|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Školica za roditelje
25.6.2012 16:06:56   
red3lilu
Hoće li neko da probije led ili da krenem ja po svom tefteru od pre 4 godine? user posted image

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Školica za roditelje
25.6.2012 16:08:24   
Olga75
hajde kreni user posted image
moje iskustvo vec zastareloooo user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Školica za roditelje
25.6.2012 16:13:38   
Snelle
Red, kad krene porođaj, jako je važno da dišeš. To je ono čega se jedino sećam iz školice user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Školica za roditelje
25.6.2012 16:15:18   
red3lilu
hahahaha, ja sam taj deo preskočila, tj. nisam prisustvovala času disanja...
Olga pa moj klipan je stariji od tvoje cure user posted image
Al tefter mi je onako pun iskusnih saveta user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Školica za roditelje
25.6.2012 16:19:01   
pandina
Meni disanje nista nije pomoglo. Doduse, mozda ga nisam najbolje savladala user posted image
Ama, bas nista mi nije bilo lakse od disanja, a toliko sam nade polagala na to.
Ali mnooogo su mi znacile vezbe napinjanja, tu sam maher user posted image

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Školica za roditelje
25.6.2012 16:21:16   
lanajelena
Nisam isla u skolicu na prvom porodjaju sam duvala kao i ova pored(mladost ludost) pred drugi porodjaj mi je komsinica rekla samo sitno kroz zube s s s kad krene kontrakcija ja tako radila i bila sam usredsredjena da to pravilno radim pa nisam toliko primecivala kontrakcije

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Školica za roditelje
25.6.2012 16:21:23   
Olga75
iskreno , ja sam pola porodjaja prespavala user posted image
aliiii
znala sam da sredim bebu i ponegujem pupak ( st je meni bilo nocna mora :)

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Školica za roditelje
25.6.2012 16:24:42   
Snelle
Ja mislim da je to oko disanja mlaćenje prazne slame, tj placebo efekat, da te ubede da će ti biti lakše, da se ti skoncentrišeš na nešto drugo kako bi zanemario bolove. I ja sam se razočarala kad sam skontala da disanje ne radi posao, a još me bilo i sramota što toliko dišem i dahćem od žene koja je bila na susednom stolu za porađanje (ona je dobila epidural).

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Školica za roditelje
25.6.2012 16:27:59   
lanajelena
Snelle bar nisi disala kad nemas kontrakcije kao ja u prvoj user posted image ...mislim da pomaze,meni je bilo mnogo lakse

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Školica za roditelje
25.6.2012 16:34:09   
Olga75
ma nije placebo , kad ti je materica zgrcena i ti polako dises dolazi vise kiseonika i bebcu je lakse
ali ja sam imala samo tri bolne kontrakcije ali ozbiljno i posle toga jedna kao napon ( ustvari to je bila kont + napon ) i brzooo na porodjajni sto i iz treceg napona ( sa sve babicom na stomaku jer mi je materica od silne tokolize bila manje - vise paralisana ) eto moje bebe user posted image
meni je skolica mnogo vise koristila posle , kod dojenja , nege pupka , izbora pedijatra i vakcina za moje dete
mene je babica par puta izdojila , podrzavala pri dojenju ali to je vec tema : patronazne sestre
jer u Subotici skolicu za trudnice drze patronazna sestre koje dolaze posle porodjaja i koje su uglavnom DIVNEuser posted image
bar moja , sestra Ildika je bila divnaaaaa user posted image

< Poruku je uredio Olga RR -- 25.6.2012 16:35:14 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Školica za roditelje
25.6.2012 20:10:03   
pandina
Moja skolica je nazalost bila samo psiho-fizicka priprema za porodjaj, inace isto mislim kao Snelle po pitanju disanja.
Verovatno su se sa mnom sprdale sve zene tamo (i porodilje i osoblje), s obzirom da sam tako sitno disala punih sedam sati kao slon u Sahari i umalo dusu da ispustim.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Školica za roditelje
25.6.2012 20:53:49   
New Mom
Pomaže li zaista to disanje na porođaju <- KLIK

Meni školica sjajna:
-dobiješ KONDICIJU za disanje (to je bitnije nego samo da znaš kako se tada diše)
-100% olakšava za dane posle porođaja (nega rane, dojenje, itd.)
-spisak dokumentacije i objašnjeno korak po korak šta i gde nosiš
-možeš da pitaš najgluplja pitanja, a da te shvate ozbiljno (i druge su na tim mukama)

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Školica za roditelje
26.6.2012 1:21:14   
Anoniman
New Mom, svaka ti je k'o Njegoseva user posted image
sem sto ova moja nas nije bas pripremila za ono posle, mislim da drzi previse casova a premalo prakse. trebalo bi vise paznje da posvete dojenju, babskim pricama i psihi zene posle porodjaja

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 388
   RE: Školica za roditelje
26.6.2012 10:36:34   
New Mom
Moja je bila sjajna, i drugi put sam birala nju. Stvarno odradi tu psihičku spremu. A bogme i muževe istrenira user posted image na onim njihovm časovima sa tim šta im žene čeka posle porođaja.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Školica za roditelje
26.6.2012 10:40:05   
Anoniman
casovi? nasi su imali samo jedan ... i izasli svi odreda voljni da pomazu i sto pre pakuju torbe :o)
ZOV je bolji od Rumenacke, cula sam da Sladja trenira posteno, ali Rumenacka je opustenija, manje su grupe

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 390
   RE: Školica za roditelje
26.6.2012 10:44:13   
New Mom
U ZOV ima po 2 časa za tate, po 2 sata (trebalo bi po sat i po, ali nikad manje od 2 nisu ostajali).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Školica za roditelje
26.6.2012 11:21:34   
tatjan@
Ja zivim na selu i imali smo samo jedan cas, sve su nam ispricali i pokazali ali na brzaka. Tako da od toga nista..
Ali zato imam na cd-u sve, vezbala sam kuci disanje skoro svaki dan i puno mi je pomoglo. Taj cas drzi neka amerikanka babica koja je za to pokupila silne nagrade i dosta je kompleksno.. ima 4 tipa disanja za 4 faze porodjaja + objasnjava kako se pravilno napinje i to disanje je drukcije nego ovo sto su nam pokazivali u skolici. Mene je to znanje na porodjaju jako psihicki opustilo, imala sam celo vreme osecaj da kontrolisem situaciju. Babica me je jako hvalila kako se skolski poradjam i kako nema nikakvog posla sa mnom user posted image

Ako bi neko hteo taj cd, voljna sam da ga narezem i posaljem, javite mi se na pp user posted image
Imam takodje i cd-ove o dojenju i nezi bebe, ista babica ih je snimila. Jedino sto nista od ovoga nema prevod, znaci mora da znate engleski.

_____________________________

Mnogo volim da se igram ludosti i u sve dane žmureći zakoračim i da popljujem onako malo tužno, onako iz samilosti, sve katastrofe koje su pretile da me smrve.. Mika Antic

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Školica za roditelje
4.7.2012 15:45:10   
*Alexx*
Na sajtu babycenter ima novosti - besplatna online školica za trudnice. Nisam pregledala, ali ne može da škodi user posted image
http://www.babycenter.com/childbirth-class

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu tatjan@)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Školica za roditelje
12.7.2012 15:01:29   
mima33
Da li je neka od vas mozda pohadjala skolicu Majdan? Ja sam sad na sredini 7-og meseca pa kad sam zvala  skolicu rekose mi da je jos rano i da se javim u avgustu. Islal bih tamo jer u mom domu zdravlja vezbe i skolica pocinju tek sredinom septembra...
Hvala vam unapred!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Školica za roditelje
21.7.2012 23:17:14   
jovicaa
ima li skolice u zru?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu mima33)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Školica za roditelje
30.11.2012 17:43:57   
Rosita
E ovako. Ja bih tako rado u skolicu, htela bih da naucim sto vise, ali dzaba mi kad moram da mirujem. Pa sam htela da vas pitam je l zna neko neki online ili klasicni prirucnik koji je najslicniji onome sto se tamo uci? Bas bi mi znacilo. Hvala!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Školica za roditelje
30.11.2012 17:58:07   
bojanica7
evo saljem ti ja beleske sto mi je tach poslala jos kad sma ja isla u skolicu.

a ako nisi bas na strogom mirovanju i ako ti skolica nije bas daleko, mogla bi ida ides. mi smo imale dve trudnice koje su dolazile a bile su na mirovanju.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Školica za roditelje
30.11.2012 21:01:36   
Rosita
Onako, pola sata hoda mi je do doma zdravlja, tu bih isla, ali nisam se raspitala kad ima. U dz ne vodim trudnocu, pa cu da cekam za 20ak dana kad budem isla kod dr kod koje vodim trudnocu da pitam je l mogu da idem. Rekla je malooo setnje. Videcu vec. Hvala puno za beleske!

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Školica za roditelje
30.11.2012 22:02:20   
bojanica7
pa mogla bi onda koju stanicu autobusom za svaki slucaj. pa setas pet minuta user posted image svakako pitaj dr... i nema na cemu i drugi put. user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Školica za roditelje
24.9.2013 15:20:05   
Ancibanchi
Drage, da li mi neka od vas koja je isla u skolicu za trudnice, moze reci da li je kasno poceti u 33 nedelji?
Ja sam se u DZ prijavila jos ulaskom u 27, medjutim iz nekog razloga sestre su me preskocile kada su obavestavale ostale trudnice o polasku grupe, user posted image .



< Poruku je uredio Ancibanchi -- 24.9.2013 15:21:41 >

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here