|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Školica za roditelje
24.9.2013 15:23:15   
bea83
Nije kasno, stićićeš bar da savladaš tehnike disanja što je i najbitnije

(odgovor članu Ancibanchi)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Školica za roditelje
24.9.2013 18:30:46   
Ancibanchi
Uff dobro je :) hvala za odgovor, sad sam se malo umirila. Uhvatila me frka da li cu stici, jer za 4 nedelje ulazim u 9-ti, a vec tada moze user posted image da me iznenadi :)
Bea da li mozda znas kada se u skolici prica o dojenju i svemu onome sto sledi posle porodaja ?
Da li to provlace kroz vezbe ili postoje posebni casovi na tu temu :)?

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Školica za roditelje
24.9.2013 18:44:42   
Sanjalicaaa
Da li znate da li je za skolicu potreban uput ili se samo prijavi u DZ?

(odgovor članu Ancibanchi)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Školica za roditelje
24.9.2013 23:26:32   
Ancibanchi
Meni su trazili uput tj. neku potvrdu od ordinirajuceg ginekologa u DZ tj. saglasnost da trudnoca nije rizicna i da mogu na pripreme :) Barem je tako u DZ Rakovica ....

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Školica za roditelje
25.9.2013 9:16:36   
bea83
IZVORNA PORUKA: Ancibanchi

Uff dobro je :) hvala za odgovor, sad sam se malo umirila. Uhvatila me frka da li cu stici, jer za 4 nedelje ulazim u 9-ti, a vec tada moze user posted image da me iznenadi :)
Bea da li mozda znas kada se u skolici prica o dojenju i svemu onome sto sledi posle porodaja ?
Da li to provlace kroz vezbe ili postoje posebni casovi na tu temu :)?



Kod nas su vežbe bile dva puta nedeljno i bogami trajale po skoro dva sata, prvo se sat i nešto priča na neku temu (izmedju ostaloga i o dojenju, kupanju bebe, održavanju pupka, epiziotomiji, kontrakcijama, svašta nešto) a ostatak vremena se vežba disanje. E sad zavisi kad šta dodje na red od tema. Ja sam krenula u 31 nedelji (pre toga sam bila na nekim ispitivanjima pa mi nisu dali ranije) a porodila se čim sam zakoračila u deveti pa sam opet stigla dosta toga da čujem i da savladam disanje.
Srećnouser posted image

Inače moja trudnoća je bila rizična ali sam ipak dobila uput sa naznakom da ne radim vežbe napinjanja, sve ostalo sam radila a najbitnije je šta sam sve čula

< Poruku je uredio bea83 -- 25.9.2013 9:18:06 >

(odgovor članu Ancibanchi)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Školica za roditelje
25.9.2013 15:08:05   
Ancibanchi
Hvala draga.
Pocinjem u ponedeljak pa cemo videti. Iskreno jedva cekam :)

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Školica za roditelje
25.9.2013 15:17:47   
viking
Evo da i ja pitam kad je tema već aktivna, gde se priijavljuje za te vežbe, u DZ ili u bolnici? I gde se vežbe održavaju, u DZ? Takođe, ja živim na NBGD a prijavljena sam u DZ na Banovom brdu, tamo mi je karton, da li moram da se prebacim u DZ na N. Beogradu ili ne?
Izvinjavam se na gomili pitanja, na koje je verovano već i odgovoreno na prethodim stranama...

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Školica za roditelje
25.9.2013 15:32:23   
bea83
Tvoj ginekolog iz DZ ti daje uput i ideš na vežbe na teritoriji opštine gde živiš, bar sam ja tako. A imala i želju da idem u Front na vežbe u trajanju od mesec dana, to je baš super, obilazi se porodilište , može da ide i muž, ali kad su mi konačno dali odobrenje da idem bio je već decembar, a po onoj ludačkoj zimi 2011/12 nisam smela da se uputim svaki drugi dan u Front

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Školica za roditelje
25.9.2013 15:35:50   
Ancibanchi
Viking prijavljujes se u DZ gde imas otvoren karton, a vezbice bi trebalo da se odrzavaju u tom istom domu zdravlja ili ako je ogranak u pitanju onda u maticnom DZ :) Ja npr. imam otvoren karton na Kanarevom brdu, a na pripreme idem u DZ Rakovica :)
E sada, posto si ti na NBG nisam sigurna da li te moze uputiti tvoj ginekolog sa Brda u DZ na Nbg ili moras da prebacujes karton user posted image
Mada secam se kada sam gledala nekakav prilog na TV o DZ Savki Venac i pripremama, da su mogle da dolaze user posted image sa svih opstina :)

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Školica za roditelje
25.9.2013 15:36:41   
viking
Hvala vam user posted image  baš mi je to pre neki dan palo na pamet, mislim, imam još vremena ali čisto da znam, ako treba da menjam ličnu kartu, prebivalište i slično... mislila sam i da patronažna dolazi samo na opštinu gde si prijavljen, ali ispade da nije tako.
Baš ću da pitam u DZ kad budem išla po doznake sledeći put, nisam znala odakle da krenem user posted image

< Poruku je uredio viking RR -- 25.9.2013 15:38:58 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Školica za roditelje
25.9.2013 16:58:02   
Olgic
Anci mislim da nije... Ja sam u skolicu krenula u 32 nedelji i puno mi je znacilo... Samo da nemes kontraindikacije za vezbe...

(odgovor članu Ancibanchi)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Školica za roditelje
25.9.2013 17:06:27   
Olgic
Viking, za vezbe ides u tvoj dom zdravlja gde ti je karton, odnosno prebacis na NBG... Ali za patronaznu samo kazes adresu na kojoj zivis i koja je opstina u pitanju, ne iz LK, i oni sa te opstine ti salju patronaznu... Ja, na primer, sam prijavljena na Zvezdari ali patronazna mi je dolazila sa vracara.... Nadam se da sam pomogla

(odgovor članu Olgic)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Školica za roditelje
26.9.2013 10:38:47   
marijana22
Viking ja sam isla u skolicu na NBG. Skolica za roditelje su ustvari 4 predavanja, cini mi se da je bilo svakog utorka u mesecu 16-18, ali nisam sigurna, moras da proveris u DZ. 1. predavanje drzi gin. prica o trudnoci i porodjaju, 2. psiholog, 3. i 4. pedijatar i patronazna sestra vezano za negu beeb i sta ti je potrebno od stvari....... Za ova predavanja ti ne treba nikakav uput, samo dodjes na predavanje. Bilo bi dobro da proveris sa njima da li mozes da prisustvujes predavanjima jer ti karton nije na opstini NBG, ali mislim da ne bi trebalo da ti prave problem.

Osim ovoga imas i psihofizicku pripremu trudnica tkz vezbice za trudnice. E za to ti treba potvrda ginekologa da mozes sa radis vezbe. One se odrzavaju u 7. i 8. mesecu jednom nedeljno, a u 9. 2-3 (zaboravila sam). Traju oko 3h, malo radite vezbice a onda sestra prica o porodjaju,bebi....... o svemu. Manje-vise vrti istu pricu, ali taman da zapamtis sta da radis ako pukne vodenjak, ispadne sluzni cep........... Meni su ove vezbice znacile mnogo vise nego ona predavanja iz skolice.

(odgovor članu Olgic)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Školica za roditelje
26.9.2013 11:10:27   
viking
Marijana, znači odem u DZ na NBG na ginekologiju i pitam tamo da li mogu bez kartona i kada su termini?

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Školica za roditelje
26.9.2013 12:18:55   
marijana22
Da! Sad cu ti poslati njihov broj na pp pa mozes da pozoves i da se raspitas

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Školica za roditelje
28.9.2013 15:37:20   
dijana1*
Ovih dana cu zvati da vidim kada mogu da krenem u skolicu. Necu raditi vezbice ali mi znaci da upoznam druge trudnice , da podelimo iskustva i da se podsetim disanja. U prvoj trudnoci nisam isla, tako da ce mi ovo biti prvi put.

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Školica za roditelje
17.10.2013 12:12:13   
Sanjalicaaa
Drage mame, imate li neku skolicu za preporuku? Ja trudnocu vodim na studentskoj poliklinici u Bg-uuser posted image a tamo toga naravno nema. Razmisljam da pitam u nekom domu zdravlja da li mogu kod njih u skolicu, pa rekoh ako imate neku preporuku koji dom zdravlja.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Školica za roditelje
17.10.2013 21:08:51   
marijana22
Najbolje ti je da se raspitas u DZ koji ti je najblize. Da se ne cimas po prevozu, a ionako sad ide zima i hladnije vreme......

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Školica za roditelje
12.11.2013 19:22:40   
viking
Idem u Školu roditeljstva Nade Lazić, u Kulturnom centru Majdan. Besplatna je, tri puta nedeljno. To nije isto kao ove školice pri domovima zdravlja, nema praktičnog dela, samo teorija a teme su nega kože, ishrana, dojenje, proširene vene u trudnoći, psihofizičke pripreme, masaža, matične ćelije, babinje i sl, a predavači su lekari raznih specijalnosti, stomatolozi, defektolozi i babice.
U DZ na vežbe sam mislila da krenem možda sledeće nedelje.

IZVORNA PORUKA: marijana22

Vik gde si krenula u skolicu?? Mozes da mi odgovoris tamo na temi?



< Poruku je uredio viking RR -- 12.11.2013 19:35:20 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Školica za roditelje
12.11.2013 20:31:00   
vikiveki
Ja sam u zadnjoj trudnići išla u školu roditaljstva koja je bila u okviru Doma zdravlja...kad sam bila trudna u prve dve trudnoće nisu ni bile te škole,to je izgleda postalo aktuelno u zadnjih 5-6 god.Tu sam naučila kako treba pravilno disati tokom porođaja

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Školica za roditelje
12.11.2013 22:34:16   
Sanjalicaaa
Viking idem i ja kod Nade user posted image Znaci da smo se srele user posted image
Idem na jogu, a planiram i u DZ na psihofizicku pripremu.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Školica za roditelje
12.11.2013 22:44:43   
viking
Ja sam tek krenula sad u petak, bila sam danas i idem sutra. Jesi ti bila danas?

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Školica za roditelje
12.11.2013 22:52:43   
Sanjalicaaa
Kako danas? Koja je tema danas bila?
Ja krenula proslog ponedeljka.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Školica za roditelje
12.11.2013 23:00:21   
viking
Danas je tema bila Dojenje, a čas je bio danas u 13 h jer je juče bio neradni dan, to su najavili u petak. Od sutra sve normalno, počinje u 19 h kao i uvek.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Školica za roditelje
12.11.2013 23:02:55   
Sanjalicaaa
A to, pomislila sam da nisu nesto promenili pa da je bio redovan cas. Rekla je da ce nadoknaditi to za nas koje nismo mogle danas da dodjemo, nadam se da ce biti tako.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here