|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: enterokok u trudnoci
12.11.2010 12:22:26   
Anoniman
Ispila sam jednu turu Panklava na 8h (znači 3x1) , sačekala 5 dana , ponovila urinokulturu i OPET IMAM user posted image ENTEROKOK !!! I opet u koncentraciji većoj od 100 000 !!! Pa majku mu , kako je to moguće , da nije ni trznuo na antibiotik ??? Po antibiogramu je senzitivan na Panklav , lekar prepisao ... I opet ga ima toliko ... user posted image   I šta sad? 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: enterokok u trudnoci
19.9.2011 23:14:24   
jelena0202
drage moje, u 23.sam nedelji trudnoce .Pre MJESEC dana mi  je dr radila cervikalni bris i pronađena mi je stafilokokus aureus,a VS je bio III i VI grupa,od terapije sam koristila cefaleksin kapsule 2 kutije,eritromicin vaginalete i ginodaktanol vaginalete 2 kutije. kad sam pre neki dan radila kontrolne briseve,taman se ponadala da je sve u redu kad ono nalaz cervikalnog brisa nosi mi sestra sa antibiogramom,vjerujte muka mi dosla,i  ono.....nova bakterija......enterococcus:-(((( a VS je III GRUPA sa mnogo leukocita..........PA PORED ONAKO SILNE TERAPIJE. I danas mi je dr propisala amoksiklav tablete,ampicilin i nistatin vaginaletete....                                                      JAVITE MI MOLIM VAS AKO STE KORISTILE NEKE BILJNE PREPARATE U TRUDNOCI A ZNATE DA NE SKODE.........POZZ

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: enterokok u trudnoci
20.9.2011 1:14:19   
ivana87
Meni jeste nadjen enterekok, u maloj koncentraciji, ali sam sedam dana pila eritromicin 3*1 i stavljala Polyginax vaginalete,,terapija je trajala sedam dana, i sada je sve u redu..ne razumem zasto neki lekari daju samo antibiotike bez vaginaleta..veliki je procenat da se nakon upotrebe antibiotika otkloni enterokok, ali bez vaginaleta moze doci do pojave candide albicans, i onda nista nije uradjeno..

_____________________________

Dobro je imati oca i majku, ali je još bolje imati ćaleta i kevu. Svi očevi i majke masiraju svoju decu i iživljavaju se na njima, ali se samo sa ćaletom i kevom može iskreno razgovarati o tome.

(odgovor članu jelena0202)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: enterokok u trudnoci
20.9.2011 10:52:35   
jelena0202
da li je tebi ivana nađen enterokok u  urinu ili na cervikalnom brisu.ja sam dobila antibiogram pa po njemu mi je dala ampicilin vaginalete i nistatin vaginalete,a od tablameta amoksiklav od 1000mg.nadam se da cu srediti taj enterokok...pozzzzzz

(odgovor članu ivana87)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: enterokok u trudnoci
28.8.2012 22:15:06   
Alexis79
Meni se pojavio enterokok pre 2-3 nedelje u cervikalnom i vaginalnom brisu ,a posto sam alergicna na penicilin pila sam prvo Eritromicin pa Hemomicin.
E ponovila sam briseve i opet imam enterokok a na antibiogramu pise resistentnost bas na ova dva leka koja jedina smem da pijem.user posted image
I dr. i ja smo bas popi*deli.Dao mi je samo vaginalete prvo dana povidon jod a onda Macmiror .
Malko sam zabrinuta .....jer svasta sam nesto procitala koliko je ova bakterija opasan(bolje da nista nisam citala !!)
Jel' imala neka od vas ovo u trudnioci?

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu jelena0202)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: enterokok u trudnoci
28.8.2012 22:23:14   
Ana RR
Uh, mrzim bakterije.. user posted image ja sam je imala ali na početku trudnoće i bila sam baš uplašena (isto tako sam čitala sve i svašta i istraumirala se). Srećom, meni je antibiotik to odmah rešio, uporedo sam koristila ginodaktanol svako drugo veče i rešilo se. Pila sam i čaj od brusnice, sad se setih. Ne znam draga, pitaj dr da li bi smela neki čaj, možda će pomoći. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: enterokok u trudnoci
28.8.2012 22:49:44   
Alexis79
Pitala sam ga on kaze da to nema veze jer je u brisu a ne u mokraci.Ja sam pocela sa cajem od brusnice svakako nece da skodi.
Nego pre odlaska u bolnicu brisevi su bili uredni ,a po izlasku iz bolnice odmah u brisu bakterija.
Svaku put sa nekom stetocinom izadjem.
Prvo eserihija ,pa herpes na usni sad ovo.
Znam da mi je sad slabiji imunutet,ali pre trudnoce nikad bakteriju nijednu nisam imala.


_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: enterokok u trudnoci
28.8.2012 22:55:11   
Ana RR
Ma u bolnici nešto moraš pokupiti.. ja sam zaradila ešerihiju i krenuo mi pesak, sve to dan nakon porođaja. Kada je doktor video rezultat urinokulture samo je rekao Vama je porođaj bio pesma u odnosu na ovo! 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: enterokok u trudnoci
28.8.2012 23:07:31   
Alexis79
Ma zalecicemo se nekako samo me to jako nervira.Kao da zivimo u Africi.Ne vrede sredstva za dezifenkciju ,asepsoli i razna cuda kad je sve strokavo.
Ja se samo nadam da sledeci put iz bolnice izlazim sa tri moje stetocine user posted image user posted image user posted image  a da cu na ove bolnicke brzo zaboraviti.user posted image

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: enterokok u trudnoci
28.8.2012 23:10:45   
Ana RR
Mislim da sam ja to zaradila zbog katetera, ali to je samo nagađanje.

Joooj bre, ne mogu ni da zamislim to, tri bebice user posted image user posted image user posted image jedva čekam user posted image




_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: enterokok u trudnoci
7.4.2021 12:20:58   
Djurdjaa
Ja imam u urinokulteuri enterokoku 4000cfu/ml...takodje sam vec imala 5000cfu/ml i dobila antibiotik al naravno ja nisam ispostovala reko proslo me sta me briga i na kraju eto opet se vratila trudna sam 25 ned inace. I brine me dal moze nesto da utice i na sam plod i na grlic i danas idem da radik briseve pa cemo da vidimo cula sam da lako predje u cerkivalni..samo me zamina koliko je opaasno. Hvala

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 36
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here