|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
10.10.2012 16:01:34   
jole82
Ja sam izgleda davno progutala budilnik user posted image
Moja devojcica se javlja malte ne u isto vreme i to razlicitim intenzitetima udaraca...
Ujutru je nezna, da bi se udarci tokom dana pojacavali, a uvece bili najjaci..
javi se oko 8, pola 9 ujutru...tad mi se cini kao da se proteze..
zatim oko podneva i oko pola 2..
posle rucka u 5..
zatim oko 8 uvece
i nepogresivo od 21:50-22:20 tada zaspi
ja lezem oko 11 i tad dok se smestam se malo promeskolji ili samo po jednom ritne kao onako iz sna sto bebe rade..
Inace tata joj je veoma precizan sto se vremena tice, za razliku od mene, tako da znam da ce da me dresira ka se rodi user posted image


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
10.10.2012 16:49:11   
nina26

IZVORNA PORUKA: jole82
Inace tata joj je veoma precizan sto se vremena tice, za razliku od mene, tako da znam da ce da me dresira ka se rodi user posted image



nadrjlala si gauser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
22.11.2012 8:13:09   
Misha i Ljisha
Moja mala devojcica se nekad danima ne pomeri i ja se zapitam da li je sve ok, cak krenem na pregled i onda ona u cekaonici kod lekara krene da se vrpolji i vrpolji. Prosto kao da zna da idemo kod cika doce pa joj se ne ide. Svakom slucaju imam mirnu bebu, ili lenju kako god. Uvece se javi na kratko a tati se javila samo jednom. Jadnicak, prosto mi ga zao. Drzi ruku na stomaku i ceka da se ova nasa mala ritne i onda kad skloni ruku ona se pomeri hahaha... Ja mu kazem da njegova ruka nju smiruje ili je ona neka tvrdoglava i nece da radi ono sto se trazi od nje. Videcemo kad se rodi :D

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
4.5.2014 18:51:53   
jole82
IZVORNA PORUKA: Dunjava

Cao svima :) U 21. nedelji sam trudnoce i mislim da nesto nije u redu... Od pocetka nisam imala mucnine, vrtoglavicu, krvarenje, na pregledima je sve bilo savrseno u redu. Za dve nedelje idem na ekspertni ultrazvuk i plasim se da ce mi doktorka reci da nesto nije u redu. Nisam se puno ugojila za ovo vreme, svega 3kg, ne osecam da se beba puno pomera u stomaku, osetim nesto malo uvece kada legnem da spavam i to je to. Ako neko moze da mi napisi svoje iskustvo ili da me posavetuje bila bih veoma zahvalna na tome! Vrlo sam i mlada, imam 19 godina, pa me je mozda i previse strah sto mi je prva trudnoca.



_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
5.5.2014 20:57:10   
Sanjalicaaa
Dunjava, u 21. nedelji ni ja nisam osecala pokrete bebe, tek oko 24-25. Sve je ok s tvojoj bebom ne lupaj glavu i ne brini, sve prvorotke se opterecuju glupostima, potrudi se da uzivas i misli samo pozitivno. Razmisljaj o tome kako se i tvoja beba lepse oseca kada je tebi lepo. user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
10.5.2014 11:57:58   
boba24
Dunjava,ja bebu nisam uopsteeeee osetila do 21/22 nedelje,ali smo tada isli na uz,i bebac je bio preaktivan,jedva mu je doktor uzeo mere. Ne brini se nista,opusti se. Ja evo sad ne mogu nocu da spavam koliko je aktivan,hronicno sam ne ispavana user posted image

_____________________________

Deca su sidro koje majka drži vezane za život.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
25.5.2014 18:48:11   
lesica
Naša korisnica ima pitanje:

"imam pitanje danas sam se nenormalno iznervirala ! e sad moja beba je mirna mislim nesutira stalno sta znam a sad jako sutira i stalno idem u
wc da pisam nisam prokrwarila bojim se sto se tako stalno sutira"


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu boba24)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
25.5.2014 20:12:33   
vonavoj
Mislim da je to normalna reakcija,ali nije nista strasno..kazu da beba sve oseti..i mene moja vise sutira kad sam nervozna..i to sve nisko i stalno idem u wc!
Bas citam unazad,evo ja sam 21,nedelja..i jasno osetim pokrete i to jake..ali je druga trudnoca u pitanju.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
16.9.2014 17:58:34   
wivern
Mislim da bi oko 30-e nedelje trebalo izbrojati ne manje od 10 pokreta u toku dana. Meni je lakse da izbrojim koliko se puta ne pokrece user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
16.9.2014 18:09:01   
branki*
ako i ovo budem brojala,skrenucu majke miuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
21.9.2014 14:57:17   
Njica
Uglavnom ne brojuckam za sad jer po celi dan osecam udarce ili vidim stopalo ispod koze da leti i igra,mozda bude dva sata miran u toku dana. user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
2.6.2015 12:55:40   
jess021
Ne mislim da brojim pokrete bebe, bar za sad, ali ovo je najslicnija tema onome sto me zanima.
Koliko cesto vam se bebe javljaju? Ja sm u panici cim je ne oset_im 2-3 sata i da, oset_im udarce uglavnom u donjem delu stomaka, treba li da brinem?
Mislim, je vec brinem, samo me zanima da li je opravdanouser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Njica)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
2.6.2015 13:08:27   
superm
Jess, bebe spavaju u stomaku, zato ih u nekom periodu ne osećamo. I ja uglavnom osećam udarce u donjem delu. Opusti se ba!

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
2.6.2015 13:22:16   
jess021
Superm, hvala dragauser posted image
Sad mi lakse, vidim da smo ti i ja tu negde sa terminom.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
2.6.2015 13:24:25   
superm
Jess, uživaj! user posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
21.12.2015 18:07:16   
Anck Su Nmaun
Moje ni jedno dete nije bilo mirno utomaku pa tako i ovo. Ne moram bar o ovom da brinem user posted image
Nekad udara bas nisko nekad vise , nema pravila ali ia dana u dan sve jace, danas sam bas imala jedan nenadani jaci udarac .

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
23.12.2015 21:19:16   
Animsaj9
Udara stalno, mislim da spava kad i ja spavam ili se ja umirim, ali kod mene je zurka u stomaku, nemoguće je prebrojati udarceuser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
23.12.2015 21:31:47   
branki*
Ja ovo nikad nisam probala.kakva sam,samo bih se istripovala.

< Poruku je uredio branki RR -- 24.12.2015 21:25:11 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
17.1.2016 15:16:36   
vocicana
Od prvog javljanja moje bebice, a ti je bilo tacno 4.11 prosle godine, svakog dana decko je aktivan uobicajeno, jer istinu reci moram, manjka mu mesta, sto je normalno, ipak se blizimo 30- toj nedelji. Najaktivniji je sa desne strane, rucicama cupka nesto, nozicama se javi povremeno, kada nesto sanja mozda ili sta vec, ali definitivno polozaj kada se okrenem na levi bok I kada lezim na stomaku, najvise ne prija, nekako ga stisnem pa ne staje.
Kada sam nervozna ili jako povredjena, placljiva I sl, on se umiri, nema ga satima, cak I danima se desavalo, samo me malo cacne cisto da se javi I opet ga nema. Ali uglavnom, druzimo se svakog dana user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
10.2.2016 11:02:41   
IvanaSK RR
Meni je beba sinoc i nocas bila jako nemirna, isla sam u vc na svakih petnaest minuta. Pred jutro se smirila, a evo sad opet. Ne znam sta se desava odjednom.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
1.3.2016 20:56:33   
Petkovici
IvanaSK, to se i meni desava, od pocetka osmog meseca. Nekada toliko jako udara da posle imam kontrakcije, koje su prilicno bolne. Moj dr kaze da je to potpuno normalno.

_____________________________

Jedno je biti stvoren, a drugo ~ biti ostvaren.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
2.3.2016 9:54:03   
Anck Su Nmaun
Bas bih volela da cujem trecerotke po pitanju ovoga , jer mene basss jaaako boli kad pocne da udara da nekad dok stojim moram da se savijem od bola. Zamislite tek koliko cudno izgledam ljudima na ulici i sl.
Nekad skocim iz mesta.
I prve dve trudnoce sam imala zivahne bebe ali ovo je ne podnosljivo!
Da li je zbog rastegnutih misica ili cega neznam user posted image
user posted image

(odgovor članu Petkovici)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
2.3.2016 9:59:36   
nikiteki
mene je katastrofa bolelo kad me je udarao kao sto kazete sva sam se savijala od bola a ponekad iu suze krenu ali sve to prodje

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
30.3.2016 21:19:59   
IvanaSK RR
Moja bebica je nastavila da bude nemirna. Ja stvarno ne znam kad ona spava, po ceo dan mi podrhtava stomak. Ne brojim udarce, da brojim samo to bi radila po ceo dan.

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
28.3.2023 21:47:56   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: anaticko

Zene, 32. sam nedelja i osecam pomeranje, guranje i mrdanje i ponekad sa strane izleti neki deo bebe ali udarce kao pre ne osecam. Ne znam da li je to normalno sto osecam? Na pregled tek za dve nedelje

Vise se pomera kad legnem na levu stranu i kad sedim...



IZVORNA PORUKA: anaticko

Zene, 32. sam nedelja i osecam pomeranje, guranje i mrdanje i ponekad sa strane izleti neki deo bebe ali udarce kao pre ne osecam. Ne znam da li je to normalno sto osecam? Na pregled tek za dve nedelje

Vise se pomera kad legnem na levu stranu i kad sedim...



IZVORNA PORUKA: anaticko

Hvala ti mnogo na odgovoru 😊 Bas mi je bilo cudno pa sam citala po netu i sve zene pominju udarce koje sam ja osecala mnogo ranije oko 20 i neke, sad gura i povremeno izadje neki deo sa strane i zato sam se preplasilaNerviram i svog doktora jer  za svaku sitnicu panicim mnogo...



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here