|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
27.9.2015 17:42:23   
janabons
Jeste najgore i podizanje i spustanje noguuser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 1726
   RE: Carski rez
27.9.2015 17:42:29   
Maraj
Da bi te oprali!?! user posted image ovo prvi put cujem....
ne znam da l da ispitujem jos il da ne znam nista pa kako bude bude....

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 1727
   RE: Carski rez
27.9.2015 17:50:25   
janabons
IOnako ces za dva dana sve to da iskusisuser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1728
   RE: Carski rez
27.9.2015 18:11:24   
sonyasha
Maraj, bolje da ne znaš, pa plivaš u situaciji kako ti kažu! Npr. Meni nisu dali u šok sobi da se pomažem tim držačem iznad da bi me naučili da ustanem. Mene nisu kupali, samo briskali i to ono što je na dohvat, očigledno je to individualno. Snaćićeš se draga, veruj mi. Meni je isto frka i ako sam sve prošla jednom, ali samo misli pozitivno, pitaj šta ne znaš i slušaj instrukcije! A da, i bitna stvar, kada te pitaju (ako te pitaju) da li želiš nešto protiv bolova i za smirenje reci HOĆU!user posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 1729
   RE: Carski rez
27.9.2015 18:26:06   
Maraj
Hvala drage user posted image
valerie je pre neki dan pisala da joj u gradskoj nisu dali mobilni telefon dok nije izasla sa intenzivne ili sok sobe kako je vec ko zove

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1730
   RE: Carski rez
27.9.2015 18:38:04   
janajana
Mob je zabranjen na intezivnoj, jedino ako nekako prosvercujes user posted image
Posete su dozvoljene na 5-10 min. a one su od 15-16h
Meni su dozvoljavali da se podizem sa onim iznad kreveta, ali isti proncip na bok i uz pomoc lakata.
Sto se tice pranja prali su nas tako sto nam stave loncice ispod guze i tako peru, naravno moras da podignes guzu da bi loncic stao ispod, i naravno savijene noge
Sto se tice lekova obicno smo same trazile i to oko 9 ujutru i 9 uvece

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1731
   RE: Carski rez
27.9.2015 18:42:32   
janajana

IZVORNA PORUKA: Maraj

Hvala drage user posted image
valerie je pre neki dan pisala da joj u gradskoj nisu dali mobilni telefon dok nije izasla sa intenzivne ili sok sobe kako je vec ko zove

Mob je bio dozvoljen do skoro da se koristi, ali su zabranili posto je bilo neke zloupotrebe, kako je neka sestra rekla.
Meni je bio u torbi ali posto nisam mogla da ustajem nisam mogla ni da ga dohvatim. Neke su krile, tako da ako hoces da ga imas moras dobro da ga krijes
Ja sam ga dohvatila drugi dan kad sam cekala da me premeste na odeljenje, pa sam isla do wc-a i telefonirala user posted image

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1732
   RE: Carski rez
27.9.2015 18:51:52   
Maraj
Jer ok silikonski kateter veličine 18? Apotekara dala mm taj

pise na njemu 6.0mm 30 ml

< Poruku je uredio Maraj -- 27.9.2015 18:56:10 >

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 1733
   RE: Carski rez
27.9.2015 19:13:42   
janajana

IZVORNA PORUKA: Maraj

Jer ok silikonski kateter veličine 18? Apotekara dala mm taj

pise na njemu 6.0mm 30 ml

user posted image
Ne znam sta ce ti to kad imaju u Gradskoj!? Koliko ja znam nikom nisu trazili to da donosi

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1734
   RE: Carski rez
27.9.2015 19:47:02   
Maraj
Jana ja se poradjam u Frontu. Pojma nemam rekose mi trudnice da bolje da kupim taj silikonski jer su u bolnicama neki plasticni

< Poruku je uredio Maraj -- 27.9.2015 19:48:36 >

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 1735
   RE: Carski rez
27.9.2015 22:26:35   
janajana
Iskreno nemam pojma kakvi su user posted image
jedino sto znam da ih imaju user posted image

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1736
   RE: Carski rez
6.11.2015 19:52:18   
daki81
Drage da li se neko u skorije vreme poradjao CR u NF?Ja sam izabrala spinalnu pa me interesuje ako neko zna kako sve to izgleda,kakva je priprema,oporavak posle i sta treba poneti u bolnicu sa sobom,jel isto kao i za prirodan porodjaj mrezaste gacice....?

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 1737
   RE: Carski rez
6.11.2015 20:02:03   
Maraj
Dako ja sam se porodila 30.9.cr u Frontu al je bila totalna anestezija. Da trebaju ti i mrezasti ulosci i ja sam kupika u Aksi mrezaste gace velicina L iako sam nosila velicinu 38 pre trudnoće. Bolje da uzmes vece da te ne stezu. Pojas bi te stezao.... inace treba ti pribor za licnu higijenu , papuce , spavacica , ja sam kupila i silikonski kateter jer ga stavljaju na zivo a i jso prevencija urino infekcija jer sam im sklona , mobilni , ponela sam i za bebu pelene , pavlovicevu , vlažne maramice a i tetra pelene da bi bebu stavila na njih da mi ne lezi na posteljinii na kojoj i ja lezim

< Poruku je uredio Maraj -- 6.11.2015 20:03:19 >

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 1738
   RE: Carski rez
6.11.2015 20:05:51   
daki81
Maraj,prvo da ti cestitam user posted image ,kazi mi jel i za carski rez baby friendly odmah obavezan ili ti daju da se malo odmoris?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1739
   RE: Carski rez
7.11.2015 8:08:26   
Maraj
Daki ja sam se porodila 30.9.cr. taj dan i sutradan ujutru sam bila na intenzivnoj ili sok sobi kako to vec zovu...posle su me prebacili na 4.sprat gde leze zene sa cr. Taj isti dan su negde oko 13h i posle oko 17h doneli mi bebu na nekih pola sata. Sutradan su je oko podneva (2.9.)doneli u bebi frendli
ako mislis zbog odmaranja....bice u sobi sigurno zena koje su se porodile pre tebe sa svojim bebama...tako da sestre dolaze na 3 sata da hrane bebe-i danju i nocu....

< Poruku je uredio Maraj -- 7.11.2015 8:10:02 >

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 1740
   RE: Carski rez
16.11.2015 14:51:47   
daki81
Ko je vec kupovao silikonski kateter jel moze da mi napise koje velicine je bio,htela sam pre par dana da ga kupim medjutim udjem u apoteku i kada mi je iznela jedno deset vrsta i vel nisam znala koji da uzmem?user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1741
   RE: Carski rez
16.11.2015 15:50:47   
Maraj
Daki ima tema kateter. Ja sam uzela 16.

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 1742
   RE: Carski rez
16.11.2015 15:52:08   
daki81
Hvala draga

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1743
   RE: Carski rez
16.11.2015 16:25:39   
Lisa Simpson
Daki napiši i ti neko iskustvo ne znam da li će biti još cr u Frontu skoro. Kada ti očekuješ porođaj?

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 1744
   RE: Carski rez
16.11.2015 17:03:45   
daki81
Ja sada draga 25.idem na kontrolu,tada mi je 36. nedelja pa mi je doca planirao odmah posle toga kad bude dezuran ako naravno sve bude ok da se seckamo:))kad je tebi termin?

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 1745
   RE: Carski rez
16.11.2015 17:19:04   
sonyasha
Ženske, htela sam da vas pitam, kod planiranih cr, u kojoj nedelji obično zakazuju?
Ja sam sada 36. a tek za deset dana kontrola, pa sam nešto kao računala neće to skorouser posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 1746
   RE: Carski rez
16.11.2015 18:15:16   
daki81
Ja sto sam cula svog docu kada prica sa drugim zenicama na kontrolama da se cr zakazuje obicno nedelju dana pre termina,otprilike od slucaja do slucaja mada kod mene je navodno planirao oko 38.nedelje da ne rizikujemo da krene prirodno jer svakako ne mogu prirodnim putem

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1747
   RE: Carski rez
16.11.2015 19:33:37   
serpica

IZVORNA PORUKA: sonyasha

Ženske, htela sam da vas pitam, kod planiranih cr, u kojoj nedelji obično zakazuju?
Ja sam sada 36. a tek za deset dana kontrola, pa sam nešto kao računala neće to skorouser posted image




Obicno zakazu 10 dana pre termina,osim ako imaju razloga za raniji porodjaj,kod mene je to bilo poslednji put porodili me sa 37+3 predhodna dva sa 38+0

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1748
   RE: Carski rez
16.11.2015 20:14:39   
branki*
Da,da,gledaju da sto je moguce vise priblize predvidjenom terminu porodjaja,oko nedelju dan ranije otprilike.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1749
   RE: Carski rez
16.11.2015 20:33:42   
Lisa Simpson
Moj termin je 2.2. ali to će biti 100% biti ranije. Zašto tebi rade cr?

Ima li neka ženica da su joj zakazani cr zakazali u periodu za termin.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here