|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vitamini, folna kiselina
23.4.2012 11:11:55   
Zemunka85
Kako popraviti hemoglobin? Od vitamina pijem PREGNACARE pa ne znam sta sa tim smem da kombinujem, a sta ne. Jer svega ima u nekom procentu..

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Vitamini, folna kiselina
23.4.2012 17:47:32   
ana77
Hemoglobin se najbolje popravlja (bar je meni to jedino pomoglo) junecim sniclama - jedna manja svaki dan :)!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Vitamini, folna kiselina
23.4.2012 19:12:48   
pandina
Da, i ja savetujem meso. Narocito bifteke i konjsko.


< Poruku je uredio pandina -- 23.4.2012 19:13:21 >

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Vitamini, folna kiselina
23.4.2012 19:25:32   
nink
I ja pijem pregnacare i krvna slika mi je super

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Vitamini, folna kiselina
23.4.2012 19:43:04   
Sanchy
Ja meso ne jedem od rodjenjauser posted image ...osim pileceg filea,hemoglobin ok..mozda slabo jedete semenje ,bundevu,lan,susam,pa onda orahe ,bademe sve je to punoo vitamina ,nema sanse da vam bude losa kks...

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Vitamini, folna kiselina
23.4.2012 20:08:33   
Zemunka85
I meni je krvna slika perfektna celog zivota, pa i u trudnoci bila do poslednjeg puta. Hgb malo snizen, jedem sve, bas sve, zdravo zivim i hranim se. Probacu sa vise mesa, hvala.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Vitamini, folna kiselina
7.5.2012 10:38:59   
soni
evo me u 31. nedelji, doktor mi je ukinuo sve vitamine sem omega 3.. samo to pijem a ostalo kroz hranu

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Vitamini, folna kiselina
9.5.2012 21:49:01   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: nink

I ja pijem pregnacare i krvna slika mi je super


Isto , pila sam mamavit pre ovoga ali mislim da je pregnacare puno puno bolji , bar meni vise prija

(odgovor članu nink)
  Direktna veza do poruke: 358
   RE: Vitamini, folna kiselina
11.5.2012 15:37:50   
Zemunka85
Ne znam da li je pitanju mesto ovde, ali

da li i jedna od vas pije tj gricka fluorogal tabletice? Koliko dnevno?
I ima li nesto sto se uz njih ne uzima - tipa ako pijes ovo nemoj fluorogal i sl?

Hvala

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Vitamini, folna kiselina
11.5.2012 16:55:59   
pandina
Sta je bolje piti posle porodjaja u toku dojenja mamavit ili nesto drugo?

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Vitamini, folna kiselina
11.5.2012 23:22:02   
Valerie
ja sam uzela Flourogal za decu od 0,25, uzmem ga ponekad kad se setim. jedino ne treba 2 sata pre/posle mlecnih proizvoda, kalcijuma, magnezijuma, pise to i u uputstvu

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Vitamini, folna kiselina
13.5.2012 16:39:00   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: pandina

Sta je bolje piti posle porodjaja u toku dojenja mamavit ili nesto drugo?


bilo koji od tih vitamina koje pijes u trudnoci , ja sam ranije pila mamavit i dok sam dojila a sada cu piti pregnacare , mnogo mi vise prija pa verujem da ce mi prijati i dok budem dojila .

(odgovor članu pandina)
  Direktna veza do poruke: 362
   RE: Vitamini, folna kiselina
13.5.2012 16:40:06   
pandina
Hvalauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Vitamini, folna kiselina
28.1.2013 16:39:17   
lady_b
Ja od 4.mjeseca trudnoce pijem Prenatal..al me bas zanima do kada se on pije? Do kraja trudnoce ili?

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Vitamini, folna kiselina
5.2.2013 10:53:14   
Teta Lala
Lady,prenatal je preporucljivo piti u toku cele trudnoce i posle dok budes dojila.user posted image

Do kada se pije folna kiselina?Uzimam Mamavitu,da li je neophodno i folnu pored?
Hvalauser posted image

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Vitamini, folna kiselina
5.2.2013 12:34:11   
ivbo
Folna kiselina se pije do kraja trećeg mjesecauser posted image

_____________________________

Nasa tri sunasca B I T :-*:-*:-*

(odgovor članu Teta Lala)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Vitamini, folna kiselina
5.2.2013 18:49:50   
lady_b
Teta Lalo, hvala na odgovoru. user posted image
Ja sam folnu kiselinu pila do kraja prvog tromjesecja, a onda sam presla na Prenatal.

(odgovor članu ivbo)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Vitamini, folna kiselina
1.4.2013 22:18:13   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: doktorkakristal


IZVORNA PORUKA: ivekpivek

drage moje mene zanima dali da pijem folacin i prenatal il da pijem samo folacin ,,meni sestra keze da nepijem obadvoje da ce mi biti previse ,,mada ja folacin popijem ujutro ,,prenatal popodne ,,,,,folacin mi je propisao dr a prenatal pijem od dana kad sam uradila test za trudnocu pocela sam ga piti na svoju ruku jer sam ga i pila u obe trudnoce ranije


ne moj da pijes oba nema potrebe dovoljno je da pijes prenatal



IZVORNA PORUKA: ivekpivek

sad me zbunisste isto bi ja pila oboje


IZVORNA PORUKA: Trcosava

Ivek dok ja sve iskuckam,, ti dva posta izbaciš

E vala Cvele,, lepo ti mene nasmeješ uvek. Kaže Doca K. da može samo prenatal, ti i sve ostale kažemo da može da pije oba user posted image a žena se lepo žalila da joj ne daju ni da govori na poslu,, još je mi ovde pokopasmo,,

(jel vidiš možda dva zareza?)



IZVORNA PORUKA: Trcosava

Šalim se malo mila, ja to zbog one wc šolje user posted image

Koliko znam prenatal ima 400mcg folne i to je navodno nedovoljno. E sad ja sam mnogo lupala glavu oko te folne i na kraju rekla da ne može ništa da škodi!
Dosta ih pije te vitaminčiće + 5mg folne (baš smo u martovskom chatu drvile o tome) - ja sam prošlu pila samo tih 400mcg i pila sam celu trudnoću te vitamine (najviše zbog vitamina).
Sad pijem neke koje izgleda imaju mnogo više gvođža i imam problem sa kakanjem user posted image ali imaju 800mcg folne. Moj gin. reče da moraju da imaju 600mcg folne. Moje mišljenje je da ne može da škodi. Sestra rođena? Šta je ona po struci?



_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Vitamini, folna kiselina
2.4.2013 14:55:29   
dada951
U 13. sam nedelji trudnoce, i za sada jos pijem folnu kiselinu. Dr mi je preporucila od pocetka taj femibion. Vidim pisete da kosta oko 1800 din. ali ne znam koliko tabletica dobijes za te pare, tj. koliko vam traje ta kutija? Iskreno ako je samo za mesec dana. puno je. Uostalom meni je krvna slika odlicna, jedem raznovrsno, a i hvala bogu, nisam nikad imala problema sa njom.
U prvoj trudnoci sam pila Mamavit i to samo dve kutije, jer ih nisam podnosila i rodila zdravo dete preko 4 kg, ja sam bila dobro.

Druga stvar, posto su mi zubi jako losi, a u trudnoci, pogotovo tokom dojenja, mogu da propadnu, zanima me da li mogu da uzimam posebno kalcijum u trudnoci? Ako mogu koje se tablete mogu uzimati kao preventiva? Hvala unapred.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Vitamini, folna kiselina
3.4.2013 19:41:03   
Trcosava
Dado, koliko vidim Femibion u online apoteci košta 1099 din i ima 30 tabletica, Mamavit u istoj koštaju 629 din. To mi sve izgleda jeftino jer ove koje ja ovde plaćam koštaju 15€ 30 tableta.

Ako misliš da ti neka tableta smeta, posavetuj se sa lekarom da li da promeniš ili ne. Vidim da dosta njih od nekog 4 meseca prestaju sa folnom i uopšte vitaminima, mada sam ja pila celu trudnoću, sa mnogo manjom količinom folne nego što se to danas preporučuje (bila trudna pre skoro 4 god)


Eto, moje iskustvo


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu dada951)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Vitamini, folna kiselina
3.4.2013 20:05:26   
anci kv
folnak sam pila 3 meseca pa presla na pregnacare on je oko 1200 din

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Vitamini, folna kiselina
3.4.2013 20:11:00   
Sanja90
ja sam folnu kiselinu pila do kraja treceg meseca,a moj dr.kaze da sada ne moram da pijem one vitamine kao sto je mamavit jer mi je krvna slika odlicna,a pila sam u predhodne dve trudnoce...malo sam se istripovala tj.cudno mi je sto ih ne pijemuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Vitamini, folna kiselina
3.4.2013 23:09:29   
Anoniman
jel se folnak bese pije 1 tabletica dnevno?
ja sve pozaboravljala, kao da sam bila trudna pre 100 godina...

(odgovor članu Sanja90)
  Direktna veza do poruke: 373
   RE: Vitamini, folna kiselina
3.4.2013 23:13:44   
Sanjica26 RR
Jedna tabetica dnevno.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Vitamini, folna kiselina
3.4.2013 23:51:18   
Anoniman
hvala sanjice!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here