|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vitamini, folna kiselina
4.4.2013 9:37:46   
dada951
Pa to je pljacka! Za pisljivih 30 tableta da dajem preko 1000 dinara, pa to je ludost! Ma ja cu samo da rokam sumeci kalcijum, povremeno. A ostalih vitamina mi ne manjka u organizmu. Inace, tamanim voce, zelenu salatu, spanac, cveklu, integralno tako da mei vitamini ne trebaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Vitamini, folna kiselina
4.4.2013 14:14:41   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Trcosava


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Ja stvarno ne znam da li da pijem folnak pored oligovita. Trco sta kazes?
Macaki sto vise odmaraj. Ja sam oslobodjena usisavanja I nekog drndanja po kuci.

Sanjice ne znam koliko folne ima oligovit? Drugačiji su standardi ovdašnjih i tamošnjih lekara. Ja ću sad svakako pitati ovu moju doktorku do kog meseca se pije folna (ta ''puna doza''), a onda planiram da pređem na druge vitamine. Imali/nemali folnu.



_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu dada951)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Vitamini, folna kiselina
9.4.2013 11:15:04   
Figaro88
Meni je sad doktorka dala samo elevit.Nisam jos trudna,ali rekla je da nema potrebe za dodatnom folnom.A sa Andreom sam pila i folnu i mamavituser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Vitamini, folna kiselina
9.4.2013 11:50:20   
janabons
JA pijem folnak i Mamavit
Mozda Elevit ima vise folne, pa ne treba dodatnouser posted image


< Poruku je uredio janabons -- 9.4.2013 11:58:03 >


_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Vitamini, folna kiselina
9.4.2013 11:57:04   
janabons

IZVORNA PORUKA: dada951

Pa to je pljacka! Za pisljivih 30 tableta da dajem preko 1000 dinara, pa to je ludost! Ma ja cu samo da rokam sumeci kalcijum, povremeno. A ostalih vitamina mi ne manjka u organizmu. Inace, tamanim voce, zelenu salatu, spanac, cveklu, integralno tako da mei vitamini ne trebaju.


Dado, ti ne mozes da znas da li ti nedostaje neki od vitamina u organizmu, naravno da i ti i beba mozete da budete dobro i da sve bude ok, ali kod uzimanja dodatnih vitamina se prvenstveno misli na tvoje buduce zdravlje(posle trudnoce).Beba ce uzeti sve sto joj treba, a ti ako ostanes bez nekog od tih vitamina, mozda ces biti sklonija nekim oboljenjima u kasnijem zivotu, npr klimaksu
Naravno, nista od toga ne mora da znaci,mozda ti hranom unosis sasvim dovoljno, ako je tako super.
Ja sam gledala sta bi sve trebalo u toku dana da unesem od hrane ,ako bih isla na tu varijantu prirodno i zakljucila da bi mi svaki dan nesto manjkalouser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu dada951)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Vitamini, folna kiselina
9.4.2013 12:02:01   
Sanja90
Devojke ja ne znam sta da radim,ovaj moj novi dr. kaze da mi ne treba mamavit jer kao krvna slika je u redu,pa on vise preferira preko namirnica da dopunjujem vitamine kao sve prirodno,a ja sam to pila u predhodne dve trudnoce.Smatram da bas preko namirnica ne mozes da dobijes bas sve vitamine.Pa ne znam da li na svoju ruku da kupim i da pijemuser posted image ? Sta vi mislite?

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Vitamini, folna kiselina
9.4.2013 12:31:19   
Figaro88
U Elevitu ima 0,8mg folne kiseline.
Dado pa meni to nije puno skupo,kutija ti traje mesec dana,a te pare potrosis,i mnogo vise,na gluposti u toku meseca.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Vitamini, folna kiselina
9.4.2013 15:08:03   
dada951
Meni je sve preko hiljadarke mesecno skupo, uopste, mislim da su manje vise svi ti preparati isti, a dr ti preporucuje onaj od kog ce dobiti veci procenat ako ga "uvali" nekoj pacijentkinji. Ma, koliko je to dobro toliko i nije. Mislim da ne treba ni u cemu preterivati pa ni u tim vitaminima.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Vitamini, folna kiselina
9.4.2013 17:51:16   
janabons
Svako najbolje zna koliko mu je sta bitno u zivotu i koliko moze da priusti
Za mene zdravlje nema cenu,kolika sam samo dala para na sve zivo u pokusajima da zatrudnim, al ne zalim ni dinara
Zdrava sam ,sposobna sam, zaradicu i znam koji su mi prioriteti u zivotu
Nismo svi isti, i to je normalno


_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu dada951)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Vitamini, folna kiselina
10.4.2013 3:59:36   
dijana1*
Dada951 devojke su ti vec sve lepo rekle pa ti proceni sta je najbolje za tebe I bebu.
Ja od n.g. pijem samo folnu, za dve nedelju cu na prvi pregled pa cu videti sta dalje.

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Vitamini, folna kiselina
10.4.2013 6:33:43   
Sanchy
Ja sam u trudnoci pila redovno samo folnu kiselinu...prepisan mi je na pocetku i mamavit medjutim on u sebi sadrzi arapsku gumu koliko se secam da se zove,uglavnom taj sastojak moze da izazove astmu kod majke ili bebe kasnije tako da mi nije palo na pamet da ga pijem a samim tim nisam nesto razmisljala ni o drugim kompleksima vitamina,,,uzimala sam povremeno kalcijum,magnezijum i vitamin c,kada se setim,,,,proverila par puta elektrolite i to je to....

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Vitamini, folna kiselina
10.4.2013 11:00:02   
ivaMark
Meni je dr dao od treceg Prenatal... i samo njega, pa sam ja sama ubacila Mg, jer sam videla da ga u Prenatalu nema user posted image
ks mi je ok cele trudnoce..

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Vitamini, folna kiselina
10.4.2013 15:10:05   
janabons
I ja ubacujem mg( posto ga nema u mamavitu), tako sto pijem donat vodu ili miveluuser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Vitamini, folna kiselina
10.4.2013 15:41:23   
Anoniman
ja po savetu dr izbacila mamavit, sad pijem samo folnak.
nego me zanima da li sme da se pije omega 3 u trudnoci? to su valjda samo omega 3 masne kiseline, ne znam zasto ne bi smelo.. ali ipak? pije li neka od vas?

(odgovor članu janabons)
  Direktna veza do poruke: 389
   RE: Vitamini, folna kiselina
29.4.2013 10:06:28   
cuca82
ja pijem od pocetka trudnoce femibion 1 pa posle presla na femibion 2. jedino sta mi je Doktor jos dodao u da kazem terapiju, magnezijum i zvozdje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Vitamini, folna kiselina
29.4.2013 10:07:16   
cuca82
pardon, ne zvozdje nego gvozdje user posted image
IZVORNA PORUKA: cuca82

ja pijem od pocetka trudnoce femibion 1 pa posle presla na femibion 2. jedino sta mi je Doktor jos dodao u da kazem terapiju, magnezijum i zvozdje.


(odgovor članu cuca82)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Vitamini, folna kiselina
30.4.2013 22:23:53   
drudi
macaki
omega 3 su pozeljne u trudnoci, zbog razvoja bebinog mozda. Ali pazi koje kupujes, iz raznih razloga, da oh sad ne elaboriram. Ja mislim da se omegA 3 iz Femibiona 2 dobre

(odgovor članu cuca82)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Vitamini, folna kiselina
21.11.2013 21:27:05   
New Mom
Ja sam za sad jos uvek samo na folnoj kiselini. Pila sam Folnak sad ga ne nalazim pa uzimam Folacin ili tako nesto.
Moj dr od cetvrtog meseca preporucuje multivitamine, pre Mamavit, sad Femibion, jer pre toga mogu da izazovu/podstaknu mucninu.
S tim da mi je nutricionista u prvoj ukinula jer mi je kks bila sjajna. U drugoj sam poslednjih mesec dana pila gvozdje.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu drudi)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Vitamini, folna kiselina
13.12.2013 11:36:13   
New Mom
Drugaci, da te offujemo chat temu.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Vitamini, folna kiselina
13.12.2013 11:46:45   
Jole84
Dokle smo stale,do veličine? user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Vitamini, folna kiselina
13.12.2013 12:04:24   
New Mom
Da, treba da premerite kolike su tablete.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Vitamini, folna kiselina
13.12.2013 12:16:29   
Dani.kv
Ja sam tri meseca pre trudnoce krenula da pijem elevit. Pijem ga i sad, doduse po neki dan zaboravim. Unosim dosta voca i zelenisa i planiram da pijem i posle porodjaja. Oligovit za trudnice mi je jak i muka mi je od njega

(odgovor članu dada951)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Vitamini, folna kiselina
20.5.2014 22:34:37   
New Mom
Do kraja sam pijem samo folnu kiselinu. Uzimam Mamafol, to je prah u kesici ciji sadrzaj samo stavis na jezik. I ima sjajan ukus.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Vitamini, folna kiselina
21.5.2014 6:36:20   
Misha i Ljisha
Ja sam uzimala femibion 1 i femibion 2, drugi femibion ima omega 3 a prvi cini mi se vitamine i folnu. E sad moj dr kaze da to nista ne treba ako se hranimo zdravo i kao sto rece NM kad je kks sjajna nikakvi vitamini ne trebaju. Meni je kks bila idealna do samog kraja. Moj dr inace nije pobornik tih vitamina kao ni folne jer kaze sve je bolje prirodnim putem. Znaci brokoli, pasulj i ostale namirnice bogate folnom su sjajne za trudnice. Ja sam se nekako i pridrzavala zdrave ishrane i nisam imala nikakvih problema.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Vitamini, folna kiselina
21.5.2014 8:16:41   
ishler
Ja sam uzimala u prvoj trudnoci mamavit,gvozdje i ca.A sada u drugoj samo folnu kiselinu,inace sam 22nd i do sada ks super,mislim da su vitamini cista hemija a mi ne znamo sta je u njima,tako da necu uzimati nista sem folne i gvozdja ako bude trebalo,cak moj ginekolog koji je stvarno vrhunski strucnjak nista ne preporucuje,samo zdrava ishrana koliko je moguce,sa puno voca i povrca i to je dovoljno.

(odgovor članu dada951)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here