RE: Vitamini, folna kiselina (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


jocajaca -> RE: Vitamini, folna kiselina (12.2.2016 11:28:49)

Ja koristim ove vitamine. Nemam pojma otišla u apoteku I pitala za vitamine za trudnoću ponudila mi nekakvih sto vrsta I ja uzela ove koji imaju normalnu cijenu koštaju oko 15E 60 tableta odnosno za mjesec dana pošto se dnevno piju dvije.




Rosita -> RE: Vitamini, folna kiselina (10.10.2017 13:09:23)

Sa prvim detetom koristila sàm femibion 1 pa 2. Isto sam krenula i sad. Kupih femibion 2, 1800 sa popustom :(. Skupo. Zna neko ima li u Bg negde jeftinije?
Drugo, on se od keca razlikuje po dodatku omega 3. Ja svakodnevno koristim mleveni lan u ishrani koji je bas bogat sa omega 3. Ne znam ni da li mi to treba...




Mala Elena -> RE: Vitamini, folna kiselina (10.10.2017 13:54:09)

Ja sam u Lilly-ju vidella taj F.2 za tu cenu. Jeste skupo, ali ti sa dodatkom omega su priblizno svi toliko.
Probaj povremeno guglaj kad budu neke akcije...




Dragica Draga -> RE: Vitamini, folna kiselina (10.10.2017 14:06:49)

Ja sam isto femibion 1 i 2 pila, ali pred kraj teudnoce sam vec odustala i kupila oligovit 😊
Sta jos ima od tih jeftinijih a dobrih?
Ja sad ne znam.a pre neki dan me drugarica pita, kao da sam.pre sto godina bila.trudna 😁😂




MasnaMasnica -> RE: Vitamini, folna kiselina (10.10.2017 14:08:25)

Sa Unom pila mamavit,sa Norom elevit, dada sam opet na mamavitu, najbolje ga podnosim.




medamisko -> RE: Vitamini, folna kiselina (10.10.2017 19:35:53)

Elevit. On je super ima sve.




Mala Elena -> RE: Vitamini, folna kiselina (10.10.2017 20:59:44)

Dragice, ima i Oligovit za trudnice. Ja jednom trazila da kupim ali rasprodalo se jer je povoljna cena. A ja bas tada nisam bila pri parama pa sam uzela Mamavit. Ipak i on je preko 800 din, pa se onda kad imam vise, odlucim za onu varijantu sa omega.




Misha i Ljisha -> RE: Vitamini, folna kiselina (11.10.2017 11:58:32)

Ja sam isto femibion 1 i 2 i u prvoj i sad.

Kod nas je femibion u goodwill apoteci sa 15posto popusta za trudnice 1000 dinara a 1500 je femibion2. MEni je super, kupim i mesec dana sam mirna, ali sto kaze Rosita ako se ishranom sve unosi i ja mislim da ne treba. U principu pijem sad jer ide zima i manje jedem raznovrsno pa zbog toga. Inace moj dr kaze da je bitnija ishrana od tih dodataka tako da verujem da sve moze ishranom da se unese.




Dragica Draga -> RE: Vitamini, folna kiselina (12.10.2017 8:54:58)

O boze, nisam ni znala da ima oligovit za trudnice posebno....
😊😊
Ja sam bas bila rasejana trudnica, tek sada to shvatam 😊




Mala Elena -> RE: Vitamini, folna kiselina (12.10.2017 10:12:44)

Nisam ni ja znala veruj mi, do skoro... znam da ga ima u Lilly-ju.
Ali eto, nisam ga isprobala, ali mozda cu uzeti jednu kutiju.




MamaNecaVo -> RE: Vitamini, folna kiselina (17.10.2017 22:54:45)

Ja sam neko ko je isprobao sve a da mu nista nije odgovaralo (jeidno sam pila folnu jer je to bilo ono bas moram).Osgtalo sam unosila kroz ishranu.
Kako pojem tabletu ili kapi tako iste izlete ocas posla.

A apoteka Benu ima finih akcija sa proizvodima za trudnice-kome trebaju,neka prati samo. :)




vonavoj -> RE: Vitamini, folna kiselina (29.11.2017 19:01:51)

Sad je popularan kod doktora taj femibion...i meni je dao dr,uzela sam za prvo tromesecje..ali je skupo..u obe trudnoce sam pila prenatal natural wealth...a sad mi dr rekao da uzmem pregnacare...nisam pametna..gledam sastav,prenatal ima vise vitamina..




MamaNecaVo -> RE: Vitamini, folna kiselina (30.11.2017 1:13:28)

Meni je jedan dr.mr itd rekao da su vitamini za trudnice manje vise istog sastava.
Kod vecine je dobar marketing pa to placamo.
Drugim recima,sta god da se uzima nije na odmet.




Maraj -> RE: Vitamini, folna kiselina (30.11.2017 6:51:13)

Ja sam u prvoj trudnoci pila elevit. Sad mi ista dr , u drugoj trudnoci rekla da pihem femibion. 1220 sam platila femibion1




eca89 -> RE: Vitamini, folna kiselina (30.11.2017 8:05:34)

Maraj, pa čestitam mila, pa sve ste trudne[sm=bravo.gif]!
Samo ja sa drugim "zabušavam"[sm=smiley36.gif]!




Anck Su Nmaun -> RE: Vitamini, folna kiselina (30.11.2017 9:08:54)


IZVORNA PORUKA: NevenaAleksejmom

Meni je jedan dr.mr itd rekao da su vitamini za trudnice manje vise istog sastava.


U prvoj trudnoci , dok sam bila kod "mog" starog gin. nije nesto posebno savetovao. Vise je bio za prirodno unosenje vitamina.
Ja sam pila Mamavit i Elevit. Al sto kazes sve je to isto.




Maraj -> RE: Vitamini, folna kiselina (30.11.2017 11:25:48)


IZVORNA PORUKA: eca89

Maraj, pa čestitam mila, pa sve ste trudne[sm=bravo.gif]!
Samo ja sa drugim "zabušavam"[sm=smiley36.gif]!

Hvala draga . Ova trudnoca nas je "iznenadila" s obzirom koliko smo se za prvu godinama "mucili"




mali_mis -> RE: Vitamini, folna kiselina (30.11.2017 12:39:52)

Maraj cestitke i od mene [sm=bravo.gif]
Uzivaj [sm=smiley1.gif]




MamaNecaVo -> RE: Vitamini, folna kiselina (30.11.2017 15:54:52)

Cestitke i od mene.[sm=bravo.gif]


Da,svi su uglavnom za to uz obavezno uzimanje folne.
Kod mene je problem bio povracanje po desetak puta dnevno,pa sam trpala vitamine u sebe u smislu,nesto ce se zadrzati.
Zato mi je i savetovano da ne lupam glavom koje vitamine uzeti i slicno,pa sam isprobala sve moguce.




Srecko47E -> RE: Vitamini, folna kiselina (30.11.2017 21:53:59)

Pila sam i pijem mamavit jer mi cene odgovara.




Maraj -> RE: Vitamini, folna kiselina (25.4.2018 10:33:58)

Koji magnezijum u trudnoci pijete?
Ja mg direkt. Onaj u kesici. Popijem 1 dnevnu. Al secam se da je neko pisao da kupuje u dm-u njihov mg. Jel ok i on?

Inace uz mg pijem i elevit i folan 5mg svaki dan, stomak me bolucka pa sam mislila da l da probam drugi mg?.
I jos nesto, da li vam mg razmeksa stolicu? Ja sam u prvoj trudnoci imala zatvor, a sad svaki dan imam redju stolicu. Iz nekog razloga to povezah sa mg




milicicak -> RE: Vitamini, folna kiselina (25.4.2018 10:39:19)

Ja pijem taj Mg direkt, jedan dnevno. I Feroglobin sto mi pokriva folnu, Fe i Zn.
Moja koleginica kaze da od ovog Mg uvek ima redju stolicu, ja nisam primetila, sve je kao i obicno sto se toga tice




milicicak -> RE: Vitamini, folna kiselina (25.4.2018 10:46:07)


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Ja pijem 2x dnevno Mg.ali od 175..ima 300kom za 600din u Dmu.njihova marka..

Von, to onda dodje 600din za 5 meseci? U tabletama je?
Mg direkt je oko 600 din 20kom




Maraj -> RE: Vitamini, folna kiselina (25.4.2018 11:01:09)

Pa da mili. Bas je povoljniji ovaj iz dm-a. Zato sam i mislila da predjem na njega.
Ovaj direct tek kupim , okrenem se , vec moram novi da kupim...




lesli -> RE: Vitamini, folna kiselina (25.4.2018 11:54:18)

Ja pijem taj mg direkt od 300mg posle dorucka, ali obavezno sa femibionom jer sam negde procitala da vit B6 pomaze dejstvo magnezijuma. A uvece pijem Mg+b6, mislim da je taj od 375mg.

Visak mg nije stetan, jedino se moze desiti da imate problema sa probavom, sto kod mene nije slucaj.

Sto se folnaka tice, imate studije na netu da je besmislen i da je u inostranstvu folna kiselina prevazidjena. Oni daju aktivni oblik folne, tj. metilfolat koga ima u femibionu. Moj hematolog se slaze i folnak smo izbacili a umesto toga uzimam metilfolat od 1mg. Rekla mi je da se moze nabaviti i kod nas, ali mi je rekla da je cena odvaljena, pa sam ja nabavila iz inostranstva. Kutija od 90kom sto je 3 meseca je bila par dolara. Recimo 6.
Inace imam mthfr mutaciju, pa su mi zato neophodne velike kolicine istog.

Inace metilfolat mozete naruciti i sa iherba, ali pretpostavljam da se dostava naplacuje. Zato najbolje nadjite da vam ga neko donese iz inostranstva ako vam je potreban.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 18 [19] 20   Sledeća stranica >   >>