|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
26.2.2011 1:59:19   
indy_25
IZVORNA PORUKA: eni26

Cesto citam u opisu nedelje da treba brojati udarce.Ja to ne brojim user posted image  Valjda vidim kad lupa po noci , ujutru , preko dana ,ne bas stalno da je sve ok  cim se pomera ! Zamisli pocnem brojati , i zabrojim se pa pomislim da nije dovoljno udarala, jos jedan pritisak sebi da dignem !user posted image


Ma opusti se nemoj ni da brojis . ni ja nisam brojala.

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
26.2.2011 9:39:33   
eni26

IZVORNA PORUKA: indy_25

IZVORNA PORUKA: eni26

Cesto citam u opisu nedelje da treba brojati udarce.Ja to ne brojim user posted image  Valjda vidim kad lupa po noci , ujutru , preko dana ,ne bas stalno da je sve ok  cim se pomera ! Zamisli pocnem brojati , i zabrojim se pa pomislim da nije dovoljno udarala, jos jedan pritisak sebi da dignem !user posted image


Ma opusti se nemoj ni da brojis . ni ja nisam brojala.

A ja mislim svi to rade ili su radili ,pa ispadnem losa buduca mama user posted image hehe..uh ..

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
26.2.2011 9:41:24   
Olga75
eni , ja sam jedno vreme kao brojala pa sam stalno bila u problemu , posle sam skapirala da kad sam ja u pokretu ne osetim da li lupka user posted image i onda sam dva puta dnevno sela i cekala i kad se javila fiju , ok user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
26.2.2011 9:44:41   
MarijaBg
Ja kad bih brojala, za 15 minuta bih se zabrojala, bilo bi ono ajd do 101 i unazad user posted image
Mada, zaista kazu da se bebe pred kraj umire, da je tad bitno brojati...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
27.2.2011 20:06:44   
morena
Ja brojim pokrete zadnjih 10 dana. Dr.mi je dala tablicu u koju moram upisivati broj pokreta, 3 puta dnevno nakon jela po sat vremena moram leć na lijevi bok i brojat. Ja naravno nemam živaca za to, pa se malo umirim, sjednem ili legnem pred tv, kad se on pomakne par puta, odoh ja. Tko će ležat 3 sata dnevno??? Nakon 2 mjeseca mirovanja!!! Ne bi me ništa zadržalo na kauču. Najbitnije je da ga ja kroz cijeli dan osjetim, navečer poludi pa skače i šutira me nogom u rebra, vrlo dobro osjetim da je živ. Danas sam mu majku opsovala kad me šutnuo, tako me zabolilo! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
27.2.2011 21:12:20   
SareniVrabac
nisam ni ja brojala, to bi mi bilo samo dodatno opterecenje... bitno mi je da ceo dan osecam da se pomera...
inace najvise me zaboli kad se momak proteze pa mi rastegne stomak na dva mesta

(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
28.2.2011 10:21:16   
eni26

IZVORNA PORUKA: SareniVrabac

nisam ni ja brojala, to bi mi bilo samo dodatno opterecenje... bitno mi je da ceo dan osecam da se pomera...
inace najvise me zaboli kad se momak proteze pa mi rastegne stomak na dva mesta


i mene to zaboli user posted image   Najvise me gura nogom izgleda i bas je bolno hehe..Bas sam sinoc htele da snimam stomak kad se "rasteze" ,al taman kad hocu da pritisnem da snimam , ono se umiri. haha

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
28.2.2011 10:38:26   
SareniVrabac
stidljiva beba, nece da se snimauser posted image ...

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
28.2.2011 15:25:57   
Ognjena
Nas bebac je prekjuce toliko bio miran da sam se zabrinula, obicno je veoma zivahan. Onda smo pribegli "budjenju", ja sam pojela nesto slatko, tata je gnjavio stomak i pricao, na kraju smo ukljucili fen jer na buku uvek odreaguje. POsle nekog vremena se probudio, ritao se neko vreme kao da je hteo da kaze "ostavite me na miru" i ponovo zaspaouser posted image Posle nam bilo mnogo zao sto smo ga diraliuser posted image user posted image
Uglavnom ceo taj dan je bio dosta miran, a evo juce je opet po starom, rita se kao blesav :) Nocas je pravio zurku, nisam mogla da spavam. E onda sam se zabrinula sta mu bi da se toliko rita.. Jao tome nema kraja, prosto da poludis.

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
28.2.2011 15:32:49   
Ognjena
Mada stvarno bebe imaju neki svoj ritam, ja sam vec navikla da je zivahan i da ga stalno osecam, ali eto tacno ima neke dane kada je malo mirniji.
Mislim da sam negde procitala da je to sve normalno, kao i odrasli i bebe u stomaku imaju i ovakve i onakve dane.
Meni je najbitnije recimo uvece da ga osetim, posto je tada najaktivniji. I obicno ujutru posle dorucka, ali ne svaki put. Ali primetila sam nesto mnogo slatko: kad bas utone u san onda se skroz opusti, kako god da legnem nema "izbocina", on utone tamo negde i stomak mi deluje manje kad legnem na ledja. Takvo spavanje obicno ga drzi 2-3 sata, mozda i viseuser posted image

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
28.2.2011 15:46:21   
Ognjena
A jel neko pitao doktora, sta to konkretno znaci da je beba previse aktivna? Mislim ja razumem da nesto nije u redu ako je beba previse mirna i ako je niste uopste osetile celog dana, ali sta je previse? I kako se to razlikuje kod beba koje su stalno zivahne?

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
28.2.2011 16:26:57   
Lu
IZVORNA PORUKA: eni26


IZVORNA PORUKA: indy_25

IZVORNA PORUKA: eni26

Cesto citam u opisu nedelje da treba brojati udarce.Ja to ne brojim user posted image  Valjda vidim kad lupa po noci , ujutru , preko dana ,ne bas stalno da je sve ok  cim se pomera ! Zamisli pocnem brojati , i zabrojim se pa pomislim da nije dovoljno udarala, jos jedan pritisak sebi da dignem !user posted image


Ma opusti se nemoj ni da brojis . ni ja nisam brojala.

A ja mislim svi to rade ili su radili ,pa ispadnem losa buduca mama user posted image hehe..uh ..

Meni niko nije ni rekao da trebam brojati, mislim na doktorauser posted image
A nisam se porodila baš davnouser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
28.2.2011 18:34:00   
Anoniman
Ja nisam nikad bukvalno brojala, ali sam obraćala pažnju na to da li se beba mrda uobičajeno. Dešavalo se da beba bude mirna u vreme kišnih dana, to smo već negde pisali. Valjda sam ja tada uspavana pa je i bebica user posted image   I još sam negde čitala da se beba umiri pred rođenje, par dana ranije je malo manje aktivna. Ja sam primetila da je moja druga beba bila jako aktivna pred rođenje, a pošto sam ga prenela 5 dana to mi je bilo malo čudno. Ka d mi je konačno puk'o vodenjak, videlo se da je plodova voda zelena, tj.da je beba kakila u tu plodovu vodu, što ne bi trebalo da se dešava. Znači moja beba je bila aktivnija jer joj je nešto smetalo u stomaku, patila se, da li se presavila pupčana vrpca ili šta li već, pa se više mrdala i "borila" sa tim što joj je smetalo. Još jedna stvar koja meni nije bila logična je da mi se beba mrdala sve vreme dok sam se porađala, što me je dodatno užasavalo jer to booooliiii. Sad ta ista beba ima 20 meseci, lep je kao lutka i sav je divan, pa sam mu davno oprpstila sto me je namucio, vise psihicki nego fizicki dok se nije rodio user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
2.3.2011 11:10:39   
Ognjena
Zille, bebica ti nije imala nikakvih problema zbog zelene plodove vode nakon rodjenja?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
8.9.2011 23:58:10   
ikacc
IZVORNA PORUKA: Ognjena

Zille, bebica ti nije imala nikakvih problema zbog zelene plodove vode nakon rodjenja?
nije dobra zuto zelena , a zelena nije opasna... bar sam tako citala

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
10.9.2011 18:44:11   
Lilla
Meni je ovo bezze. I onako sam panicar jos mi treba i ovo pa da osijedim. Bitno mi je da ga osjetim svaki dan, nekad tuce malo jace, nekad manje ali vazno je da se javi. Osim toga, babica mi je rekla da nisu sve bebe a ni mame iste. Neke bebe su aktivnije a i neke mame mogu zbog razlicitih razloga slabije da osjecaju udarce. Samo nas dodatno opterecuju sa ovakvim clancima  user posted image

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
10.9.2011 21:51:30   
ikacc
Mene interesuje da li je normalno ,( ako je bebac glavom na dole) , da osecam vise pokrete i udarce dole nisko gde su rukice, a manje gore gde su nogice???user posted image Bojim se , da  li je sve ok????user posted image user posted image

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
10.9.2011 21:54:28   
minna
Vazno je da osecas udarce, sve je ok! A ja npr nikad nisam mogla da provalim cime on to mene udara i sta se pomera...a kad se rodio i kad sam videla kolicne su to nozice i rucice onda sam shvatila da je to sve uglavnom bila guzauser posted image user posted image

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
10.9.2011 22:10:07   
Snelle
Ikacc, nema mesta brizi! To samo znači da će bebac da ti bude košarkaš, a ne fudbaler user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
16.9.2011 16:56:24   
cani
Ni ja nisam brojala,samo sam obracala pažnju na to da li se u toku dana ritao.I bilo je dana kad je bio miran,bilo je dana kad mi je stomak poskakivao na sve strane.A bogami umeo je i da udari nekako na dole,baš da zaboli.Pred kraj sam bila toliko debela i troma,išla po sto puta u wc da piškim i prepone su me razvaljivale,još da mi je neko rekao da brojim pa tačno bih ga nokautirala user posted image

_____________________________

Once upon a time I could control myself...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
23.9.2011 10:09:11   
Ivana.
Ni ja nisam brojala, ali sam obracala paznju da je u toku dana osetim, makar koliko, jer sam ja do porodjaja osetila slabe pokrete, kaze doca, zato sto mi je posteljica na prednjem zidu pa amortizuje udarce, ko bi ga znao.

(odgovor članu cani)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
23.9.2011 10:13:07   
Anck Su Nmaun
Ih meni nije ni padalo na pamet jer su mi bebice  ( i u prvoj i drugoj trudnoci) bile zivahne, pa su i previse sutale user posted image

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
21.11.2011 11:39:48   
Mama 78
Jer brojite bebine pokrete?Desava se da je po 2 dana mirna udari tu i tamo po nekolika puta,ali osecaj kao da nemam bebu u stomaku,Sto neko rece pocnem da jedem slatko i da gnjavim stomak nebi li se javila.A onda bude jedan dan ekstra nemirna razbije mi i besiku i bubrege,da pocne da me nervira sto se nesmiri.Kakve su vase bebe i jer ova moja uredu??

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
21.11.2011 12:10:39   
Snelle
Moja beba je bila ekstra mirna + posteljica mi je bila na prednjem zidu, a tada se bebe još manje osećaju. Ja sam non stop bila u tripu da nešto nije u redu sa bebom, i sa strahom čekala svaki naredni UZ. Hvala Bogu, rodila sam pravo i zdravo dete. Jednostavno neke bebe su nemirne, neke ne user posted image

< Poruku je uredio Snelle -- 21.11.2011 12:11:16 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
21.11.2011 13:42:24   
bea83
Ajoj ajde da se žalim malo i ovdeuser posted image
Moje dete mene ubi još od 17te nedelje...Nikakvi leptirići, ribice i slično (tako su mi opisivali prve pokrete bebe) nego me je odmah pošteno zveknuo, i tako nastavio, samo naravno kako je veći to je sve bolnije a izgled stomaka je sve čudniji. Sad u 27moj nedelji mu povremeno izviri celo stopalo i ja se sva naježim(al sam ja majka za primeruser posted image )Pokreti se spolja osećaju i vide još od 19te nedelje. Ja se sve vreme pitam jel to normalno i ok jer ne pamtim da se ijedna moja drugarica toliko žalilauser posted image Čak sam pitala i dr i ona mi je rekla da je individualno i da ima veze i sa dobijenim kilogramima, i sa položajem posteljice i td. Ali planiram ponovo da je pitam kad budem išla za dve nedelje, jer kažu da bebe spavaju 20sati dnevno otprilike a ovaj moj ima periode preko dana kad je miran po sat, dva i noću eventualno sastavi par sati, a sve ostalo vreme se meškolji, okreće, gura, udara, ma ne znam ni sama šta više radi, kao da imam Diznilend u stomakuuser posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here