
Problem je zato sto siki i dohranjujem je. Npr jutros u 7 je sikila, u 9h popila 100ml, u 11 sikila, u 14h 100ml, u 18h 100ml u 20h je malo sikila i u 21h je popila nekih 60ml.
Nocas se budila dva puta da jede.
Ne znam da li jos uvek treba da jede na 3h ili kako? Ili da nastavimo kao i do sad.
Cesto siki i izmedju obroka, kad god je nervozna ja joj dam da siki.


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Broj obroka/noćni podoj
17.12.2015 21:31:14   
Trcosava
Jess, ja mislim da do trećeg meseca se ne trudiš da je uobročavaš. E sad, to je kod beba koje su samo na sisi. Oni koji su na flašici je razmak oko 3 sata.
Buni me što daješ između sisanja? Ako je sisala u 7, zašto joj posle sisanja nisi dala adaptirano, nego u 9 100ml? Ako misliš da nemaš dovoljno mleka, daš da sisa, pa odmah adaptirano. Ako popije, bila je još gladna. Ako ne, nije gladna i dovoljno joj je. sledeći put, daš opet sisu, pa adaptirano.
Luka se do 4 meseca budio, noću kako kad. Nekad na 3 sata, nekad odspava 5. To je bilo samo na sisi. Sa 4 meseca nije više bio na sisi i spavao je skoro celu noć ćini mi se.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Broj obroka/noćni podoj
17.12.2015 21:34:53   
jess021
Trco, zato sto ona uglavnom zaspi na siki i nema sanse da joj posle toga dam flasicu.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Broj obroka/noćni podoj
17.12.2015 21:36:37   
Sanjica26 RR
To i ja mislim. Sledeci put kad budes trebala da je podojis stvorice ti se mleko. Najbolje posle podoja da joj das adaptirano i tacno ces znati da joj je potrebno adaptirano posle sisanja. Sad nema uobracavanja, vec sisanje na zshtev.
Znaci da nije vise gladna.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 17.12.2015 21:41:35 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Broj obroka/noćni podoj
17.12.2015 21:51:30   
jess021
Sanjice, pokusavala sam nekoliko puta da je odviknem od ad, ali veruj mi kad siki dva puta za redom da treci put nema ni kapi mleka. Sad se verovatno neko nece sloziti sa mnom, ali tako je. Sta sam trebala da uradim kad hoce da siki i pusta bradavicu jer nema mleka i vristi a vec je proslo 3 h sata od prethodnog obroka, pa sam napravila varijantu svaki drugi obrok sika.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here