|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Školica za roditelje
28.4.2009 14:44:50   
Anoniman
A bi li ti mogla onda meni na preneses tvoje steceno znanje Jer mi ovdje nemamo skolice, ali zato je bitno da imamo rusa na svaki cosak, pih .Pogotovo za disanje i spisak stvari za bebu, jer ja i mama stalno lomimo glavu sta nam treba .

IZVORNA PORUKA: eugenija



Dobićemo prospekte o dojenju i spisak stvari za porodilište i bebu, imaćemo predavanja o dojenju, povijanju i disanju od strane ginekologa, ali ćemo i praktično sve ovo vežbati...




< Poruku je uredio Miljana_Hn -- 28.4.2009 14:45:50 >

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Školica za roditelje
28.4.2009 23:41:40   
eugenija
Evo ti ovde sve o disanju, Tasha je napravila baš iz školice dobar post KLIK

Naravno, ja šta budem znala, još ću da dopunim...

A imaš i temice za spisak stvari...



_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Školica za roditelje
29.4.2009 10:43:09   
Anoniman
Miljana dušice, otvorila sam više tema koje su iz školice, ili kombinacija školice i info sa neta.

U google u vrhu stranice ukucaj:
Kamperski vodič za porodilište
Zatvor
Malokrvnost
i Eug ti je dala temu za disanje.

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Školica za roditelje
29.4.2009 10:44:49   
Anoniman
Vidi i ovo: veličina bebine garderobice za porodilište KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Školica za roditelje
29.4.2009 12:42:01   
Anoniman
Hvala vam ruzice moje user posted image user posted image user posted image user posted image , sta bih ja bez vas user posted image

Znam da postoje linkovi, ali ja ovih dana ne mogu doci do kompjutera jer moja "draga" zaova, koja nam je u posjeti, zajahala internet. Sad cu sve to da pogledam dok jos spava, uf user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Školica za roditelje
29.4.2009 12:43:39   
Anoniman
Jedino to sa disanjem... kada ga pročitam sa papira... ne znam da li bi značilo da nisam išla u školicu. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Školica za roditelje
15.5.2009 12:10:40   
Anoniman
Školica može imati i loš efekat... Iz teme: "Eugenija":

IZVORNA PORUKA: eugenija

Curke, izuzetno sam nervozna i isprepadana. Pucam po šavovima, a ne želim to. Borim se i čupam, sve pokušavam da budem ok, ali mi ne ide. Puknem u stotinki i uopšte ne ličim na sebe. Brojim sitno, da.. Posteljica je zrela, beba se okrenula kako treba, i sad ostaje to čekanje. Oko mene sve horor priče, pa nisam ni zamišljala da sve može biti tako crno.. Ništa lepo ne čuh oko svega, samo iz jedne frke - čeka me druga.


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Jao draga, kako nisi čula ništa lepo? Zašto se viđaš sa tim negativnim ljudima?


IZVORNA PORUKA: eugenija

Zato što su u Školici za trudnice većina njih, uključujući i doktorku...

Dođe mi da zabranim svaku priču o svemu do kraja... Više me uopšte ne interesuje ni kako ću roditi, ni kako ću dojiti, ni kako ću menjati pelene, ni šta je široko motanje, ni šta je postporođajna depresija, ni kako se diše... Muka mi je!



IZVORNA PORUKA: eugenija

Neću više ići. Sada sam na ivici samoj, sada ne mogu nigde ići. Jedva sam juče otišla da kupimo za bebu šta treba.
Nemam pojma zašto je Školica  tako negativno uticala na mene, verovatno jer se sprdam zadnjih 9 meseci.. Pa za mene skoro da nije bilo ozbiljne teme. Ni ovde, ni u društvu, ni bilo gde. Ali mislim da je to bio mehanizam odbrane. Nisam bila svesna. U Školici su me osvestili. Mislim da se to desilo. A možda je i normalno da ulaskom u deveti postoje razni strahovi koji se javljaju oko mnogo čega...



>ovo je samo skraćena verzija prepiske, za detalje pogledati u navedenoj temi.<

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Školica za roditelje
8.6.2009 8:48:28   
marince1
Cure ja od sutra krecem u skolu za trudnice i jaaaako se radujem tome!!!!
Ovo mi je 1. beba i nista o tome neznam,osim onog sto od vas cujem,pa mislim da ce ovo da bude bas dobro!
Nadam se da necu imati iskustvo kao Eugenija user posted image
Sad ubedjujem Tomic da krene samnom,to bi bilo sjajno!!!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Školica za roditelje
11.6.2009 9:48:49   
marince1
E pa imala sam iskustvo kao Eugenije,doduse imala samo 1 cas!
Nekako mi sve to deluje ''kuku-majko'',a ekipa u skolici je negativna za medalju!
Nista mi se ne dopada.ono o cemu su pricali sam ja 2 puta opsirnije i citljivije nasla na RR!
A da ste cule pitanja koja se postavljaju!
-''Hocu li moci da se porodim ako ne dozim u skolu za trudnice?''(ne neces,nego ces kao Georgina da budes trudna 13 gosina)user posted image

-''Koliko minusa smem da naravim?''user posted image
-''Zasto ja nemam stomak kao ona?''(zato stoje ona 3. mesec,a ova ''sa stomakom'' 6.)
-''Jel tate treba da rade vezbe disanja?''
-''Koliko se ceto kod vas desava da trudnica umre na porodjaju?''user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Školica za roditelje
18.8.2009 21:35:15   
gagana83
Marince,ides li i dalje u skolicu? Kako ti se cini? Ja planiram da krenem-ako se u medjuvremenu ne porodimuser posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Školica za roditelje
18.8.2009 21:37:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: marince


-''Zasto ja nemam stomak kao ona?''(zato stoje ona 3. mesec,a ova ''sa stomakom'' 6.)



Kako je to moguće? Kod nas su grupe formirane po terminima: junske trudnice, julske, avgustovske...

Gagana, kako je kod vas organizovano? Mislim da kasniš ako je kao kod nas.

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Školica za roditelje
18.8.2009 21:44:49   
marince1
Gagana ne idem odavno,to traje samo mesec dana!I na zadnjih par casova nisam isla,jer sam otisla na more.
Propustila sam neke vazne stvari jer su oni zbog godisnjih odmora sve istumbali,nikakav hronoloski red nije bio,a vezbe disanja su radili kad sam ja otisla,umesto 3. cas po redu kako je po planu i programu bilo.

Tasha,kod nas to nije tako organizovano,malo je mesto i jedva uspaju da sakupe grupu.Obicno upisuju od 4. meseca pa nadlje ko god hoce.

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Školica za roditelje
18.8.2009 21:45:58   
Anoniman
A vidiš kod nas je bilo 2x nedeljno, zadnja 2 meseca po terminima. 

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Školica za roditelje
18.8.2009 21:49:17   
gagana83
Ja bih rekla da kod nas nije organizovano,vec neorganizovano. Otisla sam danas da se raspitam u DZ,motala se tamo jedno sat vremena,slali me od jedne sestre do druge...sou. Na kraju sretnem tu jednu porodilju i kod nje se raspitam za sve,ona mi kaze da nije kasno,ona je krenula pocetkom 9 meseca. Predpostavljam da u manjim sredinama nema previse zainteresovanih trudnica pa ih zato spajaju. E da,ako hocu na vezbe,moram kod njih da otvorim karton.Meni trudnocu vodi privatnik,svi su me savetovali da odem i u porodiliste,da vatam vezu na vreme tako da i tamo idem,doduse samo formalno a sad moram i u Dispanzer za Zene. Strasno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Školica za roditelje
18.8.2009 21:49:48   
marince1
A kod nas 2× nedeljno i trajalo je 4 nedelje,znaci ukupno 8 casa.
S' tim sto je prvi cas bilo bredacanje o gradji zenskih polnih organa.Po meni-nepotrebno.
Ja se zezala hoce li nam sledeci put pricati o kontracepciji user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Školica za roditelje
18.8.2009 21:51:43   
marince1
IZVORNA PORUKA: gagana83

Ja bih rekla da kod nas nije organizovano,vec neorganizovano. Otisla sam danas da se raspitam u DZ,motala se tamo jedno sat vremena,slali me od jedne sestre do druge...sou. Na kraju sretnem tu jednu porodilju i kod nje se raspitam za sve,ona mi kaze da nije kasno,ona je krenula pocetkom 9 meseca. Predpostavljam da u manjim sredinama nema previse zainteresovanih trudnica pa ih zato spajaju. E da,ako hocu na vezbe,moram kod njih da otvorim karton.Meni trudnocu vodi privatnik,svi su me savetovali da odem i u porodiliste,da vatam vezu na vreme tako da i tamo idem,doduse samo formalno a sad moram i u Dispanzer za Zene. Strasno!


Ajoj jezim se od tih njihoih procedura.To mi u trudnoci najteze pada!

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Školica za roditelje
18.8.2009 21:55:46   
Anoniman
Ma gagana, poslaću ti ja mail-om sve to iz školice. user posted image

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Školica za roditelje
18.8.2009 22:01:34   
gagana83
Ma ja to najvise zbog vezbi disanja,ako ne bude bio CR,spisak imam-vec polako kupujem sta mi treba a za ostalo imam nasu RRuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Školica za roditelje
18.8.2009 22:05:18   
Anoniman
Ima tamo svašta, ali sam ja većinu svakako prbacila na rr. U svakom slučaju, pošto sam bila dokona trudnjača, sve sam prekucala na komp, pa ako budeš htela, javi. user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Školica za roditelje
18.8.2009 22:10:55   
Brand new mama
Marince,za medalju siuser posted image user posted image  Mada kako su zenice krenule da ispituju,mogli bi lagano da krenu od pticica i pcelica

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Školica za roditelje
18.8.2009 22:13:15   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ima tamo svašta, ali sam ja većinu svakako prbacila na rr. U svakom slučaju, pošto sam bila dokona trudnjača, sve sam prekucala na komp, pa ako budeš htela, javi. user posted image

Aj posalji ako te ne mrziuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Školica za roditelje
18.8.2009 22:14:42   
Anoniman
Pošalji mi mail na pp

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Školica za roditelje
18.8.2009 22:24:27   
Anoniman
Poslala sam ti, jel stiglo?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Školica za roditelje
18.8.2009 22:26:35   
gagana83
Jeste Tasha,hvala punouser posted image
Na brzinu sam bacila pogled i vidim da ima dosta korisnih stvari.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Školica za roditelje
18.8.2009 22:28:44   
Anoniman
Ma sve to ima i na RR. user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here