|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
13.4.2014 16:28:40   
anci kv
ikice,uživaj u vremenu provedenom sa svojim detetom a to što je bilo bilo je. To što si se porodila na cr ne znači da si manje majka od onih kojih su se porodili prirodno. Tako je moralo da bude, verovatno bezbednije i za tebe i za dete a to je najvažnije.ne brini

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 1526
   RE: Carski rez
13.4.2014 20:56:29   
doktorkakristal
IKICE ja sam konkretno sama trazila carski i prosla sam odlicno,brzo se oporavila i moja je beba bila sa mnom od pocetka,e sad na odeljenju sam gledala zene koje su se prirodno porodile i nisu mogle da ustanu danima,nisu mogle spontano da mokre pa je svega tu bilo,znaci da i u jednom i u drugom slucaju svega ima ,mislim da si ti malo u svojoj glavi sve to tako crno obojila,ja licno kada bih opet morala da se poradjam opet bih izabrala carski jer za mene i jeste bio 'carski' kao sto sam vec i pisala vise puta.

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 1527
   RE: Carski rez
13.4.2014 22:24:26   
serpica
Ikice vidi ovako,ja sam imala 3 carska reza i zbog toga se ne osecam manje vrednom ni kao majka a ni kao zena.Oziljak ce da izbledi,stomk ce da se vrati u normalu ( moj nije i dalje visi koza sa sve strijama i oziljcima,ako ti je za utehu) imas dete pored sebe a sve ostalo je manje vazno.Te koje misle da su bolje i "vece" majke ako su se porodile prirodno neka misle,i ja sam volela da se porodim prirodno ali nije moglo,gledaj sebe kao osobu koja je donela na svet zivo bice i kome si potrebna vise nego iko,a kad budes opet ostala trudna zaboravices na sve ovo sto si pisala.Pozdravljam teuser posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1528
   RE: Carski rez
13.4.2014 23:16:52   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: doktorkakristal

IKICE ja sam konkretno sama trazila carski i prosla sam odlicno,brzo se oporavila i moja je beba bila sa mnom od pocetka,e sad na odeljenju sam gledala zene koje su se prirodno porodile i nisu mogle da ustanu danima,nisu mogle spontano da mokre pa je svega tu bilo,znaci da i u jednom i u drugom slucaju svega ima ,mislim da si ti malo u svojoj glavi sve to tako crno obojila,ja licno kada bih opet morala da se poradjam opet bih izabrala carski jer za mene i jeste bio 'carski' kao sto sam vec i pisala vise puta.

+1..i da nije morao carski,izdejstvovala bih ga,,nisam ni pomisljala da se poradjam prirodno,gledajuci i slusajuci zene oko mene kako je bilo i kako su prosle,,ja prodjoh bas kao sto kaze drkristal,carskiuser posted image user posted image


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1529
   RE: Carski rez
14.4.2014 8:41:13   
doktorkakristal
user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1530
   RE: Carski rez
14.4.2014 9:03:29   
Peace*
I ja sam jako srećna što sam išla na CR. Zagolica me po nekada kako bi sve to izgledalo prirodno, ali se nikada nisam osećala manje majkom, ili svoj CR smatrala neuspehom.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1531
   RE: Carski rez
14.4.2014 9:03:53   
Maslacak15
Ikice probaj na to malo drugacije da geldas. Ne znam zasto je doktor odabrao carski ali pretpostavljam da je neki razlog imao a ne samo zato sto mu se htelo. Osim toga, to je malo sta bi bilo kad bi bilo i ne vredi da patis a da promenis ne mozes. Rodila si zdravo dete i to je veruj mi najvaznije. Da te utesim nisi jedina, iako ja ne mogu bas da razumem taj nacin razmisljanja upoznala sam ovde zenu koja je jako zelela prirodni porodjaj i nije ni pomisljala na carski. Desilo se i da je probala, poradjala se blizu 16 sati, od cega puna tri sata u poslednjoj fazi kad je bila potpuno otvorena. Tad su doktori odlucili da prekinu agoniju i uradili hitan carski rez. Sa bebom je sve bilo u savrsenom redu ali ona je ostala strasno razocarana i poludepresivna. Eto ona nije "uspela" sta god pod tim podrazumeva.
Ja mislim da je to posledica pomalo pogresnog gledanja na stvari, ali svi smo individualni. Za mene je najbitnije da je moje dete doslo zdravo i pravo na svet, a porodjaj nisam dozivljavala niti cu kao neku vrstu dokazivanja niti prilike da dozivljavam neznam ni ja kakvo iskustvo. Uostalom prvi plac je isti kako god se porodili ( ako ste u spinalu) a to je daleko najbitnije. Ako ti je to toliko bitno, u narednoj trudnoci promeni lekara pa pokusaj. Nije receno, jednom carski uvek carski. Pozdravljam te.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1532
   RE: Carski rez
14.4.2014 10:39:31   
mama micki
Ja sam se prvi put porodila prirodnim putem bez epidurala. Drugi put sam morala na carski. Ako se odlučim da rodim treće dete i ako budem mogla da biram, definitivno biram prirodni porođaj. Meni je to bilo nešto najlepše što sam doživela. Imala sam lak porođaj i stvarno bih ponovo mogla da prođem kroz to!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1533
   RE: Carski rez
14.4.2014 11:27:11   
pari
mama micki, divno je čuti nešto ovako lepo!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1534
   RE: Carski rez
14.4.2014 11:39:16   
mama micki
Pari, da se razumemo i da me neke mame i buduće mame ne shvate pogrešno, ja nemam ništa protiv CR, ali uvek glasam, ukoliko je to moguće za prirodan porođaj jer je to stvarno lepo iskustvo, taj osećaj kad vidiš bebu čim je rodiš je nešto što ne može ni sa čim da se poredi, ali nijedna majka, nije manje majka ako se porodila CR, majka je majka uvek i kakav god porođaj imala, bitno je da se on završi dobro. Ja lično imam drugarice koje još nisu rodile i koje se jako plaše prirodnog porođaja i sada, kada imam iskustvo i sa jednim i sa drugim, uvek ću reći da sam za prirodni porođaj. A ako se neko plaši bola, tu je uvek epidural (mada sam se ja njega više plašila nego porođaja), i što je najbolje,sada je besplatan. Da ne idem više u OFF. Samo neka su nam dečica dobro i mi sa njima!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1535
   RE: Carski rez
14.4.2014 14:21:40   
serpica

IZVORNA PORUKA: mama micki

Ja sam se prvi put porodila prirodnim putem bez epidurala. Drugi put sam morala na carski. Ako se odlučim da rodim treće dete i ako budem mogla da biram, definitivno biram prirodni porođaj. Meni je to bilo nešto najlepše što sam doživela. Imala sam lak porođaj i stvarno bih ponovo mogla da prođem kroz to!




To je zena jarac!!!user posted image ja nazalost vise ne mogu da biram,ako se budem usudila na jos jedno dete opet ce biti CR ali se ne plasim vise.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1536
   RE: Carski rez
14.4.2014 14:28:10   
World
Ja sam se citavu trudnocu pripremala na prirodni porodjaj, bas nisam pomisljala na carski, a sve do porodjaja nista nije ni ukazivalo da ce se desiti. Kad mi je dr dan ranije saopstila da idem ipak na carski, bas me uhvatila panika i neki strah da nesto nece biti u redu, ali prezivjeli smo, hvala bogu, sve je bilo kako treba. I jeste mi bilo krivo sto nisam isla prirodno, mada sam se prilicno dobro oporavila u svakom slucaju. Sada za ovu drugu trudnocu, dr kaze da bi teorijski moglo prirodno, ako sve bude kako treba, ali sam nesto prilicno skepticna. Uglavnom, mislim da je krajnji rezultat najvazniji, pa kako god bilo. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1537
   RE: Carski rez
14.4.2014 15:16:03   
mama micki
Šerpiuser posted image
World potpuno se slažem, najbitnije da na kraju sve bude ok!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1538
   RE: Carski rez
28.4.2014 13:45:26   
vanja32
pozzz svim mamama user posted image

citajuci vase postove odlucila sam da vam se pridruzim




(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 1539
   RE: Carski rez
14.5.2014 15:05:56   
New Mom
Mislim da cu probacu da uvijam nekog da idem na CR. Sad dodjoh od dr. Isla sam na ctg (sve super) i kao ajd da vidi plodovu vodu i posteljicu (sve izgleda kao da nije vec ovolika trudnoca, sve 5), i tu pitam za tezinu bebe. 3950g. Naravno plus minus 500g. A u prethodna 2 slucaja je bilo PLUS a ne minus. user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu vanja32)
Direktna veza do poruke: 1540
   RE: Carski rez
14.5.2014 15:25:02   
Peace*
Pa ako si se dva put porodila sa tolikim bebama, šta ćeš sad na CR za treće?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1541
   RE: Carski rez
14.5.2014 15:28:06   
New Mom
Jer ne mogu treci put da prodjem kroz to. Majke mi.
I pride za tih 8 dana do termina bice min preko 4.5kg.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1542
   RE: Carski rez
14.5.2014 15:39:58   
anci kv
pa jel ti pominjao dr carski rez? NM,sama znaš kako ti je najbolje,opet već si kroz to dva puta prolazila

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1543
   RE: Carski rez
14.5.2014 15:47:44   
Maslacak15
New Mom ja mislim da treba da poslusas svoj instikt. Ako ti je mucna pomisao da treci put prolazis kroz isto, juri carski nemoj da se dvoumis. Beba ce garant biti velika, osim ako porodjaj ne krene odmah sad. Mislim da argument " ako si pregurala dva puta pregurasces i treci" nije bas validan. Radi se o tvojoj kozi ti znas kako ti je bilo, carski nije bauk. Necu naravno ni da te nagovaram na isti, samo kazem odluka je samo i iskljucivo tvoja. Pod preduslovom da nadjes kooperativnog doktora. Srecno.

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 1544
   RE: Carski rez
14.5.2014 15:51:36   
Olga75
NM , ajde se konsultuj sa jos nekim , mislim da velika beba ali da l ce biti 4,5 kg ?
Neka neko jos jednom premeri pa onda vidi sta ces
bice sve ok user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1545
   RE: Carski rez
14.5.2014 15:53:59   
Klarita
E, da si u Leskovac, ne bi te ni pitali...sa tolikim detetom odmah u salu salju, majke mi, meni prvi porodjaj bio carski samo zbog tezine detetauser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1546
   RE: Carski rez
14.5.2014 15:58:28   
anci kv
Vidi ti sa tvojim dr,jer ako budeš htela cr da ti ds upute za pripremu. Lepo ti je Maslačak rekla.

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1547
   RE: Carski rez
14.5.2014 15:58:39   
Maslacak15
Problem je u tome sto oni to ne umeju da premere. Jako je neprecizno, posebno na samom kraju trudnoce jer je beba velika pa su losi uglovi. Mene su kao merili 24h pred carski, jel sam se ja premisljala gde je ultrazvuk rekao samo 3,200 grama! a nacelinica sama komentarisala, nema sanse ne verujem na osnovu klinickog iskustva ( velicina stomaka, napipavanje) i upisla u izvestaj ultrazvucno 3200 gr, klinicki pre 3800-3900. Imam crno na belo. Ispade 4065 sutradan posle porodjaja. Ja mislim da je tu genetika jako bitna stvar, i ako su prve dve bebe bile tako krupne i treca nece biti mnogo manja. Osim ako se ne rodi ranije. Ali za istu gestaciju, ako dogura do termina to je +-200 grama. A mislim da je tendencija da deca iz trudnoce u trudnocu bivaju sve teza cesto....

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1548
   RE: Carski rez
14.5.2014 15:59:14   
New Mom
Maslacak, to mi svi i kazu: rodila sam dvoje preko 4kg, pa sta sad. Ili "kako porodjaju i bebe od 5kg bez problema".
Prvi put su omasili skoro 1kg (dali manju procenu), Kaca imala zaglavljeno rame, jedva su to uspeli da rese. Drugi put receno oko 3900g, imao 4260g. Al je on imao traumatsku cijanozu jer je tesko prosao. A oboje obim glave 36cm, secena i pukla pride...
Ne znam... Nikad nisam za CR. Jbg, operacija je operacija. Al bojim se sta ako treci put beba ne prodje sa srecom.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1549
   RE: Carski rez
14.5.2014 16:03:20   
Olga75
ako se bojis ne dvoumi se , kazi da hoces na cs , da si koleginica pa ce ti sigurno neko izaci u susret
svaki porodjaj nosi neki rizik ali bice sve ok videces

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here