|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vitamini, folna kiselina
10.4.2009 15:59:54   
Anoniman
Aha...super...istraumirala me komshinica koja je zatrudnela oko 2-3 nedelje pre mene....a u ponedeljak je imala spontani....i sad kaze da je pochela da pije folnu...i da je garant od toga jer u prvoj trudnoci nije pila... Kontam da je kod nje drugachije jer ona ima nekih problema sa vitaminima...pije jedan pa joj fali drugi..pa na kraju treci ispadne problem....a ja sam potpuno zdrava...i inache se kvalitetno hranim jer sam navikla dok sam se bavila teretanom....
Uglavnom...htedoh retji....da ne bude sluchajno da mi folna kiselina poremeti neshto u organizmu....toga se bojim....al pitatju ja doktora u utorak....

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Vitamini, folna kiselina
10.4.2009 22:20:46   
Mery
Smeshkice slobodno mozes piti folan, nema sanse da steti bebi, sigurno pomaze za zdrav razvoj, a u slucaju da ga popijes vise od potrebne doze visak se preko mokrace izbacuje iz organizma. Ja sam pocela prije trudnoce piti kroz Pregnacare i Prenatal kasnije a kada mi je dr potvrdila trudnocu rekla mi je da pored Prenatala (u kojem ima folne kiseline) pijem jos i folan jer ce organizam visak izbaciti. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Vitamini, folna kiselina
10.4.2009 22:24:43   
Lilly*
Meni je dr bas rekao da pijem folan kada sam zatrudnela, ne brini, ali ako zelis da budes spokojna, pitaj svog dr kada sledeci put odes na kontrolu user posted image

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Vitamini, folna kiselina
10.4.2009 22:36:59   
Buba76
Ja ga pijem vec godinu dana uz B6 ,posle svakog spontanog su rekli da obavezno pijem i ja to uzimam i dan-danas.Pije se do 3.meseca a onda samo Prenatal ili Mamavit,ne znam koji je bolji.Ja sam u prvoj trudnoci pila Maternu,ali toga vise nema.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Vitamini, folna kiselina
10.4.2009 23:12:41   
Anoniman
E nisam znala da organizam izbacuje vishak....Chujem od dosta trudnica da piju mamavit ili folnu...samo nema pravila kada su pochele....neke pre trudnoce neke na pochetku, sredini ili kraju trudnoce....zato ja nisam pametna shta i kad da pochem....za svaki sluchaj tju videti shta dr kaze...pa da se bacim na vitamine da pomognem mojoj user posted image user posted image

(odgovor članu Buba76)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Vitamini, folna kiselina
10.4.2009 23:15:53   
Lilly*
Obicno se preporucuje da se pocne folna piti oko 3 meseca pre planirane trudnoce, ali ne mora tako biti, ja sam je sa prvom trudnocom pocela piti tek kada sam zatrudnela. Svakako porazgovaraj sa svojim dr, on ce te najbolje posavetovati user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Vitamini, folna kiselina
10.4.2009 23:16:37   
Buba76
Da,izbacuje inace bih ja pukla od folne kiseline.
U prva 3 meseca Folan i B6 a posle Prenatal jer u pocetku ne trebaju svi ti vitamini sto ih on sadrzi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Vitamini, folna kiselina
10.4.2009 23:36:30   
Anoniman
Aha....super...sad mi je jasnije... user posted image

Ja jesam planirala ovu trudnocu...al nisam mislila da tju ovako brzo uspeti...pa nisam stigla da se raspitam na vreme za sve....pa sad nabrzaka prikupljam sve user posted image

(odgovor članu Buba76)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Vitamini, folna kiselina
10.4.2009 23:46:48   
Anoniman
Smeshkice, imam dve teme za tebe koje treba da posetiš... user posted image

Spisak RR trudnica KLIK

Kako se ubaci Ticker? KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Vitamini, folna kiselina
11.4.2009 0:28:24   
Anoniman
hehe...posetila sam obe...ali mislim da tju ticker morati da prepravim posle posete lekaru ...poshto nisam bash sigurna za termin user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Vitamini, folna kiselina
12.4.2009 0:28:32   
Mery
Smeshkice folna kiselina ti je bitna u prva tri mjeseca, kasnije se ne pije. Tako da ako odlucis piti to ti je bitno sada, jer se u prva tri mjeseca razvija neuralna cijev za koju je ona bitna.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Vitamini, folna kiselina
14.4.2009 13:14:12   
marince1
meni je doktor preporucio folnu kiselinu i ja sam uzimala sumece tablete 12 vitamine i 12 minerala.Nije mi nista skodilo,mada ja mucnine nisam imala  ni ovako user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Vitamini, folna kiselina
5.5.2009 11:07:52   
okiuk
user posted image rose ili user posted image  plave nije vazno samo da je sve u redu. drage moje i ja sam pronasla dve crticeuser posted image  ! i to vec i drugoj nedelji sad sam oko 4 nedelje. cekam samo za dva dana pregled kog doktora tj (midwife) posto ovde u engleskoj koliko cujem  babice vode trudnecu a kod lekara se ide kad je nedaj  boze. ustvari videcemo za dva dana sve sta ce mi reci. a cula sam i ovde se piju tablete folne kiseline i raznih viamina. postoje neke koje se piju do 4 meseca a neke druge kasnije.ali ipak cekam savet midwife jer ovde je ionako sve izvestaceno pa da ne rizikujemo u nicemu. iako vodimo racuna o ishrani nemoguce je unositi vitamina kao u srbiji. pa mislim da cu ipak trebati da unosim neke vitamine.  
   hvala svima unapred na nekom savetu  ili konstataciji!
srecnouser posted image

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Vitamini, folna kiselina
5.5.2009 11:09:16   
eugenija
Čestitam Okiiiiuser posted image user posted image user posted image Juhuuuuuuuser posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu okiuk)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Vitamini, folna kiselina
5.5.2009 11:11:23   
Jeca*
Čestitaaaam user posted image  i želim ti lepu trudnoću!
Ja mislim da bi trebala piti folnu kiselinu i kasnije Mamavit ili nesto sl.  ne znam sta tamo imate, ali vec rekoh da sam protivnik nekih dr vitamina u trudnoci i da treba unositi vise kroz hranu.
Javi se u temi Spisak RR trudnica <-- KLIK

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu okiuk)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Vitamini, folna kiselina
5.5.2009 11:15:18   
Mery
Cestitam Oki !  user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Vitamini, folna kiselina
5.5.2009 11:20:48   
MERYEN
user posted image Cestitam Okiuser posted image ,kod nas daju folnu kiselinu i vitamin e do cetvrtog meseca.

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Vitamini, folna kiselina
1.6.2009 16:28:43   
marince1
Ja sam pocela da pijem opet folnu kiselinu(dr kaze da pijem do kraja jer nemoze da skodi) i prenatal i od tad mi je stolica ''cudna'',kao da sam dobila dijareju.
Nesto mi ne odgovara od te 2 stvari.Ako je neko imao slican problem naka da neki savet

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Vitamini, folna kiselina
7.9.2009 22:34:19   
cicko
Cure, trudnice, gde nabavljate Folan ili Folnak? Deficitaran je, nigde ga nema! Sta doktori predlazu kao zamenu?

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Vitamini, folna kiselina
7.9.2009 22:37:20   
Verus
marince i ja imam dosta problema otkada pijem prenatalne vitamine.  Vise ne uzimam folnu odvojeno, ima je dovoljno u vitaminima samim.  Ne znam sta da ti kazem, nije proliv al je mekano i musavo, kad moram tako da kazem i posizim ako nisam kuci pa ne mogu da se operem posle wc-a tako da nosam sa sobom uvek mokre maramice....mislim da je meni i to sto jedem puno vise povrca i voca a i od toga hoce da omekani....malo jos da sacekam pa cu mozda imati i konstipacijuuser posted image Mada, radje bih da mogu da kakim nego da sam zapusena!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Vitamini, folna kiselina
7.9.2009 22:39:46   
Anoniman
Kako mi je lepo videti ove trudničke Tickere! user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Vitamini, folna kiselina
7.9.2009 22:43:39   
Verus
user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Vitamini, folna kiselina
7.9.2009 22:45:43   
marince1
Hej Verus ja to prestala odavno da pijem.Moj ginic kaze da nemoram,osto unosim dosta vitamina

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Vitamini, folna kiselina
7.9.2009 22:47:13   
Verus
Ovde savetuju da se pije do kraja...kao ako nesto ne dobijes u ishrani da onda to nadopuni...a i ja sam jos rano pa mozda prekinem tamo posle 6 ili 7 meseca, kada beba samo dobija na tezini, za sad cu jos da pijem pa makar i bila usrana non stop!!user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Vitamini, folna kiselina
7.9.2009 22:48:30   
Anoniman
Ja sam pila i posle kada sam dojila (prenatal). Folnu kiselinu odvojeno nisam pila ni dana. 

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here