|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Školica za roditelje
3.11.2009 11:55:53   
Anoniman
U mojoj grupi nije bilo tako kod Slađe.

od prvog dana se radilo:
- gradivo
- disanje

Onda kako se termin približavao, radili su se naponi.

(odgovor članu gagins)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Školica za roditelje
3.11.2009 12:27:46   
lelaigor
Ja idem trenutno kod sestre Eve, i super je. Slađa nam je bila na zameni par puta i nije mi se svidela, baš kao što je gagins rekla, više smo se zaj***vale nego radile nešto. Eva je super, nema dlake na jeziku, sve govori i objašnjava prostim jezikom i jako je opuštena... Ni nas nisu vodili u Betaniju, Slađa nam je predlagala kad je bila na zameni, neke devojke hoće da idu, neke neće. Ja, lično, neću.
A Eva je totalno protiv toga. user posted image
U svakom slučaju, super mi je u školici. Eva se baš trudi oko svih.

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Školica za roditelje
3.11.2009 12:31:01   
nakins
Moja Tanja je super. Kad radimo onda radimo a kad je zaj..... onda je opusteno user posted image . Trudi se da naucimo sto vise i da nas opusti pred porodjaj. Moja drugarica je takodje isla kod Eve i kaze da je super

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Školica za roditelje
3.11.2009 13:39:57   
Nanica1
Meni je odlazak u Betaniju super jer ne volim nista nepoznato, navikla sam da se do detalja upoznam sa svime... Naravno, u ovom slucaju ne mozes unapred biti pripremljena na sve ali ce mi ipak biti lakse ako se upoznam sa prostorom u kome cu boraviti kada se budem poradjala... 

(odgovor članu nakins)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Školica za roditelje
3.11.2009 14:40:15   
Markovicka
Slazem se, treba otici i tamo, prijatnije je kad ti je nesto vec poznato...Jedva cekam da krenemo u skolicuuser posted image
Inace pojma nemam kod koje smo sestre. Nije mi palo na pamet da pitam, a ni da se unapred raspitam.

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Školica za roditelje
3.11.2009 21:56:40   
Nanica1
Naki, ako moze jedan savet u vezi skolice... Jel vi tamo uvek sedite na strunjacama i jel se izuvate ili kako? Razmisljam, mi cemo po najvecoj zimi da idemo u skolicu a meni najzgodnije da obujem cizme, ali ne mogu u cizmama da sedim na strunjaciuser posted image

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Školica za roditelje
3.11.2009 22:03:24   
Lilly*
Izuva se kada uđeš i sedi na strunjači, ali imaš klupicu na koju možeš sesti da se obuješ, i imaš vremena da to uradiš, niko te ne požuruje... Sad se ja utrpavam sa odgovorom, ali iz najbolje namere user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Školica za roditelje
3.11.2009 22:06:06   
Nanica1
Ma ne utrpavas se! Pitala sam Naki jer znam da ona trenutno ide u skolicu a i dosta je aktivna na ovoj temi, ali vazno mi je bilo doci do informacije!
Znaci, slobodno mogu u cizmama da idemuser posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Školica za roditelje
3.11.2009 22:09:50   
Lilly*
Možeš naravno, pa sigurno će tada sve imati čizme user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Školica za roditelje
8.11.2009 11:42:39   
nadine
Vidim da mnoge buduce mame imaju problema da se ukljuce u neki od programa za buduce roditeljstvo i porodjaj, a kako imam izuzetno pozitivno iskustvo zelim da ga podelim sa vama. Isto tako primetila sam da se u ovoj diskusiji  pod istim nazivom skolica za roditeljstvo kriju potpuno razliciti programi. Evo kako je nase iskustvo:

1. Skola za roditeljstvo u DZ Savski Venac - ne treba bilo kakav uput, dolazi ko hoce bez obzira da li ima zdrav. osiguranje ili ne, da li pripada ovom DZ ili ne. Namenjen je bracnim parovima koji cekaju prvo dete i organizovan po sistemu radionica sa interesantnim temama -ima ih oko 17: kako uspostaviti granice kod vaspitanja dece, zasto beba place, dovoljno dobar/a tata/mama, ocekivanja i predrasude... Narocito mesto u razgovorima zauzimaju tate user posted image . Radi se po programu iz Instituta za mentalno zdravlje Palmoticeva. Utorkom od 17h.

2. Skola za trudnice u DZ Savski Venac - krug od cetiri predavanja svakog cetvrtka od 10h, namenjeno mamama i tatatama sa konkretnim temama kao sto su: trudnoca (tok, saveti za ishranu, komplikacije, pregledi kada se obratiti lekaru i sve sto vam padne napamet), porodjaj (4 faze porodjaja, kako izgleda prisustvo oca na porodjaju, filmovi, sta je potrebno za porodiliste, baby friendly program, kako i zasto mogu babice i lekari da budu neprijatni...), dojenje (pravilan polozaj za mamu i bebu, zasto dojenje, imunitet i sl.), prvi dan u kuci (najstresniji dan kada ostanemo sami sa bebom, sta je potrebno za bebine prve dane, obrada pupka, kupanje, presvlacenje, posete gostiju, kako umiriti bebu, izlazak u setnju i sl.)

3. Psihofizicka primprema trudnica u DZ Stari Grad a ima i u DZ SV- vezbe disanja i vrlo prakticni saveti kako izgurati porodjaj. Ovde sam saznala na primer koliko kriska limuna moze da pomogne umesto vode i zasto limun spakovati u torbu za porodiliste. Ovde je potrebno da imate overenu zdrav. knjizicu i preporuku od svog ginekologa da li smete i koje vezbe da radite.



(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Školica za roditelje
8.11.2009 15:26:19   
Markovicka
Ovaj program u Ns pokriva sve ovo navedeno, cini mi se. Ja sam bila u petak prvi put i simpaticna sestra, babica, sta lije ne znam, al se zove  Mirjana nam je pricala sta cemo sve proci. Deluje da ce biti korisno. Upoznala sam nasu Nanicu sa forumauser posted image  Ima puno lepih trudnica, a raspon godista je od 1970 do 1990user posted image
I tako...

(odgovor članu nadine)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Školica za roditelje
9.11.2009 12:01:00   
Minanina
Ja jos nisam posla u skolicu. Da li neko zna jel dobra skolica u Nisu? I da li ima uopste, mozda su uveli neke vanredne mere u Domu zdravlja? Trenutno cituckam Pregnancy for dummies user posted image i nadam se da je to za sada dovoljno :)

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Školica za roditelje
10.11.2009 16:25:38   
Markovicka
Ocekivala sam malo drugaciji nacin rada u skolici, dosad samo suvoparna prica, cak ne ni kroz diskusiju, vec monolog pa na kraju Imate li pitanja? Ja sam ocekivala radionicarski nacin rada, mnogo je bolji, aktivira. Ovako, samo sto nismo zaspale izvaljene na onim strunjacama...Mada sam cula dosta korisnih stvari, ali moglo je to i kreativnije, ipak davno bese fakultet, nemam vise tu koncentraciju za predavanja od sat ipo

(odgovor članu Minanina)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Školica za roditelje
10.11.2009 16:46:28   
Nanica1
IZVORNA PORUKA: Markovicka
Ja sam ocekivala radionicarski nacin rada, mnogo je bolji, aktivira. Ovako, samo sto nismo zaspale izvaljene na onim strunjacama...


user posted image Opasna si ti! Ja sam ocekivala da cemo malo jos poraditi na upoznavanju posto je taj prvi cas rekla da treba da se druzimo, razmnejujemo iskustva itd.Ja sam zapamtila do sada samo dva imena! Uopste se nisam osecala kao deo neke celine nego kao da je svako tamo za sebe i nema nista, nista nas vise ne interesuje!

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Školica za roditelje
10.11.2009 20:48:49   
Markovicka
Pa da, bas to sto kazes, nema interakcije. Ali da su u pitanju radionice, bolje bi se upoznale i povezale kao grupa. Ali dobro,,tek je pocetak, mozda kasnije bude bolje...

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Školica za roditelje
12.11.2009 10:57:25   
mejra81
Zanima me jel neko primenjivao vezbe disanja koje se uce u skolici u toku porodjaja?
Ali bas da je sve odradio i koliko su mu pomogle?
Ja bas ne znam da li cu se setiti da pravilno disem u tim bolovima pa me zanima kakva su vasa iskustva?

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Školica za roditelje
12.11.2009 11:58:03   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: mejra81

Zanima me jel neko primenjivao vezbe disanja koje se uce u skolici u toku porodjaja?
Ali bas da je sve odradio i koliko su mu pomogle?
Ja bas ne znam da li cu se setiti da pravilno disem u tim bolovima pa me zanima kakva su vasa iskustva?


O da. To je jedino sto me drzalo da ne odlepim. user posted image Salu na stranu, stvarno mi je bilo lakse. I da, setices se.

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Školica za roditelje
13.11.2009 12:14:25   
A.N.A.
Meni je doktor rekao da nije pametno da u ovo vreme virusa posecujem te vezbe.
Kaze da je dovoljno da jedna od nas bude zarazena i eto problema... Zabranio mi je okupljanja svake vrste... user posted image
A bas sam im se radovala... user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Školica za roditelje
13.11.2009 13:00:58   
Lilly*
user posted image Šteta, ali tako je pametnije

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu A.N.A.)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Školica za roditelje
13.11.2009 13:13:04   
mejra81
Pa ti Ana imas jos vremena!
Jos 10 nedelja i mozes i tad da ides, do tada ce valjda ovaj grip utihnuti....

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Školica za roditelje
14.11.2009 11:12:54   
Nanica1
Pa malo sutra da ne bi isla zbog gripa! Grip kao grip, boli me uvo, ne mogu se staviti pod stakleno zvono! A koliko vas tamo bude? Posto nas nije puno, oko 15 nas bude!

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Školica za roditelje
14.11.2009 12:39:10   
mejra81
Meni je bas cim,zato sto mi je dz daleko pa moram prevozom,al bas mi je zao
ako propustim! Nas ne bude mnogo! Najvise 5-6, nekad 4! Valjda nece da rizikuju zbog gripa!
Sve smo zdrave,ako se neka razboli, nece dolaziti,nebitno dal je prehlada ili nesto drugo!

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Školica za roditelje
14.11.2009 12:50:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mejra81

Zanima me jel neko primenjivao vezbe disanja koje se uce u skolici u toku porodjaja?
Ali bas da je sve odradio i koliko su mu pomogle?
Ja bas ne znam da li cu se setiti da pravilno disem u tim bolovima pa me zanima kakva su vasa iskustva?


Pomaže li zaista to disanje na porođaju? KLIKNI

(odgovor članu mejra81)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Školica za roditelje
14.11.2009 12:57:06   
mejra81
user posted image Hvala, Tasha!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Školica za roditelje
14.11.2009 13:16:42   
A.N.A.
Nanice1, rizikovala bi zdravlje svog deteta i svoje zdravlje i odlazila u Dom zdravlja gde ljudi dolaze kad su bolesni??? Ne moras da se stavljas pod stakleno zvono, ali ne moras ni virusima na vrata!!!
A da, bas te briga za grip...user posted image
I grip nije "obican grip" a pogotovo kad brines o malom bicu u svom stomaku...

< Poruku je uredio A.N.A. -- 14.11.2009 13:21:26 >

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here