RE: Vitamini, folna kiselina (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


madre -> RE: Vitamini, folna kiselina (2.12.2011 23:45:42)

ne znam sta je najbolje, ali ja sam pila mamavit po svetu lekara.




ljubicicav -> RE: Vitamini, folna kiselina (3.12.2011 17:37:22)

Onda je Mamavit bolja varijanta, između ostalog i zbog cene, femibion je oko 1,600 dinara kutija.




Odri Hepbern -> RE: Vitamini, folna kiselina (3.2.2012 16:09:33)

Meni je danas dokt preporucila Ogestan. Jel ima neko iskustva sa njima? Ja sam htela da uzmem Pronatal, pa sad ne znam sta mi je ciniti.




Sanchy -> RE: Vitamini, folna kiselina (24.2.2012 21:00:54)

Protivnik sam vestackih vitamina ako nije neophodno...od pocetka trudnoce pijem folnu kiselinu i to je to...hranim se zdravo,krvna slika mi je bolja nego pre trudnoce[sm=smiley1.gif]...inace i meni su prepisali mamavit na pocetku trudnoce medjutim kada sam procitala da u sebi sadrzi arapsku gumu to je bilo dovoljno da ostanem verna svom instinktu...inace arapska guma izaziva astmu i alergijske reakcije kako kod onog koji pije tako na duzi period moze delovati i na bebu..cisto moje zapazanje...svaki dan jedem suvo voce jer je puno gvozdja i vitamina c(suve kajsije),jabuke obavezno i sok od pomorandze i limuna dve case dnevno plus badem,orasi,brusnica...sve po malo i dovoljno je plus regularni obroci..moje misljenje dok god mi je kks dobra nista ne menjam...




meyo -> RE: Vitamini, folna kiselina (26.2.2012 13:58:28)

mozete mi reci koju dozu folne je najbolje uzimati meni je u apoteci dala folnu kisjelinu od 400mg
Galenika proizvodjač jel dovoljna jedna dnevno ili dva puta po jedna kako i koliko vi pijete?




Sanchy -> RE: Vitamini, folna kiselina (26.2.2012 14:07:53)

Ja pijem istu tu dva puta dnevno ...to je sasvim dovoljna doza ..ona od 5mg sto se prodaje trebalo bi je zabraniti s obzirom da je to vise puta uvecana kolicina koja je nepotrebnma organizmu...dr kazu nema veze,visak ce se izbaciti mokrenjem,ali to bas nije tako,ako udjes malo na neke strane sajtove videces da vece doze kao to sto se kod nas prodaje!?mogu imati nezeljena dejstva...tako da ta doza od 400 mikrograma je realna doza a posto smo trudne onda dva puta dnevno i to je to...




meyo -> RE: Vitamini, folna kiselina (26.2.2012 14:10:28)

hvalča sanchy upravo sam procitala na nekim sajtovima ovo sto si ti sad napisala mislim da cu povecati na dvije tabletice dnevno
sto ce biti 800mgikrog.




Sanchy -> RE: Vitamini, folna kiselina (26.2.2012 14:15:29)

[sm=smiley1.gif]




slavica. -> RE: Vitamini, folna kiselina (18.4.2012 19:35:25)

Novosadjanke koje piju Femibion,ja ga inace placam oko 1800 dinara,a sad sam otkrila da je u apoteci "Jankovic" svega 1500 dinara.




ana77 -> RE: Vitamini, folna kiselina (18.4.2012 21:19:57)

Ja sam u prosloj trudnoci pila sve te tablete, a sad sam pila samo folnak do 12 nedelje, a i to ne bas redovno [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley9.gif[/image], bilo mi je mnogo muka i stalno sam zaboravljala :D!
Sad se jos nisam udostojila da pocnem sa Mamavit-om ali valjda hocu uskoro, sve cekam da pocne da mi se srozava krvna slika :D  :D :D!




nink -> RE: Vitamini, folna kiselina (18.4.2012 21:25:29)

eni je ok krvna slika a pocela sam da pijem Pregnacare i gvozdje mi je 22,ja sam prezadovoljna...




ana77 -> RE: Vitamini, folna kiselina (18.4.2012 21:30:58)

Vidim da sve manje ljudi pije mamavit, a kad sam prosli put bila trudna sve zene su ga pile :D!
Koji je taj prenatalni kompleks najbolji po misljenju korisnica :D :D :D?

Meni se mamavit ne pije jer je tezak za stomak, cesto sam od njega povracala u prosloj trudnoci.




Sanchy -> RE: Vitamini, folna kiselina (19.4.2012 16:12:35)

Ako ti je ok kks nema potrebe da unosis te komplekse vitamine na primer mamavit u sebi sadryi arapsku gumu ,to je jedan od sastojaka ,koji kao nus pojavu ima astmu i razne alergije...e sad ne znam da li se to odnosi na majku ili i na bebu ,u svakom slucaju ja ga ne pijem...pijem samo folnu i dalje posto je bas u trecem tromesecju opet vazna za razvoj kostiju,pa nisam ni prekidala,ponekad vitamin c od 500 mg i ponekad kalcijum sa magnezijumom sumeci i to ako zakljucim da sam unela malo mlecnih proizvoda taj dan ili sam nesto uznemirana pa magnezijum da me opusti u suprotnom ne..




crazymama -> RE: Vitamini, folna kiselina (20.4.2012 9:41:44)

ja sam od pre tri meseca na prenatalu, jedna dnevno i od tad mi je krvna slika odlicna.




meyo -> RE: Vitamini, folna kiselina (22.4.2012 12:48:40)

ja sam iskreno za vitaminske dodatke u trudnoci jer posle iskustva sa jednom bliskom osobom
koja je odbila da pije, ja bih uvijek ako ljekar preporuci ipak pila.. nije u pitanju nista strasno al dovoljno da te sjekira nakon porodjaja
vidim da preporucuju prenatal ili mamavit




anirez -> RE: Vitamini, folna kiselina (22.4.2012 13:05:39)

Ja pijem prenatal, malokrvna sam, krvna slika se nista nije popravila od njega , a imam osjecaj da me bas on deblja
Da se ista zdravije hranim nebi ga ni pila




ana77 -> RE: Vitamini, folna kiselina (22.4.2012 14:03:29)

Meni krvna slika nije losa ali mi je gvozdje katastrofa, mislim da je 7 ili tako nesto. Moracu da pocnem sa mamavitom ukoliko odmah ali mi se gadi :)! Njega sam kupila jos na pocetku trudnoce i nikako da pocnem da ga pijem, a celu proslu trudnocu sam ga pila, od prvog dana :)! 




anajid -> RE: Vitamini, folna kiselina (22.4.2012 14:10:14)

Ja pijem Prenatal.Pila sam ga i u prosloj trudnoci,nisam imala nikakve mucnine od njega,nemam ni sad.Ne izaziva mi mucnine ni apetit,tako da sam zadovoljna sa prenatalom,a krvna slika mi je dobra.




pandina -> RE: Vitamini, folna kiselina (22.4.2012 14:16:07)

Prva tri meseca pila sam folnu kiselinu, od cetvrtog do osmog pila sam ferum lek, a od osnog pa nadalje mamavit i ferum lek. Nemam mucnine.




ana77 -> RE: Vitamini, folna kiselina (22.4.2012 14:22:35)

Jel ferum ide na recept ili moze i da se kupi?




branki* -> RE: Vitamini, folna kiselina (22.4.2012 17:30:24)

kad sam ja bila trudna,pre godinu dana,mogao si ovako da ga kupis,bez recepta.




ana77 -> RE: Vitamini, folna kiselina (22.4.2012 20:42:39)

Hvala ti puno :)! Kupicu ga, on mi se najvise svidja na ukus :D! 




branki* -> RE: Vitamini, folna kiselina (22.4.2012 22:18:41)

[sm=smiley1.gif]




pandina -> RE: Vitamini, folna kiselina (22.4.2012 23:16:51)

Ne samo da ne treba recept, nego u DZ i ne daju recept za njega niti za bilo koje gvozdje, zamisli!




ana77 -> RE: Vitamini, folna kiselina (23.4.2012 0:10:22)

Stvarno? Ja koliko se secam on je isao na recept, zato sam i pitala. Secam se da sam u prosloj trudnoci uzela od sestre jednu tablu (i ona je bila trudna u isto vreme) posto meni dr nije bila prepisala u tom trenutku. Sad ne znam da li sam to pogresno zapamtila...
Stekaju se strasno dr za recepte jer su im ogranicili, a valjda cuvaju i odredjeni broj za "neke svoje". Znam da meni za cerku vise od pola puta kad je trebalo nije dr dala recept nego smo morali da kupujemo lek.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>