|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vitamini, folna kiselina
7.9.2009 22:52:24   
cicko
Meni su rekli da uzimam folnu kiselinu do 17.nedelje, ali nema nigde u N.Sadu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Vitamini, folna kiselina
8.9.2009 0:48:45   
sanji
Neka je nestašica folnaka, ali možeš da piješ PRENATAL ili neke druge vitamine za trudnice koji sadrže folnu kiselinu. Ja ih pijem već mesecima i super su!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Vitamini, folna kiselina
13.9.2009 15:38:35   
aleksandraz
Vo prvata bremenost zemav ocven folna kiselina i B6 i edni vitaminski apcinja NEW LIFE  a sega PREGNANCARE vo koj isven vitaminite sto se potrebni ima zelezo i folna kiselina.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Vitamini, folna kiselina
3.10.2009 16:33:00   
Makica83
Meni moj ginekolog nije rekao ni za folnu ni za bilo kakav kompleks vitamina, nisam nista htela da uzimam na svoju ruku posto sam na prvom pregledu odnele i rezultate kompletne krvne slike za koju je rekla da je odlicna, tako da mi je tad to bilo dovoljno da cujem i da se ne opterecujem. Kasnije kako sam pocela da citam o tome da skoro sve trudnice piju folnu kiselinu pocela sam da se nerviram malo sto ona meni nije rekla. Pre dve nedelje sad pocela da pijem Mamavit (na svoju ruku jer ne moze da skodi) i primecujem da mi je crna stolica, sledece nedelje idem svakako na pregled pa cu da vidim o cemu se radi, do tada pokusavam da se ne nerviram.
Uh... ovaj internet koliko je dobar toliko moze i da te sludi.. uzivala sam u trudnoci dok nisam pocela da citam sve i svasta, sad samo tripujem kako nesto nije u redu user posted image user posted image

(odgovor članu aleksandraz)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Vitamini, folna kiselina
22.1.2010 18:45:35   
Anoniman
.... ej bre žene, ima li neka tema o pripemi muškarčevog organizma za trudnoću?user posted image
...šta muški treba da piju (ok, znam onu klasiku - voće, povrće...) kako bi što pre i bolje napravili user posted image ? -user posted image

..šta je sa Selenom?

(odgovor članu Makica83)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Vitamini, folna kiselina
22.1.2010 22:24:51   
lothroniell
Evo sta sam nasla SELEN U TRUDNOCI
A sto se muskaraca tice, nemam pojma! user posted image
Ja od pocetka pijem MAMAVIT, prvih tri meseca sam imala uzasne mucnine posle tablete sad nista i to mi odgovara, nastavicu sa tim i za vreme dojenja!

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Vitamini, folna kiselina
22.1.2010 22:28:09   
Anoniman
Lothi, hvala draga.....čitala sam da utiče i na plodnost to jest brže zabebiš...user posted image
mENI JE BILO JAAAAAAAKO muka od Mamavit-a, bukvalno čim ga popijem-nakon par minuta povratim... jednostavno nisu mi prijale...user posted image A Prenatal draga? Da li da ga pijem i sada kao priprema za trudnoću, šta misliš...?
Vidm ovde ima dosta onih koji su ZA.

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Vitamini, folna kiselina
22.1.2010 22:40:14   
lothroniell
Cula sam da mnoge zene koje pokusavaju da zatrudne piju "Prenatal" tako da mislim da ti to ne bi stvaralo nikakve probleme, ali znam da se folna kiselina takodje daje onima koje planiraju trudnocu... A sto se "Mamavita" tice jedna doktorica mi je objasnila da on stavra mucnine, jer je multivitaminski preparat i kada se popije organizam uzme samo ono sto mu treba a visak odbacuje i to prouzrokuje mucnine. Pa je meni savetovala da kada mi se to desi, par dana pauziram pa nastavim da pijem i pomagalo je. A sada mi ne pravi probleme, bebac i ja lepo podelimo tu dozu vitamina! user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Vitamini, folna kiselina
22.1.2010 22:44:49   
cipiripi
zato sto je mamavit sintetika koja samo projuri kroz organizam.
Veruska je umesto krkanja mamavitom prilagodila ishranu da uzima sto vise potrebnih materija iz "prirode" i koliko se secam svaki 3 dan uzme po 1 tabletu mamavita ili nekog drugog preparata.. user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Vitamini, folna kiselina
22.1.2010 22:49:43   
Anoniman
meni nije muka od MAMAVITauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Vitamini, folna kiselina
22.1.2010 22:49:46   
lothroniell
Ja se trudim da unosim sto vise prirodnim putem ali ipak pijem i to... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Vitamini, folna kiselina
22.1.2010 22:50:31   
Anoniman
..krkam ja vitamine kroz ishranu-tu nema dileme da je tako najbolje... ali bih ja eto da tu i tamo uzmem taj dodatak..ne znam, jel može tako? da ne pijem svaki dan već recimo svaki treći -četvrti dan taj Prenatal u okviru pripreme za trudnoću?
Folnak pijem već neko vreme ....

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: Vitamini, folna kiselina
22.1.2010 22:50:42   
lothroniell
Pa nije ni meni vise... A i ne mora da znaci da svako isto reaguje! Ne brini OTI sve je ok! user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Vitamini, folna kiselina
22.1.2010 22:50:43   
cipiripi
pila sam ga i ja posle transfera i isla sam u wc 3x dnevno.. 

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Vitamini, folna kiselina
22.1.2010 22:52:06   
lothroniell
user posted image Pa ne znam... Meni eto vremenom prestale sve nelagodnosti vezane za taj lek!

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Vitamini, folna kiselina
22.1.2010 22:59:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cipiripi

pila sam ga i ja posle transfera i isla sam u wc 3x dnevno.. 


Takođe...em da povraćam em da piškim....user posted image

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Vitamini, folna kiselina
23.1.2010 0:52:21   
Nensi*
Koliko folne kiseline pijete dnevno? Meni jedna dr rekla jednu dnevno,a druga dve dnevno...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Vitamini, folna kiselina
23.1.2010 0:53:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nensi27

Koliko folne kiseline pijete dnevno? Meni jedna dr rekla jednu dnevno,a druga dve dnevno...user posted image


ja pijem od pocetka dva folnaka dnevno...i kad mi je uveo Mamavit rekao mi da nastavim sa folnom 2x dnevno...


(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Vitamini, folna kiselina
23.1.2010 0:57:25   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: nensi27

Koliko folne kiseline pijete dnevno? Meni jedna dr rekla jednu dnevno,a druga dve dnevno...user posted image


zato sto postoji teorija u farmaciji za organizam moze da apsorbuje samo 4 mg user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Vitamini, folna kiselina
23.1.2010 0:58:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: nensi27

Koliko folne kiseline pijete dnevno? Meni jedna dr rekla jednu dnevno,a druga dve dnevno...user posted image


ja pijem od pocetka dva folnaka dnevno...i kad mi je uveo Mamavit rekao mi da nastavim sa folnom 2x dnevno...




Zashto uzimash toliko folne???user posted image Ja koliko znam ona je potrebna samo u prva tri meseca kada se stvara kichmeni stub, mozdina, mozak...nervi....

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Vitamini, folna kiselina
23.1.2010 1:00:52   
cipiripi
u svakom slucaju ne moze da skodi...ispiski se svaki visak, a ona sluzi za razvijanje centralnog nervnog sistema kod bebe i najefektnija je u prva 3 meseca user posted image

a u mamavitu ima i folne.. koliko se secam 1 mg..


< Poruku je uredio cipiripi -- 23.1.2010 1:02:05 >


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Vitamini, folna kiselina
23.1.2010 1:03:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cipiripi

u svakom slucaju ne moze da skodi...ispiski se svaki visak, a ona sluzi za razvijanje centralnog nervnog sistema kod bebe i najefektnija je u prva 3 meseca user posted image

a u mamavitu ima i folne.. koliko se secam 1 mg..



Pa da....u mamavitu ima 1mg + ona pije 2x po 5 mg....to je 11mg dnevno folne kiseline...pa da nosi petorke bilo bi joj puno...pogotovo shto je u trecem tromesecju.... user posted image

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Vitamini, folna kiselina
23.1.2010 1:04:05   
Anoniman
ne znam, tako mi je DR rekao...da nastavim i dalje...
pijem je od pocetka trudnoce...



(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Vitamini, folna kiselina
23.1.2010 1:09:19   
cipiripi

Doza od 400 mcg folne kiseline koju je potrebno uzimati kao dopunu ishrane je dovoljna da se obezbedi potrebna količina i za vas i za bebu. Veoma je važno početi sa unosom ove doze bar tri meseca pre začeća, jer se defekti neuralne cevi mogu javiti tokom prvog meseca trudnoće (28 dana od začeća) dok većina žena još ni ne zna da je u drugom stanju. Ne treba uzimati više od 1000 mcg dnevno, pošto veća doza može biti opasna po vaše zdravlje.

Preporučena dnevna doza suplementa folne kiseline trudnicama je 0.4 mg (400 ug) i to je količina se nalazi u većini tableta multi – vitamina koje se uzimaju jednom dnevno. Trudnice koje nose blizance ili više dece preporučena dnevna doza suplementa folne kiseline je 1 mg (1000 ug). Ovu dozu uzimati isključivo po preporuci lekara. Žene koje u porodici imaju istoriju bolesti defekta neuralne cevi ili su imale bebe sa defektom neuralne tube treba da uzimaju dodatnu količinu folne kiseline - 4 mg. 
NAMIRNICE:
Lišće zelenog povrća je veoma dobar izvor folne kiseline, ima je u semenkama, koštunjavom voću, narandžama, limunu, zrnevlju i  džigerici, obogaćene žitarice, cerealije, hleb, testenine i pirinač su takođe dobar izvor folne kiseline.




bebac.com


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Vitamini, folna kiselina
23.1.2010 1:17:42   
cipiripi
uglavnom ne moze da skodi.. sve se ispiski..bar je meni tako receno...
organizam prihvati koliko moze , ostalo odbaci..


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here